Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Przyszedł czas na wymianę oleju i filtrów w B9. Przy okazji wymiany oleju zalałem płukankę Oilsyn RT Engine Flush płukanka estrowa,TBN30+ . Specyfik polecany na forum olejowych świrów jako nowa generacja płukanek, które nie zawierają nafty, lepiej chronią przed zerwaniem filmu olejowego, lepiej płuczą i bla bla bla. Niektórzy nawet na tej płukance jeżdżą. Zalałem, auto pochodziło 1h na postoju. Potem spuściłem olej, nowy filterek i śruba spustowa z ASO i do przodu. Wcześniej miałem zalanego Motula x-Maxa 0W40. Przejechałem na nim ponad 5k km w ostatni pandemiczny rok z pracą zdalną. Głównie weekendowe trasy. Teraz zalałem Millersa EE Performance C3 5W40. Denerwujące jest to, że do silnika wchodzi nie 5L, ale 5.2 więc trzeba kupić dodatkową banieczkę oleju. Akurat kupiłem 2x5L i reszta poszła do TSI w aucie Szanownej Małżonki, ale tak to zrobili jakby na złość. No nic, reszta filtrów zmieniona, zrobiłem traskę i auto do garażu żeby deszcz nie zamoczył Od jutra zaczynam wozić Syna na półkolonie, a to jest obok firmy gdzie pracuję więc po latach wyjdę do ludzi. Na 2 tygodnie koniec z pracą zdalną. Kupiłem jeszcze płyn hamulcowy DOT4 aby wymienić bo ostatnio był wymieniany chyba 2 albo 3 lata temu wg historii w ASO.
  2. Ok, już kumam. Pozostaje tylko nakładanie jakiegoś "oszusta" na lakier typu Ultimate Polish, jakiś czas nie będzie widać. Jakbyś znalazł jakiś sposób to daj znać.
  3. Pokaż proszę te błotniki
  4. Ale wiesz, że pytasz w temacie o B9?
  5. Zaraz się okaże że 345 to jedyna sensowna opcja
  6. To napisz jakie są koszty każdej opcji
  7. Skoro została zaprojektowana dla auta cięższego i mocniejszego o 100KM to dlaczego ma nie działać?
  8. Są takie powłoki co maskują rysy? Kiedyś jak miałem czerwone auto i już z racji wieku miało sporo rys to wiem, że znikały one na jakiś czas po nałożeniu ultimate polish. Preparat był na swój sposób "tłusty" i gdy rysa była "mokra" to było ją mniej widać. Może jakiś detailer się wypowie ?
  9. Polskie opisy są beznadziejne. Wygląda jak sondy lambda do wymiany
  10. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Ja trzymam swoje koła zimowe w garaży na hakach bo mnie nie stać na przechowanie Dzisiaj za przełożenie kół zimowych 18" na koła letnie 19" i wyważenie zapłaciłem 90zł.
  11. Potem do diesla Żony i jeszcze rok pojeździ :D
  12. Bo on używa auta w trybie torowym, a tam się tak faktycznie zmienia. No może olej w silniku co 1k km albo jedna sesja. Ja używam auta w trybie emeryckim i na dodatek mało jeżdżę. Za miesiąc mam wymianę oleju, a licznik wskazuje ok 4500km
  13. Tak sobie siedzę i z nudów myślę, że skoro ludzie zmieniają olej w silniku np. co 10tyś km zamiast 15tyś km jak ASO zaleca czyli skracają interwał o 1/3 czasu to podobnie pasuje skrócić interwał wymiany świec z 60tyś na 40tyś i np. wymiany oleju w skrzyni z 60tys na 40tyś km.
  14. Jeden obraz wart tysiąca słów. Ten film wyjaśnia wszystko
  15. Jak to mówią ... Młody chłop Czuć różnicę względem 2x20?
  16. Ja bym chciał miec 25 lat
  17. Bo ja mimo 41 lat jeżdżę jak stary dziadek
  18. Gratulacje nowej fury
  19. Na majówce robiłem trasę Opole -> Jelenia Góra i z powrotem. Dla porównania ta sama trasa poprzednim autem czyli A4 B8 lift Allroad 2.0TFSI Quattro z automatem ZF8HP i oponami zimowymi 245/45/18 wyszło 7.9/100km. Obecny sedan B9 2.0TFSI Quattro S-tronic opony zimowe 225/45/18 zrobiła średnie spalanie 6.7/100km. Prędkości bardzo zbliżone - przepisowe
  20. A ja mam przód też jeszcze oryginał, sprawdziłem przed chwilą dla pewności w wyciągu, że nie było nic ruszane przy hamulcach , a mam ciągłość historii. Myślę, że wnioski o stopniu zużycia podzespołów w zależności od stylu jazdy każdy może wyciągnąć sam i możemy zakończyć offtopic.
  21. 38tys i wymiana tylnych klocków? W moim B9 tylne klocki nawet w połowie nie są zużyte, a auto ma 94tys km. Ktoś tam jednak lubi sobie poupalać
  22. Zmieniajcie olej i filtry w skrzyni najlepiej co 30tys km bo jak pokazuje przykład 60 latka z S5 co 60tys to za mało.
  23. Do takiego argumentu to brakuje mi tylko dopisku, że tym s5 jeździ tylko do kościoła minimum 30km w jedną stronę wioskami aby silnik się dobrze dogrzał, ale nie przegrzał, a po dojechaniu na miejsce odpowiednio studzi wszystko po dojechaniu itp. Nie mam na to kontrargumentu
  24. Dyskusja zaczyna chyba zaczyna zataczać koło S5 to auto, które służy do upalania. Tam starty z luncha to pewnie są liczone w dzisiątki w jeden weekend jak trafi na wyjątkowego kata. W przypadku normalnego użytkownika, który jeździ w weekendowe wypady autem i moc wykorzystuje do sporadycznego wyprzedzania zużycie elementów jest nieporównywalne. Inna sprawa to bardzo zazdroszczę wam dostępu do mechanika, który wymieni taki olej i filtry dając gwarancję, że skrzynia faktycznie przeżyje później dłużej, niż gdyby ten olej został wymieniony w trybie ASO. Filmy na Youtube czy komentarze na forach pokazują, że dla większości ludzi tak wymiana to nadal jest rocket science. Nawet w tym temacie ludzie piszą, że mechanik im mówi, że wchodzi nieprawidłowa ilość oleju, polecają wymianę dynamiczną lub cytuje "przyjedź pan to się zobaczy". A już mistrzami siania demagogii to są takie osoby jak ten gość clickbajtowy tytuł, że niby skrzynia to istna bomba, a wystarczy posłuchać o czym gość mówi: cytuje "Duża liczba osób zasypuje mnie telefonami, że przy przebiegu 100-120tys km miałem wymieniany olej i auto zaczyna szarpać, szarpania na żabkę.." Jak widać autor filmu nie wie, że na początku sam przyznał, że problemy wynikają z niewłaściwego serwisu. Oczywiście co robi pan z YT? Narzeka na ASO Chociaż auta te ASO nie oglądały nawet na obrazku. W większości przypadków to zamęczone diesle, z kosmicznymi przebiegami i niepewną przeszłością po wątpliwej jakości softach. Także temat do przemyślenia dla tych, którzy chcą oddać auto byle gdzie na serwis albo chcą robić to samemu, bo przecież co tam może być skomplikowanego Na YT sa i lepsi giganci co wymieniająbez żadnego pomiaru temperatury bo po co

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.