Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Bo nie ma tam oznaczenia 0CK, nie wiem czy to jest jakiś znaczek na korpusie skrzyni czy jakiś skrót typu "turbo k03", które nigdzie nie występuję w obiegu oprócz forum
  2. Ale ja mam rozpiskę z ASO po moim numerze vin To z niej wkleiłem te dane.
  3. Czy może ktoś napisać jak wygląda serwis skrzyni w ASO? Skąd wy bierzecie te kody 0CK albo 0CL? Ja mam u siebie Kod literowy silnika: CYMC Kod literowy skrzyni biegów: QFJ
  4. Jakiś dobry zakład? Jaka nazwa? Możesz polecić?
  5. Robiłeś w Opolu czy w Koźlu?
  6. Zdecydowanie bardziej jest to wysoki koszt wymiany u nich i marudzenie klientów w stylu "... a dlaczego tak drogo?" "Mam nie po drodze, do ASO, przez 12tys km"
  7. Ja na tych zdjęciach nie widzę aby coś tam było nienaturalnie brudne. Płyn jest ciemny. Nie chcę siać w Tobie niepewności bo teraz już to się stało, ale ja bym się 10x zastanowił zanim był rozebrał skrzynie na mak i potem poskładał. Mimo wszystko szansa, że coś się zepsuje też jakaś jest. Może dlatego, że z natury jestem bardzo nieufny do obcych mechaników i przekonuje się do nich dłużej niż do kobiet Swoją drogą poprzednik miał u Ciebie ciekawe podejście. Miał zmienić po 60tys to zmienił przy 70, a potem przy 135. Jakby mógł to by jeszcze urwał parę tysięcy. Ja u siebie mam teraz 93tys i pewnie przy 100tys zmienię w ASO. Tylko, że ja nie jeżdżę dużo. Auto wyjeżdża co kilka dni i wtedy robi kilkadziesiąt kilometrów na raz. Mam je 10 miesięcy i dopiero 4 tyś przejechałem nim. Wcześniej miałem zmieniony przy 60tys w ASO.
  8. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Teraz się nie jeździ do ASO tylko do jakiegoś mechanika z YOUTUBE. On naprawia auto (albo i nie) ale co najważniejsze to kręci filmik o tym i jest fejm. Historia o serwisowaniu (lub psuciu) auta na YOUTUBE jest więcej warta niż w ASO!
  9. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Inna opcja to dajesz kluczyk Szanownej Małżonce albo Synowi niech z nim odejdzie na kilkanaście metrów od auta i też można myć Osobiście na myjniach to tylko opłukuję auto. Wolę myć rękawicą z mikrofibry na 2 wiadra.
  10. O czym Ty piszesz Unf? Jakie nie przekonuje? Przecież autor tematu z tego co pisał jest posiadaczem Audi z 2014 czyli polift, a na filmie jest Coobciowe B8 przedlift. Przedlifty się remontuje. O polifty trzeba dbać i regularnie czyścić. Chemia pomaga. Jak ktoś będzie miał mocno styrany polift to może mu chemia nie pomóc. Trzeba mieć na uwadze, że każdy silnik można zajeździć czy to 2.0tfsi, 1.8T czy 1.9tdi.
  11. No tak, ASO najgorsze na świecie, lepiej jechać do szopy, w której Mietek obieca wymianę wszystkiego, a po wymianie skrzynia się będzie nadawała do remontu bo coś źle poskładał. Potem od Mietka do jakiegoś youtubera który nagra filmik obwiniając ASO, które nie miało nic z tym wspólnego. Jak będzie terminowo wymieniał i normalnie jeździł to pewnie bez problemu zrobisz 200-300 kkm. Jak upalasz i regularnie używasz LC albo poprzedni właściciel używał to żebyś zmieniał co 5kkm ci nic nie pomoże. Ciekawe który magik mi zagwarantuje, że po jego rozłożeniu i złożeniu skrzyni nie dojdzie do skrócenia jej żywotności.
  12. i jak oceniasz czystość filtrów? Auto jezdzi po miescie czy raczej trasy?
  13. Ja się wypowiadam w zakresie silników CPMA. Po zabiegu "czyszczącym" bo tak to można nazwać auto jeździło 3 lata (tzn 3 wymiany olejów) i nie ubywało nigdy ani 1 cegiełki na MMI. Ja użyłem tego kiedyś w aucie, które miałem dawno temu czyli A4 B6 1.8TQ. Po wykręceniu świec widać było, że denka tłoków były czarne. Dosłownie czarne. Po dwukrotnym czyszczeniu tłoki zrobiły się jasne. Niektóre wyglądały jak nowe. Miałem do niedawna jeszcze zdjęcia. Może na jakimś dysku przenośnym znajdę to wrzucę. Nikt tu nie poleca oleju longlife a raczej nie samego oleju ale trybu wymiany long life. Ja od wielu lat używam Millersa EE 5W40 ktory też jest longlife, ale zmieniam go co rok czyli nawet mniej niż 10k km. Gdybym ja miał osobiście takie auto, które ma poprawiony (poliftowy) silnik ale widać, że cegiełki znikają z MMI to pierwsze zrobiłbym czyszczenie chemią bo widziałem na własne oczy jak to działa. Pewnie w przedlifcie też można próbować, a w zasadzie można było. Gdy te silniki były młodsze i miały małe przebiegi. Jestem ciekawy czy jakby ktoś miał przedliftowe B8 i od nowości regularnie robił płukanki oleju z częstymi wymianami i takie czyszczenie xado ile by wytrzymał silnik.
  14. Widzę, że ktoś zacytował to co napisałem. Tak widziałem to na własne oczy. Pomogła chemia. Żeby było jasne. To nie była 1 dawka ale potrójna dawka, a operację przeprowadzono dwukrotnie. Gdybym tego nie widział to bym nie robił z gęby cholewy bo jestem na forum już wiele lat.
  15. A program masz zrobiony pod jakie paliwo?
  16. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Blinker fluid to tylko Heniek w szopie wymienia. Przy okazji softa wgrywa do bulbulatora za stufke z chomika.
  17. To jest rozmiar z Audi A4 Allroad, które ma wyższe zawieszenie.
  18. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    245/35/19 o ile sie nie pomyliłem Byłem zmierzyć i przy ramieniu 25cm to felga będzie wisiala z zapasem 1-1.5cm, tylko dekielek musze wyciągnąć z felgi
  19. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Znalazłem już te haki, ale 100x250, a Ty podałeś 100x300. Sam nie wiem które brać? allegro.pl ALLEGRO.PL
  20. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Ciekawy patent. A coś żeby powiesić na ścianie gdy miejsca brakuje?
  21. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Jak składujecie swoje koła zimowe/letnie gdy ich nie używacie? Wieszacie na ścianie na jakiś hakach? Podsyłajcie patenty i od razu linki
  22. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Pewnie kosztował więcej niż auto mojej Szanownej Małżonki
  23. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Nie życzę sobie abyś do mnie pisał chłopie. Nikt tu nie porusza tematu naciągu tylko indeksu nośności który świadomie zaniżyłeś. Skończ propagować bzdury na forum.
  24. wampir odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Dokładnie. Takie podejście jak Twoje powinno być promowane na forum ENTUZJASTÓW marki!!! Mam nadzieję, że nie przeczytamy tu za chwilę odpowiedzi w stylu... "Ja Ci nie zabraniam montować to i ty mi nie zabraniaj" "To forum jest niezgodne z konstytucją"

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.