Treść opublikowana przez wampir
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
a więc OCL
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Bo nie ma tam oznaczenia 0CK, nie wiem czy to jest jakiś znaczek na korpusie skrzyni czy jakiś skrót typu "turbo k03", które nigdzie nie występuję w obiegu oprócz forum
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Ale ja mam rozpiskę z ASO po moim numerze vin To z niej wkleiłem te dane.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Czy może ktoś napisać jak wygląda serwis skrzyni w ASO? Skąd wy bierzecie te kody 0CK albo 0CL? Ja mam u siebie Kod literowy silnika: CYMC Kod literowy skrzyni biegów: QFJ
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Jakiś dobry zakład? Jaka nazwa? Możesz polecić?
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Robiłeś w Opolu czy w Koźlu?
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Zdecydowanie bardziej jest to wysoki koszt wymiany u nich i marudzenie klientów w stylu "... a dlaczego tak drogo?" "Mam nie po drodze, do ASO, przez 12tys km"
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Ja na tych zdjęciach nie widzę aby coś tam było nienaturalnie brudne. Płyn jest ciemny. Nie chcę siać w Tobie niepewności bo teraz już to się stało, ale ja bym się 10x zastanowił zanim był rozebrał skrzynie na mak i potem poskładał. Mimo wszystko szansa, że coś się zepsuje też jakaś jest. Może dlatego, że z natury jestem bardzo nieufny do obcych mechaników i przekonuje się do nich dłużej niż do kobiet Swoją drogą poprzednik miał u Ciebie ciekawe podejście. Miał zmienić po 60tys to zmienił przy 70, a potem przy 135. Jakby mógł to by jeszcze urwał parę tysięcy. Ja u siebie mam teraz 93tys i pewnie przy 100tys zmienię w ASO. Tylko, że ja nie jeżdżę dużo. Auto wyjeżdża co kilka dni i wtedy robi kilkadziesiąt kilometrów na raz. Mam je 10 miesięcy i dopiero 4 tyś przejechałem nim. Wcześniej miałem zmieniony przy 60tys w ASO.
-
B8 TrOOOOp
Teraz się nie jeździ do ASO tylko do jakiegoś mechanika z YOUTUBE. On naprawia auto (albo i nie) ale co najważniejsze to kręci filmik o tym i jest fejm. Historia o serwisowaniu (lub psuciu) auta na YOUTUBE jest więcej warta niż w ASO!
-
B9 Fellows
Inna opcja to dajesz kluczyk Szanownej Małżonce albo Synowi niech z nim odejdzie na kilkanaście metrów od auta i też można myć Osobiście na myjniach to tylko opłukuję auto. Wolę myć rękawicą z mikrofibry na 2 wiadra.
-
Całkowita likwidacja spalania oleju w Audi A4 B8 2.0TFSI
O czym Ty piszesz Unf? Jakie nie przekonuje? Przecież autor tematu z tego co pisał jest posiadaczem Audi z 2014 czyli polift, a na filmie jest Coobciowe B8 przedlift. Przedlifty się remontuje. O polifty trzeba dbać i regularnie czyścić. Chemia pomaga. Jak ktoś będzie miał mocno styrany polift to może mu chemia nie pomóc. Trzeba mieć na uwadze, że każdy silnik można zajeździć czy to 2.0tfsi, 1.8T czy 1.9tdi.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
No tak, ASO najgorsze na świecie, lepiej jechać do szopy, w której Mietek obieca wymianę wszystkiego, a po wymianie skrzynia się będzie nadawała do remontu bo coś źle poskładał. Potem od Mietka do jakiegoś youtubera który nagra filmik obwiniając ASO, które nie miało nic z tym wspólnego. Jak będzie terminowo wymieniał i normalnie jeździł to pewnie bez problemu zrobisz 200-300 kkm. Jak upalasz i regularnie używasz LC albo poprzedni właściciel używał to żebyś zmieniał co 5kkm ci nic nie pomoże. Ciekawe który magik mi zagwarantuje, że po jego rozłożeniu i złożeniu skrzyni nie dojdzie do skrócenia jej żywotności.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
i jak oceniasz czystość filtrów? Auto jezdzi po miescie czy raczej trasy?
-
Całkowita likwidacja spalania oleju w Audi A4 B8 2.0TFSI
Ja się wypowiadam w zakresie silników CPMA. Po zabiegu "czyszczącym" bo tak to można nazwać auto jeździło 3 lata (tzn 3 wymiany olejów) i nie ubywało nigdy ani 1 cegiełki na MMI. Ja użyłem tego kiedyś w aucie, które miałem dawno temu czyli A4 B6 1.8TQ. Po wykręceniu świec widać było, że denka tłoków były czarne. Dosłownie czarne. Po dwukrotnym czyszczeniu tłoki zrobiły się jasne. Niektóre wyglądały jak nowe. Miałem do niedawna jeszcze zdjęcia. Może na jakimś dysku przenośnym znajdę to wrzucę. Nikt tu nie poleca oleju longlife a raczej nie samego oleju ale trybu wymiany long life. Ja od wielu lat używam Millersa EE 5W40 ktory też jest longlife, ale zmieniam go co rok czyli nawet mniej niż 10k km. Gdybym ja miał osobiście takie auto, które ma poprawiony (poliftowy) silnik ale widać, że cegiełki znikają z MMI to pierwsze zrobiłbym czyszczenie chemią bo widziałem na własne oczy jak to działa. Pewnie w przedlifcie też można próbować, a w zasadzie można było. Gdy te silniki były młodsze i miały małe przebiegi. Jestem ciekawy czy jakby ktoś miał przedliftowe B8 i od nowości regularnie robił płukanki oleju z częstymi wymianami i takie czyszczenie xado ile by wytrzymał silnik.
-
Całkowita likwidacja spalania oleju w Audi A4 B8 2.0TFSI
Widzę, że ktoś zacytował to co napisałem. Tak widziałem to na własne oczy. Pomogła chemia. Żeby było jasne. To nie była 1 dawka ale potrójna dawka, a operację przeprowadzono dwukrotnie. Gdybym tego nie widział to bym nie robił z gęby cholewy bo jestem na forum już wiele lat.
-
A4 B9 2.0TFSI DDWA 252KM stage 1 do oceny
A program masz zrobiony pod jakie paliwo?
-
B8 TrOOOOp
Blinker fluid to tylko Heniek w szopie wymienia. Przy okazji softa wgrywa do bulbulatora za stufke z chomika.
-
Polecane opony letnie
To jest rozmiar z Audi A4 Allroad, które ma wyższe zawieszenie.
-
B9 Fellows
245/35/19 o ile sie nie pomyliłem Byłem zmierzyć i przy ramieniu 25cm to felga będzie wisiala z zapasem 1-1.5cm, tylko dekielek musze wyciągnąć z felgi
-
B9 Fellows
Znalazłem już te haki, ale 100x250, a Ty podałeś 100x300. Sam nie wiem które brać? allegro.pl ALLEGRO.PL
-
B9 Fellows
Ciekawy patent. A coś żeby powiesić na ścianie gdy miejsca brakuje?
-
B9 Fellows
Jak składujecie swoje koła zimowe/letnie gdy ich nie używacie? Wieszacie na ścianie na jakiś hakach? Podsyłajcie patenty i od razu linki
-
B9 Fellows
Pewnie kosztował więcej niż auto mojej Szanownej Małżonki
-
B9 Fellows
Nie życzę sobie abyś do mnie pisał chłopie. Nikt tu nie porusza tematu naciągu tylko indeksu nośności który świadomie zaniżyłeś. Skończ propagować bzdury na forum.
-
B9 Fellows
Dokładnie. Takie podejście jak Twoje powinno być promowane na forum ENTUZJASTÓW marki!!! Mam nadzieję, że nie przeczytamy tu za chwilę odpowiedzi w stylu... "Ja Ci nie zabraniam montować to i ty mi nie zabraniaj" "To forum jest niezgodne z konstytucją"