Treść opublikowana przez wampir
-
B9 Fellows
Co myslicie o oponach 225/45/18 na zime?
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Miesięczne wydatki na B6 to są roczne wydatki na B8 lift czy B9. Wolałbym płacić kredyt na nowsze auto o małym przebiegu niż kupić stare i co chwile naprawiać.
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Posiadanie B6 wymaga zasobnego portfela. Średniomiesięczny koszt utrzymania B6 przegania roczny koszt utrzymania B8 albo B9. Wiem bo miałem.
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Castrol to nie jest najlepszy olej na świecie, ale wlany nowy do silnika i tak da efekt, który jest lepszy od przepracowanego nawet najlepszego oleju na świecie. Tyle w temacie To gówno zawsze bedzie lepsze ZARAZ PO WLANIU od przepracowanego oleju
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Taki sam efekt byłby gdyby po 10kkm zlali starego LM i zalali nowego castrola
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Anticarbon to sie stosuje potrójną dawkę na każdy cylinder. Ja w swoim 1.8T robiłem to dwa razy z potrójną dawką i wtedy tłoki z czarnych zrobiły się jak nowe. Gdzieś miałem foto. A olejem to sie nie ma co podniecać. Nowy olej to nowy olej, bedzie miał lepsze parametry niż roczny. Ravenolu nie polecam. Dobry Millers w zupełności wystarczy.
- B9 Fellows
-
Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
- 2.0T stage 3 Competition Plus Python Green Carbon
Jak na TFSI to bardzo dobry stan miałeś u siebie. Widać, że dodatkowy dotrysk pomaga. Poprzednia generacja to byłaby już zawalona po brzegi.- Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Co powiecie o lakierze Ly9T? Trzeba o niego dbać w jakiś szczególny sposób? Jaki polecacie do niego wosk albo powłokę w podobnej cenie żebym dał radę ją nałożyć w garażu? Jaki później Quick detailer żeby podbijał bardzo look.- B8 TrOOOOp
Zółte światło bedzie lepsze w deszczu i generalnie gorszych warunkach pogodowych.- B9 Fellows
Nie wiem jak wcześniejsze, ale te najnowsze poduszki co są w ASO to 2.0tfsi to powinny być zmieniane parami. Nie wiem czy to wynika ze zmiany konstrukcji czy tylko ogólna zasada.- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Wszystko fajnie z dieslem, ale mi się zdarza robić krótkie odcinki i nie chcę się martwić, że potem specjalnie będę musiał jechać w trasę bo się coś zapcha- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Jak masz 13-14 to pewnie zawsze jesteś pierwszy spod swiateł ?- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Nie mam miękkiej hybrydy tylko miękką nogę Tak na poważnie to taki mam styl jazdy, że muskam gaz. Jeszcze nigdy nie miałem ponad 10 w mieście, ale Opole to większa wieś, a nie miasto- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Jestem po wycieczce do Katowic. Trasę tam zrobiłem z opóźnieniami przed wjazdem na autostradę i potem stanie w korku na bramkach. Prędkość 130-140km/h. Spalanie wyszło 8,2L/100Km. Droga powrotna już bez żadnych utrudnień ale wolniej bo nie przekraczałem 130km/h. Spalanie na zjeździe z autostrady 7.2L/100Km, a kilkanaście kilometrów dalej pod domem spadło do 6.9L/100KM. Porównując spalanie średnie z obu stron czyli 8.2 vs 6.9 to jestem w szoku. Wiem, że wracałem wolniej, ale nie spodziewałem się zobaczyć 6.9- B9 Fellows
W jakim zakresie obrotów to się pojawia? Do 2500 czy powyżej?- B9 Fellows
Nie zwracałem uwagi na to, ale raczej nie. Kiedyś za czasów B6 1.8TQ przy popuszczonej opasce od intercoolera słyszałem piszczenie. Obecnie B9 nie wydaje dźwięków. Może dla pewności warto posprawdzać wszystkie opaski, ewentualnie sprawdzić wirnik czy nie ma za dużych luzów, ewentualnie czy nie pojawiły się ślady od tarcia wirnika o wlot. Pewnie to przypadek, albo mylisz ten odgłos z piszczeniem wentylatorów od nadmuch?- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Tak się bawi, tak się bawi AGH To znasz same szychy. Nie moje progi Wandej, ja kojarzę HEPU bo za czasów 1.8T. W Audi A4 B6 zmieniałem właśnie na taką. Swoją drogą moje 1.8T w B6 to było najgorsze auto jakie miałem nieprzyjemność posiadać. Wpakowałem w nie trzykrotność wartości, ale człowiek był młody i głupi.- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Studia w Krakowie? Czyżby AGH ? W Cementowni Odra mam kolegę, zajmuje się sprawami około ochrony środowiska Wandej, a co takiego magicznego mają te HEPU? Dłużej wytrzymują ale też padają?- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
hehe Ja liczę, że już miałem, a jeśli przyjdzie drugi raz to oby nie w tym roku bo mam dość atrakcji Dobrze widzę, że jesteś z Rzeszowa? Podkarpacie to moje rodzinne strony, okolice Jarosławia- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Tak wpis w historii auta w ASO to lepszy dowód niż faktury. Jak miałem olej zmieniony przed zakupem. Jest zalany Motul X-max 0W40. Szkoda go "wylewać" po kilkuset kilometrach. Chyba, że potraktuję to jako płukanie silnika, mimo, że przy tym przebiegu i stanie nie jest to potrzebne. Niezbyt to ekologiczne i ekonomiczne. W historii mojego auta jest, że przy 62kkm miało wymienioną pompę wody i termostat. Pewnie miało tę usterkę co u Ciebie Vvalery.- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
W b9 miałeś usterkę pompy?- Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK
Tak, przy longlife to akurat będzie wada, ale moje auto nie było serwisowane w trybie longlife. Poprzednik zmieniał normalnie olej. To nie jest problem bo zawsze mogę kupić oryginalne części w ASO i sam sobie wymienić olej i filtry bo mam takie możliwości ale nie będzie historii w serwisie. - Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM Quattro S-line BACK IN BLACK