Treść opublikowana przez kamelus_
-
S4 B8 tuning wydechu
Miałem tak kiedyś w A4. Miałem wrażenie że coś metalicznie drży w drzwiach kierowcy lub słupku B w przedziale 2-3 tys. obrotów. Rozebrałem cały bok auta bo myślałem że jakiś zgrzew puścił. Po pół roku ustaliłem że taki rezonans robił uszkodzony łącznik elastyczny wydech tzw. plecionka. Co ciekawe z zewnątrz wyglądała OK. Coś musiało się uszkodzić wewnątrz. Po wymianie problem zniknął.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Tyle że ten zestaw w aukcji jest do lifta.
-
B8 TrOOOOp
Audi a4 b8 Auto hold aha przycisk dęblin - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz Audi a4 b8 Auto hold aha przycisk z dęblin na Allegro.pl, za 99 zł w kategorii {Części...
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Najprościej w momencie kiedy wypowiada jakiś komunikat pokrętłem głośności od radia
-
2.0 Tfsi Quattro Avant Competition Plus, Eibach Sportline + Koni SRT , Dekory Edelstahl 2h1, MGmotorsport, 1 of 333, Fotele RS4, Audi Exclusive
Tak jak pisałem to kwestia indywidualnych preferencji. Posiadam auto w automacie i manualu. Korzystam z AHA tylko w automacie. W automacie dojeżdżasz do skrzyżowania, zatrzymujesz się puszczasz hamulec auto stoi. Następnie lekko dotykasz gazu i auto rusza. W manualu zatrzymujesz się wrzucasz luz i dopiero puszczasz sprzęgło i hamulec. Żeby ruszyć znów sprzęgło bieg i ruszamy. Stojąc np w korku takie podjeżdżanie z ciągłym wbijanie na luz to więcej machania niż pożytku. Większość ludzi poprostu wysprzęgla, stoi chwilę z wciśniętym sprzęgłem i znów rusza i znów stoi z wciśniętym sprzęgłem żeby nie machać cały czas lewarem. W automacie gaz, hamulec, gaz, hamulec reszta robi się sama. Dlatego tak moja opinia a faktyczne ułatwienie o którym wspomniał Barti_ w postaci ruszania pod górę realizuje asystent ruszania pod wzniesienie a nie AHA dlatego napisałem że AHA w manualu nie jest zbyt pomocne.
-
2.0 Tfsi Quattro Avant Competition Plus, Eibach Sportline + Koni SRT , Dekory Edelstahl 2h1, MGmotorsport, 1 of 333, Fotele RS4, Audi Exclusive
Na początku też nie używałem ale z czasem zacząłem dostrzegać zalety i teraz cały czas. Jak stoisz w korku czy na światłach nie musisz trzymać na hamulcu co moim zdaniem jest wygodne. I druga fajna rzecz że jak masz uruchomione AHA to po przetłoczeniu na na P samodzielnie zaciąga ręczny co sprawia że jak parkujemy na jakimś wzniesieniu nie obciążamy skrzyni. Dla mnie bardzo przydatna rzecz ale każdy ma swoje preferencje.
-
2.0 Tfsi Quattro Avant Competition Plus, Eibach Sportline + Koni SRT , Dekory Edelstahl 2h1, MGmotorsport, 1 of 333, Fotele RS4, Audi Exclusive
Ale ja nie mówię że jest inaczej. AHA dla manuala i automatu to to samo. Jednak jego celem nie jest przytrzymywanie auta podczas ruszania na wzniesieniu. Od tego jest asystent ruszanianpod górę. AHA ma na celu trzymanie auta przez cały czas na hamulcu kiedy się zatrzymamy niezależnie od tego czy to wzniesienie czy prosta droga. Hamulec będzie samodzielnie trzymał tak długo aż silnik nie osiągnie określonego momentu obrotowego. Natomiast asystent ruszania pod górę wykrywa przechył auta i tylko przy odpowiednim nachyleniu przytrzymuje auto kilka sekund gdy zwolnimy hamulec aby swobodnie ruszyć. Jednak w przeciwieństwie do AHA jeśli w kilka sekund od zwolnienia hamulca noe podejmiemy próby ruszenia auto zwolni hamulec i się stoczy do tyłu.
-
A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
Bardzo dobrze siadło i wogóle bardzo dobre koło. Czekam na finał już na aucie
-
2.0 Tfsi Quattro Avant Competition Plus, Eibach Sportline + Koni SRT , Dekory Edelstahl 2h1, MGmotorsport, 1 of 333, Fotele RS4, Audi Exclusive
Ale za to nie odpowiada AHA tylko asystent ruszania pod górę. To całkiem inny system. AHA jest mega przydatny w automacie. W manualu sensu brak moim zdaniem. W automacie mam uruchomiony cały czas.
-
Air'ed DELFINEK by Karol, quattro,345/288 ,Veemann 19x9.5, 219KM/401Nm
Jak to w dobrych rękach auto potrafi się odrodzić na nowo... Piękne B7
-
Składanie lusterek POMOC
Skoro nawet nie ma grzanych luster stawiam że jedynym bajerem są elektryczne szyby i bieg wsteczny...
-
A4 B8 3.0 TDI CCWA Quattro* NOWY MOTOR * 313PS 620 Nm 20" Dakar Beige*
To z e-trona jest mega
-
A4 B8 3.0 TDI CCWA Quattro* NOWY MOTOR * 313PS 620 Nm 20" Dakar Beige*
10 mm musiało by być
-
A4 B8 3.0 TDI CCWA Quattro* NOWY MOTOR * 313PS 620 Nm 20" Dakar Beige*
Chodzi za mną to koło do mojej A5. Siadła by idealnie
-
A4 B8 3.0 TDI CCWA Quattro* NOWY MOTOR * 313PS 620 Nm 20" Dakar Beige*
Raczej nie do upchnięcia w B8
-
2.0 Tfsi Quattro Avant Competition Plus, Eibach Sportline + Koni SRT , Dekory Edelstahl 2h1, MGmotorsport, 1 of 333, Fotele RS4, Audi Exclusive
Lepiej trochę siana odłożyć i dać to zrobić profesjonalistom. Nie są to aż tak duże pieniądze a efekt najlepszy możliwy. Ze swojej strony kolejny raz polecam MG. Naprawdę warto.
-
A6 4G Avant 3.0 V6T Bi-Turbo 326ps 650Nm Competition Sepang Blue Audi Exclusive
Dlatego prędkość należy dostosować do stanu i rodzaju nawierzchni. Tak mnie uczono. To tak jak byś narzekał że jadąc 100 km/h po szutrowej drodze masz odpryski na lakierze.
-
A6 4G Avant 3.0 V6T Bi-Turbo 326ps 650Nm Competition Sepang Blue Audi Exclusive
Skoro uważasz na dziury jesteś umiejętnym kierowcą masz wysokiej jakości felgi a te gną się na potęgę to ja nie potrafię znaleźć przyczyny tego stanum. Oświeć zatem mnie i całe forum co jest przyczyną zamiast się ciskać. Będziemy korzystać z twojego doświadczenia. Od tego w końcu jest forum.
-
A6 4G Avant 3.0 V6T Bi-Turbo 326ps 650Nm Competition Sepang Blue Audi Exclusive
No więc skoro twoje umiejętności są na najwyższym poziomie przyczyna leży w niskiej jakości felgach z "plasteliny"
-
A6 4G Avant 3.0 V6T Bi-Turbo 326ps 650Nm Competition Sepang Blue Audi Exclusive
Komfort jest pojęciem względnym ale jak narazie każdy kto ze mną jechał to nim wsiadł do auta łapał się za głowę ja to nisko stoi i jakie wielkie koła a po kilku kilometrach wielkie zdziwienie że na takim setupie może być tak komfortowo. Jak dla mnie to setup idealny. Oczywiście nie jest to tapczan ale auto nie jest przesadnie twarde i uwierz mi można w nim znaleźć nieco komfortu. Jako ciekawostkę powiem że na zimówki mam 255/35 r19 i nie czuję różnicy w komforcie.
-
A6 4G Avant 3.0 V6T Bi-Turbo 326ps 650Nm Competition Sepang Blue Audi Exclusive
Jak czytam te bzdety że w PL nie da się jeździć na profilu 30 to mi się cofa Jak się nie umie jeździć a jedyna umiejętność kierowcy to wciśnięcie pedału gazu w podłogę to felgi się krzywią, proste. w A4 b6 miałem nawet niższy profil bo koła były 225/35 r19 i gwint. Koła zero uszkodzeń. W A5 od nowości 265/30 r20 i gwint. Felgi w stanie fabrycznym a jeżdżę wszędzie.
-
A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
Zależy od zawieszenia (w sensie jak nisko stoi) i od opony (265 marki X jest szersza od 265 marki Y) ale 13 mm na większym bujnięciu raczej na pewno przytrze z tyłu w miejscu łączenia błotnika ze zderzakiem. Przerabiałem
-
A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
Dystom wykonuje na zamówienie dystanse 10 mm z kołnierzem pod A5 więc do ogarnięcia.
-
A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
12 mm przy ET 38 nie ma szans. Będzie obcierać. To co napisałem to jest max co może być bez obcierek. Mam przećwiczone wszystkie możliwości w A5 więc dyskusja zbędna.
-
A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
Przy ET 38 10 mm powinno wpaść. Analogicznie przy ET 40 12 mm Będziesz miał wtedy idealnie.