Treść opublikowana przez samekgsx550
-
[B5 AFN] Czy turbina jest dobrze złożona ?
Witam Panowie jakiś czas temu dałem swoją zapasową turbinkę VNT mechanikowi do czyszczenia. Były zapieczone kierownice. Po czyszczeniu turbo chodzi dobrze. Poza jednym mankamentem. A mianowicie gwiżdże :gwizdanie: już na wolnych obrotach jak odrzutowiec (niestety nie miałem możliwości podczepić VAG'a). Mechanik znajomy powiedział że nie jest pewien czy dobrze założył pierścień, który mu wypadł i nie pamięta jak był założony. W związku z tym że miałem drugą turbinę AWX postanowiłem sobie dać na luz. Ale dzisiaj zadecydowałem ją rozebrać i zrobić foto. Po rozebraniu moim oczom ukazał się oto taki widok http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1fdb992ec3d7979e.html I teraz moje pytanie, czy ten pierścień nie powinien być założony odwrotnie ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7332c26a78e48967.html Na 1 zdjęciu kierownice mają większy zakres pracy Na 2 zdjęciu kierownice mają trochę mniejszy zakres pracy, tzn mniej otwiera. Chyba że przyczyna leży gdzie indziej. Pozdrawiam [mod]Gdzie jest prefix!!!! - poprawiłem (kolejne wylądują w koszu)[/mod]
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Koledzy i co z tym dzisiejszym spotem na Wałach ?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
sztanga kluczem chodzi płynnie [br]Dopisany: 20 Luty 2011, 14:35_________________________________________________Koledzy czy to że termostat był walnięty i auto jeździło na max. temp. 70C może być przyczyną szybszego zapieczenia się kierownic, czy też zabicia turbiny syfem ?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Witam proszę o analizę logów w celu upewnienia się czy kierownice turbo są zapieczone. Poniżej zrobione dzisiaj logi dynamiczne. Z podłączonym przewodem do gruszki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/af3c9d4bb3bbac11.html Oraz z odłączonym przewodem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6f57f7cab5c40dd2.html Auto z podłączonym przewodem czy też bez przyspiesza identycznie. Ciągnie z pewnymi przerwami pow 3 tyś obr. A w trasie na 5 biegu łapie tryb awaryjny.
-
B5 AFN Proszę o analize logów
N75 niedawno wymieniany na nowy oryginalny prawie 400zł, co niepotrzebnie bo stary był dobry No ale Mechanik ponoć magik tak zalecił. sztanga od turbo kluczem 14 chodzi płynnie i lekko. Dopiero w górnym zakresie się przycina Tzn. ma taki przeskok. Po podłączeniu wężyka do gruchy podciąga ładnie do góry, staje na parę sekund, po czym wskakuje wyżej ze słyszalnym pstryyk. Dodam że turbo jest od 130km, ale to chyba nie ma znaczenia bo po wymianie hulało pięknie do czasu.... Czyli będę robił logi...
-
B5 AFN Proszę o analize logów
Wężyk sprawdzony
-
B5 AFN Proszę o analize logów
Witam Panowie pomimo że termostat nie zamyka do końca postanowiłem wrzucić logi. Objawy : - -Silnik ciągnie na 3 biegu max do niecałych 4 tyś obr. Choćbym skakał więcej nie wskoczy. Przy czym nie wchodzi w awaryjny - Za każdym razem wyskakuje błąd 519 map sensor - Przy jeździe w trasie na 5 biegu często tryb awaryjny. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/858907128c6e30c3.html Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
Moja uwaga Jak będziesz kupował przewody to o takiej samej średnicy wewnętrznej jak stare. Bo np. Jeśli będzie minimalnie mniejszy to najdzie na końcówkę powiedzmy od n75, Ale po dłuższym okresie możesz go zdjąć razem z końcówką
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
Dzisiaj trochę pogrzebałem. Najprawdopodobniej będą to zapieczone kierownice Sztanga przy samej górze ma uskok. Tzn. jak zakładam wężyk na gruche to podnosi bez płynnie bez oporu sztange do góry, lecz nie do samego końca. Ale wystarczy ręcznie dosłownie leciuteńko smyrnąć sztange i wskakuje wyżej ze słyszalnym PSTRYKKK. Podczas ruszania sztangi kluczem słychać ćwiik ćwiik ćwik w górnym zakresie pracy sztangi. Próbowałem to rozruszać ale nic nie daje a ręka już odpada od wajcho-wania.
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
Podejrzewam że jeszcze przyczyna może leżeć nie po stronie mam sensora tylko turbawki (zapieczone kierownice) Chociaż turbo było jakiś czas temu temu wymieniane i po wymianie kręciło że Hej. Dodam że kierownice podczas mojej diagnozy chodziły ciężko Dopiero po wachlowaniu kluczem pare set razy sztanga chodzi ładnie i płynnie. Aczkolwiek wyskakuje 519 Dodam że wszystkie przewody wymienione, N75 nowy.Katalizator brak. Więc obstawiam na 3 rzeczy: 1 Map sensorek 2 Zapieczone kierownice w co wątpię 3 gruszka Dodam że notfula bardzo, ale to bardzo lubi złapać na 5 biegu w trasie Przy spokojnej nawet jeździe.
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
Logi bym zrobił tylko najpierw muszę się zająć termostatem który nie zamyka. Na nic chyba logi kiedy max temp. 70 st
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
Czyli możliwe że (smar) z poprzedniej turbiny mógł uszkodzić go całkowicie ?
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
Witam Auto ciągnie pięknie na 1,2 biegu. Na 3 powyżej 3tyś. zaczyna się stopniowo dławić. Za Każdym razem wyskakuje błąd 519 podajże map sensor w ECU http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccf5fae3c6c33aed.html Wężyk po poprzedniej turbinie był kompletnie zabity olejem. Został wymieniony na nowy. Czujnik w ECU wyczyściłem wpsikując do niego WD-40 oraz po przez delikatne przedmuchiwanie. Nie ukrywam że w środku był syf Po wymianie turbiny wężyk cały czas jest czyściutki, od czasu do czasu tam zaglądam. Jednakże czujnik ewidentnie świruje. W trasie pod obciążeniem prowadzi to do trybu awaryjnego. Moje pytanie Czy jest możliwość wymiany samego czujnika ? A może wystarczy rozebrać go w jakiś sposób ?
-
[B5 AHU] Czy Silnik AHU posiada dwumas?
A czy mój AFN 110KM z 96r posiada dwumasa ?
-
[B5 AFN] Turbina ładuje max wolne obroty.
Katalizator był już wycięty jak kupiłem.Więc odpada. Chyba że wcześniej łopatki nie otwierały się do końca z powodu zapieczenia. A teraz dopiero słychać co turbo potrafi. Chociaż jeszcze w żadnym 1.9 TDI nie słyszałem takiej suszarki :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Turbina ładuje max wolne obroty.
Witam Kolegów Jestem po wyczyszczeniu turbo ze zmienną geometrą, które było zapieczone. Wszystko zostało złożone jak należy. Auto ma moc i nie przeładowuje turbiny jednocześnie wchodząc w tryb awaryjny, jak to miało miejsce wcześniej. Mój problem polega na tym iż turbina na wolnych obrotach daje jak odrzutowiec :gwizdanie: Po przekroczeniu 1,5 tyś obrotów cichnie i pracuje należycie. Regulacja sztangi tnie była ruszana. Chyba że poprzedni właściciel coś tam kręcił, a po wyczyszczeniu wyszło. Jak myślicie ?
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Wielkie dzięki
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Koledzy znacie może jakiegoś fachowca z prawdziwego zdarzenia/zachodniopomorskie ?
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
na starym to samo.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Zaworu nie wyciągałem,ale podnosząc ręką sztangę idzie ładnie do góry na zgaszonym oczywiście.bo kiedy odpalę to jest max w położeniu górnym.Turbina była sprawdzana 6tyś/km temu i wyglądała ok.[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 13:38_________________________________________________Tak po odpięciu wtyczki sztanga opada w dół.Auto jeździ bez przerażającego mnie już dźwięku(ale jest strasznie mułowate).Zawór n75 nowy pietburg.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Wihajster: podczas przy gazówki powinna opaść żeby ograniczyć ciśnienie? Koledzy a nie powinno być odwrotnie że podczas przy gazówki się podnosi ?
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Mechanik węże sprawdzał.Osłone silnika była w tym celu demontowana i niby ok.Po odłączeniu wtyczki n75 dźwięk mija(równocześnie tracąc moc silnika.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Ewidentnie sztanga w ogóle się nie zamyka. słychać nawet podczas przyspieszania straszny świergot związany chyba z za dyżym ciśnieniem.[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 11:43_________________________________________________I oto w tym przypadku wymieniłem niepotrzebnie n75 za 300zł.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
Witam Mój problem polega na tym iż sztanga sterująca turbiną po uruchomieniu silnika jest cały czas otwarta na max. Podczas dodania gazu i puszczenia w ogóle nie opada.Dodam że mam nowy zawór n75 Sztanga ręką chodzi ładnie.
-
Podczas przyspieszania niepokojący dżwięk
Nic z tych żechy Jutro się wezmę za to n75 i jeśli nie pomoże to chyba zostaje mi rozebranie turbawki.