Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mój problem polega na tym iż sztanga sterująca turbiną po uruchomieniu silnika jest cały czas otwarta na max.

Podczas dodania gazu i puszczenia w ogóle nie opada.Dodam że mam nowy zawór n75

Sztanga ręką chodzi ładnie.

Opublikowano

może gruszka nie trzyma cisnienia bo jest dziurawa :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Ewidentnie sztanga w ogóle się nie zamyka.

słychać nawet podczas przyspieszania straszny świergot związany chyba z za dyżym ciśnieniem.[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 11:43_________________________________________________I oto w tym przypadku wymieniłem niepotrzebnie n75 za 300zł.

Opublikowano

sprawdź węże ciśnieniowe, może jest dziura

Opublikowano
  • Autor

Mechanik węże sprawdzał.Osłone silnika była w tym celu demontowana i niby ok.Po odłączeniu wtyczki n75 dźwięk mija(równocześnie tracąc moc silnika.

Opublikowano

Mechanik węże sprawdzał.Osłone silnika była w tym celu demontowana i niby ok.Po odłączeniu wtyczki n75 dźwięk mija(równocześnie tracąc moc silnika.

to że traci moc bez N75 to naturalne :wink4:

gdzieś jest dziura

Opublikowano

może gruszka nie trzyma cisnienia bo jest dziurawa :wink4:

jak by była dziura to sztanga by nie poszła do góry, podczas przy gazówki powinna opaść żeby ograniczyć ciśnienie, bez vagowanka się nie obejdzie, chyba że dziura w dolocie

Opublikowano
  • Autor

Wihajster: podczas przy gazówki powinna opaść żeby ograniczyć ciśnienie?

Koledzy a nie powinno być odwrotnie że podczas przy gazówki się podnosi ?

Opublikowano

wyciagales ten zaworek turbiny ze mowisz ze reka ladnie chodzi?

Opublikowano

sztanga sterująca turbiną po uruchomieniu silnika jest cały czas otwarta na max.

Podczas dodania gazu i puszczenia w ogóle nie opada

skoro sztanga jest cały czas wciągnięta do gruchy to znaczy, że cały czas łopatki zmiennej geometrii są w pozycji max doładowania i turbo przeładowuje co daje się słyszeć również głośniejszym świstem, istnieją dwie możliwe przyczyny :

- uszkodzona wewnątrz grucha podciśnienia (wskazuje to na pękniętą sprężynę - choć dziwny przypadek bo jest ona mocna,

- zatkany lub załamany przewód podciśnieniowy wychodzący z króćca ATMO N75 do filtra powietrza i nie może przez to zbić podciśnienia,

innej możliwości nie widzę (zwłaszcza, że N75 wymieniony).

Sprawdź jeszcze czy po odpięciu wtyczki z N75 sztanga opada w dół.

Opublikowano
  • Autor

Zaworu nie wyciągałem,ale podnosząc ręką sztangę idzie ładnie do góry na zgaszonym oczywiście.bo kiedy odpalę to jest max w położeniu górnym.Turbina była sprawdzana 6tyś/km temu i wyglądała ok.[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 13:38_________________________________________________Tak po odpięciu wtyczki sztanga opada w dół.Auto jeździ bez przerażającego mnie już dźwięku(ale jest strasznie mułowate).Zawór n75 nowy pietburg.

Opublikowano

A jak na starym zaworku...?

Opublikowano
  • Autor

na starym to samo.

Opublikowano

Tak po odpięciu wtyczki sztanga opada w dół.Auto jeździ bez przerażającego mnie już dźwięku(ale jest strasznie mułowate).Zawór n75 nowy pietburg

auto w trybie awaryjnym :vaglogi:

Opublikowano

jezeli podcisnienie dochodzi i jest w miare ok,mozna to spr przyrządem i weze cisnieniowe tez sa w dobrym stanie to wina lezy w zaworku turbiny

Opublikowano

wina lezy w zaworku turbiny

po ostatnim opisie, z którego wynika, że na nowym i starym N75 jest to samo to najprawdopodobniej sterownik silnika świruje ale dobrze byłoby sprawdzić czy nie pojawił się błąd czujnika ciśnienia doładowania bo jeśli spadł z niego wężyk lub on świruje i zaniża rzeczywistą wartość ciśnienia to sterownik ciągle będzie wysterowywał N75 na pełne podciśnienie.

Przydałby się log dynamiczny 011 by sprawdzić jakie są odczyty ciśnienia doładowania.

Opublikowano
  • Autor

Koledzy znacie może jakiegoś fachowca z prawdziwego zdarzenia/zachodniopomorskie ?

Opublikowano

skontaktuj się z (marcys) ma w szczecinku jakiegoś fachowca

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sztanga sterująca turbiną po uruchomieniu silnika jest cały czas otwarta na max.

Podczas dodania gazu i puszczenia w ogóle nie opada

skoro sztanga jest cały czas wciągnięta do gruchy to znaczy, że cały czas łopatki zmiennej geometrii są w pozycji max doładowania i turbo przeładowuje co daje się słyszeć również głośniejszym świstem, istnieją dwie możliwe przyczyny :

- uszkodzona wewnątrz grucha podciśnienia (wskazuje to na pękniętą sprężynę - choć dziwny przypadek bo jest ona mocna,

- zatkany lub załamany przewód podciśnieniowy wychodzący z króćca ATMO N75 do filtra powietrza i nie może przez to zbić podciśnienia,

innej możliwości nie widzę (zwłaszcza, że N75 wymieniony).

Sprawdź jeszcze czy po odpięciu wtyczki z N75 sztanga opada w dół.

Jaki skok powinna mieć sztanga? U mnie ledwo co się rusza. Da się ją jakoś przesmarować bez zdejmowania turbo?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.