Treść opublikowana przez kobra7
-
[ALL] Światła do jazdy dziennej
W przełączniku świateł A4 jest wolny styk, który służy do podłączenia świateł dziennych. Jest tam 12V jak właczy się zapłon, przełącznikświateł w połozeniu zero, napięcie znika w innym położeniu manetki i jak kręci się rozrusznikiem.
-
[B5 1Z] Panel klimatronika miga a Vag nie może się z nim połączyć
Ja też najpierw próbowałem, kodowania ( mi się zmieniło na 00127), zmieniłem, próbowałem robić base stting, ale ciągle zrywał komunikację i nie było szans na uruchomienie w ten sposób. Jak prównałem później zawatość eepromu, to widać było że poprostu została skasowana ( same FF), tylko tam gdzie wpisuje kodowanie i częściowo nastawy coś się zmieniło. Jak znajdziesz kogoś z programatorem to mogę Ci wysłać plik do tej pamięci.
-
[B5 1Z] Panel klimatronika miga a Vag nie może się z nim połączyć
Trzeba przeprogramować pamięć w klimatroniku (wyczyściła się), Ostatnio ustawiałem dyszy spryskiwaczy i widocznie przepięcia od silniczków skasowały eeproma (93C46), może się to zdarzyć też jak komórkę trzyma się blisko panela klimy. Jak coś to musiałbyś dołożyć jeszcze 60 km od Krakowa, to mogę Ci to zrobić.
-
[B5 AFN] Czy starczy zmienić sprężyny żeby z 1BE zrobić komfo
Orginalne amortyzatory do 1BE są krótsze ( przynajmniej z tyłu u mnie tak jest ) i nie włożysz tam dłuższych sprężyn. Ja mam to samo w swojej, kolega ma zwykłe zawieszenie i obydwaj twierdzimy, że lepiej sięjeździ na 1BE. Jak chcesz zawieszenie standard to wymień się z kimś ( amory i spręzyny) inaczej to narobisz tylko bałaganu.
-
[B5 AHH 00r] Brakujący moduł kontroli świateł
Tak
-
[B5 AHH 00r] Brakujący moduł kontroli świateł
Może być np. 4b0 919 471 na nim duży napis 387, ten jest z kontrolą dodatkowego stopu. Uprzedzam Cię, że z założeniem tego jest dużo cięcia w instalacji ( trzeba przeciąć każdy przewód idący do żarówek), jedyny plus to to, że wszystko jest na lewym przednim słupku. Ja też miałem zakładać go u siebie, ale po namyśle (brak czasu) zrezygnowałem.
-
Jaki Concert CD kupić aby pasował bez przerabiania do B5 z 2000 roku ??
Z poprzednich Twoich postów wnioskuję, że masz zegary jaegera - to musisz kupić adapter. Już niedługo będę miał te adaptery w cenie około 130zł. Będą też do RNSe w cenie około 170zł.
-
[B5 AJM] Sensor AIRBAG
W zależności od wersji czujniki opóźnień ( uderzeniowe mogą być w sterowniku lub na zewnątrz. W A4 B5 sensory boczne są na wzmocnieniu pod fotelami, a przednie w sterowniku. Przy spadku napięcia może ulec uszkodzeniu zawartość pamięci sterownika, raz miałem przypadek, że w czasie burzy nastąpiła taka usterka. Jeśli problem jest tylko w pamięci to można to przywrócić do życia.
-
[B5 AHH 00r] Brakujący moduł kontroli świateł
Możesz też ominąć moduł kontroli żarówek, zwierając piny licznika do masy ( te co idą do modułu ).
-
[B5 AFB] Kontrolki ASR I ABS 2.5 TDI
Można też naprawić ten sterownik.
-
[B6 AVF] Chcę kupic nowe liczniki na co musze zwrocic uwage???
Numer licznika, ale jak będziesz kupował używkę to musisz mieć kod PIN, bo inaczej go nie dopasujesz. W A4 B6 są liczniki Boscha i tam nie da się go odczytać z pamięci. Można go wydobyć tylko za pomocą skanowania (mam taką możliwość). Musi Ci sięzgadzać numer, łacznie z literką na końcu.
-
[B6 AWX] Mała navi Dx
Czemu nie czytasz ze zrozumieniem, pisałem Ci na AUDIKLUB, piszą Ci tu że można zmienić język i lektora, a Ty dalej swoje. Lektor jest na płycie z mapą i w momencie kiedy wybierasz w menu navi język angielski metryczny ładuje się polski lektor ( oczywiście kiedy masz właściwą płytę). Zobacz do instrukcji navi lub po prostu pobaw się pokrętłem i przyciskami od sterowania nawigacją, jak się czegoś nie umie obsługiwać to się nie pisze,że się nie da. Jak byś ten czas, który straciłeś pisząc posty tu i na audiforum przeznaczył na zapoznanie się z urządzeniem typu " mała nawigacja w Audi" bylibyśmy wszyscy zdrowsi ( a napewno ja). Pozdrawiam i życzę "oświecenia"
-
[A6 C5] Kodowanie immo , kluczyki itp.
"tam trzeba gdzie indziej sięgnąć" najprawdopodobnie jeszcze do białej puszki
-
[B5 ADR] W który kabel wpiąć się aby mieć napięcie za zapłonem
W grupie VW + po kluczyku to czarny przewód.
-
[B6 AVF] jak podłączyć nawigację do nie ori radia żeby z głośników slyszec informacje?
Mnie chodziło o to, że dla mnie skrót m.cz. oznacza zakres częstotliwości sygnału, a nie jego poziom. Tak jak pisałem wczesniej do radia powinna być podłączona czerwona kostka 10 pinowa i tam jest sygnał dźwiękowy z navi.
-
[B6 AVF] jak podłączyć nawigację do nie ori radia żeby z głośników slyszec informacje?
Nie to, żebym się czepiał, ale ja się uczyłem, że mała częstotliwość to taki zakres fal, które są słyszalne dla człowieka ( mniej więcej 20Hz do 20khz ). Ja wyraźnie na naklejce navi mam narysowany głośnik i nie ma co dyskutować tylko podłaczyć tak jak pisałem wcześniej i wtedy się okaże jak jest naprawdę. Ja rozebrałem navi i jest tam końcówka mocy.
-
[B6 AVF] jak podłączyć nawigację do nie ori radia żeby z głośników slyszec informacje?
Niska częstotliwość, to nie niski sygnał, spróbuj podłączyć głośnik pod 13 i 15 pin navi i zrób adaptację.
-
[B6 AVF] jak podłączyć nawigację do nie ori radia żeby z głośników slyszec informacje?
Specjalnie wziąłem do ręki navigation 4, rozebrałem żeby sprawdzić i jest końcówka mocy, a na naklejce z opisem złącz jest narysowany głośnik. Nie sprawdzałem czy faktycznie to działa, ale myślę że tak.
-
[B6 AVF] jak podłączyć nawigację do nie ori radia żeby z głośników slyszec informacje?
Czytnik navi w bagażniku ma końcówkę mocy i mozna podłaczyć głośnik, tylko trzeba zrobić adaptację w kanale 4: -> Kanal 04 (Lautsprecheranschluss) Ist ein Radiosystem verbaut werden die Lautsprecher vorne links verwendet ansonsten ist ein eigener Lautsprecher (Freisprechlautsprecher) verbaut. 0 - externes Radio 1 - eigener Lautsprecher
-
[B6 AVF] jak podłączyć nawigację do nie ori radia żeby z głośników slyszec informacje?
W cocercie miałeś taka pionowo ustawioną czerwoną wtyczkę, w niej są sygnały z navi, poza tym na radiu masz opis gniazd, w nowy radiu musisz znależć wejście audio, lub przekodować navi i podłaczyć dodatkowy głośnik bezpośrednio do czytnika w bagażniku.
-
[B5 APU] ABS - po wymianie pompy znowu to samo.
Tak jak pisałem w innych postach i jest parę osób co to potwierdzi, te sterowniki da się naprawić. Piotrek masz do mnie godzinkę jazdy, przyjedź to Ci naprawię ten sterownik ( albo obydwa :> ).
-
AIR BAG -kontrolka gasi się po minucie
Mogłeś mieć spadek napięcia przy rozruchu i zapisał błąd niskiego zasilania, odczytaj błędy i skasuj.
-
[B5 ABC] Brak podsiwetlenia w radiu Audi COncert CD
CAN występuje w licznikach z zegarkiem cyfrowym, zdarzają się wersje z niepełnym CANem który nie obsługuje podświetlenia i zapłonu. Jestem na etapie testowania interfejsu CAN i będzie niedługo dostępny w dobrej cenie ( niewiele ponad 100zł).
-
Konwerter CAN
O problemie napiszę jak zrobię dokładniejsze testy.
-
Konwerter CAN
Czekam na przesyłke, rozmawiałem z gościem i wyglada, że coś z tego może być. [br]Dopisany: 23 Grudzień 2007, 23:41 _________________________________________________ Przeprowadziłem wstępne testy i znalazłem jeden problem. Rozmawiałem z gościem, mają to sprawdzić, chcę kupić od niego większą ilość tych adapterów, to może uda mi się zrobić dobrą cenę.