Treść opublikowana przez kobra7
-
przekażnik elektrozaworu ABS - problem
W popie ABS, sprawdź czy dochodzą do niej wszystkie zasilania (bezpieczniki).
-
[B6 AKE] Navi Plus pomoc techniczna.
To jest metalowa puszka z gniazdem anenowym i 12pinowym złączem, wszystkie naviplus DX (w A6 też)wymagają tego aby działały komunikaty na fisie, koszt tego pudełka to około 400zł. Są jeszcze tuner boxy(dynamiczne prowadzenie), które mogę przerobić na cangateway (zmiana softu), jak będe miał chwilę to podam numery.
-
[B6 AKE] Navi Plus pomoc techniczna.
Do Naviplus potrzebny jest CanGateway, aby wyświetlała komunikaty na fisie i działała kierownica (inny standart CAN).
-
[ALL B6] Komunikat DEF
Na 99% przy cofaniu licznika, źle wyliczyli sumę kontrolną i dlatego masz napis DEF, w elsie jest opis tej usterki ( błąd pamięci ) i vasem można to usunąć. Można też poprawnie wyliczyć kilometry i też powinno zniknąć "def".
-
[B5 ADR] Co jest powodem kłopotów z immobilizerem?
Zmień mechanika i posłuj rad tutaj umieszczonych. Temu "szpecowi" powiedz, aby sam się naładował, najlepiej od pioruna.
-
Pompa ABS
Tak opisuje tą pompe Etka.
-
Pompa ABS
Sposób demontażu opisałem na AUDIKLUB, wyciąga się samą elektronikę bez pompy i autem nie można jeździć ze względu na możliwość uszkodzenia zaworów pompy ABS. Poszukaj na forum Audi tam było dużo na temat tych ABSów, najwięcej ich pada w A6.
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
Ja mam benzynę i na dodatek stary silnik AAH, który nie podaje spalania l/h. Jak włącze zapłon i mam ustawione na chwilowe to wskakuje wartość średniego, jeżeli ruszę i stanę to zostaje ostatnia wartość chwilowego.
-
Pompa ABS
Nie będzie Ci pasować bo Twój jest ABS+EDS+ASR, a ten drugi sam ABS. Wyślij mi stary sterownik to Ci naprawię.
-
Kod w Radiu ''Concert'' Problem
Zostaw radio w włączone na godzinę i spróbuj ponownie, ale najprawdopodobniej masz nie ten kod.
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
Jak masz vaga to weldź w silnik i w jednym z bloków masz odczyt chwilowego spalania, porównaj tą wartość z tym co pokazuje FIS.
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
Nowa wartość do wpisania = stara wartość razy wyliczone spalanie (średnie) podzielone przez spalanie pokazywane na Fisie. Odczytujesz vagiem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100, spala Ci 7l/100km, Fis pokazuje 6.5l/100km to: x= 100*7/6.5 x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 105 lub 110 i testujesz ponownie. Inforację o spalaniu na postoju Fis dostaje ze sterownika silnika.
-
SPRAWDZENIE ORYGINALNEGO PRZEBIEGU
To co robi się w BMW to test zegarów i na jednej z pozycji jest numer licznika, w bemce jest to numer zaczynający się na 3. Jak są tacy mądrzy to niech odczytaję ten " przebieg" zrobią z 10, 20 km i odczytają jeszcze raz, mogę się założyć że będzie to samo. W BMW jest przebieg w LCM ( moduł sterowania światłami ) i to nie we wszystkich modelach, a nowszych jest też w kluczyku i EWS ( immo).
-
[B6 AWX] po wymianie rozrzadu problem z kontrolkami abs esp
Zdiagnozować jeszcze raz i podać błędy.
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
Ten temat był już poruszany, ale podam to jeszcze raz: 1. podłączyć vaga 2. wybrac 17 ( licznik - instrment) 3. wybrać 10 ( adaptacja) 4. zmienić wartość według : Consumption Correction ,Standard: 100 % ,Range: 85...115 % ,Increments: 1 % ,New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115
-
czy przednie sprezyny z oski pasuja do quattro? bo tylnie juz dopadlem
Z tego co mi wiadomo nie ma znaczenia jaki silnik (przynajmniej jesli chodzi o tył), sam szukam tylnych sprężyn sport (orginał) quattro. Według etki te same sprężyny szły od 95 do 2001.
-
[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!
Tak jak pisałem , w liczniku jest możliwość adaptacji wskazań komputera (kanał 3).
-
czy przednie sprezyny z oski pasuja do quattro? bo tylnie juz dopadlem
Tylne zaawieszenie w quattro jest zupełnie inne.
-
Problem ''immobilizer'' Pomocy
Opcja odłączenia jest, ale jest droższa niż naprawa tego systemu.
-
A4 B5 AFN - czy mam immobilizer?
Do listopada 1997roku była osobna puszka immo ( taka sama jak w A80, A6 C4, A8 ), w A4 po tym czasie nastąpiła wymiana zegarów, gdzie zostało przeniesione immo. Tak jak pisałem wcześniej wersja amerykańska nie miała. Tak jest i nie ma co dyskutować na ten temat.
-
A4 B5 AFN - czy mam immobilizer?
Immo było już w Audi 80 z ostatnich roczników, A$ tak jak pisali wyżej oprócz wersji amerykańskiej miały immo. Mógł ktoś wywalić z powodu częstych awarii tego układu.
-
Czy VAG-COM wykryje licznik na stole??
"uważaj abyś nie odleciał na marsa " Odlecę jak Audi zrobi rakietę zdolną wylecieć w kosmos
-
Czy VAG-COM wykryje licznik na stole??
Tak z ciekawości na ilu forach ( A4-klub, V*n) jeszcze o to pytałeś?
-
Czy VAG-COM wykryje licznik na stole??
Jak mając rozpiskę dalej pytasz pod które piny podpiąć to lepiej nie zabieraj się do tego. Żółta: 9, 10 pin +12v 18,19 masa ( minus) 20 pin linia K niebieska: 3,4 pin +12V
-
Czy VAG-COM wykryje licznik na stole??
"Dodatkowo komunikacja idzie poprzez międzynarodową stację kosmiczną", a tak na poważnie to wystarczy podpiąć na stole zasilanie i linię K ( licznik nie ma L) i każdy sterownik można diagnozować na stole.