Treść opublikowana przez kobra7
-
Średnie spalanie przez Vag ?
W twoim roczniku wstawienie FIS to nie problem, kłopot to znaleźć taki licznik, immo jest poza zegarami.
-
Średnie spalanie przez Vag ?
Wstawić licznik z FIS
-
Średnie spalanie przez Vag ?
To będzie raczej chwilowe.
-
LICZNIK nie działa :( POMOCY
Może po prostu wymien żarówkę pod wyswietlaczem i podkręć podświetlenie.
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
Jak jest hamowanie silnikiem, to paliwo silnikowi jest niepotrzebne i nie wskazane (oczywiście do pewnych obrotów). Niektórzy i tak mają własne zdanie i nie ma sensu ich przekonywać, według wszelkich danych jak pedał gazu jest na zero i obroty powyżej progu ( zależy od silnika ) silnik NIE DOSTAJE PALIWA.
-
czy roczniki 1998 miały wbudowany centralny zamek na pilota
W bagażniku po prawej stronie za wykładziną jest moduł centralnego zamka, jak były piloty dokładane (COBRA) to będzie tam dodatkowy moduł podpięty specjalnymi przejsciówkami do kostek centralnego.
-
czy roczniki 1998 miały wbudowany centralny zamek na pilota
Nie wszystkie miały sterowanie na pilota, były wersje z dokładanym pilotem typu COBRA. uzupełnij profil proszę
-
Kodowanie pompy ABS i ESP
Jeżeli będziesz miał problem z regulacją mocy silnika ( przepływomierz itp. ) to zawsze wywali Ci błąd ESP. ponieważ jak jest usterka w silniku to układ ESP nie może poprawnie kontrolować momentu i mocy i dlatego zgłasza błąd : sprawdź silnik.
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
Poszukaj kogoś kto robi liczniki i podobną elektronikę, na pewno ma Vag. Wchodzisz vagiem w licznik (adres 17), później adaptacja 10, kanał 19: -> Channel 19 (Misc) xxxx?: Remote Clock 0 - Remote Clock not active 1 - Remote Clock active xxx?x: Ambient Temperature 0 - no Display, Illumination inactive 1 - Display and Illumination active xx?xx: Driver Information System (DIS) 0 - DIS 1 1 - Highline without DIS 2 - DIS 2 x?xxx: Board Computer 0 - only Level 2 (long time memory) 1 - Level 1 and 2 ?xxxx: Illumination Option 0 - Needle and Scala only active at 'Light on" 1 - Needle already active at 'Ignition on' 2 - Scale already active at 'Ignition on' 3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active robisz odczyt tego kanału, zapisujesz wartość (tak na wszelki wypadek) i zmieniasz ustawienia - test a później zapisz. Tylko nie grzebać po innych kanałach ( tak dla bezpieczeństwa ).
-
czujnik zużycia klocków hamulcowych?
Można, musisz połączyć szeregowo te czujniki, później jedenkabelek do masy a drugi do licznika, no i kontrolka w liczniku jeśli nie masz FIS, a jak masz to kodowanie zegarów.
-
Fura gasnie po sekundzie (ale kontrolka od immo w ogole sie nie swieci)
Drzwi kierowcy, pasażera i tylna klapa.
-
[B5 1Z] Uszkodzony nastawnik pompy? - jednak ECU!
Żebym nie był złym prorokiem, ale stawiam raczej na nastawnik, miałem taki przypadek i faktycznie po wymianie kompa błędy zniknęły, tylko dlatego że był od innej wersji. Stary komp w innym aucie z stakim samym silnikiem chodził bez normalnie. Co do palenia na ciepłym to pewnie włożyli Ci sterownik od G4, A3, Sharana lub seata, które to mają wadę softu. Mam nadzieję jednak, że się mylę.
-
A4,1,9TDI AJM 115 KM; "Przebieg a modyfikacje silnika"
Najpierw sprawdź czy wszystko jest ok, jeżeli tak zrobić do 20% i powinno chodzić super. Można wrzucić program na próbę i zobaczysz czy Ci wystarczy te 20%.
-
Kodowanie pompy ABS i ESP
Zrób kodowanie i adaptacje według procedury, te błędy oznaczają że jest problem w szynie CAN (tzw silnikowy ), można skasować te błędy? Jak skasujesz to pojawiają się ponownie?
-
Kodowanie pompy ABS i ESP
Czujnik skrętu znajduje się pod kierownicą i trzeba go skalibrować, procedury nie znam na pamięć, ale powinna być w tym linku który podałem wcześniej lub na ross-tech. Tymi błądmi się na razie nie przejmuj, zrób najpierw z ABS.
-
Kodowanie pompy ABS i ESP
Nie jestem pewny na 100%, ale sygnał prędkości może być brany CANem z ABS, tak przynajmniej teraz jest w większości samochodach.
-
[B5 AHU] VAG błąd 65535 w ster. silnika
Jeżeli nie widzisz problemu z pracą silnika, to nie przejmuj się tym błędem.
-
[ALL] Autentyczność przebiegu da się sprawdzić Vag-iem??
o ile dobrze pamiętam to oryginała ma Rogal (Wawa) i Dave (Starogard Gdański) Nie tylko oni mają :biggrin:
-
[All A4] Zasada dzialania czujnika temp zew
Czujnik G17 i G89: -30 - 18.1k -20 - 9.95k -10 - 5.59 0 -3.28 5 - 2.54 10 - 1.99 15 - 1.57 20 - 1.25 25 - 1.0 30 - 0.8 35 - 0.65 40 - 0.53 50 - 0.36 60 - 0.25
-
[B5 ADR] Istne czary z temperaturą silnika
Srawdź tak profilaktycznie jakie masz napięcie akumulatora przy różnych obrotach. Zrób pomiar względem klemy , masy silnika i nadwozia.
-
[ALL] Autentyczność przebiegu da się sprawdzić Vag-iem??
Do sprawdzenia przebiegu w sterowniku silnika potrzebny jest interfejs VAG-COM z CAN i program min. 605 beta, lub cokolwiek co jest wstanie odczytać eeprom z ECU. Sprawdza on przebieg w EDC15, ale nie z każdego jest wstanie odczytać i nie ma na to reguły.
-
[ALL] Autentyczność przebiegu da się sprawdzić Vag-iem??
Przebieg zapisany w sterowniku silnika może mieć tolerancję 5%, ale tam też można zmienić bez większego problemu. Najlepiej sprwdzić historię samochodu w serwisie, jeżeli taka istnieje.
-
Kodowanie pompy ABS i ESP
Przed kodowaniem musisz wpisać login bo inaczej Ci nie przyjmie nowego kodowania. Poszukaj tu http://de.openobd.org/audi/a4_8e.htm#03
-
Wersje liczników A4 B5
Postaram się w tym temacie opisać wersje liczników w A4 B5: I generacja od 94 do 97: dwa złącza 26 pinowe , niebieskie i żółte, a w licznikach z FIS dodatkowo 20 pinowe czarne i w zegarach z 6 wskażnikami ( temp. oleju i napięcie ) jest jeszcze 4 pinowe. W tych licznikach nie ma immo, występują dwie firmy: VDO, UKNSI. II generacja od 97 do 99: dwa złącza 32 pinowe, niebieskie i zielone i z FIS 20 pin. W tych licznikach jest już immo i przy wymianie trzeba programować kluczyki ( jeżeli na grocie jest wygrawerowana literka W dodatkowo wymiana transporderów, są różne). VDO i UKNSI III generacja (białe podświetlenie) od 99(model 2000) do końca produkcji: dwa złącza 32 pinowe, niebieski i zielone ( nie kompatybilne z II generacją ) i Z FIS 32 pinowe szare. Te zegary mają już magistralę CAN i wymagają czujnika poziomu i temperatury oleju. Oczywiście jest immo. VDO i JAEGER( te nieszczęsne ) Liczniki z A6 nie mają regulacji podświetlenia i odwrotnie działa pomiar paliwa ( inne czujniki w zbiorniku ). W wolnej chwili (z tym u mnie krucho) podeślę rozpiskę pinów.
-
Licznik FIS dla wersji bez FIS
Ostatnio właśnie wymieniałem taki licznik jak Twój, bo klientowi rano nawet nie odpalał, mam kontakt z gościem co mi załatwia zegary (nowe) tylko nie zawsze ma odrazu taki typ jak potrzebuje. Jeżeli mam taki sam typ to nie trzeba wymieniać transporderów w kluczykach i wtedy koszt jest niższy. Dodam w profilu numer telefonu do siebie to jak coś to dzwońcie.