Treść opublikowana przez bobikos
-
Problem z panelem klimatyzacji - wyświetla wartości od 5 do 77, 5 co 2,5 stopnia
kup sobie kabel za 40 zł (wystarczy zwykły KKL) i sam ogarnij, ewentualnie jak masz niedaleko to podjedź na spota i chłopaki Ci to zrobią. Warto podłączyć i zrobić te rzeczy żeby mieć pewność.
-
Problem z panelem klimatyzacji - wyświetla wartości od 5 do 77, 5 co 2,5 stopnia
To jest klimatronik pod radio 1din, tym masz 2 din, prawdopodobnie panel był docinany. Tak czy inaczej w starej obudowie powinien pasować. Po przełożeniu będziesz musiał podjechać gdzieś żeby go zakodować, przypisać vin i zrobić nastawy podstawowe. Nawet bez tych zabiegów powinien pokazywać normalne wartości na wyświetlaczu.
-
Problem z pompą abs quattro
chyba że miałeś wcześniej multitronica to też ten czujnik należy wymienić na ww - tak przynajmniej wynika z etki (8E0907637C dla multitronica)
-
Problem z pompą abs quattro
Może trzeba ten czujnik wymienić. Etka wskazuje że do 2005 był stosowany 6Q0907637A a potem 8E0907637B (który zamienił się na 4F0907637A w 2015) - były stosowane zarówno w FWD jak i w quattro. Czujnik jest pod popielniczką
-
Problem z panelem klimatyzacji - wyświetla wartości od 5 do 77, 5 co 2,5 stopnia
napisz jakie masz auto (b6 czy b7) oraz jaki kod ma aktualny klimatronik (jeśli masz vag to odczytaj za jego pomocą).
-
Problem z panelem klimatyzacji - wyświetla wartości od 5 do 77, 5 co 2,5 stopnia
jak masz dobrą obudowę to możesz kupić zniszczony klimatronik za grosze i przełożyć do swojej obudowy, potem pozostaje kodowanie i nastawy podstawowe. Tu masz rozpiskę klimatroników, ale na wszelki wypadek sprawdź z jaką końcówką teraz jest w aucie
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ja mam widoczne (w ciągu kilku minut) niewielkie wahania wskazówki tylko w zakresie między 1/4 a rezerwą. Wydaje mi się że to kwestia odpowiednich korekt w liczniku dla każdego z czujników.
-
Problem z panelem klimatyzacji - wyświetla wartości od 5 do 77, 5 co 2,5 stopnia
szukaj innego klimatronika,
-
Nawiew przy dodawaniu gazu.
Sprawdź błędy w klimatroniku. Generalnie razem ze zwiększaniem prędkości klimatronik powinien przymykać klapę dławiącą V71 zamontowaną na wlocie powietrza z zewnątrz. Jeśli klapa się zacięła w pozycji otwartej to będzie coraz mocniej wiało.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
dobrze pokazuje bo tankowałeś do prawej komory zbiornika. Jak chwilę pojeździsz i układ zacznie wyrównywać poziom w baku to wskazówka zacznie wariować. Jest to szczególnie widoczne przy małych poziomach w baku kiedy paliwo krąży pomiędzy dwiema komorami (środek baku podwyższony z uwagi na miejsce dla wału).
-
Nie działa klimatyzacja
może czynnika nie masz. Odczytaj błędy
-
Nie działa klimatyzacja
Na początek sprawdź bezpiecznik od czujnika ciśnienia, chyba nr 6. Jeśli bezpiecznik ok, to może być uszkodzony czujnik. sprawdź wtedy błędy vagiem
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
nie ma znaczenia który pin gdzie pójdzie. Zawsze będzie działało.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Podejrzwam że musiałbyś nieźle katować auto żeby przegrzać olej w skrzyni. Ta skrzynia jest od wersji 180 KM. Wg mie możesz zmostkować lub wrzucić na osobnej chłodnicy, wiem że w innych autach ta chłodnica występowała jako osobny element. Ja chciałem mieć jak ori.
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
Albo opornik, albo zmiana klimatronika na wersję bez grzania.
-
Centralny raz działa raz nie a4 b7
na początek zakoduj sobie 2+8(jeśli faktycznie masz alarm)+64+256(jeśli faktycznie masz alarm)+512+2048= 2890 Do tej pory miałeś np zaprogramowane podwójne szyby. Generalnie żeby potwierdzić wyposażenie auta musiałbyś odczytać to z wlepki pod tylną kanapą (lub w książce serwisowej). Poszukaj dekodera kodów wyposażenia VW. Jest też na forum wątek gdzie po nr VIN koledzy dekodują pełne fabryczne wyposażenie auta.
-
Centralny raz działa raz nie a4 b7
Dziwne masz to kodowanie. To jest akutalne? Sam je ustawiałeś? Wg modelu MK obsługuje alarm oraz korby z tyłu. Zakoduj MK wg listy i oczekiwanych funkcji z poniższego linku:
-
Centralny raz działa raz nie a4 b7
Jakieś inne problemy z elektroniką w aucie? Może MK dostał wody? Masz jakieś błędy w MK?
-
Strzelający pedal hamulca audi a4 b6 quattro
to że światła stopu działają normanie nie znaczy że czujnik jest sprawny - ma dwa obdowy. Jeśli błąd czujnika wraca to go wymień.
-
Centralny raz działa raz nie a4 b7
Baterie wymianiałeś na nowe?
-
[TDI PD] Nie odpala po nocy, dłuższym postoju - powietrze na powrocie z pompy vacum.
Kolega ma BIPy na minus. Proponuję sprawdzić również czy pompka elektryczna w baku działa. Załącz w ECU w kanale 035 BS pompę i posłuchaj czy działa.
-
Późno nabiera mocy - 1,9TDI PD AVF. Prośba o analizę logów
Jeżeli podciśnienie utrzymuje się na poziomie -0,5 to jest to zbyt mało. Powinien być ok -0,7 a nawet dochodzić do -0,9 jeśli pompa jest dobra, układ szczelny i nie ma odbiorów. Przy -0,5 auto faktycznie będzie mułowate. sprawdź po kolei wszystkie elementy układu, na początek sprawdź/wymień przewody podciśnienia, potem zmierz jakie podciśnienie wytworzy sama pompa, a następnie dołączaj odbiorniki i sprawdzaj kiedy przestaje trzymać podciśnienie. Nieraz zawory elektromagnetycznie nie trzymają, często też membrana od klapy gaszącej lub EGR jest przerwana i pompa vacuum nie daje rady. W takim przypadku warto mieć pompkę do wytworzenia podciśnienia i sprawdzać elementy.
-
Późno nabiera mocy - 1,9TDI PD AVF. Prośba o analizę logów
Załącz inaczej te filmy bo się nie otwierają i nie można Ci nic poradzić
-
Po winie silnik , skrzynia i wyposażenie w VW Passacie 2007
tutaj napisz
-
Zamarzające przewody klimatyzacji - dalsza walka
Wg mnie z grupy pierwszej wynika że pomimo wysterowania sprężarki niskim prądem, masz wysokie ciśnienie w układzie. Zdarzało się że do kompresora przez pomyłkę podłącza się wtyczkę od poduszki silnika, ale wtedy zazwyczaj nie ma chłodzenia na wolnych obrotach. Niemniej sprawdź czy jak odłączysz wtyczkę od kompresora to wyskoczy błąd elektrozaworu. Jeśli tak to problem może być zarówno w klimatroniku, elektrozaworze sprężarki lub samej sprężarce. Podaj proszę jeszcze kodowanie klimatronika oraz wyniki z kanałów adpatacji od 1 do 16