Treść opublikowana przez Bulczas
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Dobra czyli pompa na maksa do silnika i nastawnikiem pukać powoli. Czemu nie mógł się ro***bać altenator albo coś
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Sorki nie napisałem to że mam do was pretensje. Naprawdę dziękuje za porady. Generalnie to pompa była ostro zapowietrzona i cały układ. Znajomy przyszedł i jakoś poszło. Co do rozrządu zawsze jak zakładałem pasek sprawdzałem po 5 razy czy koła są na znakach bo wiem że z tym nie ma żartów. Zobaczymy może nie będzie tak źle :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Może lepiej było by oddać auto w ręce kogoś kto ma pojęcie o pompach? Wolę zrobić coś sam, zj***ć i się nauczyć niż oddać tym partaczom pseudo mechanikom i żeby po nich poprawiać. Na sobotę znajomy ma mi załatwić przyrząd do sprawdzania kompresji i wszystko wyjdzie. Ustawiłem teraz rozrząd od nowa na ori znakach i teraz się kręci normalnie już. Paliwo już idzie do wtrysków. Ale dziad dalej nie chce zapalić. Znajomy mówił że mogły się zawory pokrzywić :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
To ciekawe czemu wcześniej rozrząd się kręcił ręcznie normalnie, można było zrobić pełny obrót a teraz się blokuje po obróceniu koła pompy. Może się nie znam bardzo na tym i nie mam do Ciebie pretensji o tą radę ale ropa też leci a silnik nie zapala.
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
To musi być pusta, skoro ciągle zaciągała a nic nie tłoczyła... Dziwi mnie, że nic nie wylatuje na wtryski... Jak zawsze chciałem odpalić pustą pompę to przed przykręceniem górnego dekielka nastawnika wstrzykiwałem ropę butelką po coli z dziurką w nakrętce do momentu przelania. Następnie podczas kręcenia małe stukanie w nastawnik i maksymalnie za 2 razem odpalało. Czy przewody (rurki) idące do wtryskiwaczy nie zostały zapchane tymi opiłkami? Pisałem wcześniej, że na wyjściu przewodów (rurek) z pompy są takie krótkie króćce - tam są zaworki zwrotne wewnątrz. Może są zapchane? Tzn ciągła ciągła i po chwili już nie chciała czyli chyba była pełna. Jutro zdemontuje przewody i je przedmucham kompresorem bo z tego wszystkie oczywiście o tym zapomniałem. Sprawdzę tą śrubkę koło wyjścia przewodów. Jeśli tam nie będzie lać tzn że coś jest z pompą nie tak. :gwizdanie:[br]Dopisany: 09 Listopad 2011, 23:30_________________________________________________Dobra dziś rozbieram pompę ponownie bo coś jest nie halo. Z tej śrubki ani grama ropy Teraz szukanie przyczyny czemu ona nie pompuje [br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 14:56_________________________________________________ przez to stracilem dzien.Tak samo myslalem bylo inaczej.I nastawnikiem moglem stukac do wiosny.Ale ale na plak odpalil i wskoczyl na 3tyś obrotow co bylo dla mnie zdziwiniem.Ropa nie sikala,wskoczyl na 3 tyś obrotow myslalem dawka za duza cofnalem nic.Krece krece dlalej sucho na wtryskach.znow ustawilem taka sama ale juz nie chcial wskoczyc na obroty. Jak przekręcę to koło o 180 stopni to nic się nie stanie? No to dzięki Twojej radzie mam silnik do remontu. A pytałem czy nic się nie stanie! Ropa już sika jak powinna ale silnik nie odpala. W sobotę sprawdzam kompresje i będę wszystko wiedział.
-
Spoty Katowice i okolice
- [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Miałem to sprawdzić ale zapomniałem Pompa zasysa paliwo bo jak odkręciłem przewód zasilający który idzie od filtra i wstrzykiwałem paliwa oraz kręciłem rozrusznikiem to wsysało paliwo do pompy :gwizdanie:- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
:polew:- [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Tylko tu nie chodzi o to że nie odpala tylko nie leci w ogóle ropa na wężykach od wtrysków :wallbash: Już zmieniam tytuł tematu[br]Dopisany: 09 Listopad 2011, 20:38_________________________________________________Tak jakby była cholernie zapowietrzona ale już tyle kręciłem że raczej powinna się odpowietrzyć.- [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Sprawdzałem elektrozawór i działa. Tak mam pewność że głowiczka siedzi w tulejce. Dzisiaj kolejne próby i nic. Koło pompy przestawione o 180 stopni i susza jak była tak jest :wallbash: Jutro chyba pompa ląduje na stole i szukanie przyczyny :wallbash: Już brak mi pomysłów bo wszystko było składane po sugestiach kolegi fusse który to robił i zgodnie z ze zdjęciami :wallbash: Mam ochotę wy***ać to auto w kosmos i kupić inne- Spoty Katowice i okolice
dzięki za życzenia Jak będzie okazja to się napijemy- [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
przez to stracilem dzien.Tak samo myslalem bylo inaczej.I nastawnikiem moglem stukac do wiosny.Ale ale na plak odpalil i wskoczyl na 3tyś obrotow co bylo dla mnie zdziwiniem.Ropa nie sikala,wskoczyl na 3 tyś obrotow myslalem dawka za duza cofnalem nic.Krece krece dlalej sucho na wtryskach.znow ustawilem taka sama ale juz nie chcial wskoczyc na obroty. Jak przekręcę to koło o 180 stopni to nic się nie stanie?- Spoty Katowice i okolice
Dzięki Kędzior i Oko za transport i dzięki za spota- [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Jak to można sprawdzić? I gdzie on się znajduje? Jeśli chodzi o falę w pompie to jest założona tak jak była bo robiłem zdjęcia jak jest założona. A jak można tłoczek założyć odwrotnie. Czyli ściągam pasek rozrządu i przekręcam koło na pompie o 180 stopni w prawo tak?- Spoty Katowice i okolice
Proponuje też od razu wyjechać na koniec świata- Spoty Katowice i okolice
stoisz za filarem? :polew: Pokój z wami a przedpokój z Tobą :polew:- Spoty Katowice i okolice
:gwizdanie: idę tyyyyyyyyyylllllllllkkkkkkkoooooooooooo pppppppoooooooooooowwwwwwwwwooooooooooolllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiii- [B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
Koza mee meee :polew: Nie boisz się jeździć. Wolę robić za pług ale w życiu nie będę już jeździł tak wysokim autem [br]Dopisany: 08 Listopad 2011, 18:07_________________________________________________A mówiłeś coś o modach. No przydały by się bo straszna seria tak jak Kowi piszę- Spoty Katowice i okolice
Dobra niech Ci będzie pod tą szkoła mam tam minetę- Spoty Katowice i okolice
ok to niech bedzie pod szkola To niech stracę połowa drogi do katowic :polew:- Spoty Katowice i okolice
Ok to daj znać o której podjedziesz po mnie za 15 za 10 cos kolo tego to puść sygnał jak będziesz jechał to zejdę pod blokiem bedziesz czy pod szkola? Bez różnicy jak Tobie wygodniej. Może być pod blokiem- Spoty Katowice i okolice
Ok to daj znać o której podjedziesz po mnie za 15 za 10 cos kolo tego to puść sygnał jak będziesz jechał to zejdę- Spoty Katowice i okolice
Ok to daj znać o której podjedziesz po mnie- Spoty Katowice i okolice
To dajcie znać na fona jak coś- [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Jesli chodzi o walek rozrzadu to wszystko jest ok. Rozrzad sie kreci. Sprobuje nalac do nastawnika ropy i po kolei odkrecac przewody.[br]Dopisany: 08 Listopad 2011, 09:26_________________________________________________Ropa w komorze z tłokorozdzielaczem jest - [B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..