Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

maciejek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciejek

  1. Spróbuj odczytać to vag-com-em, np. 00510 to silnik osłony przeciwwiatrowej, a to dotyczy cabrio
  2. A czym to czytasz? Bo z kodów błędów wynikają bzdury
  3. Tak jak napisał Łukasz vag-com 3.11 w zupełności wystarczy do Twojego auta, co do kabla to kup KKL - z obsługą dwóch linii K.
  4. http://www.enginecheck.co.uk/ ale to i tak nie będzie działać w Twoim aucie. To jest programik do odczytu kodów OBD.
  5. www.ross-tech.com to jest strona producenta vag-com-a, teraz vcds-a. Kup oryginał, nie będziesz miał problemów z aktualizacjami, ustawianiem portów i innymi głupotami. Chińskie podróbki mają ten minus że działają tylko z jedną wersją softu i na bieżąco są banowane ich numery seryjne w aktualizacjach. Tak jako ciekawostkę podam że v. 805.1 była opublikowana w 5 wersjach - chodziło o drobne poprawki softu i zablokowanie "chińczyków".
  6. Tak, zrobić jazdę próbną i sprawdzić czy się powtórzą.
  7. 00550 Kontrola startu wtrysku 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej Pytanie tylko czy po skasowaniu wróciły czy nie.
  8. Jeżeli nie został "zajechany" aku podczas kręcenia to mógł od mrozu fizycznie uszkodzić się sensor od poduch - pęknięcie punktu lutowania, lub ścieżki. Jedyna możliwość sprawdzenia to "wyczyszczenie" wsadu i noc w zamrażarce - wyjdzie czy to kwestia uszkodzenia oprogramowania czy samego sensora. Oczywiście przed tym musisz posprawdzać punkty masowe i zasilanie
  9. Wina może leżeć po stronie samochodu. Czasami uszkodzenie sterownika ABS-u generuje takie komunikaty.
  10. maciejek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Czujnik tlenu (o2) to sonda lambda. Wywala błąd sond 1 i 2 ze względu na junkersa, tzn, gazownie. Może falowanie obrotów być spowodowane przez brudną przepustnicę, lewe powietrze w dolocie, zakłócenia powodowane instalacją gazową i jej nieszczelnościami, itd...
  11. Sprawdź czujnik temperatury cieczy jak silnik jest zimny i ciśnienie paliwa na listwie
  12. Woda nie zdąży odparować z oleju. Zrób trasę około 100/150 km, woda i resztki niespalonego paliwa odparują z oliwy i wszystko wróci do normy.
  13. Najpierw należałoby sprawdzić czy nie szwankuje elektronika - zadzwoń to się umówimy na sprawdzenie, a po wykluczeniu usterki elektryczno-elektronicznej należy szukać przyczyny w mechanice.
  14. Jeżeli olej wyleciał w na przestrzeni 500 metrów to musiała go wywalić pompa oleju pod ciśnieniem czyli do sprawdzenia filtr, czujnik, chłodniczka. Z uszczelki pod głowicą cieknie wolniej. A jak koleś nie umył najpierw silnika w celu odnalezienia miejsca wycieku tylko od razu wymiana uszczelki pod głowica to naprawdę zmień mechanika
  15. zmienić mechanika
  16. Jedyne co w Twoim przypadku możesz zrobić to auto na podnośnik lub kanał i patrzeć skąd leje się olej. Jeżeli nie widać to użyj zmywacza do hamulców, umyj silnik, zalej oliwą i szukaj wycieku.
  17. Możesz zadzwonić do mnie to zweryfikuję Ci stan auta, telefon jest niżej
  18. Tak jak napisał Szogun0, pierwsza podstawowa sprawa to sprawdzenie katalizatora czy się wkład nie oberwał i nie zapchał wydechu. Lub jak pisałeś tylny tłumik do zrzucenia, może po uderzeniu być zagięty i nie przepuszczać spalin.
  19. Sterownik airbagu rejestrując odpalenie napinaczy/poduch wysyła sygnał żeby odblokować centralny zamek. A kodów błędów poszukaj sam.
  20. W Twoim przypadku odczytał przebieg zapisany w sterowniku silnika i zobaczył błąd (nie pamiętam numeru) o awaryjnym odblokowaniu zamka centralnego po zadziałaniu sensora od poduszek. Ot i cała tajemnicza zakryta mrokiem tajemnica
  21. Eeee.. ściągnięcie to 10 minut i masz wszystko na tacy. Poza tym jak czujnik jest zwalony to i tak do wymiany trzeba plastiki pościągać - dla wygody montażu
  22. Można go sprawdzić bardzo prosto, miernikiem na przejście. Jak brak w obydwu położeniach to znaczy że do wymiany.
  23. Sorry żargon techniczny, hex-can najnowszy "kabel" do volkswagenów, obsługuje wszystkie auta z grupy VAG http://www.ross-tech.com - tu możesz więcej poczytać na ten temat (to są twórcy vag-coma ). Ostatnia wersja softu to 805.1 .
  24. Z błędu wynika że jest odpięty wyłącznik poduszki pasażera - Airbag Cut-Off Switch for Passenger Side (E224).
  25. Możesz mieć problem z samym komfortem - brak komunikacji może oznaczać uszkodzenie modułu. On-line trudno jest zweryfikować co stanowi problem, podjedź do kogoś kto ma hexa i sprawa będzie wyjaśniona czy wina jest po stronie samochodu czy po stronie sprzętu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.