Treść opublikowana przez maciejek
-
[B5 AJL] Proszę o analizę błędów
Spróbuj odczytać to vag-com-em, np. 00510 to silnik osłony przeciwwiatrowej, a to dotyczy cabrio
-
[B5 AJL] Proszę o analizę błędów
A czym to czytasz? Bo z kodów błędów wynikają bzdury
-
[B5 ADR] Audi a4 97r BRak pelnej obslugi OBII program enginecheck
Tak jak napisał Łukasz vag-com 3.11 w zupełności wystarczy do Twojego auta, co do kabla to kup KKL - z obsługą dwóch linii K.
-
[B5 ADR] Audi a4 97r BRak pelnej obslugi OBII program enginecheck
http://www.enginecheck.co.uk/ ale to i tak nie będzie działać w Twoim aucie. To jest programik do odczytu kodów OBD.
-
VAG do B7
www.ross-tech.com to jest strona producenta vag-com-a, teraz vcds-a. Kup oryginał, nie będziesz miał problemów z aktualizacjami, ustawianiem portów i innymi głupotami. Chińskie podróbki mają ten minus że działają tylko z jedną wersją softu i na bieżąco są banowane ich numery seryjne w aktualizacjach. Tak jako ciekawostkę podam że v. 805.1 była opublikowana w 5 wersjach - chodziło o drobne poprawki softu i zablokowanie "chińczyków".
-
[ALL] błedy po podłączeniu VAGA
Tak, zrobić jazdę próbną i sprawdzić czy się powtórzą.
-
[ALL] błedy po podłączeniu VAGA
00550 Kontrola startu wtrysku 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej Pytanie tylko czy po skasowaniu wróciły czy nie.
-
[B5 AJM] Nie można wykasować błędu AIRBAG (65535)
Jeżeli nie został "zajechany" aku podczas kręcenia to mógł od mrozu fizycznie uszkodzić się sensor od poduch - pęknięcie punktu lutowania, lub ścieżki. Jedyna możliwość sprawdzenia to "wyczyszczenie" wsadu i noc w zamrażarce - wyjdzie czy to kwestia uszkodzenia oprogramowania czy samego sensora. Oczywiście przed tym musisz posprawdzać punkty masowe i zasilanie
-
[ALL] Interfejs COM i "Too many communication errors"
Wina może leżeć po stronie samochodu. Czasami uszkodzenie sterownika ABS-u generuje takie komunikaty.
-
[B5 ALG] Co to za błędy ?
Czujnik tlenu (o2) to sonda lambda. Wywala błąd sond 1 i 2 ze względu na junkersa, tzn, gazownie. Może falowanie obrotów być spowodowane przez brudną przepustnicę, lewe powietrze w dolocie, zakłócenia powodowane instalacją gazową i jej nieszczelnościami, itd...
-
[B5 ADR] Dlaczego muli go jak jest zimny przy rozpędzaniu
Sprawdź czujnik temperatury cieczy jak silnik jest zimny i ciśnienie paliwa na listwie
-
[B5 ADR] Dziwna maź w odmie
Woda nie zdąży odparować z oleju. Zrób trasę około 100/150 km, woda i resztki niespalonego paliwa odparują z oliwy i wszystko wróci do normy.
-
[ALL B6] problem z Obrotami przy wysokich prędkościach
Najpierw należałoby sprawdzić czy nie szwankuje elektronika - zadzwoń to się umówimy na sprawdzenie, a po wykluczeniu usterki elektryczno-elektronicznej należy szukać przyczyny w mechanice.
-
[ALL B5] Wyciek oleju
Jeżeli olej wyleciał w na przestrzeni 500 metrów to musiała go wywalić pompa oleju pod ciśnieniem czyli do sprawdzenia filtr, czujnik, chłodniczka. Z uszczelki pod głowicą cieknie wolniej. A jak koleś nie umył najpierw silnika w celu odnalezienia miejsca wycieku tylko od razu wymiana uszczelki pod głowica to naprawdę zmień mechanika
-
[ALL B5] Wyciek oleju
zmienić mechanika
-
[ALL B5] Wyciek oleju
Jedyne co w Twoim przypadku możesz zrobić to auto na podnośnik lub kanał i patrzeć skąd leje się olej. Jeżeli nie widać to użyj zmywacza do hamulców, umyj silnik, zalej oliwą i szukaj wycieku.
-
[ALL B5] Prośba o pomoc
Możesz zadzwonić do mnie to zweryfikuję Ci stan auta, telefon jest niżej
-
[B5 AEB] Problem bardzo powazny
Tak jak napisał Szogun0, pierwsza podstawowa sprawa to sprawdzenie katalizatora czy się wkład nie oberwał i nie zapchał wydechu. Lub jak pisałeś tylny tłumik do zrzucenia, może po uderzeniu być zagięty i nie przepuszczać spalin.
-
[ALL B6] Sprawdzenie komputera
Sterownik airbagu rejestrując odpalenie napinaczy/poduch wysyła sygnał żeby odblokować centralny zamek. A kodów błędów poszukaj sam.
-
[ALL B6] Sprawdzenie komputera
W Twoim przypadku odczytał przebieg zapisany w sterowniku silnika i zobaczył błąd (nie pamiętam numeru) o awaryjnym odblokowaniu zamka centralnego po zadziałaniu sensora od poduszek. Ot i cała tajemnicza zakryta mrokiem tajemnica
-
[B6 AVJ] Co może być przyczyną tego błędu ?
Eeee.. ściągnięcie to 10 minut i masz wszystko na tacy. Poza tym jak czujnik jest zwalony to i tak do wymiany trzeba plastiki pościągać - dla wygody montażu
-
[B6 AVJ] Co może być przyczyną tego błędu ?
Można go sprawdzić bardzo prosto, miernikiem na przejście. Jak brak w obydwu położeniach to znaczy że do wymiany.
-
[INNE] Problem z VAG-iem
Sorry żargon techniczny, hex-can najnowszy "kabel" do volkswagenów, obsługuje wszystkie auta z grupy VAG http://www.ross-tech.com - tu możesz więcej poczytać na ten temat (to są twórcy vag-coma ). Ostatnia wersja softu to 805.1 .
-
[B5 AJM] Błąd 01228-airbag cut off for passenger side (e224)
Z błędu wynika że jest odpięty wyłącznik poduszki pasażera - Airbag Cut-Off Switch for Passenger Side (E224).
-
[INNE] Problem z VAG-iem
Możesz mieć problem z samym komfortem - brak komunikacji może oznaczać uszkodzenie modułu. On-line trudno jest zweryfikować co stanowi problem, podjedź do kogoś kto ma hexa i sprawa będzie wyjaśniona czy wina jest po stronie samochodu czy po stronie sprzętu.