Treść opublikowana przez maciejek
-
Błąd 01314 w VW Polo 9N
Błąd 01314 w ABS-ie dotyczy sprawdzenia błędów w sterowniku silnika. Brankiniol zrób autoscan i zobacz w jakim jeszcze systemie są błędy. Możliwe że problem leży w magistrali CAN. Do Zibizab ten błąd w silniku może oznaczać problemy z tempomatem ,nie w ABS-ie.
-
[INNE S3] Catalyst system bank 1
Musisz wspawać nowy katalizator, uniwersalne nie są takie drogie. Tylko zwróć uwagę żeby miał odpowiednią przepustowość. Druga sonda widzi niesprawność katalizatora i po jeździe.
-
[B5 AKN] Jak sprawdzić ładowanie VAG-iem ???
A nie prościej multimetrem??
-
[ALL B6] Za niskie napięcie?
Spadek napięcia poniżej limitu, nie ciągły to możesz śmiało wykasować. Padł Ci kiedyś aku? Tylko w jednym systemie tkwił ten błąd? Jeżeli tylko w jednym to błąd został Ci w spadku po czyimś padnięciu aku.
-
[B6 AWX] 18043 - Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller
To możesz spokojnie to olać jak nic nie ma
-
[ALL B6] Co to za błędy ???
Miałeś wymienianą pompkę od ABS-u ? Nie został przeprowadzony test po wymianie i stąd te kody. Rozumiem że lampka ABS się świeci?
-
[B6 AWX] 18043 - Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller
Wybierz 08 - Auto HVAC, później 02 - Fault Codes, tam wykasujesz błędy. Masz shreware i dlatego nie działa Ci funkcja kasowania baboli po skanowaniu.
-
[B6 AWX] 18043 - Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller
Możliwe że sterownik od klimy była rozpinany i włączany był zapłon, a później nikt nie wykasował baboli - dostałeś go w spadku . Jako błąd sporadyczny powinien wykasować się bez problemu. Jeżeli będzie wracał to problem leży na linii CAN. Zobacz czy ten błąd jest tylko w klimatyzacji czy również występuje w zegarach, szynie CAN i silniku.
-
[B6 AVF] Prośba o interpretację/pomoc w rozwikłaniu 2 zagadek
wart jest w momencie gdy na siebie zarabia ... bo kupno ori HEX-CAN do zabawy mija sie z celem ... Nawet jeżeli ktoś wykorzystuje go amatorsko to ma pewność że zawsze się połączy - oczywiście jak jest komunikacja z danym komponentem - oczywiście mówię o zakupie w ross-tech-u (dolar po 2 zeta), nie w adako bo tu zdzierają jak cygan za matkę za wersję PL
-
[B6 AVF] Prośba o interpretację/pomoc w rozwikłaniu 2 zagadek
Nie przesadzaj z tym monopolem. Zawsze możesz kupić coś innego do diagnozy jeżeli uważasz że Ross-Tech jest be. Ale na pewno nie taniej (oczywiście za ori produkt z możliwością aktualizacji, nie chińskiego klona :> ), sam używam ori hex-a i uważam że jest wart zapłaconych pieniędzy - łączy się ze wszystkim z grupy VW co ma diagnozę - od starych rupci do najnowszych modeli.
-
[B6 AKE] VAG-COM brak komunikacji ze sterownikiem, ( ! ) z napisem BREMSE ...
Zadzwoń do mnie 0 694 679 252 w poniedziałek to podjedziesz i zobaczymy co z Twoim sprzętem. Czy wina jest po stronie sprzętu czy samochodu.
-
[B6 ALT] Informacja SERVICE
Probowalem i nic.Dalej sie swieci. Pewnie masz ustawiony serwis "longlife" i dlatego nie możesz skasować go z palca. Zmień w ustawieniach przeglądu rodzaj oleju na zwyczajny, nie longlife i będzie można kasować go z deski.
-
[ALL B6] prosze o wyjasnieie co to za bledy
Oki nie będę się sprzeczał.
-
[ALL B6] prosze o wyjasnieie co to za bledy
To dlaczego jest info o awaryjnym odblokowaniu drzwi? Nie mówię o totalnym tatarze typu czołowe z ciężarówką na niemieckiej autostradzie tylko o stłuczce gdy system zadziałał - czasami nawet nie wypalą napinacze, nie mówiąc o poduchach. Zarejestrowane jest przeciążenie powyżej wartości granicznej i zostaje zarejestrowany błąd.
-
[ALL B6] prosze o wyjasnieie co to za bledy
Auto po wypadku, w airbagu są zapisane dane o wystrzale worków? żarówka migacz prawy przód usterka w obwodzie - musisz posprawdzać czy panowie naprawiający auto nie zapomnieli o jakimś kabelku.
-
[B5 ACK] [B5 ACK] Prośba o wykonanie diagnostyki
Jak będziesz w Warszawie to odezwij się 0694679252. Zobaczymy co autko boli.[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2008, 09:31 _________________________________________________Trzeci2 miałeś się odezwać i cisza....
-
[ALL B5] Błąd 00526 - włącznik świateł hamowania
skoro nie ma nigdzie indziej niż w skrzyni biegów to znaczy że problem leży nie we włączniku stopu tylko po drodze w kabelkach do sterownika skrzyni
-
[B6 AKE] Ustawienie wskaźnika paliwa
Obawiam się że będziesz musiał fizycznie wyciągnąć pływak z baku i zobaczyć czy się nie zacina
-
[B6 AVJ] Czy mam złego VAG'a?
Nie obsługuje protokołu komunikacji z silnikiem? Raczej powinien.
-
[ALL] Błędy w kodach VAG
Spis błędów z postu "kody VAG - v.2006.11.14" zawiera bardzo dużo błędów - porównuje je z kodami błędów z VAS-a 5051 i wiele z nich jest nieprawdziwych.Np. jest "00501 Czujnik pozycji głównej klapy silnika – G92", a powinno być "00501 Lampka kontrolna poziomu oleju (K38)". Proponuję weryfikację danych.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich