Treść opublikowana przez maciejek
-
[B5 ADP] Numer ori czujnika temperatury 4 pin.
059 919 501 lub 078 919 501 B . A jakie firmy masz obecny czujnik? Jak EPS to może być czarny
-
[B5 AEB] obroty simnego silnika , wibracja
Możesz podjechać/zadzwonić do mnie to sprawdzę co tam za problem tkwi w Twojej furce
-
[B5 ADR] ABS awaria - całkowity brak hamowania
Układ niestety zadziałał prawidłowo.....Mam podobną jazdę u siebie w seacie -jak jest ślisko to ABS pompuje jak szalony, twardy pedał i prawie zero hebli. W takim wypadku pomaga puszczenie pedału hamulca i wciśnięcie go jeszcze raz i wszystko wraca do normy.
-
[B5 AVV] Zmiana 1.8 na 1,8T
Najtańszą i najsensowniejszą opcją jest sprzedanie obecnego egzemplarza i kupienie 1.8T. Zabawa w uturbianie pochłonie sporo pieniążków żeby miało to ręce i nogi.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzic mechanika ?
Zakładanie zderzaka "na sztukę" po jego demontażu wyłącznie świadczy o niechlujności i olewactwie montującego. Niestety trzeba się przykładać do tego co się robi, żeby robić to tylko raz.
-
[B5 AFB] dziwny błąd--- pomocy
Czyli że pewnie masz niekontakt w kabelkach objawiający się od czasu do czasu- "intermittent". Niestety diagnozowanie via forum ma ten feler że przypomina wróżenie z fusów, powymieniasz kupę części, a przyczyną będzie pęknięty kabel. Krok nr 1. Wykasuj błąd, włącz zapłon, zrób odczyt błędów, jeżeli jest czysto to poruszaj wiązką idącą do czujnika i znowu sprawdź czy błąd wystąpił. A możesz mieć uszkodzony czujnik... Ale to jak mówiłem wróżenie z fusów.
-
[B5 AFB] dziwny błąd--- pomocy
01441 - Low Fuel Level Sensor (G210)
-
Gdzie w Wa-wie serwis klimatyzacji ?
Auto Klimatyzacje Grzegorz Baliński ul. ks. J. Chróścickiego 69A Warszawa Włochy tel.0602 560 158, nie jest najtańszy ale bardzo skuteczny. Robi robotę tylko raz, jako warsztatowiec często korzystam z jego usług i nigdy nie miałem żadnej reklamacji. Naprawdę polecam jako klient.
-
[B5 AEB] ABS nie działa
Pewnie przy wymianie poruszył czujnikiem od ABS-u i jest za mała/za duża odległość od koronki . Przy diagnostyce wyszło w którym kole jest błąd czujnika?
-
[B5 ABC] Brak ssania ?
Ewidentne problemy z systemem paliwowym. Albo masz problem z padającą pompą paliwową albo z regulatorem ciśnienia na listwie wtryskowej.
-
[B5 ABC] Gdzie jest zawór paliwowy zwrotny ?
Przed wymienianiem wszystkiego po kolei bo "jeden znawca powiedział" musisz sprawdzić przede wszystkim ciśnienie paliwa manometrem, czy jest odpowiednie, możesz mieć po prostu problemy z pompą lub źle pylącymi wtryskiwaczami. Możesz mieć również nadpęknięty króciec od pompy lub przetarty przewód w baku i paliwo schodzi. Nie chcę Cie martwić ale kiepskie odpalanie na zimnym silniku może byś spowodowane podwieszaniem się zaworów lub ich napaleniem przez jazdę na gazie. Wydaje mi się się w Twoim przypadku lepiej jednak pojechać do dobrego mechanika ogarniającego temat, niż samemu wymieniać po kolei wszystkie podejrzane części. Po prostu będzie taniej dla Ciebie jak ktoś fachowym okiem sprawdzi co to za usterka.
-
[B5 ADP] Nierównomierna praca silnika
Marcing prawdopodobnie pompa paliwa Ci nie wyrabia.
-
[B5 ABC] Gdzie jest zawór paliwowy zwrotny ?
Masz na myśli regulator ciśnienia paliwa? Jak tak to szukaj na górze silnika po stronie pasażera z tyłu
-
[B5 AVV] Nowy akumulator - gdzie kupić ?
eMPe76 odpuść sobie ASO - kupisz tam Vartę lu Boscha za 2-3 razy większą cenę dlatego że ma nalepkę audi. Ja u siebie mam ZAP Piastów już 3 lata i mogę powiedzieć że daje radę - auto stało całą zimę akku pusty i po naładowaniu ruszył bez problemu. Kup poprostu akku tylko świeże i nie z marketu - tam rzucają akku i możesz kupić z uszkodzonymi płytami. A przede wszystkim sprawdź ładowanie, jak alternator leży to nowy akku też wykończy.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Spokojnie możesz wlać półsyntetyk, groźne mogłoby być zalanie syntetykiem po przebiegu 150-200.000 na mineralnym. Rozszczelnienie silnika oznacza wycieki oleju spowodowane wymyciem nagarów z pomiędzy wszystkich uszczelnień.
-
[B5 AEB] Numer pompy paliwa
To jest chińczyk, w cenie droższej jak się z kimś dogadasz kto ma zniżki w IC kupisz VDO
-
[B6 ALT] Jaka pompa paliwa ?
Musisz założyć taką samą pompę
-
[B5 AEB] Numer pompy paliwa
W IC jest VDO-Siemens za 550, 4maxa i Hansa Priesa nie polecam. Nie kupuj też chińszczyzny z allegro (o ile będzie) działa krótko, a gwarancja ją obejmuje tylko do momentu awarii - sam to przepraktykowałem na własnej du....ie. Jak chcesz mogę zapytać się w jednym sklepie może będą mieli siemensa taniej, ale nie liczyłbym na różnic większą niż 100 złotych.
-
[B5 AEB] Jak rozumieć ten błąd ?
Jest taka możliwość że łańcuszek łączący wałki się wyciągnął lub napinacz popuszcza. Ale raczej napinacz.
-
[B5 AEB] Jak rozumieć ten błąd ?
A często się powtarzają? Winne może być kiepskie paliwo, przede wszystkim może być winny gaz który posiadasz sądząc z opisu. Jak zatankujesz dziadowski gaz to będziesz miał spalanie stukowe. Pojeździj na samej benzynie i zobacz czy będzie się to powtarzać.
-
[B5 AFN] Problem z AIRBAG
Chodzi o to że czasami niefabryczne radio zakłóca komunikację z różnymi sterownikami w aucie. Skoro masz ori z fabryki to po temacie. Jeżeli linia "k" jest oki to można wyciągnąć sensor i spróbować podłączyć go "na stole" i sprawdzać czy jest komunikacja. Jeżeli w takim wypadku nie ma to w 100% padł sterownik od poduszek. A jeżeli okaże się że jest, to wina leży gdzieś w kabelkach. A tak na koniec czy masz 2 czy 4 poduchy?
-
[B5 AFN] Problem z AIRBAG
Czyli jest zasilanie... musisz sprawdzić przejście pomiędzy pinem 7 w gnieździe diagnostycznym i pinem 9 w kostce do poduchy. Jak jest przejście to obawiam się że sterownik poduchy zdechł... Chyba że masz zamontowane nieoryginalne radio i tu może tkwić problem z diagnozą.
-
[B5 AFN] Problem z AIRBAG
Przede wszystkim zasilanie. Na sensor od poduchy wcięło 12V dlatego nie możesz go zdiagnozować. Miernik w rękę i patrzysz pin 5 kostce od sensora poduchy (+) po stacyjce, pin 6 (-)
-
Błąd 01314 w VW Polo 9N
Padł kiedyś alternator, a babole zostały. Brankiniol wykasuj wszystkie błędy, zrób jazdę próbną i zobacz czy się coś powtórzy.
-
Błąd 01314 w VW Polo 9N
zibizab czytaj uważniej autodatę, masz opisany ten błąd w silniku i ABS-ie Wszystkie samochody koncernu VAG mają zunifikowane kody błędów, to w jaki sposób polo może mieć inne??