Treść opublikowana przez pastaldo
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
różnie sie to nazywa - plecionka - połączenie elastyczne - tłumik drgań Na każdą z tych nazw sprzedawca będzie wiedział o co biega Jak jest porwana to trzeba wymienić
-
B5 AFN] Rozmiar plecionki
Witam, Musze wymienić plecionkę bo puszcza spaliny. Wiem że temat był poruszany nie raz ale nie znalazłem do AFN i interesuje mnie założenie dłuższej Jak ostatnio wymieniałem to kupiłem taką 50mm średnicy i 100mm długości. Ale ona w sumie plecionki ma niewiele (ok 5cm) i dość długie te szyjki po obu stronach do spawania. Oryginalna pamiętam miała tę cześć gdzie jest oplot sporo dłuższą. Czy kupować taką jak miałem czyli 50x100mm czy może lepiej kupić taką 50x150mm ? Nie będzie lepiej? Tamta wytrzymała jakieś pół roku dlatego się zastanawiam czy jak będzie dłuższa czy nie będzie mniej obciążona Pomijam fakt że miałem padnięte poduszki i telepało dość wyraźnie silnikiem. Teraz już zmienione. Bo jaka tam jest dokładnie średnica tej rury? Bo może tam powinna iść o średnicy 60mm I jakiej firmy żeby była dobra jakość ? Proszę o pomoc
-
[ALL B5] Problem z nawiewem
Ja nie widziałem na oczy wersji bez klimatronika wiec nie pomogę z tym pytaniem ale tak kiedyś ktos się wypowiadał że niby sa linki.
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Jak bys wywalił plecionke to miał bys w samochodzie taki masaż że nawet nie pytaj. Plecionka musi być bo ona eliminuje przenoszenie drgań z silnika na karoserię. Rure się wspawuje tu gdzie zaznaczyłem na foto Jedni wycinaja całkiem te puszke i wspawuja rure, inni rozcinaja puszkę i wspawuja w środek (wtedy wygląda na nieruszane). A plecionka tak czy inaczej musi zostać a najlepiej to było by ja wymienić na nowa wtedy będziesz miał spokój na jakiś czas. Tylko kup jakąś porządną żeby nie padła jak moja po kilku miesiacach Ale możesz w sumie tylko wybic wkład z tej puszki i tez będzie dobrze bez spawania rur choc sa i przeciwnicy tej metody.
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Nie bardzo rozumiem co masz kolego na mylsi Postaraj sie to jakos na polski przetłumaczyć
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Czyli jednak mówisz o takiej dziwnej jak ja mam. Zastanawiałem sie własnie czy nie szukać jakiejś firmy która ma w takiej samej średnicy plecionkę a dłuższą. Ciekawe czy nie było by to z porzytkiem i nie wybijała by się tak. Tzn ja nie mam problemu teraz z telepaniem bo jest ok tylko jest pęknieta gdzies chyba bo przy odpaleniu wydostaje sie z niej czarny bąk I jak sie stoi na światłach to czasem zaciąga do środka spalinami.
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Tzn tak już robiłem sam własnie podobnie ale nie spawałem drutów tylko znaki sobie porobiłem aby i sie udało. Tzn sam wymontowałem a znajomy mi pospawał. Myślałem że to będzie mniejszy koszt i sie nie będe brudził ale cóż. Tzn i tak mam turbo do czyszczenia wiec zrobie za jednym razem. Ale musze zaczekać na cieplejsze dni Tylko że ta plecionka przeze mnie kupiona wytrzymała pół roku. Może była nie taka bo ta co kupiłem długośc była jak oryginał ale miała mniej plecionki a dłuższe te flansze na końcach i może dlatego tak krótko trzymała bo była zbyt obciążona. Tym bardziej że miałem padnięte poduszki a teraz już są ok. Piszesz o uszczelce. W które miejsce? Tzn tam na łaczenie za katem rozumiem? przy ostatniej zmianie nakrętek nie zmieniałem wiec teraz trzeba bo sa sfatygowane Będa wiedziec w IC jakie dokładnie te śruby mi potrzebne jak podam model?
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Kukis a wiesz może gdzie w lublinie jest tłumikarz który wymieni mi plecionkę bo do tego niestety potrzeba spawarki której nie posiadam ? Tylko ktos z głowa na karku i nie rzucający cenami z kosmosu?
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Nawet jak nie jest zasyfiony to nie zaszkodzi sie go pozbyć. Chyba że mówiąc "pełny" masz na mysli czy nie jest juz wydłubany przypadkiem. Choc u mnie po 2 mies jazdy po mieście w zime na niedogrzanym silniku nawet bez kata mam turbo do czyszczenia wiec z tym równiez różnie bywa
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
No to kolego masz problem jesli z lutownica się nie lubisz Kombionacja z pinami w kostce nic nie da (przerabiałem to) Dalej nie mam tych światełek bo brakuje mi czasu na przerobienie tych diod na odwrotną polaryzację. Nie wiem gdzie dostać ledy o innej polaryzacji, chyba że możesz zapytać gości z LedLabs na allegro. Tu masz ich aukcje http://allegro.pl/postojowki-led-h6w-bax9-s-dioda-led-5050-smd-i1449534240.html Oni sami robią te ledy (tzn lutują oprawki) i trzeba by zapytac czy moga zrobić odwrotna polaryzację. Jak sie uda to sie odezwij
-
[B5 1Z] Cieknie znów z pompy
Kupujesz w ASO uszczelki za kilka złotych i wymieniasz sam. Tylko zrób sobie znaki na obudowie pompy i nastawnika żebys ustawił tak samo i po sprawie. Żadnej filozofii w tym niema.
-
[ALL B6] Spoiler a4 b6 sedan jaki kupić ?
czekamy na foty
-
[B5 1Z] Cieknie znów z pompy
Nie wiem czy może. U mnie poza kapaniem nie było różnicy w paleniu. Ale skoro mówisz że gdzies tam przy głowicy cieknie to może jest coś na rzeczy.
-
[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera
Też tak zrobie ale chyba jak sie ociepli i wezme się za czyszczenie całego dolotu :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera
No raczej zmieniał nadkola nie będę. Pobawię się w mała przeróbkę swojego. Zawsze radocha jak sie zrobi coś samemu
-
[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera
nie koniecznie bo jak sobie tak w głowie to ułożyłem włacznie z obejrzeniem ori miejsca to z rur nie trzeba by nic zmieniać poza dołożeniem jednego kolanka i kawałem elastycznego węża fi50. Jedyny mankament to trzeba by mocowanie wycudować no i ten opuścić minimalnie względem oryginalnego No i do tego nadkole przerobic żeby był lepszy przewiew :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Dobrze gada polać mu wódki tak poza tematem to te plecionki to taka tandeta że szok. Pół roku temu wspawałem nową i już dziurawa Może padła bo miałem walnięte poduszki pod silnikiem i troche nim telepało.
-
[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera
Aha spox. A ten co podałem nie upchnie sie w miejsce ori do AFN? Bo wydaje mi sie że dało by rade i jest chyba większy A ty jak sie odnosisz do włożenia czegoś takiego do seryjnego AFN?
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
w dieslu chyba nie sprawdzi Czemu niby nie sprawdzi? Żadna filozofia a bez kata będzie przekroczona jakas tam norma wydzielania związków szkodliwych i tyle. :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Na przeglądach raczej na to nie patrzą no chyba że trafisz na wyjątkowo wrednego gościa. Z reszta jak się uprze to sprawdzi skład spalin i sie domysli że niema kata. Ale pierniczyc to Ja osobiście u siebie mam tylko wywalony środek bez wspawywania rury i tez jest ok. Kosztowało mnie tylko tyle co troche czasu na wymontowanie i pół godz na wybicie wkładu i śmiga jak złoto :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
Zgadza się dlatego powiedziałem o usunięciu wkładu i wspawaniu rury w środek jak to wielu tłumikarzy robi i wtedy niema żadnego problemu.
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
No to co najlepsze bo czytalem ze rurke poprostu bez zadnych siatek itp itd ;p Najprostsze i najlepsze rozwiązanie to wywalenie wkładu ze środka. wspawanie tam rury i spokój na lata bo nic sie nie przepala itp. Żadne siatki tam nie sa potrzebne gdyz tam niema potrzeby stosowania takich zabiegów. Co do głośności kat niema praktycznie znaczenia wiec trzeba poprostu go udrożnić i zrobic jak najbardziej przelotowym.
-
[B5 AFN] Katalizator :) pytania
1) jest kilka technik (wywalenie tylko środa, wspawanie rury do oryginalnego, pseudo wynalazki jak strumienice itp) 2) nie 3) nie 4) niema znaczenia, ale żeby nie było go jak założysz czystą turbine
-
[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera
No może i nie nie znam sie dlatego pytam A kto pyta nie błądzi :gwizdanie: no faktycznie bardzo podobne te IC.
-
[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera
Może i faktycznie bez sensu Tak tylko sobie pomyślałem bo słychać było na forum nie raz że w ciepłe dni nawet przy serii te nasze ori IC nie dają sobie rady i zaraz samochód troche traci na mocy. I tylko tym jest podyktowane moje pytanie. A co niby wkleiłeś? Bo ja nic nie widze