Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. wjechałem na stopie w bok laguny No tyle to widziałem ale to co ślisko było i nie wychamowałes czy poprostu nie zauwazyłes i klops?
  2. A co sie dokładnie stało jesli można wiedzieć bo z tamtego watku nie wiele zrozumiałem.
  3. Widziałem paput wątek z tym że autko skasowałeś Trzymaj sie stary.
  4. No fajny opis Wielkie dzięki. Jak będe miał troche czasu to przepłukam i na zime powinno wytrzymać. Pozdrawiam
  5. No fakt zgadza sie. A regeneracja nie mały koszt. ja będe robiłe pełne uszczelienie pompy vp37 powiedzieli mi z montażem, demontarzem i ustawieniem ciśnien i czyszczeniem i potem w samochodzie pełne ustawienie 500zł. Niestety ale na oko za tyle kasy wyleci mi paliwa po miesiącu jazdy :/
  6. Lepiej żeby tak nie było :gwizdanie: Dlaczego?
  7. no to lipa bo pomyślałem jeszcze o zaworku odpowiedzialnym za cofanie sie paliwa ale jak po postoju pali na dotyk to nie mozliwe żeby był felerny. Bo to wygląda że jak niema wciśniętego sprzegła to ma za ciężko żeby przerzucić odpalić. Nie jestem mechanikiem ale jak tak pomyślec to może warto było by sprawdzić rozrusznik bo może jak na wciśniętym ma lekko to daje radę a jak nie wciśniesz to jakby nie patrzeć ma sporo ciężej i nie ma siły zeby obrócić wystarczająco szybko. Choc z drugiej strony skrzynia nie stawia aż takich wielkich oporów jak się odpala bez wciśniętego sprzegła.
  8. Hmmm tez nie wiele jestem w stanie wymyśleć. Ale dla 100% pewności ja bym przejrzał i poprawił opaski na wężykach żeby nie było nieszczelności. Czy jak dłuzej postoi a wciśniesz sprzegło to odpala od razu czy trzeba też pokrecić?
  9. No iby on się sam odpowietrza z tym że przy trzeba go długo krecić żeby pociągnał paliwo ale jak już pociagnie i chodzi dobrze to niema prawa sie zapowietrzac jesli układ jest szczelny. Chyba że jest nieszczelny i łapie powietrze no ale to by w ogóle cięko palił nie zważywszy na sprzegło a Ty mówisz że na wcisniętym pali ok.
  10. Pewnie masz rację ale jakoś nie uśmiecha mi się zimowa pora tego robic tym bardziej że nie mam ciepłego (ani żadnego) garazu a pod chmurką to nie robota jak taka pogoda. Chciałbym załatwic problem przynajmniej na okres tej zimy. Ale skoro to kamień to może jakis specyfik do odkamieniania czajników z tym ze takie to trzeba by zalać nagrzewnice wrzadkiem i dopiero czegoś tam dodać. Lub standardowo widziałem odkamienianie octem lub kwaskiem cytrynowym
  11. Odebrany samochód ale ... Wyjeżdzając z warsztatu musiał pokręcić z 5 sek zanim zapalił. Wymienili od razu filtr paliwa więc stwierdziłem ze poprostu musi paliwka pociagnąć. Ale przyjechałem postał z 2 godz i ja chce jechac i zów musiał pokrecić z 3 sek. Dojechałem do celu zgasiłem i jak zaraz odpalam znów to pali z przerzutu więc nie wiem co myśleć ale narazie olewam bo jak będa w pon robic pompe to i tak wszystko ustawia jak fabryka nakazała
  12. :oklaski: Panie i Panowie oby tak dalej Kartkówka obowiązkowo
  13. A ja mam pytanie. Czy jest może jakiś środek który warto było by tam najpierw wpuścić żeby rozpuścił syf który się tam zbiera i dopiero po tym podłączyć węże tak jak gdzieś na forum jest opisane i wtedy dopiero przepłukać dobrze? Bo mam doświadczenie ze starego samochodu że czasami bywało tak że ten syf jest tak twardy że nie chce się odkleić i nie chce wylecieć to wszystko. Czy w takim wypadku to tylko wymiana?
  14. pastaldo odpowiedział(a) na kolomolus temat w 1.9TDI
    Nie kojarzę tych okolic. Pozatym takie rzeczy to nie koniecznie trzeba byc specjalista. Wystarczy odrobina samozaparcia i zdolności manualnych i mozna zrobic samemu. Ja sam czysciłem co z mechanika mam niewiele wspólnego. Czyszczenie N75 ograniczyłem do nalania do środka płynu przez każdy z tych krućców co węże się zakłada i potrzasać. Tyle kazdy umie. A wtedy wypływa z tamtąd syf jak się jakiś zbierze. I w ten sposób nie da się nic popsuć. Turbine też sam czyściłem. Wszystkie opisy znajdziesz na forum. poczytac dla poszerzenia wiedzy zawsze można. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=63377.0;highlight=czyszczenie+kierownic Choćby tu dokładny opis.
  15. czasem a co Bo na wcisniętym pali od strzała a jak nie trzymam to czasem ma trudności ale to dopiero teraz tak się zrobiło po ustawieniu tego kąta wtrysku Może nie tyle normalne co logiczne. jak masz nie wciśnięty pedał to rozrusznik ma ciężej bo musi jeszcze obrucić mechanizm skrzyni.
  16. No i dzwonił mechanik i znaleźli ból. Wąż który wychodzi z pompy wody jest walnięty. Pod pompa wtryskową. Dość długo chyba na niego kapała ropa z pompy i mechanik stwierdził że się rozszedł ten wąż od tego. Maja go wymienić i się okare czy to tylko ten wąż czy dalej będe szukał. Na poniedziałek umówiłem regeneracje pompy i am nadzieję że w przysłym tyg już będzie wszystko ok [quote name=Sebek () ] ale wciśniętym? ja zawsze na wciśniętym odpalam Ja tez zawsze wyrzucam na luz ale i tak odpalam na wcisnietym sprzegle. Ale skąd to pytanie?
  17. Zaprowadze i powiem żeby szukali i wymieniali te krućce bo ja cały dzień w robocie a jak wracam to ciemno więc pod blokiem nic nie zrobię. Chłodnica jakby byla walnięta to by gdzies tam cos barowało bo miałem w golfie padnięta to minimalna dziurka i parowało jak cholera. Pompe zmieniałem razem z rozrzadem w marcu to powiedzmy 10tys km i miała byc dobrej firmy w tej chwili nie pamietam nazwy. A przy tym krućcu górnym jest sucho.
  18. [br]Dopisany: 09 Grudzień 2010, 12:29_________________________________________________ :wallbash: :wallbash: :wallbash: Ale kibel z tym płynem chłodniczym. Pojechałem dzis do pracy, w drodze powrotnej zaczął dmuchać mroźnym powietrzem. Dojechałem zaglądam a tam susza w układzie. W tej podwieszonej butelce pod zbiorniczkiem pusto wiec to nie ten cycek puszcza. Nawet ten wąż co idzie gruby do chłodnicy był pusty :wallbash: Załamka. Pozostaje mi znowu zaprowadzić do fachmana Tylko czy znajdzie skoro poprzednim razem nie znaleźli. Tylko najdziwniejsze jest to ze czasem trzyma płyn dzień prawie nie ubywa a potem jest taki zrzut jak dziś. Na moje oko żeby zalać poziom to musze tam wlać min 2 litry. :angry:
  19. pastaldo odpowiedział(a) na kolomolus temat w 1.9TDI
    Nic mu się nie stanie tylko takie zabiegi rób gdy silnik osiągnie 90*C. Przy wysokich obrotach jedynie turbina się bardzo mocno nagrzewa co powoduje że ten syf się tam troche odlepi i wypadnie. Podejrzewam że Jeśli jeździsz na tak któtkich odcinkach do pracy to własnie masz zawalona turbinę i będzie do czyszczenia. N75 możesz też przepłukać jakims specyfikiem do czyszczenia (ja brałem sprayem do hamulców) bardzo często pomaga. Albo na próbę możesz podmienić z zaworkiem od EGR i będziesz miał pewność czy to N75 walnięte.
  20. Sam ostatnio miałem wymieniana te rure od odmy i zastanawiam się czy nie założyć właśnie jakiegoś separatora bo do dolotu z odmy wciąga olej Z tym że jak założyłem nowa rurę to nie będę jej przerabiał tylko taki separator zrobię już na tej idącej od trójnika na górze do rury dolotu przed turbo. Ale to tak sorki, OT było odnośnie zbiorniczka
  21. pastaldo odpowiedział(a) na kolomolus temat w 1.9TDI
    Teoretycznie nic nie powinno się stac przy jeździe z tym problemem. Sam śmigałem 2 miesiące z wyskakującymi tymi błedami i trybem awaryjnym i nic niepokojącego się nie dzieje. Jedyne co to wkurzające jest zachowanie samochodu jak do tego dochodzi. Jak masz gdzies troche prostej to przegoń go nawet na niskim biegu i wolno byle na wysokich obrotach tak koło 4500rpm tak najlepiej z minutę. Jeśli to kierowniczki w turbinie to na jakiś czas powinno puścić zanim przyjedziesz do polski. A jesli problem nie ustapi to albo kierownice sa tak zasyfione że trzeba rozebrać turbo i wyczyścić albo szukać problemu w innych podzespołach. Możesz tez poruszać sztanga przy turbinie palcami albo kluczem jakimś. Było nie raz poruszane więc szukaj w dziale silniki diesla.
  22. przyjedz do Solar garage a z mrogalem Ci ustawimy Skoro tak zachwalacie to ja może tez się kiedys udam w to czarodziejskie miejsce Nie byłem tam jeszcze, ale ten garaz nieraz przejżdzał przez mój rewir Musimy im zrobic kiedys nalot na tę wylegarnię pomysłów :gwizdanie:
  23. przyjedz do Solar garage a z mrogalem Ci ustawimy Skoro tak zachwalacie to ja może tez się kiedys udam w to czarodziejskie miejsce
  24. Tzn taki delikatny chwilowy tak ale jak miałem np w golfie kiedyś tak ze po popuszczeniu korka to aż świst był i długie schodzenie powietrza dlatego tu to jest prawie nie zauważalne. A wiesz może po co jest ten cycek na dole? Mi sie własnie wydaje ze to odpowietrznik jak by tam cisnienie wytwarzało No k niech będzie że odpowietrznik. Ale co za pół mózg umieszcza odpowietrznik pod poziomem płynu bo tam jest płyn jeśli jest poziom. A samo odpowietrzenie ma za zadanie usunąć ciśnienie gazów i pary która sie znajduje w układzie a tam to jedyne co może się wydostac to własnie płyn i dla mnie to lekki idiotyzm Korci mnie żeby to czyms na stałe zatkać.
  25. Tzn taki delikatny chwilowy tak ale jak miałem np w golfie kiedyś tak ze po popuszczeniu korka to aż świst był i długie schodzenie powietrza dlatego tu to jest prawie nie zauważalne. A wiesz może po co jest ten cycek na dole?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.