Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. Widze fachowo podeszli do sprawy. Wystarczy popatrzeć które rozwiązanie ma wiecej wad (opony lepsze z tyłu) a późniejsze wnioski. Jedyny plus zakładania opon lepszych z tyłu to zmniejszona nadsterowność "zarzucanie tyłem". A to że się uparli na ten wniosek to tylko taki że uderzenia boczne sa bardziej niebezpieczne i przy nadsterowności łatwiej o takie zderzenie. Nie patrzy jednak nikt na to że choćby droga hamowania jest dłuższa. Wady montowania lepszych opon z tyłu mniejsza przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, mniej stabilne hamowanie na mokrej i pokrytej śniegiem nawierzchni, mniejsza przyczepność na starcie na mokrej i suchej nawierzchni, mniej komfortowa jazda w zakrętach, gorsze przyśpieszenie w zakręcie, mniejsza odporność na aquaplaning podczas jazdy na wprost, uczucie "zarzucania" auta na suchej nawierzchni. Wady montowania lepszych opon z przodu słabsze hamowanie w zakręcie na mokrej nawierzchni, niska odporność na aquaplaning w łukach i podczas zakrętów, mocniejsze "zarzucanie" auta na mokrej nawierzchni, gorsze hamowanie w ostrych zakrętach. Biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek podczas jazdy bardziej bałbym się używania gorszych opon z przodu no chyba że ktoś bije rekordy prędkości w zakrętach zimą. A pod jednym wnioskiem podpisuję się dwoma rękami: "Z tych powodów ÖAMTC zaleca, by odpuścić sobie kombinację z dwiema nowymi i dwiema gorszymi oponami. Gdy opony są znacznie zużyte zdecydowanie warto zakupić cztery nowe opony, gdyż zakup dwóch będzie mijał się z celem jakim jest bezpieczeństwo jazdy."
  2. Szybka bestia jesteś
  3. Czyli była by opcja bez torsena ale za to z mechaniczną blokadą
  4. zrób foto jak to wygląda
  5. ponieważ? Zwolenników lepszych gum na tył jest tyle samo co tych opowiadających się za lepszymi gumami na przód. Inna sprawa że do Quatro powinny byc 4 takie same No właśnie powinny, ale nie ma. Lepsze opony na przedzie powodują tendencję do "zarzucania" tyłem (nadsterowność), fakt że gdy założymy lepsze opony na przód, to skrócimy drogę hamowania, ale przodem jesteśmy w stanie kierować. Wszelkie testy wykazały i nieważne z jakim napędem mamy do czynienia, że lepsze opony dajemy na tył. Jak stracisz przyczepność na przedniej osi to tak naprawdę leżysz i kwiczysz bo nie masz szans na wyprowadzenie auta tym bardziej podsterownego przednionapędowca. Ale jak masz lepsze opony z przodu a tył ci ucieka zawsze możesz kontrować i jest szansa na wyjście z opresji. Jakie testy to wykazały? Podeprzyj się wynikami konkretnymi a nie byle jaki artykuł z pseudo motoryzacyjnego magazynu
  6. ponieważ? Zwolenników lepszych gum na tył jest tyle samo co tych opowiadających się za lepszymi gumami na przód. Inna sprawa że do Quatro powinny byc 4 takie same
  7. Wiejski tuning :polew:
  8. Bo wszyscy źle montują spojlery. Wszyscy wiedzą że masa samochodu im mniejsza tym wieksze osiągi. W ten sposób zamontowany spojler jest jak skrzydło od TU-154 i prawie sie unosi :polew:
  9. Aha to wszystko jasne:wink:
  10. Mówicie że za mocne siłowniki. Ja bym się nad tym zastanowił szczególnie że idzie zima i sprawność ich spada. Pytanie czy przy -20*C te słabsze dadzą sobie radę. Chyba że 2 opcje jedna na lato druga na zimę. Albo kompromisem było by jeden mocniejszy drugi słabszy.
  11. Co masz na myśli swą tajemniczą wypowiedzią? Rozwiń ją.
  12. No dobra robota. Ja u siebie w A6 C5 mam chyba do wymiany siłowniki wiec bedzie okazja do moda tylko u mnie chyba klapa cięższa iec będe musiał poszukać jednak mocniejszych siłowników.
  13. A co powiecie o tym? CALIFORNIA SCENTS COOL GEL CORONADO CHERRY zapach (3703719142) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Niby ten sam zapach co pokazał Arek ale jakiś "cool gel" ciekawe co to zmienia.
  14. Niema takiej opcji. Ta nagrzewnica niema nic spólnego z płynem, ona jest poprostu obok nagrzewnicy standardowej z płynem. Przez jedna i drugą przechodzi powietrze wiec tak czy tak to te standardową też wychładza. Ta nagrzewnica elektryczna grzeje wnetrze i nic wiecej. O nagrzewaniu płynu można zapomnieć chyba że ma się webasto lub innego rodzaju grzałki na 220V
  15. na chłopski rozum to jakbys wał rozpinał to bys musiał go złozyc idealnie bo jest wyważany ale wał do skrzyni i do dyfra to się przykręca jak leci. Dobrze mówie dev?
  16. Identyczna metoda jak w pobieraczku. Złodzieje je..bani naciągaja ludzi.
  17. Poietrze osusza klimatyzacja, ale ogrzanie tego powietrza też nie zaszkodzi. Nie znam dokładnie mechanizmu jak to rozwiązali
  18. nagrzewnica niema wpływu na temp silnika. Ogrzewa tylko środek.
  19. pastaldo odpowiedział(a) na Kris691 temat w Układ Jezdny
    Niema sensu wymieniać czegoś co jest ok. A to że jeśli jeden jest wybity to drugi dostaje po d*pie to zgoda ale jak ktoś jeździ z rozwalonym wahaczem pół roku. Jak na bierząco są naprawy to wymieniaj tylko wadliwy no chyba że jest jakiekolwiek podejrzenie że ten drugi ma np już jakiś minimalny luz. No bo żeby wymieniać w ogóle wszystkie 4 górne to juz fanaberie.
  20. Ale SAFE to oznacza że musisz mu wprowadzić kod zabezpieczający/pin i powinien ruszyć.
  21. Ktos tu wspomniał o A6 C5. W środku jest mega, bardzo wygodnie, dużo miejsca dla każdego nawet bardzo wysokiej osoby ale bagażnik jest bardzo podobny jak w B6. Tez metr na metr. Są dość obszernie zabudowane boki bagażnika i przez to jest ograniczony dopiero na wysokości szyb jest duuużo szerzej.. Nie mniej jednak z wózkiem Tutek Grander z gondolą jeżdzimy na wyjazdy tygodniowe. Fakt załadowany prawie po dach ale jeszcze nie miałem tak żeby się nie zmieścić.
  22. Pytanie po cholere Ci tyle koni w ośce. Przecież będziesz walczył o trakcje a nie cieszył się z jazdy. Jak dla mnie na ośke to 200KM max i to juz z górką. Jak chcesz takie moce robić to sprzedaj ten samochód i kup choćby to samo tylko z Quatro i wtedy wykorzystasz nawt 400KM jeśli tyle Ci sie uda osiągnąć
  23. wedle życzeń, długośc, kolor, gwinty itd itp O widzisz to na przyszłość dobra wiadomość
  24. A to co DEV robisz przewody na wymiar że tu każdy sobie życzy inne długości?
  25. Nawet w "tradycyjnym" banku wypłatę takiej kwoty musisz z reguły zamawiać 2 dni wcześniej No dobrze ale zamawiasz, idziesz i bierzesz a tu musisz biegać 10 razy do bankomatu bo oddziału jako takiego nie ma:wink:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.