Treść opublikowana przez dudek_lu
-
[B5 AFN] Jaki przegub
Nie kupuj żadnych chińskich przegubów!!!!! Spidan, S.K.F bym polecał. A zakupy na allegro to jak dla mnie tez poroniony pomysł.
-
[B5 ADR] Klocki nie dzwonki - a dzwonią
Mylisz sie. Realne patrząc na rok produkcji ayta. Dobry warsztat po rozebraniu hamulców oceni stan jarzma. Jeśli jest ok to zapewne żle dobrany lub felerny klocek.
-
[ALL B5] Problem z "ABS"
Objawy o ktorych piszesz spowodowane są w 99% wadliwymi tarczami. Mogłeś kupic krzywe tarcze, lub ze słabego materiału i w momęcie gdy np. wjedziesz na rozgrzanych hamulcach w kałużę tarcza sie może wichrować i bedzie biło podczas hamowania.
-
[B6 AWX] Pobieranie oleju po chipie
oczywiście mozna i po 4 godzinach, tylko po co?? Wystarczy po 2 minutach po wyłączeniu silnika.
-
[ALL B5] Jaki smar do układu hamulcowego ?
Smar do prowadnic i tłoczków najlepiej ATE . Standard we wszystkich warsztatach.
-
[B5 ADR] Jak sprawdzić skrzynie biegów przed jej kupnem???
Dopiero po założeniu i uruchomieniu samochodu dowiesz sie czy jest w 100% sprawna. Chyba ze weżmiesz magika od skrzyń i pozwolą ci ja na szrocie rozebrac ......Ale nie pozwolą.
-
[ALL B5] Jaki smar do układu hamulcowego ?
TYLKO miedziany.
-
[ALL B6] Problemy po dziurze
To moze h**wy mechanik jeden z drugim. Przy tak wyraźnych stukaniach dokładne sprawdzenie zawieszenia da wynik. A tu na forum to możemy strzelać......hmmmm, moze tarcza kotwiczna ??
-
[B6 AMB] Jaki zamiennik filtra oleju z Filtrona??
wystarczy ze rozpadnie sie środek Filtra i szczątki znajdą sie w silniku....remont masz jak w banku. Oczywiście prawdopodobienstwo bliskie zera ale znam dwe przypadki z filtronem. Fakt ze bylo to pare lat temu i moze poprawili jakość, ale od tamtego czasu nie wkręcam Filtrona. Uraz na cale życie
-
[B6 ALT] Kiedy wymiana rozrządu?
Ostatnio w serwisie wmawiano mi ze pierwszaq wymiana po 180 tys. ( lub 5 lat ). Ja przy pierwszej wymianie nie czekałbym wiecej niz 120 tys. Ale jesli jest to sprowadzony samochód to bym dla świetego spokoju wymienił go juz teraz.
-
[B6 AMB] Jaki zamiennik filtra oleju z Filtrona??
Odradzam iltry oleju filtrona. Znam dwa przypadki rozwalenia silnika przez filtr tej firmy. lepiej dołożyć 10 zł i kupić Knechta lub Hengsta. Powietrza i kabiny można zakładać.
-
[B5 AFN] Wyje pompa wspomagania, w gumie końcówki drążka był płyn
Jak zwał tak zwał . [br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 21:52_________________________________________________ Zregeneruj magiel i zobacz jak bedzie chodzic pompa. Zaryzykuje stwierdzenie z bedzie wyc jak wyje. Ale moge sie mylic
-
[B5 ADR] Grzeją się tarcze na przednich kołach
Najprawdopodobniej stoją tłoczki w zaciskach.
-
[ALL B5] Wymiana klocków
Zależy jak jeździsz i hamujesz. Tarcze jak tarcz, klocki jak klocki . Osobiści za tą samą cene założyłbym np. Remse czy Mikode.
-
[B5 AHH] Nierównomierne zcieranie się klocków
Przesmarowanie prowadnic moze niewystarczyć. Powinno sie równiez posmarować jarzma smarem miedzianym w miejscach gdzie zamocowany jest kolcek. Jeśli klocek ciasno siedzi w jarzmie to moze to byc żle wykonany klocek np. tak to bywa z zamiennikami.
-
[ALL B5] Zardzewiała tarcza hamulcowa (?)
Proponował bym wstrzymać sie z kupnem prowadnic i najpierw rozebrać hamulce i zobaczyc w jakim stanie są zaciski. Może skończy sie na samym oczyszczeniu i przesmarowaniu. Co do tacz to na tył spokojnie można zakładać cos tańszego ( byle nie jakąś chińszczyzne ) Proponował bym np. Remse. Dobre tarcze ( naprwno nie gorsze niż ATE które robione jest głównie w chinach i w polskich zakładach Rolundsa ). Klocki Remsy czy Roadhaus ( to samo tak naprawde ) w nie zatwarde nie zamiękkie i nie pyla. Mątujemy je juz jakiś czas i zero reklamacji. Natomiast najwięcej reklamacji mamy na Brembo i Ferodo, które to uchodzą za zestaw nr. 1.
-
[B5 AFN] Wyje pompa wspomagania, w gumie końcówki drążka był płyn
Njalepsze wyjście to zregenerować maglownice, bądź kupić zregenerowaną. Koszt regeneracji to ok 700 zł netto ( warszawa ). Jeśli wyje pompa to też trzeba zregenetować bo znowu padnie przekładnie ( bez zregenerowania pompy nie dostaniesz gwarancji na maglownice ponieważ opiłki z pompy uszkadzają ją ). Koszt regeneracji pompy to ok 350 zł. netto. Z robocizną powinieneś sie zmieścić w 500zł razem z geometrią po wymontowaniu przekładni.
-
[B6 AWX] Pobieranie oleju po chipie
Co do olejów....Castrol, Mobil, Molul, Elf...........jedno i to samo. Zmieniając olej nie zmniejszysz jego spalania. To nie kwestia oleju. takie moje zdanie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Wszystkich!! Dodam że warszawa !!!