Treść opublikowana przez vikis4
-
Spoty Kościerzyna
Jutro??? Open'er Festival..... Zlot żaglowców...
-
[ALL B6] Wymiana osłon tylnych amortyzatorów
Roboty jest "troszeczkę" Bez dobrego ściągacza do sprężyn nie ma co zaczynać roboty! Nie mniej jednak warto to zrobić (oczywiście jeśli amorki są jeszcze suche!)
-
[B5 AKN] Charakterystyczne głośne "prztyknięcie" po wyłączeniu silnika
Nic dodać nic ująć! Ew. EGR
-
[B6 AWX] Przejechałem 17000km na oleju 10W40 o normie 505.00 - czy to zaszkodzi?
Czyli 8500km na jednej wymianie? Jeśli tak to ok! Myślałem,ze na jednym oleju 17000km :>
-
[B6 AWX] Przejechałem 17000km na oleju 10W40 o normie 505.00 - czy to zaszkodzi?
Nie ma się czym przejmować-jeśli stan oliwy był ok,ale na przyszłość pamiętaj o częstszych wymianach,bo to napewno nie służy motorowni Ps.Pisz bez capsa!
-
[B5 AFN] Dwa błędy: 00519 i 65535
G71- Skoro nie idzie wykasować tego błędu tzn,że coś z nim nie tak! Sprawdz kostkę... Ja miałem podobny przypadek w golfie mk IV-autko "na dzień dobry" od razu po odpaleniu wchodziło w tryb awaryjny-okazało się ,że kosta zaśniedziała :gwizdanie:
-
[ALL B5] Jak zdjąć podłogę ?
Fotele (kanapa też),wszystkie plasiki w około,tunel środkowy-konsoli nie trzeba,ale troszecze felerne dojście
-
[ALL] Gdzie i za ile kupię ten element ?
:good:
-
Zmiana radia
Z 2 DIN-owych radyjek to proponuję ALPINE W202 a ja mam coś takiego:http://www.audiophile.pl/p/775_kenwood_kvt-627dvd i jestem B zadowolony! Firmy tzw. "no name" nie polecam zwłaszcza jeśli chodzi o radyjka DVD obraz widoczny praktycznie tylko na wprost! Wiem,że jest duża różnica w cenie,ale uwierz mi warto dopłacić!
-
[B6 AYM] Szarpanie podczas przyspieszania
Na początek vag! Sprawdzić korekcje itp.
-
[B5 AFN] Po wymianie wahaczy dalej słychać stukanie
A łączniki stabilizatorów wymieniłeś??? :gwizdanie: Czasami nie ma na nich widać śladów zużycia a nawalają jakby sie autko miało rozlecieć
-
[B5 ADR] Ogólne poblemy z ABS-em
VAG!!! Prawdę ci powie...
-
[ALL] Gdzie i za ile kupię ten element ?
Śmiało możesz zakupić używkę-to jest element który raczej się nie zużywa! Ja też to wymieniałem-koszt używki~50zł. Szukaj na alledrogo lub na pierwszym lepszym szrocie!
-
[B5 AFB] Błąd czujnika poziomu paliwa
Czujnik,czy pompa spiętrzajaca w zbiorniku??? Jaki to błąd?
-
[B5 AFN] Dziwny dżwięk - pomóżcie
Być może ,że turbinka ci klęka,ale to są tylko domysły... :gwizdanie: Podepnij VAG i sprawdz jak ładuje T! Aha zciągnij wąż o d turbawy i sprawdz luz na wirniku!
-
[ALL] Za każdym razem muszę rozkodowywać radio
Zapewne zle podłączone! Są dwa plusy: stały i podtrzymanie pamięci- (ten drugi raczej nie podpięty!)wyciagnij radyjko i sprawdz
-
[INNE] [A6 C5 2,5TDI AFB] auto wariuje
Skoro opadaja same szyby a nie ma połączenia z modułem komfortu-przyczyna jest jasna! Jakie błędy są w silniku? Jeśli nie ma żadnych to obstawiam,że ciągnie luft np. przy zaworku zwrotnym na filtrze.
-
[B5 ADP] Zapach płynu chłodniczego z nawiewu plus lekko grzeje
Ten wsypany uszczelniacz zapewne zakleił ci zawór od regulacji ogrzewania-stąd to "delikatne grzanie"
-
[B5 ARJ] Błąd wskaźnika temperatury na zegarach
Podepnij VAG-na 99% czujnik temperatury
-
VAG - wytłumaczyć jak dziecku
Też o tym myślałem
-
VAG - wytłumaczyć jak dziecku
Skoro nie możesz skasować błędu-znaczy,że masz jakąś stałą usterkę! Jaki to błąd?
-
[B5 AFB] Nie można uruchomić silnika
Ja miałem to samo! Tyle,że u mnie zaworek zwrotny był pęknięty! Koszt nowego~100zł-dostępny tylkow oryginał!
-
[B5 AFB] Zapychająca się odma
Skoro często zapycha ci się odma (nie wiem ile km u ciebie znaczy często) to proponuję zmierzyć ciśnienie na cylindrach-może masz spory przedmuch...
-
[B5 AFB] Zerwany gwint wałka rozrządu
Ok,co się stało to się nie odstanie... Co do gwintu w wałku-wiem,że są jakieś specjalne zestawy naprawcze tzn. sprężynka którą osadza się w zerwanym gwincie podobno ciężko to dostać. Ja kiedyś miałem zerwany gwint w silniku (bloku) motocykla i gość właśnie takim sposobem go naprawił-srubę dokręcał normalnie kluczem dynamometrem. Będe się z nim widział za kilka dni więc zapytam gdzie takie coś wytrzasnąć.
-
[B5 AFB] Zerwany gwint wałka rozrządu
Jasne... :gwizdanie: Gdyby śruba była luzna na bank miał byś przestawiony rozrząd! No chyba,że tak mocno kółko trzymało na stożku (ale to i tak do czasu...)