Treść opublikowana przez M_ILES
-
[ALL B6] Wibracje na kierownicy przy 80-120km/h
Witam! Autko stoi na oponach Vredestein 205/55 Z R16 / 91W. Tydzien temu zmienilem przednie z tylnymi, gdyz te wydawaly mi sie lysawe. Po pomiarze okazalo sie, ze: Podaje grubosci bieznika: (Przod)Front driv - 3,73mm Front pass - 5,04(nowa) (Tyl)Rear driv - 3,35 Rear pass - 2,77 Dodatkowo pare tyg.temu zalozylem te gumy niby usztywniajace zawieszenie (na wszystkie 4 sprezyny). Dzieki za wszelkie porady i sugestie Pozdro
-
[ALL B6] Wibracje na kierownicy przy 80-120km/h
Dzieki panowie, w wolnej chwili bedzie zrobione. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Wibracje na kierownicy przy 80-120km/h
Panowie doradzcie prosze, ktory z elementow zawieszenia sie najbardziej przyczynia do delikatnych wibracji na kole kierowniczym, przy predkosci ok.80-120km/h? (Stabilizator czy drazek kier.?) Dzieki
-
[B6 ALT] Wymiana termostatu w silniku 2.0 ALT A4 B6
Grunt to zorganizowac robote. Kupic zamiennik, spuscic plyn chlodzacy, i dalej do dziela. Dobrze miec w zapasie odpowiednie O-ringi na wymiane. Termostat przykrecony do silnika: http://i957.photobucket.com/albums/ae52/michasuk/001.jpg Przygotowania do wymiany: http://i957.photobucket.com/albums/ae52/michasuk/002.jpg Termostat, czesc zamienna: http://i957.photobucket.com/albums/ae52/michasuk/003.jpg Powodzenia
-
[B6 ALT] Wymiana termostatu w silniku 2.0 ALT A4 B6
:good:Dobrze sobie poradziles kolego, tylko po co zdejmowac dolot i przepustnice? :hi: Well done.
-
[ALL] USZCZELNIANIE MISKI OLEJOWEJ - porady proszę.
Dzieki, narazie, podokrecalem wszystkie sruby dookola, nie wiem dlaczego, ale chyba angole powinni sobie jakies lepsze klucze dynamometryczne sprawic. Postaram sie zaobserwowac przez nastepne kilka dni/tygodni, czy beda jakies ubytki. :)Pozdrawiam
-
[ALL] USZCZELNIANIE MISKI OLEJOWEJ - porady proszę.
Witam Panowie! Ciagle draze temat "ubywania oleju" w mojej ALT. Odkrylem, ze prawdopodobnie olej wydostaje sie przez mala nieszczelnosc, na laczeniu silnika oraz miski olejowej. Patrz zdjecie: http://i957.photobucket.com/albums/ae52/michasuk/MISKAOLEJOWA.jpg Z bliska zas, wyglada to, jakby tam byla jakas (biala, splaszczona) silikonowa masa, ktora nie wytrzymala proby czasu. Chyba powinna byc tam normalna uszczelka, ktora mozna wymienic? Duzo z tym zabawy? Dzieki - pozdro
-
[ALL B6] Pytanie o sprężyny
Bardzo dobre pytanie, kolego. Rowniez sie interesuje zakupem sprezynek Eibach, ale pisza wlasnie o obnizeniu do 40mm, rozumiem, ze obnizenie srodka ciezkosci, poprawia odczucia kierowcy i zachowanie auta podczas jazdy, ale efekt wizualny nie jest bez znaczenia.
-
[ALL] Nazwa elementu - stan zawieszenia.
Witam koledzy! Prosze o zerkniecie na te czesc zawieszenia, i pomoc w okresleniu ile jesze ona wytrzyma, czy wimiana jest trudna, itp. http://i957.photobucket.com/albums/ae52/michasuk/Car%20parts/02.jpg Wielkie dzieki! Pozdrawiam
-
[ALL B6] Dziwny wyciek
Rozumiem, ze zlokalizowales wyciek oleju? (Czy tez wyciek plynu chlodzacego, nie bardzo moge zrozumiec Twoj styl pisania...)
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
O ile mozna wymienic sam czujnik w tym silniku - u mnie sie nie dalo, trzeba wymienic caly termo, wraz z obudowa i wbudowanym czujnikiem. Powodzenia
-
[ALL B6] Dziwny wyciek
Come on Buba - kolega sie stara - jest w kropce!
-
[ALL B6] Wysokie zużycie oleju
Kazdy z Was ma racje, lecz trzeba przyznac, iz zadko kto uczciwie pisze, w jaki sposb uzytkuje auto. A to wydaje mi sie klucz do ustalenia, czy ALT zuzywa olej, czy raczej go w jakis sposob traci(wyciek). Styl jazdy ma kluczowe znaczenie, powyzej 2500-3000 obrotow (predkosc 120-140km/h) kazdy silnik wymaga dosmarowania, gdyz wzrasta temperatura i obciazenie wszystkich elementow. Wnioski: ja robie 600km/tydzien, glownie trasa, wieksze predkosci - no i zuzycie oleju ok.05L/1000km (5W40) (ksiazkowe dodam) Ale czytalem setki postow, gdzie koleszka jeden, z drugim, raz w tygodniu jedzie do kosciola, i wypowiada sie o zuzyciu oleju w Audi z silnikiem ALT. :polew:
-
[ALL B6] Dziwny wyciek
Jak brzmi Twoje pytanie kolego?
-
[ALL B5] Pojemnik z filtrem powietrza.Jak naprawić??
Nie lepiej ten korek na lancuszku umiescic na kole kierowniczym? Jak strzeli, to przynajmniej od razu sie zorientuje kolega, ze "wybilo".
-
[ALL B5] Pojemnik z filtrem powietrza.Jak naprawić??
Fabryczne dziury o nieregularnym ksztalcie? W niemieckim aucie???polew: :polew:
-
[B7 BFB] Czy jest mozliwa wymiana zaworu odpowietrzania uklad chlodniczy w 1.8T?
Spokojnie kolego. Cos moze wiemy na ten temat. Po pierwsze, to wydaje mi sie, ze to nie jest zawor, tylko zwykla srubka (imbus) w ktorej jest zerwany gwint (sam napisales, jak mozna sprobowac to naprawic). Drugi wyciek - trudny temat (tak na czuja wrozac) jest taki krociec (wlasnie w rejonie, ktory opisujesz) jesli przegladniesz tematy na forum z zeszlego tygodnia, znajdziesz tam nawet zdjecia. Jesli mam Cie pocieszyc - wszystko do zrobienia w domu, jesli masz smykalke! Powodzenia
-
[ALL B5] Pojemnik z filtrem powietrza.Jak naprawić??
To kolego dziura w obudowie filtra - koniec, kropka. Niczemu nie sluzy. Nikt normalny nie robi tego celowo...
-
[ALL B6] Wysokie zużycie oleju
Na jakim oleju jezdzisz kolego Wandej, jesli mozna wiedziec?
-
[B5 ADR] Problem z silniczkiem (mocą)
Z duzym mulem pod maska mozna walczyc na kilka sposobow: VAG - zobaczyc jakie bledy, usunac bledy oraz przyczyny ich powstawania. Bledy z grupy 17545 - swiadcza o jakosci mieszanki, a tym samym stanie przeplywomierza. Stanowczo odradzam proby czyszczenie domowymi sposobami. Polecam wymiane na oryginal nowy lub uzywany, gdyz zamienniki nie sa zbyt kompatybilne z ECU Audi. Bardzo pomaga tez wymiana cewek i swiec na nowe - polecam Bosch 3 lub 4 elektrodowe. Czasami ulge przynosi autu czyszczenie przepustnicy... Powodzenia
-
[ALL B6] Problem z wykręceniem świecy
Pamietaj tylko o tym, aby wykrecac ja dokladnie pod tym samym katem, jak jest wkrecona. Nie szarp na boki, nawet delikatnie. Wg mnie istnieje DUZA szansa, ze Ci sie uda. Jakby co, posluchaj kolegow - gwintownik w ruch i po bolu. Powodzenia
-
[B5 ADR] Problem z wymianą przepływomierza
Szkoda...ale teraz juz wiesz, ze to bajki, wg mnie nie da sie za bardzo w domowych warunkach wyczyscic przeplywomierza. Mozna natomiast troche zaoszczedzic, kupujac oryginalny uzywany. (Polecam, gdyz Audi zle znosi zamienniki). Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Pytanie o przepływkę
Buba ma calkowita racje, mnie tez doradzono zakup uzywki, aby uniknac klopotow zwiazanych z MAFem (przeplywka). Wszystko dziala bez zarzutu! Pozdrawiam wszystkich kolegow, ktorzy pomagaja i doradzaja w trudnych sytuacjach. Dzieki!
-
[B5 ARJ] Duże spalanie
Kolego majac 2,5 - litrowy silniczek, to chyba sie liczyles z takim spalaniem? A jeszcze jak styl jazdy przypomina "ulanska fantazje", to trzeba to przelknac lub wrocic do Tico. Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Chwilowe spadki obrotów
Sonda Lambda do sprawdzenia/wymiany wg mnie...