Treść opublikowana przez M_ILES
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Tys prowda!
-
[B5 ADR] Ustawienie wałka rozrządu ??? Problem z czujnikiem halla
Bez wzgledu na to czy pasek czy lancuch naciecia powinny byc, ale moze doradzi ktos, kto jest posiadaczem identycznego z Twoim modelu. Powodzenia
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Ja moze sie wybiore, jeszcze w tej okolicy nie bylismy, hehe...
-
[B5 ADR] Ustawienie wałka rozrządu ??? Problem z czujnikiem halla
Kolego, wlasnie wczoraj to robilem u siebie - banalna sprawa. Chcialbym Ci doradzic, zebys zaczal od, poszukania na walkach naciec - czasem jeszcze dodatkowo na bialo pomalowanych, ktore musza sie schodzic ze nacieciem na obudowie(wlasciwie pokrywie zaworow). Tak jest u mnie. Po czym, trzeba znalezc znak na kole od walu, oraz naciecie na obudowie/oslonie tegoz kola. Wszystko musi sie pokrywac - oczywiscie, po naciagnieciu PASKA. Niektorzy polecaja jeszcze zlapanie kluczem walu i przejechanie pelnego obrotu, i wowczas zaobserwowaniu, czy znaki sie schodza we wszystkich miejscach. Powodzenia
-
[B6 ALT] Remont silnika, bierze olej ... :(
Dla Ciebie 2.0 ALT nie jezdzi? Nie wiem kolego, ale moze wozisz babcie ze soba? Ja jezdze sam, i musze powiedziec, ze moze torpeda to to nie jest, ale jak przycisne, to nie ma zartow...
-
[ALL B8] A4 brak mocy trzęsie buda
Paskudnie, ale tak to jest, naczytali sie mlodzi o kluczu dynamometrycznym, jednak, gdy czlowiek sam porzadnie dokreci, to nie ma szans, aby cos takiego sie przytrafilo. Pozdrawiam wszystkich!
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
U mnie dlugosc calego bagnetu (bez uchwytu) = 50cm, zas dlugosc dolnej podzialki to: 3,1cm PS Wlasnie sprawdzilem poziom oleu przed odpaleniem: ok.70%, po czym odpalilem silnik, po 10sek wyciagam bagnet, a on suchutki jak pieprz! :kox:Wkladam ponownie, to samo, po ok30 sek. znow to samo, ani sladu oleju...
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
To bylby wielki przelom w dotychczasowych dywagacjach na ten temat. Czy moglibysmy zamiescic dokladna dlugosc bagnetu w naszym silniku? Wowczas porownamy...
-
[B5 ADR] Auto traci moc przy dużej prędkości
Knock Sensor 2 (G66) - czujnik spalania stukowego, ale przyczyny moga byc rozne. Z pewnoscia ktos doswiadczony pomoze Powodzenia
-
[B5 ADR] Problem z silnikiem
Trzeba do Archiwum X sie udac
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ja siegnalem do wielu materialow na temat oleju, badania poziomu oleju, itd. Zatem sluchajac sugestii producenta, AUDI zaleca sprawdzanie stanu oleju co tydzien, w tym samym miejscu, i warunkach (to rowniez zaleca Haynes). W sezonie letnim, przy dluzszych trasach (czesto z obciazeniem) powinno sie utrzymywac poziom oleju na MAX bez przerwy, co wg mnie oznacza koniecznosc dolewania co pewien dystans (np.1000 czy 2000mil).
-
[B5 ADP] Po wymianie filtra oleju, zapla się kontrolka oleju i gdzieś znika olej.....
na FORUM (jest o tym mnostwo postow)hehe
-
[ALL B6] Przegrzewanie silnika!! Pomocy!!
Sam wymieniles?Dobra robota!
-
[ALL B6] Pomiary - czy nadaje sie do chiptuningu-> logi
Panowie, jak to zrobic, i jaki bedzie efekt? (DIY mechanik da rade sam w garazu?) :>
-
[B6 ALT] Dziwne kontrolki, zdjecia
Kolego lepiej uwazniej poczytaj na forum o tych silniczkach to sie wiecej dowiesz :> Pozdr
-
[ALL B6] Przegrzewanie silnika!! Pomocy!!
Wszystko jest mozliwe, i padniecie nowego ori termo oraz pompy
-
[B6 ALT] Remont silnika, bierze olej ... :(
Kolego to nie zuzycie oleju, tylko wyciek. Kwestia ustalenia czy wewnetrzny czy zewnetrzny. Na moje oko - zewnetrzny (chyba remont silnika robil ktos odpowiedzialny, i uszczelke pod glowica zalozyl poprawnie). Trzeba zdjac plyty spodnie, podniesc auto, zobaczyc - jaka jest sytuacja. Powycierac wszystko do sucha, wyczyscic i pojezdzic, aby zaobserwowac skad cieknie. Powodzenia
-
[B5 ADR] Wypinające się podciśnienie przy szybkiej zmianie biegu
Nawet Audi mozna udoskonalic
-
[B6 AVJ] Spalona cewka
Trzeba posprawdzac kable, wtyczki, bezpieczniki musza miec odpowiedni amperaz. Czy uzywasz nowych cewek? Najlepiej uzywac oryginalnych swiec i cewek (jak widzisz na "no name" nie ma co liczyc).
-
[ALL B6] Przegrzewanie silnika!! Pomocy!!
[To czujnik temperatury cieczy chlodz. w ALT sa dwa.] Spokojnie kolego! Po pierwsze nie jezdzij do "magika" (sam go tak nazwales! ) Po drugie - Zrob VAG. Po trzecie - Latwiej wymontowac i sprawdzic termo niz pompe wody - zacznij od tego. Powodzenia
-
[B5 AJL] Przerywa przy przyspieszaniu, gubi moc
Slyszalem, ze po wymianie rozrzadu przez pseudo-mechanikow auta traca moc, ale dlaczego? (wg mnie) Chodzi o napiecie paska - musi byc bardzo mocno, sztywno napiety, trzeba bardzo umiejetnie operowac napinaczem. Dlatego lepej robic samemu, albo oddawac autko do specjalisty, a nie amatora. Pozdr
-
[B5 ADR] Audi A4 1.8 Avant -- technika jazdy
Ekonomiczny styl jazdy, temat rzeka. Silnik trzeba zawsze rozgrzewac, tak aby na zimnym silniku(ssaniu) pokonywac jak najkrotszy odcinek drogi. Przyspieszac dynamicznie, ale do 2000-2500 obr.MAX, po czym szybko i jak najplynniej zmieniac biegi, w taki sposob, aby jak najszybciej osiagnac jak najwyzszy bieg. Zatem, jak najwiecej jezdzic na 4 oraz 5 biegu. Nie korzystac z tzw.LUZU! (Wskazowki SKODA SZKOLA JAZDY TVN TURBO) PS W Twoim przypadku kolego nie ma mowy o ekonomii, gdyz dystans ktory pokonujesz jest zbyt krotki. Jestem przekonany, iz gdy wyjedziesz na trase dluzsza niz 30mil, przkonasz sie o tym, ze i Twoje autko jest "w miare" ekonomiczne.
-
[c4 2.6] ABC - dziwne objawy z układem chłodzenia
Nie znam sie na silnikach ukladzie V, ale wydaje sie logiczne, ze lepiej go nie zapowietrzac przy napelnianiu plynem, dlatego najlepiej rozgrzac silnik do temp.pracy i wowczas zaczac napelniac plynem, w miare rozgrzewania sie wezy ukladu chlodzenia, i ubywania plynu ze zbiorniczka, dolewac, obserwujac temp.na desce. Ewentualnie znalezc najwyzej polozony odcinek wezy gumowych, i po zakonczeniu nalewania plynu, na pracujacym silniku popuscic obejme, podkladajac szmatke, aby nie zachlapac silnika (odpowietrzyc go w ten sposob).
-
[ALL B6] Nierówne obroty ale tylko po odpaleniu
Nic prostszego :>, po czyszczeniu, podlaczasz wszystko, wlaczasz ZAPLON stacyjka (nie silnik!) odczekujesz 1-2min (w tym czasie mozesz zajrzec do silnika ponownie, uslyszysz dzwiek ciagly, to nastawianie sie przepustnicy, czujnik polozenia podaje sygnal do ECU. Gdy dzwiek ten umilknie, mozesz odpalic auto. Powodzenia
-
[INNE] Straszne drżenie silnika i całej budy zarówno na jałowym jak i...
Nie zaswiecil ci sie Engine Management? Wymien swiece i cewki, bo wlasnie dokonaly zywota