Treść opublikowana przez M_ILES
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Jesli mialbym na bagnecie MIN i czujnik by nie reagowal, to bym sie zaczal martwic...
-
[B5 ADR] Jakie świece
Kolego ilosc elektrod nie gra roli. Ja polecam 3-elektrodowe Bosch, ale mysle, ze inne, (jak np.NGK) tez sie sprawdza. Niestety nie podam Ci numeru, ale z pewnoscia koledzy doradza. Uklad chlodzacy trzeba odpowietrzyc poprawnie, nie wiem jak jest w ADR-ku, ale u mnie jest sruba na glownej rurze plynu chlodzacego, oraz na wezu prowadzacym plyn do wnetrza auta, pod obejma jest mala dziurka. Polecam doprowadzic silnik do temp.pracy(90C) i wowczas wziac sie do roboty.
-
[B6 BFB] Zamulony, brak dynamiki, mocy
Oczywiscie kolego, przeciez ona bada zawartosc tlenu w spalinach, i daje sygnal do ECU o jakosci uzytej mieszanki, a co za tym idzie, jak efektywnie twoje auto przeklada energie powstala przy spalaniu mieszanki, na ruch. To moje zdanie.
-
[B6 ALT] Check Engine - mieszanka za uboga
Dla mnie ani trojnik, ani weze nie sa oryginalne (po co napis AUTOGAS? na nich)
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Tak sie zastanawiam, gdyz u mnie sa te weze jak z plasteliny (na postoju) i nie wiem czy tak powinno byc? Sciagnelm je jakis czas temu, i byly wsrodku lekko zabrudzone olejem...Moze trzeba je wymienic?
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Suepr wygadaja te weze Tigy!Czy one sa przezroczyste, tak ze widac jaka jest ich przepustowosc wewnatrz?
-
[B5 ACK] Wysoka temperatura oleju
Olo ma racje, raczej pompa wody natychmiast do wymiany(podejrzewam, ze wiatraczek juz w proszku ), bo high temp.bardzo szkodzi silnikowi. Audi powinno pomyslec o technologii produkcji tych pomp, tak na marginesie.
-
[B5 ABC] Ciężko odpalić,dymi
Jaki kolorek tego dymu?
-
[B5 AWT] Co to za zawór
Wg mnie, to zawor zwrotny plynu chlodzacego, powyzej jest czujnik temperatury.
-
[B5 ADR] Auto zgasło podczas jazdy
Jesli masz mozliwosc, to najpierw VAG, po co spekulowac?
-
[B5 ADR] Szybki ubytek płynu w układzie
Nawet bardzo czesta usterka, zatem Audi powinno zweryfikowac technologie wykonania tych elementow. :gwizdanie:
-
[B6 ALT] Coś wyje?!
Pewnie lozysko rolki napinacza paska roz. tudziez alternatora, te najczesciej wydaja nieporzadane dzwieki. Mozesz sprobowac samemu wymienic jesli kupisz nowe elementy, 5min roboty
-
[B5 ADP] Hydrauliczny napinacz
Pasek powinien byc caly czas mocno napiety.
-
[B5 APU] Wolno spadające obroty
Kolego jaki masz przebieg? Gdzies czytalem, na stronie producenta sond, ze takowa ma zywotnosc do ok.70tys.kilometrow. Zatem jesli to ona jest przyczyna Twoich problemow, nie bedzie to nic zaskakujacego... (z reguly, gdy obroty faluja dosc mocno na biegu jalowym to pada podejrzenie na sonde lambda, zrob VAG i moze sie wyjasni) Powodzenia
-
[B5 ADR] Brak miarki oleju a falowanie obrotów
- [B5 ARG] Problem z napinaczem
Swiete slowa...- [B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Dobra robota kolego!Gratuluje! Pozdr- [B5 AEB] Wolne obroty,przepustnica
Moze nastawanik owej przepustnicy przechodzi/przeszedl do historii?- [B5 APU] Wolno spadające obroty
Czesto zaswieca sie tez ESP, i nie znika, dopoki dawka powietrza nie jest poprawna (wiem z doswiadczenia).- [B6 ALT] Bardzo dziwna usterka.
Kolego moze byc ziarno prawdy w tym co piszesz, ale przyczyn obnizenia mocy twojego silnika moze byc kilka. Sluszna rada to VAG, albo/oraz wizyta w hamowni, wowczas okaze sie, jaka naprawde jest moc Twojego autka. Ja bym proponowal przyjrzec sie: swiecom, cewkom, przeplywomierzowi, (tudziez sondom) wtryskom, przepustnicy oraz paskowi rozrzadu (stan oraz sile naciagniecia). Powodzenia- [B5 ADR] Szybki ubytek płynu w układzie
Opisujesz chyba termostat, kolego. Coz, trzeba ustalic skad wycieka plyn. Powycieraj wszystko do sucha, bardzo dokladnie, potem zalacz silnik, i czekaj. Mozesz tez troszke pojezdzic, autko sie wowczas szybciej zagrzeje, potem zobaczysz skad prawdopodobnie wycieka plyn. Moze to byc waz sparcialy, obejma, ktora nie trzyma, moze jakas uszczelka (O-ring) tudziez nieszczelnosc obudowy termo. Powodzenia- [B6 ALT] Coś wyje?!
- [B5 ADP] Problem z temperaturą płynu chłodniczego.
Raczej pompa wody, kolego...ale termostat tez warto sprawdzic, no i wentylator...- [B5 ADR] Mało koni, co to może być???
Olej, swiece i cewki, przeplywka, paliwo, filtry, balast...wiele przyczyn...- [B5 ADP] Wzrasta temperatura po wyłączeniu silnika
Chyba tak to jest, gdy wylaczasz silnik, pompa wody przestaje utrzymywac krazenie plynu chlodzacego w ukladzie, przez co temperatura troche wzrasta, a silnik zaczyna stygnac naturalnie. Ale podkreslam, ze to moja teoria, prosze mnie poprawic jesli sie myle. - [B5 ARG] Problem z napinaczem