Treść opublikowana przez M_ILES
-
[B5 AVV] Problem z odpaleniem i podświetlaniem licznika
Sprawdz VAGiem, jesli masz mozliwosc. Czujnik temp. silnika, moze? Sprawdz napiecie na akumulatorze oraz napiecie w czasie ladowania na alternatorze (powinno byc 14,4V). Pozdrawiam
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
No jak tam koledzy?Beda jacys chetni na minispocik gdzies w okolicy? Moze nad morzem, na wschodnim wybrzezu? Pogoda taka piekna... :gwizdanie: Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Nierówne obroty oraz brak mocy na ciepłym silniku
:szukaj: Sa juz 2 watki o tej samej tematyce wczesniej...
-
[ALL B5] Można jeżdzić bez przepływki ?
Sugerowalbym zakup nowego przeplywomierza (moze byc uzywany oryginal oczywiscie).
-
[B6 ALT] Uciekajacy płyn chłodzenia
Gdyby to byla uszczelka pod glowica mialbys jeszcze jakies objawy, np.dymienie z wydechu, olej w plynie lub plyn w oleju,itp. To raczej wyciek zewnetrzny(tak spekuluje, jesli bysmy wykluczyli uszcz.pod glow.) 1. Napelnij zbiornik plynu na MAX, na pracujacym/cieplym silniku, 2. odpowietrz uklad poprawnie, 3. powycieraj wszystkie weze, wszystkie kolanka, trojniki do sucha, oraz przeprowadz ich inspekcje wzrokowa(upwenij sie, ze nie sa sparciale, nie wygladaja "podejrzanie". 4. Postaraj sie dokladnie sprawdzic wnetrze auta (wykladziny), od strony pasazera, pod schowkiem, pod tunelem, czy nie jest tam tlustawo czy wilgotno. 5. Trojnik od plynu chlodzacego na tylnej czesci silnika(wowczas z reguly saczy sie do wnetrza auta). 6. Czesto plyn chlodzacy ubywa gdy osiaga najwyzsza temperature pracy, przez nawet drobne nieszczelnosci. 7. Trzeba sprawdzic termostat, laczenie obudowy plastikowej(slaba uszczelka pomiedzy dwoma elementami obudowy) 8. mocowanie termostatu do bloku silnika, tam jest o-ring, weze, ktore do niego wchodza, rowniez czesto kapia (wlasnie o-ringi tam parcieja i przepuszczaja goracy plyn). 9. Mozna owinac suchutka szmatka "podejrzane miejsca" i pojezdzic troszke, po czym sprawdzic. 10. Zielonkawo-bialy proszek na bloku silnika swiadczyc moze o wyparowywaniu plynu, ktory w czasie jazdy kapie na rozgrzany blok silnika... Wyciek mozna zlokalizowac sameu, ale z pewnoscia wymaga to determinacji oraz czasu. Powodzenia PS Jesli ktos ma jeszcze jakies ciekawe"domowe" sposoby, chetnie sie dowiemy
-
[B5 AEB] Chwilowy brak mocy
Moze to byc przeplywka, ale najlepiej zrobic VAG i z pewnoscia wyjdzie, bez problemu.
-
[B5 ADR] Bierze olej
Heheh, odwieczny problem Audi... Uszczelniacz walu korbowego, najcichszy wrog silnikow Bosch Motronic, Audi... Zrobiony ze zbyt slabego i malo odpornego na zuzycie materialu. Szczegolnie tylny, nie widac wyciekow, a olej wyciskany jest tylko przy jezdzie powyzej 3tys obrotow. Olej ten skapuje powolutku na skrzynie oraz elementy zawieszenia. Wymiana to koszmar - trzeba zwalic skrzynie, sprzeglo, itd., uff kazdy w takim przypadku sprzedaje auto...zamiast sie z tym uzerac Jedna z glownych przyczyn jest wlasnie zapchana odma, oraz uzupelnianie ponad MAX poziom oleju, cisnienie wzrasta i buch... Co myslicie?
-
[B6 ALT] Uciekajacy płyn chłodzenia
Kolego poszukaj lepiej dobrego mechanika Nie znalezc wycieku plynu chlodzacego, bedac mechanikiem? Powodzenia
-
[B6 ALT] Demontaż kolektora
Bardzo poprawnie , Aramir :gwizdanie: Rozumiem, iz jeszcze nie ustaliles co dzieje sie z pobranym/zuzytym/wyplutym olejem?
-
[B6 ALT] Demontaż kolektora
Jaki styl jazdy preferujesz kolego, to mnie najbardziej interesuje... Od tego w glownej mierze zalezy ilosc pobranego/zuzytego/wyplutego oleju. :>
-
[ALL B5] Można jeżdzić bez przepływki ?
Interesujace...
-
[B5 AEB] Chwilowy brak mocy
Sam sobie odpowiedziales jak rozwiazac te problemy: wymienic czujnik Halla oraz swiece i cewki. Autko bedzie jak nowe! Wierz mi. Pozdr
-
[B6 ALT] Check Engine - mieszanka za uboga
Co ma odma do jakosci mieszanki? Jakos nie moge znalezc zwiazku
-
[B6 AWA] Nierówne wolne obroty i inne problemy
Kolego VAGa robiles? Jak tam swiece, przeplywomierz oraz przepustnica(dawno temu czyszczona)?
-
[B5 ADP] Nierówne obroty oraz brak mocy na ciepłym silniku
Logi statyczne lub dynamiczne... (lepiej chyba dynamiczne, poczytaj w dziale VAG forum)
-
Spotkania w Szkocji- Zapraszamy
Z jakiego rejonu Szkocji jestescie? Moze gdzies w polowie drogi sie kiedys umowimy na spocik?
-
[B5 ADR] Problemy z obrotami PILNE !!!!!!!!!!!!!!!
Wrozyc to mozna... przepustnica do sprawdzenia/czyszczenia, przeplywka, sonda lambda, czujnik temp.silnika moze tez? Zrob VAG, pewnie znajdziesz w ten sposob odpowiedz... Mysle, ze eksperci cos wiecej poradza. Powodzenia na forum
-
[B6 AVJ] Migająca kontrolka "Check Engine"
Sam jestem ciekaw, moze wystarczylo wymienic swiece? Choc u mnie gdy padla pierwsza cewka, postanowilem wymienic wszystkie i to byla dobra decyzja Pozdrawiam
-
[B6 ASN] Bierze olej
Nie chodzi o typ silnika, tylko o to, co dzieje sie z olejem.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Spojrzmy na to w nieco inny sposob. Ile dni w roku pogoda sprzyja takim spotkaniom? Ja jestem na biezaco w prognozach pogody, i powiem szczerze, ze takie wypady trzeba organizowac z dosc malym wyprzedzeniem, wlasnie przez warunki pogodowe...Co Wy na to? Z reszta poczekajmy, zobaczymy ile osob bedzie chetnych, OK? Pozdrawiam serdecznie!
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Kiedy i gdzie panowie?
-
[B6 ASN] Bierze olej
Kolego, uzyles moze opcji ????????? Temat walkowany przez okragly rok, heheh
-
[B5 ADP] Nierówne obroty oraz brak mocy na ciepłym silniku
Przeplywomierz sprawdzony?
-
[B5 ADR] Silnik źle pracuje po odpaleniu.
Wg mnie, trzeba logi zrobic, ale niech sie fachowcy wypowiedza...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Uwazam, ze forma spotkan organizowanych dosc spontanicznie, polaczonych z innymi atrakcjami sie przyjmie, zatem moze pomyslimy o jakims zlociku na poczatku Czerwca? Moze 2 dni? Co Wy na to koledzy? Jakies propozycje?