Treść opublikowana przez M_ILES
-
[B5 AWT] Jak sprawdzić stan paska rozrządu
Dziwie sie, o co tyle halasu...Kupujesz uzywane auto, nie znasz jego historii, musisz wierzyc ksiazce (ktorych mozna setki za £5 wszedzie kupic, i bzdurami wypelnic). Zatem oceniasz kondycje silnika, podzespolow, wymieniasz paski, wszystkie plyny, i dalej sobie spokojnie jezdzisz (samemu dbajac o autko, nie domniemujac kto, co i kiedy). PS W UK Audi powiedziano mi, ze nie ma takiej technologii, zeby ustalic przebieg auta (chyba ze byl u nich serwisowany, a rzadko ktore auto na rynku uzywanych bylo).
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Ja nie mam lpg, a tez tego auta nie kumam, hehe, ale jest jednak na to niezawodny sposob - pozbyc sie!
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy plus napinacz wymiana bez sciagania przodu??
Zuch facet, brawo! :gwizdanie:
-
[B5 AWT] Jak sprawdzić stan paska rozrządu
Nie stan liter swiadczy o stanie zuzycia paska, na moje oko wyglada OK, ale jesli nie ma sie pewnosci, lepiej wymienic na nowy, odnotowac date, stan licznika w notesie, i spokojnie spac. Powodzenia
-
[ALL B6] Wymiana silnika na inny,
Ciekawy pomysl kolego, ale czy to aby sie oplaca?
-
[B5 AZB] Awaria napędu
Filmik z jazdy, z dzwiekiem oczywiscie (oraz zapachem szarego dymu ).
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy plus napinacz wymiana bez sciagania przodu??
To bylo dwoch szwedow...ja tez tak robie, da rade! nawet majac klime, itd...trening czyni mistrza!
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
aksim moze miec racje, moj chyba wlasnie byl wyprodukowany na wegrzech...ale jak to sprawdzic?Ma ktos numery jakies?
-
[B5 ADR] Temperatura cewki zapłonowej - wypadające zapłony
3 lub 4 elektrody, glownie po to, gdy po przejechaniu paru tysiecy km/mil przerwa iskrowa zmniejszy sie o polowe na dwoch z nich, trzecia wciaz bedzie pracowac poprawnie...
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy plus napinacz wymiana bez sciagania przodu??
A nie widzisz tego golym okiem, kolego?
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Ja prawdopodobnie odkrylem wyjasnienie tych wszystkich przypadlosci silnikow Bosch Motronic, zwiazanych z ubytkami oleju, zaswiecaniem sie ikonki, itd. Zainteresowanych zapraszam na priv lub gg, podesle materialy. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Temperatura cewki zapłonowej - wypadające zapłony
Kolego Matius, kiedy swiece wymieniane?(i jakie ma teraz?)
-
[B5 ADP] Wyciek płynu chłodzącego
Moglbys wrzucic jedno zdjecie z innej(bardziej oddalonej) perspektywy?
-
[B5 ADR] Temperatura cewki zapłonowej - wypadające zapłony
Wg mnie to kable i cewki do wymiany i wszystko wroci do normy (tylko oryginalne, a nie z gieldy od ruskich!hehe).
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Ja dzis za przykladem kolegi Tigy, powiekszylem przeswit weza biegnacego od trojnika(przy pokrywie zaworow) do tego czarnego plastikowego trojnika(zwiekszajacego chyba cisnienie gazow). Byl tak zapchany olejem, teraz ma blisko 1cm przeswitu. Ciekawe czy bedzie lepiej... :gwizdanie: Pozdo
-
[ALL B6] Awaria czujnika - Steering Angle (G85) lub/oraz Control Module for Multi-Functio
Witam panowie! Potrzebna mi porada, gdyz od pewnego czasu mam na VAGu blad, ktory kasuje, ale powraca: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30 35-10 - - - Intermittent 01326 - Control Module for Multi-Function Steering Wheel (J453) 49-10 - No Communications - Intermittent Czy to awaria czujnika czy calego modulu? Jak sie do tego zabrac? Juz sprawdzam jakie koszty nowych... Dzieki wielkie Pozdrawiam
-
[B5 ALG] Duży wyciek
Nie chce zle wrozyc kolego, ale jesli cieknie od gory silnika, po stronie pasazera, po skrzyni biegow, po polosi, dalej w dol, to jest duza szansa, ze jest to uszczelniacz walu (tylny) piekielna robota, trzeba zdjac skrzynie, sprzeglo, wydech, uff, itd. Ale moze ktos z kolegow, ma w tej materii doswiadczenie i doradzi co zrobic. Powodzenia
-
[B5 ALG] Zwiększone spalanie po czyszczeniu przepustnicy
To typowa usterka wiekowych Audi, tzw.ODMA sie zatyka, w rezultacie czego nie odpowietrza poprawnie skrzyni korbowej, poza tym, jest wykonana z niezbyt trwalego materialu, niezbyt odpornego na dzialanie oleju, potrafi sie skruszyc w drobny mak. Trzeba ja wymienic, ale i posprawdzac inne elementy, przewody, itd. Co do przepustnicy - szybka adaptacja zaplonem powinna pomoc. (jednakze czyszczenie moglo spowodowac uszkodzenie nastawnika przep.co w rezultacie prowadzi do zwiekszonego zuzycia paliwa). Ale to moje zdanie. powodzenia
-
[B5 ADR] Jakie świece
Kolego wampir, sam w zasadzie sobie odpowiedziales na pytanie - blad mieszanki, swiadczy o tym, iz albo przeplywomierz, albo sondy lambda wysylaja bledny sygnal do ECU, ten zas decyduje o jakosci/proporcjach mieszanki. Przeplywka pokazuje pewnie za male wartosci, ECU rekompensuje to, wzbogaceniem mieszanki, ktora w takiej ilosci, nie zdola sie w calosci spalic podczas zaplonu. Recepta - logi przeplywki oraz sond, potem do kolegow, ktorzy sie znaja, i bedzie wiadomo. Pozr
-
[ALL B6] Temperatura 70*C...
Kolego, do ALT trzeba kupic termostat w obudowie, i wymienic cala czesc (czujnik temp.jest zatopiony w obudowie, oraz sam termo przylutowany na stale wewnatrz, zatem niewymienialny).
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Kolego, wg mojej wiedzy, 5W30 to zalecany/poprawny olej, jak dla Audi. Twoja sprawa komu ufasz - mechanikowi w malej wsi w Polandzie, czy niemeckiej mysli technicznej z Inglostadt, z blisko 200-letnia tradycja.
-
[B5 AHL] Ciągle ubywa oleju.
Jesli autko nie kopci, jesli olej sie nie przedostaje do ukladu chlodzenia, to masz wyciek zewnetrzny. Plyty spodnie out, autko powycierac-wyczyscic do sucha, pojezdzic, odstawic na noc, uprzednio podlozywszy czysty karton pod silnik - no i obserwowac skad wycieka (to sposoby domowe). Mechanik zrobilby test uszczelki pod glowica, potem wlalby plyn barwiacy do oleju, po czym autko na podnosnik, i z lampa ultrfiolet. szukalby miejsca wycieku. Powodzenia
-
[B5 AGB] Problem z odpalaniem na "zimnym"
Przyczyn moze byc wiele, jak kolega powyzej pisal - czujnik temp.silnika, czujnik halla, sondy lambda, pompa paliwa, lub nawet przeplywomierz. LOGI VAG pomoglyby ustalic co i jak, ale popytaj ekspertow, jakie kanaly, co i jak. Powodzenia
-
[B6 BFB] Zamulony, brak dynamiki, mocy
w dziale VAG.Tam sa fachowcy.
-
[B5 ABC] Po wykasowaniu błędów vagiem falują obroty
Audi podaje, ze trzeba przejechac ok.100km aby ECU zebral odpowiednia ilosc danych, dokonal wszystkich potrzebnych pomiarow i przeprogramowal wszystkie ustawienia (tak gdzie czytalem).