Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B5 1Z] Napinacz paska wielorowkowego - oryginał czy zamiennik?
Pewnie miał tez odpowiednie narzędzia do zablokowania i odkręcenia wiskozy. Niestety nie każdy ma dostęp do narzędzi z ASO i ja sam doskonale wiem jak ciężko jest odkręcić wiskozę jak się zapiecze. Trzeba ją specjalnym kluczem zablokować i z tyłu wtedy odkręcić a dostęp jest tragiczny, bez zrzucenia alternatora ciężko to zrobić. Tak naprawdę przy naprawach dobre narzędzia to połowa sukcesu. Ja przy swoim aucie dłubię sam, narzędzi mam naprawdę dużo a czasami przy jednej pierdołce którą da się przy odpowiednich narzędziach zrobić w 5 minut siedzę dwie godziny .
-
Spoty Olsztyńskie
A co kupisz kupisz ? http://www.real.pl/gazetki-i-katalogi/ Gazetka z multimediami i jest tam przenośny tv Overmax OV-PTV 211 DVB-T 7 cali za 299 zecisza Pod choinkę chcę kupić a na necie trzeba przepłacić o prawie 100 zeta. EDIT Ok taktuś mi kupi
-
Spoty Olsztyńskie
Pany ja po prosbie Mieszka ktoś koło reala ? U mnie na wsi (elbląg ) nie ma a potrzebował bym coś kupić ojczulkowi pod choinkę . Nie znalazła by się dobra duszyczka która by kupiła i wysłała mi ten przedmiot ? Wpłacam pieniążki na konto + przesyłka + jakiś dodatek na browarka A może ktoś na dodatek do elblążkowa będzie jechał ?
-
[B5 1Z] Napinacz paska wielorowkowego - oryginał czy zamiennik?
no roboty trochę jest ale z blokiem przesadziłeś Jak wiskoza nie chce puścić to trzeba odkręcić łapę trzymającą wiskozę i altek przez to ucieka płyn chłodniczy, ale powinno się dać odkręcić samą wiskozę? Nie pamiętam już jak to dokładnie było bo u siebie i tak wymieniałem też łożysko wiskozy za jednym zamachem.
-
[B5 ADR] Ściąga w lewo przy wjechaniu na lód
Dziwne że aż tak cię ciąga. Ja jak miałem zbieżność do roboty to i tak nie było jakichś problemów na lodzie mimo ze na suchym auto ciągnęło w jedną stronę lekko. Może jakiś zacisk Ci lekko trzyma - sprawdź czy któreś koło nie nagrzewa się bardziej od pozostałych. Pozdrawiam
-
[INNE] [AHU] Analiza loga
Kąt wtrysku moim zdaniem waha się trochę za bardzo - od 42 do 50 koło pasowe na wale było ruszane ? Druga sprawa dawki jakieś duże jak na ahu w grupie 008 przez co wygląda jak by przepływka niedomagała choć moim zdaniem to wina większych dawek na zwykłym doładowaniu. Ale to niech mądrzejsi ocenią
-
[ALL B5] VAG-Tacho lekarstwem na wszystko ?
vag k can commander ogarnie licznik i da się diagnozować za pomocą np polskiego vaga, ale najlepiej kupić dwa kabelki
-
[B5 AFN] Czy ten olej może być?
Gdzie ty znalazłeś wypowiedzi z uszczelkami i uszczelniaczami ? W tym wątku wszyscy wyraźnie piszą że nic się z nimi nie stanie. Napiszę jeszcze raz. Po pierwsze - to mit że minerał jest gęstszy od syntetyka! Na półce w sklepie, w niskich temperaturach - zgadza się - minerał jest gęsty - ale to właśnie jest jego wadą a nie zaletą! Po nagrzaniu jego właściwości są gorsze od syntetyka i mocno nagrzany minerał zmienia się w rzadkie siki! Druga sprawa to rozszczelnianie się silnika - mit sięgający czasów PRL i selektola - wtedy miał prawo bytu - wszyscy jeździli na selektolu który nie miał właściwości myjących więc zaklejał co się dało w silniku, po wymianie na markowe oleje z zachodu okazywało się że to tu, to tam podcieka. I tak od czasów PRL do dzisiaj mit ten jest powtarzany przez przedpotopowych mechaniorów. Nie wiedzą oni jednak że o własnościach myjących oleju świadczy wskaźnik TBN który obecnie często nawet w mineralnych olejach jest większy niż w full syntetykach - wszystko zależy od producenta! Więc jeżeli Twój silnik trzyma się tylko na nagarze to czy wlejesz syntetyk czy minerał może się tak samo rozszczelnić.
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
Zaraz kolego - czytam to co napisałeś i za chiny nie mogę dojśc jak mogłeś wysnuć takie wnioski z cytowanego mojego zdania Pokaż palcem gdzie w zacytowanym zdaniu piszę że porównuję uniwersalne DRL do markowych ? Oburzył mnie jedynie fakt że właśnie TY napisałeś że wg Ciebie ledowe DRL to nie jest wieś a bodykit s4 w tdi i benzynie to już jest wieś - i to mnie wkurzyło - porównywanie chińskiej lampki (nawet jak ma logo philipsa) do fabrycznego bodykitu Przypomnę Twoje zdanie: I na koniec - najlepsze że pisze to koleś który: - Zastanawiał się nad zakupem grilla ala rs4 z allegro - podobał mu się spojler na klapę w a4 b5 Nie zauważasz tu pewnej nieścisłości ? Ale to tłumaczy Twoje zamiłowanie do czajna tjuning i nie fabrycznych DRL Bez urazy oczywiście
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
A to coś złego że informatyk? Odbierasz mi przez to możliwość posiadania własnego zdania popartego własnym doświadczeniem? A Ty jakie masz w takim razie doświadczenie związane z ledami - składałeś własne sterowniki? Budowałeś własne konstrukcje? Wiesz co to vf diody co to CRI, co to tint i jak te parametry wpływają na walory użytkowe leda? Wiesz w ogóle co masz zamontowane w swoich DRL? Wiesz jaki jest wpływ temperatury złącza na jasność konstrukcji na led? Nie zjadłem wszystkich rozumów, ale jakieś tam skromne doświadczenie mam i to mi wystarczy żeby móc obiektywnie ocenić jasność np świateł DRL kontra halogen w reflektorach, pozwala mi to też ocenić moc świateł DRL w których nigdy w pojedynczą diodę nie będzie ładowane 1A jak to sugerował SZYNKAR i jeżeli będzie to 1/3 tej wartości to i tak będę w szoku, moim zdaniem jest to około 100mA w dobrych konstrukcjach co przy topowych ledach i tak da dużo światła. A co do foty dawaj śmiało - ale z większej odległości i w dzień a nie w nocy, na tych samych nastawach aparatu, najlepiej żeby w fotach został exif A no i warto żeby auto do którego porównujesz miało sprawne światła , nie powypalane odbłyśniki.
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
O gustach się nie dyskutuje i nie zabrał bym głosu w dyskusji gdyby nie post obrońcy ledowych DRL który stawiał je wyżej od bodykitu s4 Tego nie mogłem zdzierżyć.
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
Nie jestem zrzędą, pasjonuję się ledami, uważam że to przyszłość, ale moim zdaniem w b5 jak i w większości aut gdzie nie były montowane fabrycznie wyglądają po prostu wiejsko. Nazwał bym się raczej "estetą"
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
SZYNKAR Nie wierz w to że są lampy dzienne z ledami zasilanymi 3-5 watt Chyba nie zdajesz sobie sprawy jaki musi być radiator żeby się taki led w korku latem nie zjarał. Popatrz na wielkość lampek DRL i pomyśl ile tam można wstawić radiatora - podpowiem że max bezpieczny prąd będzie jak jeden led dostanie 350 mA pod warunkiem i tak już sporego chłodzenia, więc przy 5 ledach masz max 5 watt, przy sprawności około 80 lumenów daje to 400 lumenów więc razem 800 na dwie lampy, a więc dwa razy mniej niż na halo. Na prawdę zaś sądzę że w jedną diodę producenci lepszych zestawów dają nie więcej niż 100 mA sądząc po wielkości radiatorów w takich światłach - widziałem już kilka, kilka naprawiałem... Co do skupienia - pięknie porównałeś do latarni, zapomniałeś że latarnię widać z daleka jeżeli akurat świeci prosto w nasze oczy, tak samo by było z skupionymi ledami - auto z napreciwka musiało by świecić prosto w oczy żeby było widoczne lepiej od halogenu. Dlatego ledy w drl dają światło rozproszone! Popatrz w nocy na jaką odległość dadzą snop światła . [br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 00:45_________________________________________________Z zawodu jestem informatykiem, szynkar zaś znowu nie ma racji . Co do ledów to takie zainteresowanie - buduję oświetlenie na ledach do domu, składam latarki, oświetlenie do roweru itd sporo siedzę na forach poświęconych tym zagadnieniom.
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
Powiedz jakie masz zamontowane te "porządne DRL" Chętnie sprawdzę ich parametry skoro świecą lepiej niż 1500 lumenów z halogenów.
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
Ale po co mam sprawdzać - uważasz że jestem ślepy ? Że nie widzę różnicy pomiędzy choinkami których teraz pełno a zwkłymi autami ? Zapewniam cię że zwykłe ja widzę lepiej Jeżeli ty widzisz ledowe lepiej to powiem jedno - wielka jest siła umysłu jeżeli potrafi minimum 2x słabsze źródło światła przekształcić w głowie na światło jaśniejsze...
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
Szynkar tak się składa że interesuję się oświetleniem led i po pierwsze nie stosuje się sprawności w % a w lumenach na watt. Nie mogę się zgodzić co do sprawności czerwonych diod - obecnie najlepsze rozwiązanie osiągnęło sprawność rzędu 61% wg twojego sposobu przedstawiania tego parametru czyli około 200 lumen/W To co opisałeś to mniej więcej odpowiada prawdzie, topowe białe ledy (xm-l) osiągają sprawność rzędu 140 lumen/W pod warunkiem że zasilamy je np 350mA Im większy prąd w leda tym sprawność maleje i tak np 3W led o sprawności 140 lumenów/W przy 350mA przy 1A osiąga już sprawność około 110 lumenów/W. 100 watowe ledy to w ogóle jakaś pomyłka, sprawność takiego rozwiązania to pewnie coś około 50-60 lumenów/W Diodki za 30 gr nigdy nie osiągną takiej sprawności, jeżeli osiągną połowę to będzie cud mówię cały czas oczywiście o białych bo takie stosujemy do świateł dziennych To co napisałeś o większej ilości diod sterowanych mniejszym prądem ma sens, ale żeby miało to ręce i nogi powinno się stosować markowe ledy a nie chińszczyznę za 30 gr. Z markowych małych ledów najlepsze są nichie ale to już nie jest koszt 30 gr sztuka a pewnie około 5-10 zł sztuka. Tak naprawdę to co stosują znani producenci w lampach dziennych to też nie są topowe ledy a stare konstrukcje o wydajności rzędu 60-80 lumenów/W a więc około połowa tego co osiągają obecnie ledy, choć i tak to kilka razy więcej niż halogen. Pomijacie też jeszcze jedną kwestię - światła halogenowe są zasilane bez sterownika, bezpośrednio z altka, ledy muszą być zasilane sterownikiem, którego sprawność w lepszych zestawach to około 80%, najlepsze osiągają nawet 98% ale nie wierzcie że znajdziecie takie w swoich lampach. Tak więc z 60-80 lumenów robi się 48-64 lumeny/w a więc już tylko 2x większa sprawność niż z halogena I na koniec wy naprawdę wierzycie że światła do jazdy dziennej na ledach są bardziej widoczne od oryginalnych lamp No może i jest to prawdziwe jak ktoś takie założy do malucha w wersji na prądnicy a nie alternatorze Matematyki nie oszukasz - 1500 lumenów w halogenie vs max 800 lumenów w najlepszych światłach led do jazdy dziennej...
-
[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version
No nie panowie nie załamujcie mnie - porównywać choinkowe ledy do bodykit s4? Coś co jest fabrycznie montowane na a4 do czegoś co chińczyk lepi na ślinę w stodole ? Nigdy bym nie założył pasków led - dla mnie to wiocha, auto wygląda tragicznie, jeżdżą potem takie cuda po mieście i nie wiem czy płakać czy się śmiać. Sami zobaczcie że najwięcej tego badziewia siedzi na starych golfach, beemkach, audi 80, astrach, vectrach i innych wybieranych przez bedniejszą brać tuningową. Dla mnie to to samo co lexus look z tyłu, brewki na lampach, spojlery na klapę.
-
[ALL] Elastyczność silnika, czyli ile sekund od 60-100 km/h i 80-120 km/h
ale z kim 4 sekundy różnicy - założyciel tematu sam powiedział że ma niedoładowanie - więc porównywać do niego nie ma sensu
-
[ALL] Elastyczność silnika, czyli ile sekund od 60-100 km/h i 80-120 km/h
Oj myślisz że nie wiem czy mam serie - logi są na diagnostyce vag, auto seria ale już nie długo - będą większe wtryski i jakiś soft. A i co tu dużo gadać - wiele zależy od kierownika, no może nie pomiar elastyczności, ale do setki zanim załapałem optymalne obroty zmiany biegów miałem na ogół czas w granicach serii czyi około 13 sekund. Żeby zrobić około 11 w moim parchu trzeba wystartować z delikatnym uślizgiem kół i biegi zmieniać w granicach 4000-4100 rpm, ciągnięcie wyżej na obrotach nawet o 100 rpm pogarsza czas.
-
[ALL] Elastyczność silnika, czyli ile sekund od 60-100 km/h i 80-120 km/h
Ja jeżdżę serią i filmik masz, droga była równa. Wracając do tematu seria serii nie równa i wie to każdy, mój parch robi w granicach 11 sekund 0-100 czyli porównywalnie do AFN, mierzone GPS, wynik powtarzalny, mierzone też na filmiku. Z tego co się orientuję 90 ps ma krótszą skrzynię od afn więc motorownia z fabrycznym bonusem może tyłek afnowi skopać.
-
[ALL B5] Wariowanie FIS (filmik)
Ja ostatnio sobie wymieniałem wyświetlacz w fisie i sama wymiana jest upierdliwa, trzeba mieć stację hot air a i tak dla niewprawnego jest to 30 minut roboty, a koleś co regeneruje za 100 zeta musi: - Odlutować wyświetlacz hotem uważając żeby nie urwać ścieżek - zdjąć folię zabezpieczającą połączenie - Rozkleić dwie taśmy za pomocą acetonu - trzeba moczyć około godziny, uważać żeby napylonych ścieżek nie zetrzeć... - odczyścić połączenie ze starego kleju - położyć nowy klej (rolka specjalnej taśmy to koszt około 120 zł za 3 metry) - położyć nową folię zabezpieczającą - przylutować wyświetlacz z powrotem do płyty. Więc panowie za 100 zeta to jest w huk roboty a na dodatek duże ryzyko że uwalimy wyświetlacz.
-
[B5 AHU] Prośba o sprawdzenie przed chipsem ;)
Ok dodałem dynamiczne 001 i 004: Log (0 - 001) Log (1 - 004)
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Panowie ma ktoś masę a4 b5 1.9 tdi bo nie wiem co wpisać. W dowodzie mam 1315 i nie wiem czy to masa z paliwem czy bez, no i moją doposażyłem w klimatronika więc doszło co najmniej dodatkowe 30 kilo. Może ktoś zważył swoje b5?
-
[ALL] Elastyczność silnika, czyli ile sekund od 60-100 km/h i 80-120 km/h
Nic nie dłubałem jeszcze, ale motor zdrowy i naprawdę ładnie się odpycha jak na 90 ps, do setki idzie podobnie jak AFN, jutro może już będzie jeździł na nowych wtryskach 0.216 to powinien jeszcze lepiej się odpychać
-
[ALL] Elastyczność silnika, czyli ile sekund od 60-100 km/h i 80-120 km/h
znalazłem prehistoryczny filmik jak się moje ahu zbiera na 4 biegu od 60 do 160 km/h http://www.youtube.com/user/wiktorsam#p/u/4/y5RRyBCmRzc Wg filmiku 60-100 wychodzi coś około 9 sekund więc twój 1z coś słabiutki