Treść opublikowana przez Raftik
-
[ALL] Wymiana obudowy kluczyka
Kupowałem z allegro obudowę dwuprzyciskową z grotem nową za 60 zł z rok temu, do dzisiaj działa rewelacyjnie. Zwróć tylko uwagę na ułożenie baterii bo okazuje się że do przedliftowych 94-99 są dwa rodzaje tzn inne ułożenie baterii. Do zamka w drzwiach wkładasz tak jak kolega napisał, ponieważ po wyjęciu baterii trzeba zsynchronizować ponownie z kompem.
-
[B5 ADR] Niepokojaco głośny silnik
Czujnik oleju jest pod kolektorem ssącym, dokładnie jak odchylisz zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego to pod nim wkręcony poziomo w blok, blisko chłodniczki oleju. A i podstawowa sprawa, że jakby przyszło jednak u ciebie do wymiany napinacza i łańcucha wałków rozrządu to szczęściarzu masz ten tańszy napinacz bez czujnika ciśnienia oleju (bez wtyczki) ok. 500 - 600 zł w ASO z racji rocznika twojej furki. Opcja do mojego z 98r to 1570 zł z wtyczką , łańcuch w ASO to koszt 200 zł. I nie baw się w zamienniki bo jak już miałem nauczkę i 1400 zł poszło się
-
[B5 ADR] Niepokojaco głośny silnik
Cześć Moja propozycja jest taka abyś w żadnym wypadku nie zmieniał oleju na mineralny, masz hydraulikę która nie lubi oleju mineralnego. Ja osobiście śmigam na 10w/40 Mobila i sobie chwale. Jeżeli hałasuje ci tak mocno hydraulika czyli popychacze zaworowe i napinacz łańcucha wałków rozrządu to moja sugestia jest taka abyś sprawdził na początek ciśnienie oleju (koniecznie). Mogło się to zbiec z wymianą oleju i albo masz zatkany smok w misce olejowej albo pompa oleju już niedomaga. Jeżeli ciśnienie oleju będzie OK to zmień olej na inny - wymieniłem najtańsze opcje na początek. Jak będzie trzeba zaleci się bardziej radykalne środki czego tobie i twojemu portfelowi nie życzę. Pozdr.
-
[ALL B6] Napinacz faz rozrzadu
Nie ma za co. Słuszna decyzja, ja tez zbieram kase na ten z ASO. Szkoda, ze moja decyzja zapadla tak późno i tyle kasy poszło w błoto.
-
[ALL B6] Napinacz faz rozrzadu
Napiszę ci, że z tymi napinaczami jest różnie. Ja kupiłem napinacz w lokalnym sklepie w podobnej cenie. Odrazu zaznaczę, że wszystkie te napinacze w tak niskiej cenie to zamienniki i na własnej skórze przekonałem się, że kiepskiej jakości. W temacie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=38114.0 dokładnie opisałem jak po 1,5 miesiącu użytkowani nowego napinacza nadaje się znowu do wymiany i 1350 zł z uszczelkami i robocizną poszło się Niedługo demontaż tego nowego i wysyłam do reklamacji z opcją zwrotu gotówki (nie chcę już takiej tandety). Dzwoniłem do ASO VW w Zielonej Górze i koszt oryginalnego napinacza 1570 zł i chyba nazbieram kasy i zdecyduje się na ten z ASO a póki co mech. założy stary który okazuje się nie hałasował tak jak ten nowy po 1,5 miesiącu użytkowania.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Z tego co się orientowałem to olej ma główne znaczenie w napięciu łańcucha. Ciekaw jestem co by się stało jakbym wstawił napinacz bez sterowania elektrycznego ?
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Czyli jeszcze jest szansa że coś się dzieje z ciśnieniem oleju ? oby tylko to ... ale mam przeczucie, że jednak trafiło napinacz Naszła mnie taka myśl dzisiaj: czemu rzęzi po odpaleniu tylko na mocno nagrzanym silniku ? czyżby jednak coś z ciśnieniem oleju było nie halo ? tak na logikę to by się zgadzało no nie ? No przyznam, że rok temu ciśnienie oleju miałem sprawdzane i było ok ale trochę czasu minęło i wszystko mogło się wydarzyć. Jeżeli byłaby kwestia wymiany pompy oleju to jakie są orientacyjne koszty pompy oleju + wymiana ?
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Kolego nie mam pojęcia, oddając mu auto miałem nadzieję, że ma doświadczenie - gościu robi same audice i VW Ehh więc w takim razie będzie reklamacja napinacza.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
No i szlag mnie trafił wczoraj 1300 zł poszło się 1,5 miecha temu miałem wymieniany napinacz z łańcuchem, kupione nowe w sklepie = 790 zł. Po wymianie nic nie hałasowało do wczoraj, podjechałem rozgrzanym autem pod garaż i zgasiłem, po 5 minutach odpaliłem i to co usłyszałem postawiło mi włosy na całym ciele, jedno wielkie walenie łańcucha o pokrywę zaworów. Trwało to może 5-10 sekund ale takiego hałasu to nie miałem nawet na starym napinaczu. I dzisiaj przeczulony na tym punkcie sprawdzałem co chwile, okazuje się, że na zimnym silniku po nocy jak odpalę to nie hałasuje, dopiero jak się dobrze rozgrzeje (jazda po mieście) i wtedy zgaszę i za chwile odpalę to wali ostro i za kilka sekund cichnie. Podejrzewam, że trafiło nowy napinacz i we wtorek jadę do mechanika sprawdzić ciśnienie oleju zanim zdemontuje ponownie napinacz i wyślę do reklamacji (naszczęście mam paragon a mechanik opisze druk reklamacji) ale jakby nie patrzeć już będę znowu w plecy koło 400 zł za ponowny demontaż i prawdopodobnie ze 2-3 tygodnie bez auta zanim rozpatrzą reklamacje (mam jeszcze nadzieję, że pozytywnie). Załamka ;( kasy brak, żona mnie znienawidziła za te wydatki na tą szarą ...... i jestem w czarnej d...
-
[B5 ANA] Po założeniu gazu ,bierze dość spore ilości oleju
I tu się zgodzę z kolegą w 100%, bo u siebie przez założeniem gazu zauważyłem, że olej śmierdział lekko benzyną a teraz po założeniu LPG przestał śmierdzieć i leciutko go ubyło, jakby odparowała benzyna z oleju.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Ok. No więc wszystkie części do wymiany napinacza już kupiłem 850 zł, ale odwagi mi zabrakło, zadzwoniłem jeszcze do jednego mechanika i ten mi zaczął prawić, że ta wymiana nie jest taka prosta bo później po ściągnięciu wałków trzeba ustawiać jakieś fazy rozrządu nic takiego w tym artykule nie wyczytałem hmmm.... Teraz myślę żeby jednak oddać auto do jakiegoś magika ale to dodatkowe 500 zł których nie mam. Proszę napiszcie mi jeszcze bardziej szczegółowo jak się wyciska ten olej z popychaczy zaworowych ? i czy faktycznie przy elektronicznie sterowanym napinaczu "taki posiadam" trzeba ustawiać jeszcze jakieś fazy rozrządu ? wydawało mi się, że właśnie po to jest elektroniczny napinacz żeby wykonywał to za nas.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Panowie a jak się wyciska te szklanki z oleju ? bo planuję sam wymienić napinacz + łańcuch w niedalekim czasie ale tu mnie zaskoczyliście tym wyciskaniem popychaczy zaworowych . Dodam, że łańcuch bez napinacza miałem wymieniany z rok temu na FEBI i już słychać chwilami ocieranie łańcucha o pokrywe więc jestem już pewien że nie domaga napinacz i na moje nieszczęście mam ten elektroniczny komplet z łańcuchem + uszczelki kosztuje 800 zł na allegro, niby oryginał a robocizna (wymiana) u mnie lokalnie 500 zł magik mech. mnie zabił ceną coś pierd.... o zwalaniu rozrządu a miałem takie dobre zdanie o nim.
-
[B5 ADR] Przedstawiam moją Audi
głośniczek "buzer" i przyklejony do światła stop pod szyba tylną.
-
[B5 ADR] Przedstawiam moją Audi
No i nie mogłem się powstrzymać, kupiłem na Allegro czujniki cofania "Parktronic" oczywiście nieoryginalny ale działa i spełnia swoją funkcję. Fotka dodana do pierwszego posta.
-
[B5 AEB] Wzrost i spadek temperatury
Kolego stawiam na 90%, że padła ci pompa wody, nie zwlekaj z dokładną diagnozą bo ciągła taka wysoka temp. nie ma dobrego wpływu na silnik.
-
[B5 ADR] Przedstawiam moją Audi
2400 zł kolego i policzyłem, że po 12 miechach powinien się zamortyzować. Zobaczymy jak będzie.[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 13:08_________________________________________________No i doszedł jeszcze jeden mały ale jak istotny dodatek na klapie bagażnika - fotki w pierwszym poście
-
Ile pali Wam gazu?
Witam Mój pali 13l w mieście w którym co 200-300 metrów jest skrzyżowanie a trasę sprawdzę jadąc nad morze.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Kolego miałem podobnie, może nie grzał się do 110 stopni ale miałem 98 stopni, długo cudowałem żeby temperaturę zbić na niższą, odpowietrzałem układ itd. aż w końcu wymieniłem termostat. Najpierw wymieniłem termostat na Vernet taki akurat miałem pod ręką ale nie najgorszy, później płukanie układu i zbiorniczka wyrównawczego wodą destylowaną a następnie zalanie nowym płynem G12 1:1 z wodą destylowaną. I najważniejsza rzecz dobre odpowietrzenie układu na wyjściu z nagrzewnicy. I żałuję tylko że tyle zwlekałem z wymianą termostatu bo problemy z przegrzewaniem minęły, w mieście w korkach maksymalnie 92-93 stopnie a w trasie 89-90 stopni (moim zdaniem idealna temp.) Dodam, że u mnie termostat nie do końca się otwierał bo miałem taki brzydki kamień w układzie chłodzenia którego drobiny weszły pod sprężynę a trzpień który otwiera termo, wyszło podczas płukania. A w zbiorniczku wyrównawczym miałem duże ilości brązowego szlamu który zalegał na dnie - zaczął się odrywać od dna jak zalałem go wodą destylowaną i zacząłem nim ostro machać.
-
[B5 ADR] Stukanie przy zmianie biegu
Nie bardzo rozumiem po co wachlujesz biegami na nieodpalonym silniku ? A na odpalonym tez masz jakieś stuki ? Jakiś opór przy wrzucaniu biegów ? zgrzyt ?
-
[B5 ADR] Pytanie dla posiadaczy ADR po 1998r.
Mam ADR'ka z 98 roku i zagazowany od 2 miechów, naturalnie sekwencja i firmy KME - i napiszę tak "100% zadowolenia" żadnej różnicy czy na gazie czy na benzynie, spalanie w mieście mam 13-14 litrów LPG ale miasteczko małe i skrzyżowania co 100 - 200 metrów.
-
[B5 ANB] Ubytek oleju na skali bagnetu
Kolego a nie łatwiej dolać do silnika ten 1 mm i sprawdzić ile oleju ubyło w butelce ?
-
[B5 AEB] Wzrost i spadek temperatury
Tej firmy termostat nie jest najgorszy, też taki założyłem u siebie, mówię ci że prawdopodobnie to będzie czujnik temp. cieczy chłodzącej G62/G2 czteropinowy.
-
[B5 ADR] Łapie temperaturę na mieście w trasie nie.
Poczytaj mój temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201593.0 w podobnych okolicznościach miałem jajca z układem chłodzenia, poradziłem sobie wymianą termostatu oraz płukaniem układu chłodzenia, czyszczeniem nagrzewnicy, napełnieniem nowym płynem G12 oraz porządnym odpowietrzeniem.
-
[B5 ADR] Przy zagrzanym silniku wywala wodę ze zbiorniczka wyrównawczego
Wiesz zaczynam myśleć, że to normalne zjawisko
-
[B5 ADR] Łapie temperaturę na mieście w trasie nie.
Oj z tym sprawdzaniem palcem to ostrożnie bo jak zasprzęglone to w najlepszej sytuacji przypalisz opuszki palców :gwizdanie: ale kolega ma rację wisko do sprawdzenia