turzol
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Treść opublikowana przez turzol
-
B6 DIVISION
ETKA & ELSA to must have mam na każdym swoim pc , lapkach w tym służbowym, brakuje mi tylko wersji na Andka
-
B6 DIVISION
akurat satynowe są z tworzywa, a nie prawdziwego alu 8E0 857 507 D lewa str 8E0 857 508 D prawa str a z amelinium z łaski swojej też podaj numer to samo z końcówką A, bardzo rzadko je można spotkać
-
B6 DIVISION
akurat satynowe są z tworzywa, a nie prawdziwego alu 8E0 857 507 D lewa str 8E0 857 508 D prawa str
-
B6 DIVISION
alu czy satyna? bo są 2 rodzaje dla S4 B6
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Ja bym nie ryzykował wrzucać do rns-e rezczy z niesprawdzonych źródeł
-
[ALL B6] A4 Avant TDI S-LINE 171KM/357Nm by PAJDA
Widzę, że grunt pod PDC na przód przygotowany
-
B6 DIVISION
To ewidentnie przeguby, jak to niema ori? Ja u siebie wymieniałem w październiku i zapłaciłem prawie 1800zł za dwa przeguby a stare musiałem oddać. No i furmanka ogarnięta. Kupiłem ori półoś w używce i po podmianie wszystkie objawy jak ręką odjął. Zdemontowaną półośke spróbuje zregenerować i będzie czekać do następnej wymiany. Przy okazji wpadł komplet nowych świeczek Beru bo jedną miałem upaloną.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Ta długa listwa jest na nitach. W Avancie jest 13 nitów na stronę nie wiem jak w Sedanie. zeby się dostać do nitów trzeba zdjąć listwę maskującą, która jest na całej długości listwy. Dość łatwo się ją demontuje, najlepiej zacząć od strony słupka A chodzi ci o tą tak jakby wąską gumową listewkę ? Łatwo ją później wsadzić z powrotem ? Tak to ta wąska jakby gumowa listwa. Z wkładaniem jej już nie jest tak różowo, bo musisz odpowiednio trafić w wyżłobienia i mocno dociskać - ja pomagałem sobie gumowym młotkiem. Zapomniałem dodać, że inna jest maskownica w wersji na czarną listwę, inna dla chromowej.
-
Rękawica do mycia auta. Co polecacie?
CarPro to no1 na dzień dzisiejszy wśród rękawic. Wysoka cena ma tutaj swoje odzwierciedlenie w jakości mycia. Z tańszych polecam Megsa z białej fibry. Chociaż używam jej tylko do przelatywania progów to jednak wcześniej używana była dość intensywnie i nadal trzyma się znakomicie.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Ta długa listwa jest na nitach. W Avancie jest 13 nitów na stronę nie wiem jak w Sedanie. zeby się dostać do nitów trzeba zdjąć listwę maskującą, która jest na całej długości listwy. Dość łatwo się ją demontuje, najlepiej zacząć od strony słupka A
-
B6 DIVISION
ulep Audi A4 1,9 tdi nawi bosse 6 biegów 2003 Chodzież ? Tablica.pl
-
B6 DIVISION
To ewidentnie przeguby, jak to niema ori? Ja u siebie wymieniałem w październiku i zapłaciłem prawie 1800zł za dwa przeguby a stare musiałem oddać. Zdjąłem lewe koło i jak ruszam półośką to od strony skrzyni czuć luz pionowy, minimalny ale jest. Na prawej półośce luzu nie ma. Zajeżdżam do mechanika mówie mu, ze to będą jednak te przeguby a ten mi , że takie luzy to jest normalne i nie ma sensu wymieniać qr** chyba oleje wróżbitów ciepłym moczem i sam się za to zabiore, kiste z narzędziami mam lepszą niż niejeden fachman
-
Luz pionowy na przegubie wewn
Panowie, czy jakikolwiek luz pionowy na przegubie wewn od strony skrzyni jest dopuszczalny? Mój mechanik twierdzi, że jest dopuszczalny ...ja upieram się, że nie. Po jednej stronie mam właśnie taki minimalny luz kiedy ruszam półosią góra/dół, słychać też lekkie stuknięcia. Na drugiej półosi luzu nie ma w ogóle. Wczoraj diagnosta stwiedził, że mam uszkodzoną osłonę gumową na przegubie wewn. Czy jeśli jeździłem tak dłużej to czy możliwe jest uszkodzenie wewn przegubu poprzez dostanie się tam syfu? Objawy są takie, że auto przy większym przyśpieszaniu na wyższych biegach dostaje drgań, niewielkich ale jednak są odczuwalne. Wtedy też lewarek zmiany biegów dość mocno rusza się góra/dół. Po za tym jadąc wolno i kręcąc mocno w lewo czuć jakby koło kierownicy przeskakiwało. Dodatkowo Dodam, że żadne niepokojące dźwięki nie dochodzą z auta.
-
B6 DIVISION
To ewidentnie przeguby, jak to niema ori? Ja u siebie wymieniałem w październiku i zapłaciłem prawie 1800zł za dwa przeguby a stare musiałem oddać. nie ma ori dla mojego vin-u. Dla 2004r jest ori, ale też kosztuje nie mało bo prawie 400eur
-
Półosie przód różnice ?
Mam do wymiany lewą półoś w moim 1.9TDI Quattro AVF 2003r. W ETCE dla tego silnika i napędu Q występują 2 rodzaje półosiek w zależności od nr VIN 8E0 407 271 S do nr nadwozia 8E-4-023 001 8E0 407 271 AH od nr nadwozia 8E-4 023 001 Byłem na kanale odczytać nr z półośki i mam tą z końcówką S. Czy zatem muszę kupić konkretnie tą czy też będzie pasowała z końcówką AH? Ktoś przerabiał temat?
-
B6 DIVISION
Te sporteci nie daja mi spac po nocach Wysłane z mojego MT11i
-
LZ9W ebonyschwarz perleffect jaki to kolor akryl??)
Perla, masz nawet w nazwie Wysłane z mojego MT11i
-
B6 DIVISION
H4mm3R wibruje tylko podczas przyśpieszania, a przy ostrym bucie jest wrażenie jakby któraś z felg była krzywa... łozyska nie szumią Te wewn przeguby nie występuja w oryginale Nie chce pakowac chinola, który się zaraz rozleci. Nie lepiej całą półośkę kupić w używce?
-
B6 DIVISION
Pany jakiś czas temu dałem się ponieść fantazji i polatałem bokami po zaśnieżonych lesnych drogach . Dobre 3h ostrej jazdy i przy okazji testowania napędu Q. Po tym wszystkim mam wrażenie jakbym jeździł na kwadratowych kołach. Podczas przyśpieszania czuć wibracje /drgania jakby któraś z felg była krzywa. Poza tym lewarek biegów lata góra/dół jakby dostał konwulsji Wymieniłem dzisiaj na inny komplet kół - wyważonych i prostych i nadal to samo. Początkowo myślałem że poduchy pod skrzynią są na wymarciu , ale sprawdził mi je dzisiaj mechanik na kanale i są w porządku. Byłem dzisiaj na badaniu technicznym i diagnosta zauważył że osłona wewn przegubu jest rozerwana - czy mogło dojść do uszkodzenia wewn przegubu i dlatego tak się zachowuje napęd?
-
B6 DIVISION
same nakładki czy zestawu z podstopnicą? komplet poproszę 8e1 064 205
-
B6 DIVISION
same nakładki czy zestawu z podstopnicą?
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
ustawili mi to za friko, jednak robiłem adaptacje wg procedury serwisowej z lapkiem na kolanach. Nie robili problemów z tym. Zobaczę w nocy jak świecą, najwyżej będę kombinował dalej. Przy okazji sprawdzili mi zawiechę i mam do wymiany lewą wewn. osłone przegubu Zamówiłem juz w aso i jutro smigam wymienić Z getem trzeba cierpliwości - ja kiedyś robiłem z kumplem zamowienie za prawie 7500koła i były stresy nieziemskie bo przez miesiąc 0 odezwu z ich strony, ale ostatecznie wszystko przyszło. ---------- Post dopisany at 13:24 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ---------- WTF? Audi A4 b6 rs4 zderzak przedni nie s-line (3099073589) - motoAllegro ---------- Post dopisany at 13:26 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ---------- edit już wiem Hofele Audi A4 B6 and Audi S4 B6 RSfour Body Kit Styling and aftermarket parts by Hofele
-
B6 DIVISION
Adaptację robisz tylko czujników, jak zrobisz adp. to podjedź na stację diagnostyczną i na włączonym silniku niech Ci lampy ustawią. czyli jak chce ustawić je na lustrach to nie trzeba robić tych cyrków opisanych poniżej? Wystarczy włączony silnik? Procedura regulacji xenonów Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie. Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora. Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki: - Pojazd musi stać na równym podłożu - Hamulec ręczny musi być zwolniony - Zapłon musi być włączony - Światła wyłączone - Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób: [Wybór] [55-Zasięg xenonów] [Nastawy podst. - 04] Grupa 001 [Idż !] Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora. Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta. Teraz przejdź do grupy 002. W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe. [Gotowe, powrót] Śruby regulacyjne przy prawym reflektorze: 1 - Śruba regulacyjna służąca do regulacji wysokości 2- Śruba regulacyjna służąca do regulacji wysokości / regulacji poziomej Przyporządkowanie przy lewym reflektorze jest odbiciem lustrzanym. – Aby wyregulować wysokość, obracać śruby regulacyjne 1 i 2 o jednakową liczbę obrotów. – W celu regulacji poziomej obracać tylko śrubę regulacyjną 2.
-
B6 DIVISION
Pany ustawiał ktoś bixy na stacji diagnostycznej? Świeca mi w kosmos i chce to ustawić jak należy. Dzwoniłem do kilku stacji kontroli z zapytaniem o regulacje bixenon z adaptacją samopoziomu i nie kumają bazy Jechać z tym do ASO?