Treść opublikowana przez Killer1984
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Kolego Siwy21 jeśli się nie mylę to Twój silnik to benzyniak a pytasz w dziale odnośnie diesli a wracając do pytania to w moim 1Z wskazówka wstaje po około 6-7km
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Moim zdaniem to, że temperatura zewnętrzna niema wpływu na nagrzewanie się auta czy lekkie ochładzanie - to po prostu bajki... Zróbcie sobie test, rozbierz się do majtek i wyjdź przy temperaturze 0 stopni a później -15... ciekawe czy będzie różnica :gwizdanie: - dla tych co będą pisać, że to złe porównanie od razu odpowiem: przecież w ciele człowieka też płynie płyn, też są narządy które się nagrzewają... czyli powinno być wszystko ok, bo przecież temp. zew. niema wpływu na ogrzewanie i utratę temp... A to, że jednemu nagrzewa się szybciej czy wolniej to nie zależy tylko i wyłącznie od termostatu, ale między innymi od dawki paliwa, czy jest osłona pod silnikiem, sprawność układu chłodzenia itd...
-
[B5 AHU] Co to za błąd 65.1?
Sorry, ale jak czytam takie byki to normalnie nie mogę... ;(
-
[B5 1Z] Brak mocy
myślę, że jakieś 70% użytkowników na forum nie ma katalizatora w dieslu
-
[B5 1Z] Brak mocy
nie robili mi próby
-
[B5 1Z] Brak mocy
sama puszka, przegląd przeszło
-
[B5 1Z] Brak mocy
Dokładnie tak Hah czyli to katalizator. Ile za to ustrojstwo trza dać? Mam dokładnie coś takiego: http://www.tlumiki-gruchot.pl/modules/myalbum/photo.php?lid=2935&location_id=184 - dałem około 180zł za zamiennik + uszczelki kupiłem od Pana Gruchota którego również mi polecili na forum, teraz mogę polecić i ja, wykonanie pierwsze klasa jeśli się nic nie zmieniło to możesz powołać się na forum i dostaniesz rabat
-
[B5 1Z] Brak mocy
Dokładnie tak
-
[B5 1Z] Bardzo proszę o analizę logów - szarpie...
Dziękuję, dziś postaram się zrobić, ale z dynamicznymi może być problem... myślałem, że może coś uda się wyczytać z takiego logu dlatego go zamieściłem
-
[B5 1Z] Bardzo proszę o analizę logów - szarpie...
Witam serdecznie, Proszę o analizę logu który zrobiłem wracając dziś od dziewczyny ( wiem, że nie powinno się logować kilku grup jednocześnie, ale ciężko wyczuć kiedy będzie szarpał i nie wiedziałem która grupa może mieć większe znaczenie... ) Wiem, że jest problem z doładowaniem... ale nie chodzi mi o falowanie mocy, a o szarpanie - tak jakby silnik skakał na poduszkach szarpanie wystąpiło podczas jazdy między 520 a 730 sekundą, ale nie potrafię odnaleźć w logu jakichś anomalii... może Wy coś zauważycie Jeśli logowałem złe grupy to proszę mi podpowiedzieć jaką grupę powinienem logować. P.S. Dodam tylko, że auto ostatnio było u mechanika na regulacji kąta wtrysku, wymianie świec, prosiłem również o ustawienie RSW, ale z tego co zauważyłem robiąc logi to wymienił chyba tylko świece, filtr paliwa i zawór zwrotny, filtr był zasyfiony a przez zawór podobnież ciągnął powietrze z baku... - Pali o wiele lepiej niż przed wizytą u mechanika, a szarpanie występowało przed naprawą ale bardzo sporadycznie, a teraz dość często... http://vaglog.rtnet.pl/luczywek_30593.html Dzięki za pomoc
-
[B5 1Z] Zwalnia i przyspiesza
Do przeczytania wątek z pierwszej strony.... http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=176032.0
-
[B5 1Z] Brak mocy
Jeśli uszkodzony byłby katalizator to turbo by normalnie ładowało czy ciśnienie było by za małe? Z tego co pamiętam ciśnienie doładowania było w miarę normalne - moim zdaniem ciśnienie może być nawet prawidłowe... bo turbina napompuje ile trzeba ale przez przytkany katalizator niema ujścia tak dużej ilości spalin... Na twoim miejscu najpierw wywaliłbym katalizator i ewentualnie wtedy szukał dalej u mnie też wydawało się jakby tłumik środkowy dzwonił( nawet z kanału ) a okazało się, że w środku tej puszki była jakby kulka z tego plastra i na wolnych obrotach tak dzwoniło, że aż wstyd było się zatrzymać gdziekolwiek...
-
[B5 AFN] Logi do oceny - gorzej pali, telepie - po regeneracji pompy - POMOCY!
Tzn u mnie pompa była sprawna tylko ciekła mocno. Za wymontowanie, naprawę i zamontowanie z wszystkimi ustawieniami zapłaciłem 500zł. Naprawa polegała na rozebraniu pompy, wyczyszczeniu wszystkiego, zmiana wszelkich uszczelnień w pompie i ustawienie jej na maszynie Bosha. Dzięki za info
-
[B5 AFN] Logi do oceny - gorzej pali, telepie - po regeneracji pompy - POMOCY!
Panowie, a czy możecie się podzielić jaki jest koszt regeneracji pompy/nastawnika? (chyba, że robi się to za jednym zamachem?)
-
[B5 1Z] Brak mocy
a właśnie zapomniałem o ważnej sprawie jak sądzę. Dzwoni mi środkowy tłumik (prawdopodobnie plecionka poszła). Tyle że u mnie plecionka jest między turbo a katem więc skąd dzwonienie na środkowym tłumiku. Miałem bardzo podobny objaw, opisany tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=128955.0 , być może u Ciebie jest to samo ale wydaje się właśnie jakby dzwonił tłumik środkowy... tak czy inaczej uważam, że to jeden z bardzo znaczących problemów w przypadku Twojego auta.
-
[B5 AFN] Wlana benzyna zamiast oleju napędowego
Tak się zastanawiam, jeśli pracownik stacji zaleje niewłaściwe paliwo, czy można ubiegać się od stacji o zwrot ewentualnych kosztów doprowadzenia auta do stanu przed zalania złego paliwa?
-
Spociki w Skierniewicach
gdzie i kiedy? :gwizdanie:
-
Spociki w Skierniewicach
- [B5 1Z] Brak mocy
Witaj, Zdjęcie pochodzi z google wiem, że to jest inny N75 niż w 1z, ale chodziło mi raczej o to, żeby pokazać koledze gdzie on się znajduje- [B5 1Z] Brak mocy
N75 widoczny jest na tym zdj. dochodzą do niego 3 wężyki - czerwony, czarny i niebieski, N75 znajduje się zaraz za chłodnicą- [ALL] VAG - Rawa Mazowiecka
Jeśli Skierniewice można zaliczyć do "okolic" to chętnie pomogę- [ALL] Zimowe Poranne odpalanie TDI... jak to powinno wyglądać ?
Słyszałem opinię, że powinno się trochę poczekać aż temp. wewnątrz trochę się podniesie przed włączeniem ogrzewania tylnej szyby bo może "strzelić"- [BRE B7] Trzęsie autem, brak mocy.
9. Zakładając nowy temat użytkownik ma obowiązek nadania mu odpowiedniego tytułu, aby było oczywiste czego dotyczy dyskusja w nim prowadzona.- [B5 AHU] Bardzo długo osiąga temperaturę
Ja uważam, że to co pisze wiktorsam jest jak najbardziej prawdą, być może jest w tej grupie 10% szczęśliwców którym trafił się w 100% sprawny termostat, wczoraj zrobiłem trasę 2x90km (temp. zew. ~-2,5stopnia) i podczas jazdy trzymał pięknie 88stopni, ale wystarczyło zatrzymać się na chwilę żeby temp. silnika zaczęła spadać... u mnie najbardziej zastanawiające jest to, że 50stopni łapie bardzo szybko po ~1-3km lub w czasie potrzebnym do odśnieżenia auta... jak złapie te 50 st. to już idzie baaardzo wolno ( w logach kolegi wiktorsam tego nie widać, cały czas temp pięknie się wspina do góry... ) - obstawiam, że przy tej właśnie temp. termostat zaczyna "popuszczać" i dlatego ciężko złapać mu odpowiednio szybko temp. i utrzymać ją... Oczywiście, bez znaczenia nie jest - dawka paliwa i styl jazdy( ale co styl jazdy ma do pracy na wolnych obrotach? ) Moim zdaniem najwyższa pora żeby inżynierzy wprowadzili elektroniczne sterowane termostaty - nie byłoby aż takich problemów... P.s. wszystkie obserwacje były przy pomocy klimatronika Pozdrawiam- [ALL B5] Co jest pod kanałem 2?
google translator : Kanał 02 (przedział służbowy) Resetowanie Serviceinterrvalls. Wyświetlane wartości: 01 - usługi ropą 10 - ze względu Inspekcji 11 - Oleje i Inspekcji powodu wartość nastawy: 00 - Oleje i Kontroli usunąć 01 - Obsługa oleju usunąć 10 - Inspection Service usunąć - [B5 1Z] Brak mocy