Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Szarpanie przy ruszaniu
Koło zamachowe było ok bo sprawdzałem przy montażu. Żadnych rowków czy fałd. Idealnie gładkie było a tarcza równo wytarta. Jedynie mnie dziwiło że wszystko było zapylone na rudo tak jakby z rdzy. Niestety nie mam klucza dynamometrycznego ale starałem się dokręcić z taką siłą z jaką odkręcałem. Żałuję że nie udało mi się wymienic łożyska igiełkowego ale nie mam na to patentu. Masz może jakiś sprawdzony żeby to łożysko wyjąć z wału? Tak jak pisałem, mam delikatne drgania na odstanym aucie np. po nocy, więc podejrzewam jeszcze to łożysko igiełkowe. Jak się wciska i puszcza pedał sprzęgła słychać skrzypienie jakieś gdzieś od spodu samochodu. Dodam że ja mam tak, że w miarę nagrzania się napędu szarpanie narasta i już nie ustępuje póki silnik nie odstoi ładnych paru godzin.- Szarpanie przy ruszaniu
Ja juz też nie wiem gdzie problemu szukać bo nie chce kolejnego nowego sprzęgła zakładać żeby za rok znowu problem wrócił. Podejrzewam jeszcze luzy na walku sprzeglowym bo na zimnym czuć delikatne drgania a przy wymianie sprzęgła nie wiedziałem jak się zabrać do łożyska igielkowego. send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Szarpanie przy ruszaniu
U mnie była robiona pompa + czyszczony nastawnik ale to było w styczniu i było tip top. Jak byłem na zlocie w Bukowinie to się pierwszy raz objawiło szarpanie. Potem sporadycznie i nie zawsze na w pełni rozgrzanym silniku. Bo przed wymianą sprzęgła na nowe szarpało tylko na gorącym silniku po dłuższej jeździe. Objaw był taki sam jak teraz, czyli dużo silniejsze szarpanie na skręconych kołach i na wstecznym. Do przodu dało radę zniwelować to dodając wiecej gazu przy ruszaniu. Tak wiec na rocznym sprzęgle wyszedłem do punktu wyjścia Podejrzewam że nowe sprzęgło jedynie zakryło i niwelowało inny problem póki było nowe. Były drobne drgania po założeniu nowego sprzęgła więc zaczynam wątpić czy to było tylko sprzęgło a nie jest to coś poważniejszego. Jak pisałem dowiedziałem się że skrzynie łączone do silników 1Z nie były najlepsze. Może się coś zużyło i jak się nagrzeje wszystko to gdzieś wychodzą luzy bo na zimnym są ledwie wyczuwalne drgania przy ruszaniu z miejsca- Szarpanie przy ruszaniu
Przeguby napewno są sprawne bo jeden wymienialem w tym roku bo halasowal a drugi wymieniany jakieś dwa lata temu Po wymianie sprzęgła problem zniknął ale póki było nowe bo problem wrócił jak przed wymianą sprzęgła. Niepokoi mnie to dużo silniejsze szarpanie na kolach skreconych niż na ustawionych ma wprost. Całe zawieszenie czyli 5 elementów to nowki założone w tym roku send from HTC Ta oslona metalowa na odboju jest ma srodku ustawiona ale wadpie że to to skoro na nowym sprzegle problemu nie było send from HTC Wczoraj zauważyłem że podczas gwałtownego przyspieszania na zakręcie z niższej prędkości poczułem drgania takie same jak przy ruszaniu z miejsca. Sam nie wiem czy to jedno koło odciazone zgubilo przyczepność czy to coś z układu napędowego... send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Kolega o niku Trepek robi pompy VP. Sam u niego robilem ale to wymieniał bebechy pompy + nowe uszczelnienia send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
Ja analizując moje problemy z szarpaniem przy ruszaniu zaczynam podejrzewać problemy ze skrzynią Póki było nowe sprzęgło to było ok ale problem powrócił. Uważam że nowe sprzęgło tylko niwelowało problem, ponieważ największe szarpanie jest: - przy ruszaniu na skręconych kołach (nic nie daje ruszanie na wyższych obrotach) - cofając Próbując ruszyć do przodu da się zniwelować szarpania ruszając jak benzyniakiem czyli na wyższych obrotach. Gdyby ktoś się dopytywał to: - poduchy silnika nowe - przeguby wew. nie mają luzów - nowy siłownik (wysprzęglik) sprzęgła - zewnętrzne przeguby kiedyś tam się zużyły i były wymienione - sprzęgło ma rok Dodam że po wymianie sprzęgła i przy pierwszym wyjeździe z garażu już czuć było minimalne i ledwie wyczuwalne drgania ale to też nie zawsze. Mam jeszcze w planie wymienić pompkę sprzęgła bo może nie pracuje płynnie ale jeśli sprzęgło już się wytłukło to nie zauważę różnicy. Im dłużej analizuję co zrobiłem i co się dzieje to podejrzewam pojawiające się luzy może na przekładni planetarnej bo największe problemy są przy skręconych kołach i ruszaniu wtedy z miejsca skrzynia CPC - ponoć nie najlepsze były a nie wiem czy były inne montowane do zetora- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
dawno mnie tu nie było Zna ktoś speca od skrzyń biegów? Miron wreszcie jakieś konkretniejsze felgi- Szarpanie przy ruszaniu
No ale np. do koła jednomasowego tarcza z AWX już nie przypasi co nie? Bo zetor ma w tarczy tłumik drgań a przy kole dwumasowym tłumik drgań w tarczy nie występuje?- Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Sprawdzi mi ktoś w Etce jaka tam jest śruba trzymająca turbo do kolektora w 1Z?- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Szarpanie przy ruszaniu
Objawy padniętego sprzęgła. Miałem to samo ale nawet na płaskiej powierzchni ruszając a cofając było jeszcze gorzej... Odradzam kupować LUK'a bo mi wytrzymało niecały rok i znowu szarpie... objaw taki sam jak przed wymianą...- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
ehhhh dobra przekonaliście mnie- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Tak jak mówisz ja na 19 się przykulam Ja chyba tak na 18:30- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
skoro będzie kilka osób to też wpadnę ale pewnie na 18:00 nie ma sensu jeszcze przyjeżdżać- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
ja bym się też doturlał bo nie mam nic do roboty a będzie ktoś jeszcze oprócz Tomasza?- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
- Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Jaką nasadkę 12-to kątową potrzebuję do odkęrcenia turbo w 1Z? Bo bym się w końcu wziął za wyczyszczenie dolotu bo jak zaślepiałem EGR to się przeraziłem.- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Najtańsze w Auto-Hub to Sachs po 650zł. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to nadal bardzo dużo kasy. Poza tym nadal mam obowiązującą gwarancję na LUK'a więc mam dylemat bo nie wiem co dalej Wyjścia nie masz, jak nie załatwisz po znajomości papierka to czeka Cię znowu zmiana, nie przejmuj się ja już 2 razy zmieniałem przednią szybę podgrzewaną i znowu mam pęknięcie od kamienia, na razie tak jeżdżę bo po raz trzeci 600zł nie będę płacił Jeśli nie skombinuje papierka to nie będę miał wyjścia ale tym razem bym wziął Sachsa a nie LUKa Biorąc pod uwagę jakość ich amorków to też nie wiem jak to długo wytrzyma No ale z tego co mi wiadomo nie ma nic lepszego ze sprzęgieł niż Sachs chyba że jestem nie doinformowany- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Najtańsze w Auto-Hub to Sachs po 650zł. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to nadal bardzo dużo kasy. Poza tym nadal mam obowiązującą gwarancję na LUK'a więc mam dylemat bo nie wiem co dalej Wyjścia nie masz, jak nie załatwisz po znajomości papierka to czeka Cię znowu zmiana, nie przejmuj się ja już 2 razy zmieniałem przednią szybę podgrzewaną i znowu mam pęknięcie od kamienia, na razie tak jeżdżę bo po raz trzeci 600zł nie będę płacił Jeśli nie skombinuje papierka to nie będę miał wyjścia ale tym razem bym wziął Sachsa a nie LUKa- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Koło zamachowe było sprawdzane. Było idealnie gładkie w dniu montażu nowego sprzęgła a poza tym to jednomas- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Najtańsze w Auto-Hub to Sachs po 650zł. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to nadal bardzo dużo kasy. Poza tym nadal mam obowiązującą gwarancję na LUK'a więc mam dylemat bo nie wiem co dalej- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Czyli ojciec by mi musiał kwit wystawić bo montowaliśmy je sami... Ku**a ja mam coś pecha z tą padaką Wszystko było super i dopiero zaczeło znowu szarpać jak jechaliśmy do Bukowiny... czyli wytrzymało nie cały rok... - Szarpanie przy ruszaniu
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.