Treść opublikowana przez milo222
-
[ALL B6] Mechanizm wycieraczek
u mnie po wyczyszczeniu i trzepienia i tulei ( z brązu lub mośiężnych) trzepień nie chciał wejść za nic wiec papier ścierny były bardzo potrzebny - dostał dobry smar i zapierdziela że miło wiec nie zawsze czyszczenie wystarczy a popapierze działa i wcale nie trzeba tego wyrzucać
-
[ALL B6] Mechanizm wycieraczek
no ja też myśle ze spaw to cienka sprawa - swoją drogą zaciera się tylko trzepień który jest na dłuższym ramieniu a dokładnie w dwóch tulejach które są na górze i na dole ( mimo iż jest tam uszczelka na bank musi lecieć woda) . Ja nasadziłem papier ścierny 40 na wiertło wsadziłem to do środka i w 30 sekund się w środku ładnie błyszczało
-
[ALL B6] Stuki podczas "dużego" skrętu
odczekaj z 2-4 miesiące to się okaże który wahacz - u mnie też tak było teraz skrzypi już czały czas wiec jadę na szarpaki niedługo
-
[ALL B6] Mechanizm wycieraczek
mała informacja dla tych co będą próbować zdjąć zapieczony trzepień i będzie siedział ciasno. Po pierwsze zdjąć z zabezpieczenia z trzepienia po drugie wsadzić całą zapieczoną część do pojemnika z coca-colą ( tylko oryginał inne nie są skuteczne) Po trzecie co jakiś czas podłączyć silnik by trzepień sie poruszył kilka razy po całej nocy w coli nie zdarzyło się mechanikowi żeby jeszcze coś nie puściło - szkoda że dowiedziałem się to od niego po ptokach ....[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2008, 18:25 _________________________________________________pojechałem kupiłem wracam znowu znowu znowu to samo - plaga jakaś czy co ?- dokładnie ten sam trzepień zatarty co w moim ! 3 godziny roboty i udało się ale drugi raz to się chyba potnę jak będę to musiał zrobić - prawda jest taka że należy mieć tonę cierpliwości , ciężki gumowy młotek, imadło i wd 40 bez tego nie podchodzić Zastanawia mnie tylko co za potwór jest z tego silnika jak walenie młotkiem ledwo co przesuwało trzepień a silnik obracał prawie bez problemu
-
[ALL B6] Mechanizm wycieraczek
ja se odpuściłem spawanie i klejenie bo za 199 zł kupiłem cały komplet z silnikiem z allegro :th:- na giełdzie w Poznaniu nie mieli ani jednej sztuki ps. jest z Poznania dodatkowo i zobacze co fajnego ma jeszcze bo przywiózł rozbite a4 i części podobno pełno
-
[ALL B6] Mechanizm wycieraczek
dzięki wsio obczaiłem z innych wątków - siedziałem pół dnia ale trzepień był tak zapieczony że się nie dało go ruszyć,a leżał pół dnia w oddrdzewiaczu i wd 40 i nic. W imadle próbowałem potem niestety w uchwyt z uchem się poluzował i przy próbie uderzenia urwało - pozostaje mi jutro jechać na giełdę :wallbashnx: th
-
[ALL B6] Mechanizm wycieraczek
wiem wiem temat wałkowany ale problem u mnie taki że $^&$&# trzepień wycieraczki tak się zapiekł że nie szło go nawet ruszyć, smarowałem pryskałem, podgrzewałem i nic w końcu od walenia rozwaliła się główka i .. no i teraz : czy sam mechanizm występuje w ASO bez silnika ? ( ten sprawdzałem i działa ) - zna ktoś nr częsci może i cenę bo nie wiem czy nówkę kupować czy podjechać na giełdę i używkę dać oczyszczając przed założeniem Pozdrawiam Milo222
-
[B5 AFN] Pytanie o sprężyny h&r
do 30 mm ujdzie standard choć i tak moim zdaniem wykończy go to 2 razy szybciej niz zwykła sprężyna do low 60/40 mm standard padnie szybciutko tylko sportowe - swoją drogą h&r są twarde jak taczki wiec dziwne że szybciej nie zauważyliście
-
[B6 Sedan] Tylne lampy LED - fotostory
do czarnego to tylko czerwone ledy - na ebay są już nawet z czerwoną obwódką
-
[ALL B6] jaki rozmiar koła zapasowego wejdzie do bagażnika ?
bardzo dziękuje można zamknąć :th:
-
[ALL B6] jaki rozmiar koła zapasowego wejdzie do bagażnika ?
Witam jak w tytule - mam tą durną pompkę z płynem a jadę do Szwecji i chce mieć pewność że na drodze nie będę miał problemów. Pytanie jest więc proste czy ktoś wkładał pełnowymiarowe koło i jaky jest rozmiar który wejdzie czy standard 195 lub 205/55/16 zmieści się we wnęce ?? Pozdrawiam Milo222
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
No przy 1.8T to raczej niemozliwe. chyba że 90 km/h na autostradzie bez zatrzymywania - ale to by mi noga odpadła
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
a mnie zastanawiają te wskazania z fis-a - temp miałem dziadkowe ale i tak bez przesady a tu po przejechaniu 140 km pokazało się coś takiego - 1020 km jeszcze do końca baku
-
[B5 ABC]Opadająca szyba
brud w szybie - kup silikon w spray tylko taki z rurką i napsikaj bo bokach rozruszaj szybkę i znowu posikaj powinno pomóc
-
[ALL B6] Blokowanie drzwi podczas jazdy
poszukaj tutaj na forum albo na audi forum - jak zmniejszyć prędkość przesyłu danych przez port to powinno pomóc albo masz za dużo błędów - 100 % sposób to połączyć się nie przez usb a przez rs32 czy jakoś tak to się zwie
-
[ALL B6] Blokowanie drzwi podczas jazdy
połączysz się przez każdego VAG nawet z USB - u mnie poszło bez problemu - najważniejsze to spisz wartości przed zmianą
-
[ALL B6] Raz cieple raz zimne powietrze z klimatyzacji
mam dokładnie te same objawy ino teraz juz w ogóle nie chłodzi zero błędów , wymieniłem presostat i nic ostatnio przestała uruchamiać się sprężarka a czynnik jest i ie ucieka. Jutro daje do speca od klimy to napisze co u mnie jak znajdą .. oby oby [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2008, 23:31 _________________________________________________ domorośli specjaliśmci od klimy - przez bambrów mam do wymiany kompresor , osuszacz i klimatyzacje a to wszystko bo nie chciało się zajrzeć do zaworka za 20 zł ;( ;( ;( robota będzie kosztować 1600 zl teraz jeżeli zatem jeszcze Ci czasami klima chłodzi to masz czas na to by uratować sprężarkę. Zaworek jest zlokalizowany w rurce która idzie niedaleko filtra ( nie wiem co to za zawór - mały długi i plastikowy - u mnie był cały zapchany) powiedziałem objawy i gościu od razu wyciągnął ten zaworek. Mam nadzieję, że chociaż u Ciebie się uda uratować klimę pozdrawiam w PEŁNYM załamaniu Milo222
-
[ALL B6] Oryginalne pokrowce? Gdzie kupic?
w Poznaniu uszycie 2 lata temu kosztowało 400 zł fotele i kanapa - materiałów mnóstwo w tym od merca super wykonanie i w przypadku poduszek szyje specjalną nicią ( sprawdzone że działa przez jednego z klientów ) . Polecam jeżeli musisz - ja wolałem za 300 zł kupić odkurzacz piorący i sobie czyszcze tapicerkę sam
-
[B6 BFB] Czujnik temperatury wewnętrzenej
hymm czyli w klimatroniku ? który z nich ma znaczenie jeżeli chodzi o temp. tylko wew czy ten nasłonecznienia też no i czy muszę wymienić cały klimatronik czy mogę sam czujnik ?
-
[B6 BFB] Czujnik temperatury wewnętrzenej
Witam walczę z klimatyzacją która nie chce chłodzić - leci chłodne powietrze ale nie zimne z gorącym nie ma powietrza. Klima nabita, jest ciśnienie sprężarka i wiatrak się załącza. Początkowo skierowano mnie na presostat - wymieniłem i nic. Teraz czas na czujnik temp.wew. choć nie mam przekonania chce go wymienić tylko nie wiem gdzie on jest czy to ten cycek czarny co wystaje pod szybą na desce rozdzielczej ??? Pozdrawiam Milo222 ps. wie ktoś ile taki czujnik kosztuje ?
-
[B6] Jaki system - przód i tył - jest 800zł
wybór dobry tweetery są mniejsze trzeba je umocować ale się da problem ze zwrotnicą będzie bo jest mało miejsca do ukrycia
-
[B6 BFB] Wymiana presostatu ( czujnika klimatyzacji)
Witam mam pytanie czy muszę na coś uważać przy wymianie termostatu czy po prostu wykręcić go i wkręcić nowy ? Pozdrawiam Milo222 Zapewne o to chodzi.../Poziek[br]Dopisany: 12 Maj 2008, 11:24 _________________________________________________nie wiem czy termostat i presostat to to samo . Termostat jest czujnikiem silnika a presostat czujnikiem klimatyzacji . Dlatego pytam czy wymieniając presostat muszę zakręcić np, jakiś zawór by nie uciekł czynniki chłodzący [br]Dopisany: 14 Maj 2008, 08:54 _________________________________________________ok czujnik wymieniony na złączce jest zawór automatyczny wiec wystarczy wykręcić i wkręcić czujnik - niestety klima dalej nie chłodzi wiec teraz wymiana czujnika w podszybiu
-
[B5 ADP] Wymiana tłumika na sportowy
przyjemy basowy dźwięk = 3 godziny w samochodzie na trasie i dostaniesz jak już musisz iść w niż to weź ultera chociaż jakiś papier dostaniesz że tłumika z rynny nie zrobili - koszt montażu w Poznaniu to 100-200 zł w zależności czy jest plug&play czy nalezy dospawać nowe uchwyty
-
[B6 BFB] Wymiana oleju silnikowego
Ja też mam mobila - zalany zresztą w serwisie w Poznaniu i nie narzekam - chciałem castrola ale powiedzieli że mobile lepszy i wszystkim leją
-
ALL B6] Wymiana głośników - średnice - dystanse
z tego co czytałem wynika iż w tylnych drzwiach jest identiko jak w przednich ale jak powiedział kolega warto od razu wygłuszyć