Treść opublikowana przez frugodh
-
Spociki Łódzkie
No ja moge sobie posprawdzac wszystkie moduły, pokasować błędy, ale teraz adaptacje musze zrobić i wymaga licencji
-
Spociki Łódzkie
sebastain_marat zarzuc jakiegoś linka xD BO JA TERAZ MAM VAG COMA 409-1 I NAWET CRACK JEST A I TAK NIE WSZYSTKIE FUNKCJE DZIAŁAJĄ
-
Spociki Łódzkie
Tego vag coma pełnego żebym mógł sobie np. adaptacje robić można gdzieś ściągnąć czy musi być koniecznie orginał i opłacona licencja?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Dzięki miro:) działa
-
Spociki Łódzkie
Kimi jak będziesz mial chwilkę rzuć okiem teraz na stonkę, bo podobno poprawił blędy, więc jak coś wyszukasz to daj mi znać na priv
-
Spociki Łódzkie
AAA pytałem was o te żarówki postojowe, jednak mialem w5w. Dziwna sprawa że w takich samych autach niektórzy maja w5w inni h5w, pchali w fabryce co bylo pod ręką. Kimi pisalem do tego kumpla co mi www robił z tymi Twoimi uwagami ale nie odpisaŁ. Może się obraził
-
Spociki Łódzkie
CHRISS miałeś racje haha zrobiłem tak pare razy jak mówiłeś i już wszystko hula xD To na spocie w niedziele mam nadzieje że mi to kodowanie manteki ustawicie i język angielski by się przydał Do niedzieli ogarnę już ten wydech chyba i może felgi 18stki założę
-
Spociki Łódzkie
Hmm mam nadzieje że da rade to ogarnac;/ No kodowania nic nie zmienilem bo chcialem zakodowac manetke ale to mi wyskakiwalo okienko ze potrzebuje zarejestrowana wersje programu by miec dostep do tej funkcji. Mam nadzieje że to tylko wystacxy cos tam vagiem ustawic a ze sie nic nie zjebalo;/
-
Spociki Łódzkie
Ale po krótce mi wytłumaczysz co to może być? Bo jeżeli chodzi o elektryke to chyba wszystko jest podłączone ok, wkońcu przekładałem tylko manetkę, a vagiem pokasowałem tylko błędy
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Manetka od fis założona. Pierwsze spostrzeżenia: po podłaczeniu aku zaczął piszczeć sygnał dzwiękowy taki jak się zostawi światła zapalone i chce się wysiąść oraz paliła się pozycja lewy przód i lewy tył xD. Odłączyłem aku i wszystko jeszce raz posprawdzałem bo epwnie coś nie kontaktowało. Po ponownym złożeniu wszystko ok, teraz tylko trzeba adaptacje porobić. Dziwna sprawa bo nie działa mi otwieranie i zamykanie szyb z pilota a wcześniej działało i chyba nie dziala otwieranie szyby do końca krótkim naciśnięciem przyciska do szyb w środku. Normalne otwieranie i zamykanie w środku jak najbardziej ok. Co to może być?
-
Spociki Łódzkie
Ej wogóle bo tym całym majsterkowaniu z tą manetką nie działa domykanie ani zamykanie szyb z pilota Czy to co sie mogło zresetować i tzeba też vagiem ustawić? I chyba nie działa ta funkcja ze jak sie przycisnie klawisz do otwierania chwilke do otwiera do końca od razu.
-
Spociki Łódzkie
Kurde manetka fis założona wszystko cacy tylko nie moge dopasować kodowania bo mi pokazuje że potrzebuje zarejestrowana wersje programu;/ Ktoś z was ma taką żeby mi to ogarnąć?
-
Spociki Łódzkie
KIMI nie wiem co Ty do mnie mówisz:P Nie znam się zupełnie na takich sprawach, co do pytania to tak robił mi kolega
-
Spociki Łódzkie
http://vod.onet.pl/operacja-tuning,operacja-tuning,486,7,6184,odcinek.html
-
Spociki Łódzkie
Jak mi się nie uda samemu zakodować to tak zrobimy, a z ta zmianą języka dużo pieprzenia? Bo też mam niemiecki;/
-
Spociki Łódzkie
A ja zacząłem montować pełen fis i mi trochę zeszło hehe, jutro chyba skończę, najbardziej się boje kodowania vagiem:P
-
Spociki Łódzkie
Panton no co Ci mogę powiedzieć? Pozostaje Ci zrobić to samemu albo aso w Niemczech, chyba najrozsądniej
-
Spociki Łódzkie
To jest za***iste, sprzedawać auta których autoryzowany serwis nie umie naprawiać xD
-
Spociki Łódzkie
Siema Panton co do tipa to słyszalem że ktoś w aso placil za zmiane oleju 3000zl xD
-
Spociki Łódzkie
Kimi jak będzie pogoda to postaram sie być, bo jak ma piżdzić jak dzisiaj to nie chce mi się marznąć ;]
-
Spociki Łódzkie
Wiedzę mam sporą, narzędzi coraz więcej, garaż z kanałem też jest. Jedyne co to troche brak czasu no i wiadopmo zawsze sie człowiek stresuje ze czegos nie bedzie wiedzial, albo rozkreci i nie bedzie umial pozniej poskladac ale jak widac mechanicy sami nie wiedza wiec wolę sam ryzykować. Zapomniałem jeszcze opowiedzieć o kolejnym swietnym fachowcu lakierniku któy mi maske i zderzak w roverze robił ale to już inna historia;) teraz zaopatrzyłem się w pistolet i kompresor więc felgi np sam sobie malowalem u lakiernika to malowanie by mnie kosztowalo 1500zł i cholera wie na jakich materialach by to zrobil- pewnie byle tanszych, a tak to wiem ze jest zrobione na tip top
-
Spociki Łódzkie
Ja Wam powiem tak, poprzednie autko moje to był rover i nikt oprócz serwisu rovera nie wiedział jak sie za ten silnik zabrać. Serwis rovera natomiast prócz drakońskich cen też kiepsko sobie radził i zawsze przy okazji że naprawili jedno popsuli coś innego. Jeżeli chodzi o Audi to po zakupie robiłem podstawowe rzeczy typu płyny filtry rozrząd wymiana pompy wody itd. Zrobili niby wszystko ok, niby dlatego że jak robiłem chipa okazało się że zapłon nie był ustawiony na tip top tylko mniej więcej i dopiero kumple mi poprawili. Kolejna przygoda to nie miałem vaga swojego jeszcze i pojechałem zakodować kluczyki bo po zmianie baterii wymagały tego: gość za 5 minut roboty wzioł 70 zł i jednego kluczyka i tak nie zakodował( stwierdził że zepsuty)-kupilem vaga i zrobiłem sobie sam. W wakacje ciężko mi zaczeły chdozić wycieraczki więc trzeba było rozebrać mechanizm i przeczyscic oraz przesmarować tuleje- mechanik złamał mechanizm więc naciagnoł mnie na koszt drugiego. Co się później okazało nawet pióra źle ustawił i jedno haczyło o drugie więc come back do niego żeby poprawił- zrobił wszystko jak należy z tym że zgubił listewke taką( miał odkupić, ale oczywiście ściema ze nie przysylaja, ciagle mieli przyslac mu i nie dochdozila wiec sie wkuwilem i kupilem ją sam). Nie wspominam już o tym, że jak ścighał osłone podszybia to ja wyszarpal zamiast zdjac blaszki i tamte tez poginely ale co go to( blaszki w smiesznej cenie bo po 2 zl ale jednak trzeba tracic znow czas i nerwy). Jeszcze przygodę miałem z wulkanizatorem, który mi tak przykrecil kola ze sie sruby poluzowaly i cos mi bio zaczelo z przodu wiec dlugo nie myslac na serwis- tam wielkie mechaniery ze piasty do wymiany i juz mi mowia o setkach zlotych, na szczescie sam wpadlem na to ze moze sie kolo poluzowalo- mechanik sie wykucal ze do piasta dopoki nie wziolem klucza i nie sprawdzilem srub( on tego nie zrobil bo po co? lepiej od razu postawic diagnoze) Jedyny warsztat czy fachowcy których naprawdę mogę każdemu śmiało polecić to łódzki comp sport, który prowadzą moi koledzy, ale oni robią grube modyfikacje pod kątem mocy i nie mają z regułky czasu bawć się w drobne naprawy( długie terminy). Morał z tej bajki jest krótki i niektórym znany, chcemy mieć coś dobrze zróbmy to sami. Dla mnie jedynym ograniczeniem naprawach jest brak niektórych narzędzi, ale to wole wydać kase na narzędzie i zrobić samemu a dobrze niż ma mi ktoś dłubać i coś popsuć, zgubić, niedokręcić, porysować itd.
-
Spociki Łódzkie
Nie no powiedział że jak będzie ten uchwyt orginalny do prawego tłumika to dopiero ładnie otwory sie wyrówna i mam taka nadzieję bo na razie są faktycznie nie bardzo;/ Bo Ty Kamil płaciłeś za markę ulter hehe:) a wm sport to praktycznie to samo
-
Spociki Łódzkie
Fura odebrana. Z ciekawostek pilot się rozkodował a radio nie, z tym że zanim dojechałem do domu się zakodowaŁ bo pod domem już działał xD. Powiedzcie mi czy tylko ja mam takie szczęście do mechaników że zawsze mi coś sp***dolą? a to śrubki nie dokręca jakieś, a to jakąś zapinkę albo listwę zgubią itd? Oczywiście tłumikarz miał auto robić 3 godziny a robił 7, przy czym musze jeszce jechac do aso zamówić ori wieszak do tłumika bo stwierdził że potrzebny, a jak wczoraj robiliśmy przymiarki i pytałem czy coś oprócz osłony termicznej potrzebne to nie nie wszystko mam Nie mam ku**a co robić tylko będe 10 razy jeździł przez pół miasta do aso i póxniej drugie pół do niego do warsztatu. Oczywiście otwory wycioł tak że jeszcze będzie poprawiał i kolejna kwestia nie przykręcil mi 2 śrub tylnego nadkola więc muszę go ścigać Ja nie wiem, jak tak patrze to każdy mechanik to jakiś paprok i tylko byle szybko zrobić i kase wziąźć ;/ Wydechu sam se nie umiem pospawać, ale mechanike od tej pory już wszystko naprawiam sobie sam. Obiecane foty: Pytaliście o koszta więc tak: osłona termiczna prawego tłumika 102 zł nakrętki montujące osłone termiczną 5x 1,60zł wieszak do prawego tłumika 80 zl śruby co do wieszaka 2x 2zł 2 tłumiki końcowe w zależności co sobie wybierzecie, moje były myślę że tanie 2x 140 zł robocizna 250zł RAZEM: 724 zł
-
Spociki Łódzkie
No spoko:) to mniej roboty będzie,do radyjka pewnie tylko trza będzie pin wpisać