Treść opublikowana przez SotoM
-
[B5 AFN] Czasami coś puknie przy zmianie biegów ....
może to paliwo się przewraca w zbiorniku.... ja u siebie jak mam 3/4 BQ to jak ruszam 1...2...3 to z tyłu chlupnie paliwo...i słychać taki dźwięk jakby to cos w zawieszeniu... zatankuj się po korek i zwróć uwagę czy będzie to występować... z kolesiem o tym rozmawiałem który tazke ma A4 avanta i mówi ze u niego tez coś takiego słychać...
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
w takim razie mi to wygląda na docisk. sprawdzałeś wysokość zestawu sprzęgła z kołem zamachowym... sprzęgło tez nowe założyłeś czy to które było...?
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
jeśli wolnobieżka altka stała dęba to napinacz przez nią dostawał po tyłku....
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
kolega- a czasem wieniec nie ociera o rozrusznik. założyłeś inne koło zamachowe... może blacha miedzy skrzynia a silnikiem gdzieś coś....się podgięła... kiedyś podobny myk przerabiałem w Passacie po FL.
-
[B5 AJM] Pedał sprzęgła został w połowie położenia
może na początek przepompuj układ hydr.sprzęgła świeżym płynem.... może tez się kończyć docisk sprzęgła.
-
[B5 ARJ] Stuki podczas zmiany biegów
boczne poduszki silnika sprawździe - one sa olejowe.(przedewszystkim lewa-str kierowcy) aaaa i ogranicznik z przodu pod kołem pasowym...
-
[B7 BLB] Jaki olej do skrzyni?
nie paczcie na to ze producent nie przewiduje zmiany oleju w skrzyni manualnej. w niektórych przypadkach wymiana oleju okazuje sie lekiem na duze problemy. nie wymieniaj oleju w skrzyni to ciekawe jak długo wytrzymaja łozyska na walkach gdy oej jest przepracowany i nie ma lepkosci. co niektórzy by musieli pojeździc starej generacji VW np golf 3 czy vento z przebiegiem ponad 200tyś gdzie nie był wymieniany olej w skrzyni - szlak by was trafił w czasie wrzucania biegów. spetsnaz a czasem nie GL-4...?? GL-5 to sie leje do dyfrów w ciezarówkach i dostawczakach.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
dla mnie to wyglada jakby była zapchana odma silnika i schodzac z obrotów zasysa powietrze z filtra powietrza. zdejmij ten przwód z odmy i zobacz cobedzie sie działo. a koło wolnobierzne alternatora sprzwdzaleś??
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
to cykanie moim skromnym zdaniem jest to- opis na pasku- przelatujac przez metalowe koło następuje osliźniecie sie i to osliźniecie jest jak cyknięcie. guma się rozgrzeje i to znika... zdejmij pasek i odpal motor bez paska. jeśli tego nie będzie to wiadomo co jest w5, jeśli dalej to będzie to bedzie trzeba szukac dalej (wątpie w to) stawiam na to co napisałem
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
a skąd pewnośc ze manometr nie oszukuje. robiona była próba olejowa?? moze kwestia wymiany czujnika temp.podepnij vag'a i porównaj wskazania. lub tez go odepnij i obserwuj jak będzie palił. układ paliwowy szczelny?? lub sprawdzałeś kąt początku wtrysku... lub porawic soft na wieki
-
[B5 AFN] Po czyszczeniu turbiny..
czyli ten dzwiek to jest jakbys słyszał syreny pogotowie albo policji...?? to wiem o co chodzi - nie zrobisz z tym nic- jesli układ wylotowy jest 100% szczelny - wyjscie EGR i układ wydechowy to poprostu jest to odgłos turbawki. identyczny obiaw jest w Passatach na PD
-
[B5 AFN] Po czyszczeniu turbiny..
tylko ze nie ma opcji aby pierścień źle założyć bo ma tylko w 1nym miejscy wycięcie na ramie od sztangi gruchy. czy napewno kolego dobrze skreciłes turbawe?? jak sie złacza czesc żeliwna z korpusem to powinno byc naprwadzenie i potem trzeba dobrze dobic krater do korpusu i skreci, a prawdo podobnie hałasuje podkładka ta co jest za wirnikiem wydechowym(zasilajacym)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
dzień dobry wieczór