Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SotoM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SotoM

  1. Widzę że nie jarzysz.... Do weryfikacji Układ recylkulacji spalin pod względem nieszczelności. To jest dźwięk jakby coś Gdzieś przez jakoś szparke dmuchało... Jak również zaleca się sprawdzić połączenie rury wydechowej z DPFem bo jak znam życie to uszczelka już dawno tam umarła i wszystko zarośnięte jest korozją i sprawdzić złącze elastyczne układu wydechowego...
  2. Ja bym Zaczął od oględzin układu recylkulacji spalin...
  3. Wydechowy wałek rozrządu trzeba machnąć w którąś stronę i testować...
  4. Brd są kapryśne niestety jeśli na Pokładzie znajduje się Dpf -prawdopodobnie to go za tyłek trzyma Zobacz jeszcze jak jeździ na Wyłączonym ESP
  5. SotoM odpowiedział(a) na Witb7 temat w 2.0TDI
    Dpf off - DP 2,5 (z umieszczomymi czujnikami) -> rura 2,5 przed zakrętem strumienica i tłumik/ki końcowe najlepiej sportowe. Koszta - Nigdy nie robiłem -chciałbym zrobić- tig jest,strumienica jest, kwestia zakupienia materiału z kwasówki i dwóch sportowych tłumików
  6. SotoM odpowiedział(a) na soswa temat w 2.0TDI
    Zapnij vaga, w silnikowej grupie 006 sprawdź działanie włącznika świateł STOP. Okienko drugie bodajże
  7. SotoM odpowiedział(a) na Palski temat w Audi A4 B6/B7
    Zdarzają się też Egzemplarze w których zaocznie olejowe pokazuje się przy części kompresyjnej - gdy odkręci się 6 srub muszli i ją zdemontuje - na korpusie znajduje się duży Oring uszczelniający.
  8. SotoM odpowiedział(a) na mA4eusz temat w 2.0TDI
    Ta za 150zl pasuje
  9. Okienko 3 - 3,5kW Teoretycznie jest jakby w zakresie ale widocznie nie chce prawidłowo pracować na tych ustawieniach.
  10. Jeszcze spr ust walka wydechowego względem ssacego -to już na blokadę Wałem korbowym się nie przejmuj Ustaw ręcznie rozrząd tak aby blokada walka rozrządu pasowała w wałek ssący -jeśli pasuje luźno to tak samo ma pasowac w wałek wydechowy.
  11. SotoM odpowiedział(a) na szczepan753 temat w 2.0TDI
    Kwestia też w jakim stanie są zęby pół księżyca od ośki Ogólnie jak ktoś nie ma dpfu to wyprogramowuje egr z reguły i ma z glowy
  12. SotoM odpowiedział(a) na szczepan753 temat w 2.0TDI
    Tego koła nie kupisz...jest to element wewnętrzny podzespołu... Podobny problem występuje w B8 -Kiedyś jak Jeszcze B8 była świerzynką to ciężko było wydać mnóstwo kasy na egr więc wpadłem na pomysła i pojechałem do plastikarza aby mi plastikarz nałożył warstwę plastiku na stare zęby trybu a ja potem małymi pilniczkami wyciąłem zęby... troszkę to Pochodziło ale i tak się wysypało Spotkałem się Zenona o 90* obrócić tryb względem osi i też przez jakiś czas pochodzi...Ale to wszystko krótka meta.... Więc jeśli nie masz dpfu to wyprogramowac go w cholere i masz spokuj Kupić egr uzywke i przełożyć tryb Wymienić egr na nowy VDO już po około 400zł chodzą...
  13. Żebyś nie żałował...
  14. http://www.apfelgi.pl/ ja i koleś robilismy u chłopaków w AP felgi - mega
  15. Jak z LMI wsadziles to ok... Ja już trochę tych poduszek ludziom zamontowałem i każdy jest zadowolony Pisałeś coś o DP że zamontowałes ktoś ci to robił czy kupiłeś gotowca? Kiedyś miałem taki przypadek że chłopaczek sobie zamontował DP bez złącza elastycznego i szły wibracje aż plomby wypadały z zębów
  16. jesli nie masz DPfu i masz podniesiona moc no to słabo zeby nie podkapcał przy nakrecaniu sie....
  17. albo własnie ten wyciek płynu był powodem sprzedazy auta... - identyczny obiaw miałem kiedys z tym ze w 1.9 AFN - uszczelka pod głowica - w 2.0 jest jeszcze w układzie chłodnica EGRu jesli ona strzeli to beda podobne obiawy w deszcze rozdzielczej podczas jazdy - nie słyszysz bulgotania/chlupotania - z nawiewów leci ci juz gorace powietrze ( HI ) przy tem. 70*...??
  18. spójrz czy czasem przedni ogranicznik(poduszka) nie lezy na alu podstawie na przednim wzmocnieniu... wymianiana była poduszka skrzyni biegów...??
  19. egr jest na off?? jesli nie to go zaslep - jakie mamy wartosci w 004..??
  20. SotoM odpowiedział(a) na ofikruszon temat w 2.0TDI
    przestan czytac i sie stresowac bo osiwiejesz... jak sie nic nie dzieje to jezdzij i sie ciesz... moim zdaniem najwiekszym mankamentem i cechą tych silników jest naped pompy oleju - wiec jesli nikogo jeszcze nie było w twojej misce olejowej to na poczatek zajrzał bym tam i spr.zabierak bo to nie jest smieszne... wielu włascicieli broni sie od przeróbek/regeneracji i woli co 50tkm sciagac miske i zwiedzac stan zabieraka...- stwierdziłem ze to głupiego robota - jak robic to konkretnie i zapomniec o usterce - zdemontowac moduł i wysłac go do zrobienia ,załozyc miske i jezdzic bez zerkania na kombinstrument w oczekiwaniu komunikatu o braku cisnienia oleju. głowne te usterki sa usterkami sporadycznymi tak naprawde bardzo zadko sie trafia takie cos na warsztacie- na forum wydaje sie tego duzo (zgrupowanie ludzi pechowych) - gorzkie żale...
  21. SotoM odpowiedział(a) na artdlug temat w 2.0TDI
    ja bym zmienił pompe vacum - używkę dorwac za 200zł lub kupił zestaw naprawczy i zregenerował swoją pompe a o wymianie oleju nie wspominam - bo odsysanie co chwila to nie tedy droga... co do dpf - zalej do baku STP dla DPF i zrób zbiornik na tym. układ paliwowy sie przeczysci a dpf sie lepiej bedzie wypalał.,..
  22. SotoM odpowiedział(a) na Toomaszek temat w 2.0TDI
    zrób zdjęcie i wrzuć...
  23. SotoM odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    swpu nie robiłem - ale z tego co wiem przód auta ,rozrząd do zdemontowania, miska do zdemontowania ,przednia flansza z uszczelniaczem wału korb.do zdemontowani- tam znajdziesz tryb na wale od napedu wałko.. po zdemontowaniu modułu trzeba zaslepic kanał olejowy... szczerze mowiac - nie robiłbym tego - wole zdjac moduł i go wysłac do zrobienia - masz spokuj na..... na pompie z 1.9 wielu ludzi stwierdziło nie wygodne wibracje/mrowienie.- nie którzy spowrotem wracali do wałków. moze ktos sie wypowie kto to robił...
  24. SotoM odpowiedział(a) na Maszczu temat w 2.0TDI
    musisz sidzisko poderwac do góry i dostac sie do pompy paliwa w zbiorniku - prwdopodobnie jest cos zle złozone prz kogos lub przerwane uszczelnienie- tankujac do pełna ropa sie wylewa a ze idzie tam instalacja elektryczna owinieta tasma izolacyjna wiec tasma cignie rope i moknie przez co chłonie rope az do srodka... tak to widze.
  25. W/g mnie jest nieprawidłowa synchronizacja, jest 0,0 ale Przy dodaniu gazu Czy nawet w trakcie jazdy powinna się zmienić wartość w4tym okienku. Moim zdaniem jest po za zakresem (tak tak Przecież by był błąd od walka Rozrządu - ale tak nie jest )Zastanawia mnie Też okienko 2... - Nigdy jeszcze nie udało mi się GMP ustawić tak aby na b.j pokazywalo 0,0 -Czy oby mechanik nie popełnił babola z blokada -z tego co pamietam BRE GMP ma na godz 13 - czyżby wal był spięty na 11 jak w 1.9...?-łatwo się o tym przekonać - na kole pasowym i osłonie rozrządu są znaki - ustawić wal na znak a następnie włożyć wiertło/blokadę w wałek ssący... -prawdopodobnie się nie zgra... Co do wibracji - wyobrażam to sobie jak masaż na całym nadwoziu- poduszki silnika skrzyni zerwaną, lub nie prawidłowo ustawione wałki wyrównowarzające w stosunku do wału korbowego

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.