Treść opublikowana przez kkam
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Ja dziś do sprężyn Eibach montuje Koni STR. Obecnie mam monroe reflex i są dla mnie za miękkie.
-
problem z zawieszeniem tył audi a4 b7
Zmierz wysokość od ziemi do górnego punktu błotnika(centralnie nad kołem). Dla zawieszenia 1 BA powinno być 68cm, dla 1BE 66. We wleplce masz 1 BE, więc powinieneś mieć 66cm. Jeżeli wymiar się różni, a ze zdjęc widać że masz koło 70cm, to oznacza że masz zamontowane spręzyny nie od swojej klasy wagowej.
-
Szukam Elektryka/Elektronika - popsuty licznik?
Musisz rozebrać licznik i sprawdzić na płycie czy nie ma zimnych lutów.
-
Szukam Elektryka/Elektronika - popsuty licznik?
Jakie masz objawy, co się dzieje?
-
nowe opony na przod czy tyl?
Lepsze opony zawsze na tył, ponieważ jeżeli tył Ci ucieknie to ciężej opanowac auto.
-
podgrzewany bak w 1.9 tdi avant? prawda czy fałsz?
W filtrze paliwa na powrocie jest zamontowany zaworek(Ten wciskany w filtr), który w zależności od temperatury kieruje paliwo albo do filtra albo do baku. Pełni w ten sposób funkcję ogrzewania filtra. Natomiast sam bak nie jest ogrzewany. Fabrycznie nie było podgrzewaczy baku.
-
problem z oświetleniem kabiny +zamek pp
Radio to inna sprawa, pisałem tylko o drzwiach i problemem z zamkiem. Masz ori radio? JAk tak to podaj podaj model, w radiach chorus był problem z procesorem i objawy sa takie jak Ty podałeś. Pomaga wymiana procka.
-
problem z oświetleniem kabiny +zamek pp
Moduł też bierze udział w zapalaniu itp, ale z doświadczenia wiem, że najcześciej pękaja kable od otwierania/zamykania drzwi. Sprawdzenie wszystkich drzwi nie zajmie Ci więcej niż 10 min. Otwierasz szeroko drzwi i odczepiasz gumową harmonijke od strony pojazdu. Wiązkę można lekko wyciągnąc i sprawdzić czy w miejscu zgięcia przewody są całe.
-
problem z oświetleniem kabiny +zamek pp
Jeżeli chodzi o drzwi, to sprawdz kable w gumowych łącznikach pomiędzy drzwiami a resztą budy. Na 99% masz popekane przewody. Żarniki zamioeń stronami, w ten sposób zweryfikujesz czy problem "pójdzie" za żarnikiem.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Tak, podjechałem na film diso polo nawet fajny. A Ty na zakupy się wybrałeś do Tczewa?
-
Regulacja długich swiateł
nie ma regulacji długich względem mijania. Mozna ewentualnie przesunąć soczewke wzgledem odbłysnika po rozkreceniu lampy
-
Jaki klucz dynamometryczny wybrać?
ja kupiłem ostatnio KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 6-30Nm 1/4 JONNESWAY. Zaraz po zakupie oddałem go na kalibracje w celu sprawdzenia czy trzyma parametry, Wszystko było ok, odchyłka 0,5Nm od ustawień na kluczu.
-
Złożenie siedzeń, większy bagażnik?
Jeżlei masz blache to nie masz składanych. Natomiast jeżeli nie masz blachy to kolo zagłowków masz dzwignie do otwierania
-
Złożenie siedzeń, większy bagażnik?
Być może masz samochód bez składanych siedzeń. Wychodziły dwie opcje: skałdane fotele, lub nie składane . Jeżeli masz blache to zawsze idzie ją wyjąć i przerobić na składane. Jest o tym wątek na forum
-
Demontaż fabrycznego haka holowniczego
Musisz wykodować hak w liczniku, a potem możesz w dowolnym miejscu odciąc wiązkę. Jeżeli hak jest wykodowany to nie będzie błędów.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Wałek z SDI ma chyba też szersze krzywki, więc powinien byc wytrzymalszy. Co do mocy to podobno w górnych partiach obrotów można zyskać +10KM
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Tylko wałek używka, szklanki, śruby, panewki nowe.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Wałek + sprzęgło sam ogarnę. Turbo i nowy soft zrobi kolega juby_p. Mam po sąsiedzku kolege mechanika, więc w newralgicznych momentach podejdzie zerknąć. Mam klucze dymo, chęci i wolny czas, więc mysle, że dam rade.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Pasuje z wszystkich 1.9 bez DPF. W mlodych rocznikach najłatwiej znaleźć dobry wałek. Silników BXE jest dużo, bo tam szybciej korba pojdzie bokiem niż padnie głowica
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Wałek kupiłem od lokalnego mechanika, dałem 200zł, więc cena chyba dobra Wałek jest z silnika BXE, w którym korba wyszła bokiem.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Wałek ori, po małym przebiegu. Na krzywkach są jeszcze fabryczne fazki. Co do mocy to cel nie jest okreslony. Prace będą przebiegać etapowo i się zobaczy. Po wałku wpadnie wzmocnione sprzęgło, a potem GTB22. Ograniczeniem napewno będą pompki BA. Mam nadzieje, że na takim setupie będzie 200KM/ 400Nm.
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
najlepszy kolor zaraz po czerwonym, takim jak ma slo
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Ostatnio ucichło, ale nie próżnowałem. Wpadły blendy lusterek z LEDami z a6 c6 i szkła fotochrom bez ramki z a4 b7. Dokończyłem też emulator webasta analogowego, więc moge odpalać webasto z licznika: W sobote rozpoczynam też pierwszy etap podnoszenia mocy, czyli wymiana wałka i szklanek.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Uszczelniacz to wiadomo. Wszystko oprócz wałka będzie nowe. Wałek ori po małym przebiegu .
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
a jak sprawuje sie po czasie? nic nie cieknie?