Treść opublikowana przez adaxus
-
[ALL B6] [BRC] Świeci kontrolka LPG, jedzie na benzynie ?
Witam Dzisiaj już kolejny raz w karierze mojej instalacji gazowej ( poprzednio mechanik patrzył na mnie jak na nienormalnego gdy mu to powiedziałem ) stała sie dziwna rzecz. Świeci dioda, że LPG załączona a jedzie na benzynie ?! Specjalnie sie zatrzymałem, otworzyłem maske - zaworki LPG sobie cykają wiec powinno być ok ?! Otóż nie ! Dlaczego będąc przełączony na LPG zjada mi PB ? Nie dość ze wskazówka sp***rza, to czuć to pod nogą, że śmigam żwawo na benzynie :/ Jest jakieś sensowne wytłumaczenie tego ?
-
[B6 ALT] Video zagadka dla znawców
Domyślałem się, że to z przepustnicy - tylko dlaczego ten odgłos powoduje taką zwłoke we wkręcaniu się na obroty i jest przyczyną dziury w "bucie".
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Byłem ciekaw gdzie ty mi napisałeś, żebym zalał do maxa, poświęciłem troche czasu na poprzednie strony i.... NIC TAKIEGO NIE NAPISAŁEŚ !
-
Ile pali Wam gazu?
Normalnie spalanie w mixie ok 10-11L Przewaga miasta - wiadomo - 11.5-12L Wczoraj w mixie zanotowałem 9.7L i narazie to chyba mój eko rekord OFKZ klima ON Ciekawi mnie jak na trasie może mniej palić ? Przecież trasa od tego jest żeby przypierd% w palnik i przedmuchać pajęczyny ~ 160-200km/h Jak przy takiej prędkości spalanie może być w granicach 6-7L jak tu niektórzy piszą ?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Nie obrażaj mnie mistrzu Yedi... Zrobiłem jak napisałeś... Dokładnie Wlałem 10W40, zalałem dokładnie 4L i potem jeszcze dolałem 200ml na ciepłym silniku i teraz mam idealne pół na bagnecie ( na ciepłym silniku ).
-
[B6 ALT] Video zagadka dla znawców
Witam Który element może tak "kichać" jak na filmie zaraz po dodaniu gazu ? Bo to właśnie on jest odpowiedzialny za opóźnienie w przyśpieszeniu od depnięcia do dechy. Po 18 sekundach przełącza się na LPG i temu kichnięciu dodatkowo towarzyszy lekkie przyduszenie. Pozdrawiam !
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Chyba przyzwyczajenie... Z tym, że przecież Castrol chyba nie jest jakimś gorszym, żeby sie teraz przejmować. Ale jak powiedziałem mechanikowi, że dolałem w sumie 1L poprzedniego 5W30 na 6000km to był przerażony, że tak żre :> On chyba nie miał do czynienia z ALT ?!
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Witam ponownie Właśnie wróciłem z wymiany oleju. Padło na 10W40 Castrol Magnetic. Kupiłem 4L + 1L - weszło całe 4L i z 1L butelki dolałem jeszcze 200ml. No ale to narazie na zimnym silniku. Czyli mówicie na ciepłym dolać do połowy optymalnego stanu i będzie dobrze ? Ale tak na chłopski rozum ? Skoro na zimnym silniku będzie ponad max to gdzie ten olej sie podziewa ? Nadmiar jest wyrzucany przez odme ? Teraz tylko będę obserwował jak schodzi ten rodzaj oleju i na bieżąco informował
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Kolego @aramir szczerze to raz szukałem na ten temat ale widocznie za szybko Co do poziomu tego oleju - napisałeś ze od min do max jest 600mm... To ciekawe, bo lałem od min do max ze 3x z 1L butelki hehehe A co do uzupelniania na rozgrzanym silniku... może masz racje ale jak na rozgrzanym silniku doleje do pełna to co będzie jak mi to wszystko zleci po nocy ? Gdzie ten nadmiar sie podzieje ? Gratuluje ! W takim razie musze sie zastanowić czy 5W40 czy 10W40... A powiedz mi półsyntetyk zalałeś ze względu na te branie oleju czy już tego twój silnik wymaga ? P.S. Jeszcze napisz jakiej firmy olej ?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
koledzy a orientuje sie ktos ile trzeba wlać od min do max ? ew. od końcówki tego zakończenia po samo max. ? Wczoraj miałem przed wyjazdem stan prawie max, troche przegoniłem samochód ( aż LPG przełączało samo na BP :/ ) i po ok 60km pokazało mi stan MINIMUM na FISie otworzyłem klape - faktycznie minimum... Dzisiaj rano otwieram klape - znowu full oleju... trzeba sie przyzwyczaić chyba do tego fisa... bo przeciez nie będe dolewał do pelna jak silnik jest ciepły ?
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Dzieki - a jakaś bliższa lokalizacja ? Jak widze w nazwie bosch to czuje, że tanio nie będzie
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
koledzy gdzieś w tygodniu się ustawiacie ? Np. jutro po południu ? Albo poratujcie jakimś mechanikiem w czwie i okoliach. Dałem logi wyczyszczonego przepływomierza i dalej lipa Pomóżcie bo nie chce sie zrazić do tego modelu...
-
[B6 ALT] Proszę o ocene logów - dziura w mocy
ok dzięki za odpowiedź... A miałem dzisiaj na vagu błąd lambdy ze odpowiedź zbyt wolna - można z tych bloków ocenic działanie sondy ?
-
[B6 ALT] Proszę o ocene logów - dziura w mocy
Wracam właśnie od mechanika, który przeczyszczał przepływomierz - niestety raczej bez zmian Dziura w mocy, opóźnienie przy daniu nogi do podłogi itd... Proszę o ocene: LOG DYNAMICZNY LPG ( z WŁĄCZONĄ KLIMĄ - NIESTETY INACZEJ BYM SIE UGOTOWAŁ ) Log (0 - 003,008,001) LOG DYNAMICZNY LPG ( z WYŁĄCZONĄ KLIMĄ ) Log (0 - 003,008,001) LOG DYNAMICZNY BENZYNA ( z WYŁĄCZONĄ KLIMĄ ) Log (0 - 003,008,001) Log (0 - 002,004)
-
[ALL B5] Wlew gazu w miejsce korka benzyny za / przeciw ?
wlew przy korku... w poprzednim samochodzie miałem w zderzaku i pamietam, że raz w zime musiałem skuwać lód, i śnieg zmieszany z błotem z tego cuda :/
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
No to mistrzu powodzenia i daj znać po wymianie co sie zmieniło... Ja wczoraj dolałem ponad połowe optymalnego stanu i zaobserwowałem, że samochód jedzie jakby ważył 2x tyle...
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Koledzy a jeszcze taka sprawa: Jak się odkręci korek wlewu oleju - jest taka brązowa zapadka - ona się kiedyś zapada wogóle ? Bo na niej leży dużo oleju jak jest tak po skosie :> W następnym tygodniu mam zamiar zalać go castrolem 5W40 i tak sie zastanawiam czy jest sens zabawy z ceramizerami ? Jak myślicie ? W sumie 100zł a jakby była jakaś szansa na poprawe to warto
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Weź sie tak nie spinaj bo ci żyłka pęknie. Jak masz jakiś problem do mnie to pisz na priva... Grzecznie opisałem obie sytuacje - coś musi w tym być. Jak jest spierd%%lony pierścień albo coś mechaniczne to jest i będzie. A nie, że raz nie trzeba nic robić i sie samo wyłączy, a raz nawet dolewka nie pomaga ?! Odma wiem co to jest bo sam ją kupowałem... Prędzej ty zaśmiecasz forum swoim zachowaniem w stosunku do mnie niż ja ( przynajmniej pisze o zjawisku związanym z tematem postu ). Lepiej jakbyś wytłumaczył na spokojnie czemu tak jest, a jak nie wiesz to nie pisz...
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
jutro wstąpie do ASO, ciekawe ile krzykną za diagnoze ;P
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Weź mnie nie załamuj Dopiero go nabyłem A jeszcze jedna ciekawostka ( to musi być coś zdup%one z czujnikami ): sytuacja 1. Silnik ciepły pokazuje oil min po południu, następnego dnia w południe odpalam samochód i dalej oil min świeci, bez dolewania otwieram i zamykam klape. Oil min gaśnie. sytuacja 2. Silnik ciepły pokazuje oil min po południu, późny wieczór odpalam - juz na FISIE jest OK ( bez otwierania klapy, bez dolewania ). Wy piszecie, że w zime wam nie bierze oleju :| No to co to za olej co w lato tak schodzi ?
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Może ja dopowiem małą ciekawostke :> Zanim założyłem LPG, przejechałem kilka tysięcy nieświadomy brania oleju, potem zagazowałem i gazownik powiedział ze mam rozwaloną odme. Skleiłem ją i od tamtego czasu zaczęła mi sie zaświecać kontolka oleju MIN, a teraz jak wymieniłem odme na nową to świeci ciągle :/ Bagnet prawie suchy mimo dolewki oleju ?! NIE KUMAM TEGO SAMOCHODU !!!
-
[B6 ALT] Proszę o analize logów
ale robić to na jałowym ?
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
no dokładnie... bo w sumie ta jedna śruba to mogła być ta gwiazdka antykradzieżowa
-
[B6 ALT] Proszę o analize logów
Witam Zrobiłem logi statyczne osobno dla PB i dla LPG. Proszę o analize Log (0 - 007,008,009) Log (1 - 010,011,014) Log (2 - 010,011,014) Log (3 - 001,002,003) Log (4 - 001,002,003) Log (5 - 004,005,006) Log (6 - 007,008,009) Log (7 - 015) Log (8 - 004,005,006) Pozdrawiam wszystkich !
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
cześć koledzy... Kiedy i gdzie macie następny spot ? Bawicie sie na nim Vagami ? Bo mam problem z poprawnym odczytem a jestem lama w tym temacie