Treść opublikowana przez IDUAL
-
Prośba o analizę logów-brak mocy pow. 3200/min
Z tego co widze to masz całkowity brak podciśnienia posprawdzaj wężyki czy któryś nie jest luźno lub przetarty. Turbo wogóle nie wstaje całkowity brak doładowania.
-
co oznacza ten błąd b6
To oznacza że jest za dużo powietrza w stosunku do paliwa. Czytałem że przyczyną może być przełamana odma przez co silnik łapie lewe powietrze i sonda wywala błąd że jest za uboga mieszanka.
-
[B5 LIFT] Brak sygnalizacji otwartych drzwi na FIS
Jaki masz kolego FIS jeżeli masz zegary na biało podświetlane i elektroniczny zegarek i date to w tych licznikach wyświetla sie otwieranie drzwi natomiast jak masz czerwone podświetlanie i zegarek analogowy to te liczniki nie mają wyświetlania otwartych drzwi pokazują tylko klapę.
-
A co powiecie o takich błędach?
00600 Potencjometr-silnik wykonawczy klapa regulacji temperatury - G92 - błąd tyczy się potencjometra to albo jest on uszkodzony albo zabrudzony albo przewody do silniczka mają problem na wtyczce i trzeba styki przeczyścić.
-
Vag nie widzi auta.
Jak patrzysz na złącze OBDII to w górnym rzędzie licząc od lewej 4 PIN to MASA 7 PIN to K-LINE a w dolnym rzędzie ostatni PIN czyli 16 to 12V. Sprawdż miernikiem czy między 4 a 16 pinem masz 12V.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Panowie wieje tu nudą że hej spotykamy sie w poniedziałek pod ORŁEM jest fajna pogoda pogadać by można było długo sie nie widzieliśmy piszcie jak co kto może podjechać na napewno bede jeżeli ktoś sie jeszcze wybierze. Powspominamy stare czasy jak przyjeżdżało po 15 samochodów .
-
opis wtyku do interfejsu ODB2
W gniazdku PIN 4 - Minus/ziemia, PIN 7 - K LINE, PIN 16 - PLUS
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Witam panów zamierzam kupić tą dokładkę chyba w poniedziałek zadzwonie do niego i zapytam o szczegóły jak sie to montuje i wogóle co o tym sądzicie http://allegro.pl/audi-a4-b5-dok-ladka-zderzaka-przedniego-i2355580750.html
-
Wyłącza się turbina
Spotkałem się kiedyś z takim czyszczeniem że mechanikowi nie bardzo chciało się rozkręcać turbo i rozdzielił tylko część gorącą od reszty wyczyścił z wierzchu poruszał łopatkami polał VD40 na chwile pomogło ale niestety powierzchnia po której poruszają się łopatki dalej była zawalona. Najlepiej zrobić LOGI wszystko wyjdzie.
-
Grupowy chiptuning Katowice?
Jutro zadzwonie do DYNO jeżeli jest możliwość przyjechania około 14.30 bo niestety pracuje tylko na rano to jutro dopisuje sie do listy bedzie 7 osób.
-
Grupowy chiptuning Katowice?
Czekałem na jakiś temat o grupowym w DYNO i pisze żeby kontrolować wątek jak bedzie znana cena za grupowy to wtedy dopisze sie bo do Wrocławia nie chce mi sie jechać na program.
-
Wymiana turbo B6 1.9 TDI
Ja jeszcze od siebie dodam bo czyściłem turbo tydzień temu że nie zaszkodzi popsikać po srubach 12 jakimś VD 40 na przykład dzień wszczśniej. I przed zapaleniem zalać turbine olejem kręcąc palcem wirnikiem a najlepiej jak sie ma jakieś odciecie pokręcić pare razy rozrusznikiem żeby olej do niej doszedł.
-
Wydmuchana uszczelka z IC po raz drugi i turbo w trybie awaryjnym
Olej w dolocie jeżeli jest go mało to normalna sprawa gorzej jak jest go tyle że sie wylewa wtedy jest możliwość że turbo puszcza. Co do wyłączania turbo to pewnie masz na myśli przechodzenie auta w tryb awaryjny z powodu przeładowania. NA 90% przyczyną może być zapieczona geometria. Dzióra w dolocie raczej odpada bo kopcił by na czarno. Najlepiej przed mechanikiem podjedz na najbliższego spota i niech ktoś zrobi ci komplet logów i wklej do diagnostyki vag koledzy napewno zdiagnozują co jest nie tak. A mechanik jak wyczuje że nic nie kumasz to może cie nieźle skasować.
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logu.
Kolego nie pisz że prośba o analiże logu bo nikt ci nie pomoże to co wkleiłeś to BŁĘDY a nie LOGI. Błąd 17569 to błąd czujnika temperatury doładowywanego powietrza sprawdz stan wtyczki lub wyczyść do koszt w ASO około 300 zl.
-
[B5 AJM] Logi do oceny
Bardzo delikatnie sie turbinka jakby przycina jak to po zimie można spróbować rozjeździć ją dynamicznie i zrobić 011 za miesiąc czy coś pomogło.
-
[ALL] Który kabel wybrać.. ?
Miałem kiedyś przyjemność mieć ten kabelek pierwszy i testowałem go na mojej A4 B5 tdi i powiem że fakt może i ma w obsłudze dużo modeli ale jeżeli chodzi o parametry to bardzo kiepsko. Były tam możliwe do odczytania błedy klika paramterów jak ładowanie, obciążenie silnika w % i kilka podobnych ale do vaga i możliwości odczytywania bloków to mógł się schować. Wieć myśle że może i ma możliwość obsługi wielu modeli ale bardzo pobieżnie.
-
[B6 AWX] Kąt synchronizacji
Raczej nie prędko uda mi sie go zrobić z powodu pracy ale tak jak pisałem ja patrzyłem cały czas na logi a kumpel jechał i cały czas 0,0. Jak tylko sie z nim dogadam wrzuce 004
-
[B6 AWX] Kąt synchronizacji
Nie ma żadnych błędów na silniku i kąt cały czas 0.0
-
[B6 AWX] Kąt synchronizacji
Mam pytanie sprawdzałem koledze ostatnio samochód silnik AWX i jedno co mnie zdziwiło to to że kąt synchronizacji na ostatniej pozycji w logu 004 wynosił zawsze 0.0 nie ważne czy przegazowywał czy jechał cały czas na 0,0. Nie powinno być lekkich odchyłek.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja robiłem wyświetlacz w firmie ACEEF naprawa nieświecących lini 100 wymiana fis 350zł. Co do immo po LIFCIE to nie ma żadnych problemów zczytujesz kod pin z licznika i zakodowywujesz klucze ja płaciłem u znajomego 100 zł za dwa klucze. Było chyba z 5 min roboty.
-
[ALL] Grupowy CHIPTUNING w EcuProject - lista na 2012r.
To jest numer do ECU PROJEKT Bo ja piszał bym sie ale mam założone wtryski od AFN i nie wiem czy strojenie takiego auta też jest w cenie GRUPOWEJ.
-
[ALL] Sprawdzenie samochodu po nr. Vin
Niestety bez zgody poprzedniego właściciela nikt oficjalnie nie udzieli ci takich informacji. Jedyna szansa podjechać osobiście do jakiegoś salonu i dogadać się żeby po godzinach lub w wolnej chwili koleś sprawdził ci czy nie było jakiejś grubej akcji serwisowej. Ale napewno oficjalnie i jeszcze przez tel nikt ci takich informacji nie poda niestety.
-
[B5 1Z] Kopci na czarno
PROSZE http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=244362.0
-
[B5 1Z] Kopci na czarno
Wtryski można po części sprawdzić na statycznym 013 a najlepiej zrób komplet logów napewno pomoże w lepszej diagnozie
-
[B5 1Z] Kopci na czarno
Zrób dynamiczne 003 010 i 011 każdy osobno jak bedzie dziura bedzie ją widać.