Treść opublikowana przez sm402
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
i na szczęście mamy wolność i wszechstronność wyborów, więc każdy wybiera to co lubi i nie koniecznie gwarantuje to zdrowie swojemu silnikowi, twoje (wasze) autko - wasze sumienie i satysfakcja, mnie tu nikt do niczego nie namawiał i nie zmuszał, sam wybrałem Motula :>
-
[ALL B7] Jak poprawnie jeździć aby nie było problemów z filtrem DPF - PORADNIK
dołóż jeszcze przebieg pojazdu, żeby było jakieś porównanie. Kupiłem auto z przebiegiem 179 tkm (niemcy- w stolicy audi) dziś mam 195tkm nigdy tj. od czerwca 2010 r. nie miałem problemów z DPF jednakże moja średnia spalania to 7.1 staram się trzymać obroty powyżej 2 tyś. codziennie pokonuje odcinek 11 km do pracy i z powrotem to samo, rzadko jeżdżę w trasy ostatnio czyli tydzień temu pierdykłem 1000 km nie oszczędzałem auta, nie mam przy sobie książki serwisowej, ale w moim BPW, jeszcze w germanii przerabiano oprogramowanie serwisowo, oznaczone określonym symbolem, co miało na celu poprawę funkcjonowania tego filtra, jutro mogę wpisać kod tej poprawki, jak kogoś interesuje
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a co cię tak obrzydza w motulu??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
czy ktoś wie jak skontaktować się z użytkownikiem "dziku" celem zakupu oryginalnego motula specyfic z normą 507, pisałem do niego jeszcze przed świętami, lecz nie odpowiada
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
a jaki to ma związek z wałkami wyrownoważającymi, lub swapem pompy???
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
i jak wrócisz to napisz na forum o swoich "doznaniach". niech zwolennicy innych metod nie zaśmiecają porządnego tematu
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
jestem zadowolony ze SWAPU, wykonałem w Sulejówku, jaro444 mówił i pisał o innej kulturze pracy w zakresie od 1600/2000 tyś. obr. (chyba ten zakres) ja nic nie czuję, odczuwam delikatne nic nie znaczące wibracje na wolnych obrotach, ale dziś już nie pamiętam czy wcześniej tez tak było, ponadto wydaje mi się, ze wcześniej na wolnych obr. praca silnika była jakby subtelniejsza, a dziś twardsza, całą resztę opisywałem Ci na PW
-
[ALL B7] Czy w B7 1.9 tdi występowała skrzynia 6 biegowa?
pamiętam tą bramę i reklamę z moich poszukiwań auta, to turasy, tak powiedział mi rodowity niemiec po rozmowie telefonicznej z nimi, Hamburg to kiepskie miejsce na zakup auta
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
i to nie jest krytyka??? widzę, że się nie rozumiemy, a więc na własne życzenie kupiłem części w ASO, sam znalazłem mechanika, na moje zycznie dospawali mi smok, na moje życzenie zaslepili mi zasilanie magistrali olejowej ( bo juz nie potrzebna) wydałem na to własne pieniądze, a ty krytykujesz coś z czego nie poniesiesz żadnych konsekwencji i twierdzisz, że nie jest to krytykowamnie. A czemuż to tak skłaniasz się ku regeneracji i gwarancji na rok??
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
980 euro to prawie 4 tyś zł dodać do tego robociznę to 5 tyś, po upustach o jakich piszesz wyjdzie ciut taniej, podobny pomysł miał koleś który miał w innym choć podobnym temacie dostęp do tanich zestawów naprawczych, ja się nie doczekałem namiarów w/s regeneracji fachowcy dają gwarancję na rok, zakładając, że rocznie robię 20 tkm, to jeśli nie dają gwarancji na dłużej znaczy to, że nie jest to porządna robota, niech wytrzyma to coś 30tkm razy np. 3 razy 750 = 2250+robocizna = ??? i cały czas jeżdżę z ręką w nocniku. lekka przesada zakładając że w tych samych latach mitsubishi z tym samym silnikiem ma napęd pompy właśnie taki jak ja i wielu innych po swapie. jeśli jest taka dramatyczna kultura pracy nikt nikogo nie zmusza, możesz kupić w Austrii??? choć nie wiem po co te znaki zapytania wstawiłeś no masz 2,5 150PS więc nie rozumiesz problemów 2.0 patrzysz na to z boku, więc łatwiej
-
Pirelli P7
odświeżę może temat, idzie wiosna czas na zmiany wczoraj zmieniłem opony na letnie właśnie pirelli P7, które będę użytkował 2 sezon przed montażem stwierdziłem, że opony są asymetryczne jednakże wewnętrzny bieżnik niestety nie (zaznaczyłem go na zdjęciu) a co za tym idzie przełożenie opony z prawej na lewą stronę sprawi że te wcięcia bieznika będą z prawej inaczej i z lewej inaczej, chcę zapytać czy ma to jakieś znaczenie, czy nie, bo stwierdzam, że na zimowych oponach miałem mniejsze zużycie paliwa( ten sam odcinek i niższe temperatury), a na letnich P7 niestety z trudem osiągam 7.1 przy bardzo spokojnej jeździe. tak więc czy ta wewnętrzna część bieżnika jest skonstruowana tak, że nie ma różnicy w którą stronę skierowane są te "elki"??
-
[B7 BRD] Niewłaściwe spalanie
oj, to ja kogo muszę przeprosić że mam audi i mój wóz ma wskazanie w l/100km a nie na l/h ?? chyba trza zmienić na paska bo w nich tak jest
-
[B7 BRD] Niewłaściwe spalanie
a najprościej odpuść sobie obserwację spalania chwilowego i przełącz na średnią będziesz wiedział ile ci spalił po przejechanym odcinku
-
[ALL B7] BPW i olej 10W40
można sobie pomyśleć, że za dużo jest nawpisywane, bo z tym przebiegiem, nie da sie wypełnić całej książki serwisowej
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
No tak, jak zobaczyłem kształt gniazda to cieszę się, że zdążyłem a szczerze, to nie wyczucie czasu, a zgromadzenie środków na swap
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
wg mnie gniazdo jest nie mniej wyrobione niż zabierak, moje problemy z wyjęciem świadczą o znacznym zużyciu, mój przebieg to 193 tyś. km i jak wspomniałem, jestem już po problemie. Sulejówek mnie z tego wyleczył, oczywiście z pomocą jaro444 i p. Jarosława. Swap zakonczył się 100% powodzeniem, do domy tj. 500 km jechalem lżejszy o zawartość portfela i spokojniejszy o jakieś tam zabierak , Mój BPW z października 2005 od nowości był na kołach zębatych. załączam zdjęcie zabieraka, lecz nie wiem czy prawidłowo go załączyłem zrobiłem jeszcze zdjęcie gniazda dla zainteresowanych
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
i tak właśnie było, jakżeż odetchnąłem, kiedy poważnie wyrobiony zabierak usprawiedliwił swap pompy i koszty z tym związane:)
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
cenię sobie wasze rady, jednakże dopasowałem gwint wkręciłem w zabierak, a on ani rusz, magnes to jak można się domyślić tym bardziej nie działa, nie mogę odkręcić pompy oleju, bo mam napęd na kołach zębatych o jedno z kół blokuje wysunięcie pompy, ponadto zabierak uniemożliwia jej dźwignięcie do góry tzn. zabierak i tryb skutecznie uniemożliwiają ten manewr, dziwi mnie to, bo sposób wyrabiania sie tego imbusa powinien świadczyć o tym, że pracuje on tam luźno, więc co go trzyma??
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
hmmm, zabezpieczenie pierścien, seger zdjąłem jednak nie bardzo wiem jak wyjąć zabierak, nie ma tam miejsca na przesunięcie go
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
mając pompę na stole, jak wyjąć zabierak, by sprawdzić jego stan?? nie mam żadnych narzedzi do zdjęcia zabezpieczenia, tak więc może ktoś zna sposób domowy, czy wystarczy zdjąć samo zabezpieczenie czy cos jeszcze trzeba tam kręcić?
-
[ALL B7 2.0 TDI] stronka z możliwością sprawdzenia jaki macie napęd pompy oleju
mój też nie działa
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
To już Ci nie wystarczy regeneracja gniazda i roczna gwarancja za 7 setek ???
-
Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez
2.0 tdi 8 V(chyba) BPW z DPF miasto 7,1 l/100 km............spokojnie miasto 7,8 - 8,3 l/100 km...ostrzej trasa 6,7 l/100 km ..........spokojnie trasa 7,4 l/100 km ..........ostrzej średnie od zakupu 7,1 km/100km codziennie do pracy 10km średnia 7,4.... latem 6,7.. nie przekraczam setki i nie wbijam 6 biegu, zazwyczaj na trasie jeżdżę do 140 km/h najlepszy mój wynik to 6,3 na odcinku 120 kilometrów, na 20 tkm nigdy nie zapalił się DPF
-
[ALL B7] Silnik BPW
po vin w serwisie powiedzieli, ale nie wierzyłem, bo niejeden się nadział i "organoleptycznie" :>
-
[ALL B7] Silnik BPW
to ciekawe, mój BPW jest z 10.2005 i ma koła zębate, mam DPF i odkąd go z germani przyprowadziłem nigdy nie zapaliła się kontrolka, że wypala, codziennie dojeżdżam do pracy 10 km i jak wiadomo w mrozy nawet nie osiąga temperatury odpowiedniej, poziom oleju też na tym samym poziomie