Treść opublikowana przez sm402
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
tzn. skupujesz i kolekcjonujesz? patrząc w twoje regeneracyjne ogłoszenia, nie masz nadal wiary w doskonałość swojej metody, gwarancja czasowa, nie na kilometry, audi mimo bubla wyprodukowało to coś i do około 200 tkm jedzie, ty dajesz na rok a to około 10 do 20 tyś. km, pracujesz na określonym produkcie, którego wartość określasz na około 150 zł. jakby to policzyć ekonomicznie to taniej jest kupić nową pompę z wałkami, a już rewelacją jest kastracja
-
Test Nawigacji z Mapami Europy
A co fachowcy sądzą o PENTAGRAM Nomad Q 5.0 P 9550 pod automapę ??
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
na tą chwilę nie mam lepszego pomysłu, jeszcze nie wiem, czy moje buczenie, to akurat broki (za tydzień, może dwa się dowiem), gwintowanie skojarzy mi się z wiórami, a to, jak napisałeś kanał olejowy, a tak przy okazji przeczytaj jeszcze raz mojego posta i (bez urazy)włącz logiczne myślenie
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
gdybyś zastosował mniejszą ilość emotikonów, a przede wszystkim nie takie, to i może potraktowałbym Cię poważnie, a tak twój post wygląda jakbyś się nabijał, choć i tak do końca nie daję wiary że gwintowanie to dobry pomysł
-
[B6 AWX] Jaką nawigację GPS za 300-400 zł ?
przecież doświadczony forumowicz PABLO podał Ci linka do opisów. JAk wynika z opinii fachowców musisz szukać 1.odblokowaną 2.z pamięcią RAM minimum 128 mb (nawet nie wiem, czy są większe) oraz 3. dobrym procesorem, chyba od 500 MHz wzwyż a i Pablo polecił Ci navi i to w dobrej cenie
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
Czy jest tu ktoś, kto samodzielnie zabezpieczył te broki przed wypadaniem? Chciałbym poznać sposób w jaki się to robi, gdyż niebawem zmieniam olej i zamierzam zajrzeć pod pokrywę i obawiam się że moje dudnienie to też broki. Marzy mi się, by wypowiedział się praktyk (a nie teoretyk gawędziarz )
-
[ALL] Rozkręcanie i regeneracja pompowtryskiwaczy
dla fanów dłubania w pompkach ciekawy link, niestety "po zagranicznemu" https://sites.google.com/site/1810martin/siemens-pd-piezo-injectors
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
no właśnie, a chodzi tu o zjadacza oleju, czyli silnik, maltretujecie się tutaj dyskutując o wyższości jednego nad drugim, a przecież i tak sami bierzecie odpowiedzialność za to, co wlewacie do zjadacza oleju, aż dziw bierze, że można coś jeszcze z tego tematu wykrzesać :)
-
[ALL B6/B7] Pytanie o fis
w B7 (u mnie) kolorowy fis -jeśli mam np. na wyświetlaczu "1" tzn. komputer 1, jedno krótkie kliknięcie przełącza się na komputer2, co sygnalizuje cyferką (również z nr 2 w określonym miescu na wyświetlaczu) kolejne krótkie kliknięcie uruchamia ustawienia tj. set...., check..., lub umozliwia wyjście z ustawień, można również skorzystać z pomocy (help ) u mnie można nawet ustawić maksymalną prędkość, gdzie po przekroczeniu zadanej prędkości sygnalizuje dźwiękiem i wyświetleniem znaku z ograniczeniem prędkości pojazd oczywiście jedzie dalej nic nie blokuje przyśpieszania
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
filozofujesz i filozofujesz, popisujesz się wiedzą, smrodzisz w temacie likwidacji wałków, szkoda, że nie dokładasz tym, co spotkało ich nieszczęście na trasie i się ten wspaniały napęd stoczył na kółko. Co ty chcesz wnieść do skutecznej i taniej wymiany napędu pompy oleju?? jak na razie obśmiewasz wybory innych, twoja filozofia zachwyca fora VW, A4, skoda, ślusarzy i wielu wielu innych, nie rozumiem aaa bym zapomniał, nie mam ochoty na nudną przepychankę z zakresu wiedzy mechanicznej
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
a skąd wywód, że to z 1,9???, a nie typowy 2,0 na łańcuchu?!
-
[ALL B6/B7] FIS zawyża spalanie
czyli 5,1 l/100km ?? nadal zazdroszczę, jak wyliczasz średnią, że wychodzą ci takie różnice??
-
[ALL B6/B7] FIS zawyża spalanie
wskazuje takie spalanie i zawyża hmmm , może należny zadać pytanie według jakiego wzoru wyliczasz?? dla mnie to niemożliwe, do osiągnięcia, a ty masz dylemata
-
[B7 BPW] NAPĘD POMPY
przy około 190 tyś. km zmieniłem napęd na ten z 1.9, nie dopusciłem do problemów, obejrzy sobie moje foty po kastracji http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=54160.285, jak widać w porę
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
bzdura, zobacz zdjęcie gniazda i zabieraka z mojego motorka http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=54160.285 « Odpowiedz #292 : 13 Marzec 2011, 11:54 »
-
[B7 BPW] Jaki napęd pompy oleju BPW
:polew:poczytaj post http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=128515.420 kolegi jaro444 Odpowiedz #422 upór Twój nie zna granic, a mój bolid całkiem dobrze się czuje po amputacji i braku gwarancji
-
[B7 BPW] Jaki napęd pompy oleju BPW
nie upraszczaj, problem jest w napędzie łańcuchowym (przy wałkach), jak też okładzie imbus/gniazdo. także albo ktoś ma dwa problemy albo jeden, wszystko jednak sprowadza się do jednego - amputacji
-
[B7 BPW] Jaki napęd pompy oleju BPW
mój bolid z października 2005 od nowości na kołach zębatych był, na szczęście już nie mam tego syfu z imbusem
-
Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez
zazdroszczę, to na jakich obrotach jedziesz po za miastem?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
patrząc na tak profesjonalną dyskusję pogubiłem się kompletnie, więc mam pytanie: czy Motul specyfic 5W30 (norma 507.00) jest syntetykiem, czy jedynie HC, a może to mineralny??\bardzo proszę wymieńcie full syntetyki 5W30 i bardzo proszę o fachową ocenę
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
brawo endriuu, odwetowiec z ciebie zawodowy, nadal proponuję czytać ze zrozumieniem. Powyższe to chyba dla miłośników zwierząt, nie motoryzacji. Polecam pierwszy pierwszy post tego wątku, ale jak widać wolisz się rozwodzić w sprawie karmy pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
to i tak kłania się czytanie ze zrozumieniem. Osobiście z podwieszonego wątku pojąłem, ze w określonych silnikach należ stosować normy od 505.00 do 507.00 itp. a tu panuje zbiorowa infantylność i 241 stron (nie wiem ile postów) wałkowanie ile jest oleju w oleju. przeglądając książkę serwisową zauważyłem, że Audi pełen serwis do 170 tkm używało castrola 507.00, ostatnia ich wlewka to jakiś nieznany mi vapsoil 507.00, odpukać silnik brzytwa Sugerując się opisami na tym forum zmieniłem na motul ( jak się mówi francuski i dobry). niedawno na wycieczce w Jeleniej Górze sprawdziłem stan oleju i stwierdziłem niewielki spadek poziomu. Szukałem w sklepach motoryzacyjnych na dolewkę - również motula, niestety patrzono na mnie jak na ludka z kosmosu. nikt nie zna takiej marki. Udałem się więc do salonu citroena,no bo jak francuski to i będą wiedzieć, nic bardziej mylnego tez byłem ludkiem z kosmosu. Dlaczego więc, tak dobry olej nie jest w Polsce na półkach sklepowych, jak castrol, mobil,elf, itd. i trzeba znać miejsca w Polsce, gdzie się nim handluje??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a nie wystarczy Ci przeczytać pierwszy podwieszony post w tym temacie??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a na pierwszej stronie "rtocki" dal fajnego linka do poczytania o olejach http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf , nie wspomnieć, że podwieszony wątek też nie wziął się z kosmosu
-
[ALL B7] Jak poprawnie jeździć aby nie było problemów z filtrem DPF - PORADNIK
zazwyczaj wypalanie filtra odbywa się pod niewiedzę kierowcy, większość błędnie myśli, że ta procedura rozpoczyna się przy informacji na fisie - kontrolka i komunikat. No jak przerwiesz wypalanie w tym swoim miejskim cyklu, a stanie się to parę razy to się rozczarujesz, po za tym na biegu jałowym jest bardzo wysoka emisja tego co DPF zbiera, podobnie dzieje się przy zamulaniu silnika np. 3 bieg i obroty 1100