Treść opublikowana przez adamtower
-
Zacisk z a6 c7 356mm a wielkość i model felgi.
Dziękuję
-
Zacisk z a6 c7 356mm a wielkość i model felgi.
Rotor 19" z A5 9" ET33 wejdzie pod zacisk Brembo Q5 345 ? czy też dystans ? ramiona dość wklęsłe. 10mm starczy ?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Dev , Serio ? Mam takie razem z zaciskami w stanie 80% - są tak dobre ? chciałem je wywalić A jak w stosunku do EBC Yellow - podobnie ?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Brembo 345
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Tarcze Zimmermann Sport z klockami EBC Yellow - daje to radę ? Rożne opinie nt tych klocków, że niszczą tarcze, inne, że nie. Jak to z opiniami Zastanawiam się nad alternatywą dla Ferodo Premier. Różnica w cenie ok 200zł. DS nie występują do tego zacisku.
-
B8 TrOOOOp
Hej. Mogę wrzucić na przód nowe tarcze i klocki EBC Yellow Stuff, a na tyle zostawić co jest czyli Ferodo Premier? Wiadomo że EBC będą mocniej gryzły, tył będzie słabszy. Ale czy to ma jakiś wpływ? Czy bezwzględnie na tył też powinny iść EBC? 345/330
-
Sprężyny Eirbach pro kit
Zacząłbym od opon, bo powinno być 255/35/19 i przez to też średnica koła jest za mała i jakoś to koło słabo wygląda. A Eibach ProKit bardzo fajnie siada. Jest fajny kompromis.
-
AUDI A5 8T Coupe 2.0 TFSI Quattro Scuba Blue Metalic 2016r.
Fajnie wyszło
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Dobra, macie rację , przekonaliście mnie
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
to chyba temat wyczerpany
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Chociażby ze sportu motorowego....ale może faktycznie w cywilnej jeździe nie do wyczucia. Dzięki za opinie
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Też myśl, zobaczę jak cenowo - pewnie kosmos
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
- SWAP hamulców w Audi A4 B8
Nie chodzi o cudowanie tylko o konkretne argumenty i doświadczenie. Przeanalizowałem to tak: - zacisk seria 320mm ok 7,6 kg + tarcza 320mm 10kg - daje ok 17,6 - zacisk Brembo 345mm ok 4-5 kg + tarcza 345mm 11,1kg - daje ok 16 - zacisk A6 C7 356mm ok 6 kg + tarcza 356mm 13,6kg - daje ok 20 kg Może faktycznie kombinuje, ale chce mieć świadomość i poznać opinie czy te różnice w wadze są odczuwalne podczas przyspieszania, prowadzenia auta ? nie chcę się wkopać w coś z czego nie będę zadowolony- SWAP hamulców w Audi A4 B8
Dorwałem zestaw na swap z A6 356/330 - do odświeżenia - jednak grubo się zastanawiam, zanim porozbieram i oddam do piaskowania, czy nie zrezygnować z tego 356 na 345 Brembo 4-tłokowe. A5 Sportback 2.0tfsi, 300ps, 420Nm (320/300) - zestaw Brembo + tarcza 345 będzie lżejsze od A6 2-tłok i tarczy 356 prawda ? A jeżdżę głównie po małym mieście, siła hamowania raczej będzie ta sama, wyższość 356 chyba raczej cieplna przy większej ilości hamowań na autostradzie, przy jednorazowym ostrym hamowaniu chyba i tak opona decyduje, bo zblokować koła oba zestawy podobnie pewnie potrafią? Brembo ma chyba 4 kg, a A6 coś ok 6 tak ? Różnica w tarczach też ponad 2kg różnicy - czyli ok 4 kg na koło przypadnie - to dużo ? Może ktoś chce się wymienić zaciskami 356mm A6 na 345mm 4tłok Brembo ?? Może być do regeneracji- A5 F5 Sportback S-line 2.0 TFSI 150PS S-tronic 2019
Bardzo ładna, no i najważniejsza, że nowa Jak ten silnik, daje jakoś radę ? trochę bym się bał, że będzie za mało ? jak wrażenia ? jesteś zadowolony ? czy raczej taki kompromis ? nie pytam złośliwie absolutnie- AUDI A5 8T Sportback S-line 2.0TFSI+ 295PS CNCE Quattro S-tronic Daytona Rotor
Ja płaciłem trochę inaczej, ale za sterownik Simos (najdroższa opcja) kosztuje chyba ok 2k. Bez softu skrzyni. Ze skrzynią chyba ok 2,5k.- AUDI A5 8T Sportback S-line 2.0TFSI+ 295PS CNCE Quattro S-tronic Daytona Rotor
Napisałem PW.- AUDI A5 8T Sportback S-line 2.0TFSI+ 295PS CNCE Quattro S-tronic Daytona Rotor
Wiem, wiem. Myślełem do Ciebie się odezwać. Jak tylko odłożę trochę $$$ - co będzie lepsze ? zaciski od A6 C7 356mm (dość toporne) ale pod Rotory Et33 powinny wejść ? czy może Brembo pod 345 ?- A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
Pięknie Jaki kod lakieru dyfuzora ?- AUDI A5 8T Sportback S-line 2.0TFSI+ 295PS CNCE Quattro S-tronic Daytona Rotor
Odwiedziłem kolegę Daniela w EcuProject Wroclaw. Po Stage1 wyszło 295 PS i 420Nm. Jest fajnie . Zdecydowanie poprawiło się przy prędkościach autostradowych, Jest o wiele lepiej. Ogólnie dobrze się zbiera Zdrowa seria - 242 Ps, brak jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych. Umówiony jestem latem jeszcze na korektę Nm, będzie gorąco zobaczymy ile jeszcze podnieść Nm aby nie przycinało, może wpadnie większy IC i downpipe. Zobaczymy. Teraz czas na większe hamulce :-\- Audi A5 8T Sportback
Hej, miałem w poprzednim A5 Coupe Uniroyal Rainsport 3 w 255/35/19, a teraz w nowym A5 Sportback mam Uniroyal Rainsport 5 i biorąc stosunek ceny do jakości to jestem zadowolony. W deszczu nie ma sobie równych, wycinają wodę bezbłędnie, na suchym też bardzo ładnie trzymają. Z minusów - są dość miękkie. Przez to komfortowe, to fakt, ale trzeba mieć świadomość, że boki opony są też miękkie i te opony lekko pływają. Przy dużej prędkości jak i ostrym hamowaniu czuć jak uciekają. Idzie sobie z tym poradzić zwiększając trochę ciśnienie w oponach, trzeba sobie wypróbować. Znaleźć samemu kompromis. Mi się to udało i jest dobrze. Dość szybko też się zużywają, ale to mają chyba wszystkie opony w tym rozmiarze, które dobrze trzymają. No i najważniejsze. Zakładaj tylko i wyłącznie oryginalny rozmiar 255/35/19. To absolutne minimum w A5- Audi A5 8T Sportback
Jakie będą nowe koła ? Co wybrałeś ?- AUDI A5 8T Sportback S-line 2.0TFSI+ 295PS CNCE Quattro S-tronic Daytona Rotor
Wpadło pełne oświetlenie wnętrza LED i zakupiłem już na zimę komplet opon. Wybór padł na Uniroyal MS Plus 77 - 255/35/19. Dlaczego Uniroyal ? Decydowała cena, bo są dość rozsądne w tym rozmiarze, w testach też w miarę fajnie wychodzą. Latem korzystam z Uniroyal Rainsport 5 więc jakieś tam zaufanie do marki jest. Minus tej firmy - opony są miękkie, najbardziej bok opony i czuć jednak lekkie pływanie auta, kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego ciśnienia. Przy wyższym ciśnieniu jest już dobrze. Właściwości trakcyjne opony są bardzo dobre. Zobaczymy jak będzie z zimówkami. Lubię deszczowe opony, zimy są jakie są, myślę, że sprawdzą się dobrze.- AUDI A5 8T Sportback S-line 2.0TFSI+ 295PS CNCE Quattro S-tronic Daytona Rotor
Udało się bez wyciągania lamp. Trochę akrobacji, ale do zrobienia - SWAP hamulców w Audi A4 B8