Treść opublikowana przez adamtower
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Ja zrobiłem 11 tyś km od remontu u Kixi4 i dolałem ok 0.5 l więc uważam, że to normalne zużycie auta turbodoładowanego. Wszystko w najlepszym porządku.
-
szarpanie przy obciążonym silniku w czasie przyspieszania na wysokich biegach
Jeśli silnik bierze olej to problem prędzej czy później powróci. Co do świec, to do aut biorących olej, polecane są Denso PK22* - o wiele dłużej wytrzymują. Przetestowałem u siebie, jeszcze przed usunięciem wady olejowej.
-
Dziwne dźwięki dochodzące z silnika 2.0TFSI
Też wygląda mi to na zawór. Tym bardziej, że po rozgrzaniu do roboczej temperatury wyłącza się. U mnie jest tak samo i wszystko działa prawidłowo.
-
AUDI A5 8T S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach
Audi dostało nowe życie Usunięta została wada olejowa, nowy rozrząd, usunięty nagar, naprawiony wastegate i nowa membrana odmy. Silnik pracuje jak nowy
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Witam. Moja A5 od początku jak stałem się jej właścicielem pobierała ok 0,3-0,4 l/ 1000km - akceptowałem to. Jakiś czas temu próbowałem ją sprzedać, po 3 latach chciałem zmienić na coś większego. Uczciwie każdemu zainteresowanemu mówiłem o poborze oleju i na tym kończyły się rozmowy. I została Od kilku miesięcy pobór zaczął dość mocno wzrastać, osiągnął ok 0,6-1l/1000km, zapadła decyzja na remont u kolegi Kixi4 Silnik CDN, 2010r, przebieg 126 tyś km. Cóż mogę więcej napisać po poprzednikach - pełny profesjonalizm, świetny kontakt, całkowita uczciwość, zgodność ze wszystkimi ustaleniami (to dziś rzadkość wśród mechaników niestety). Wada została całkowicie usunięta, przy okazji cały rozrząd, naprawione jeszcze 2 inne drobiazgi, usunięty nagar. Wszystkie zużyte części zwrócone, dokumentacja fotograficzna i pisemna z zakresu przeprowadzonych napraw. Silnik chodzi jak nowy, ma o wiele lepszą reakcja na gaz, ciszej pracuje, zaryzykuję, że mniej pali, ale to dopiero ocenię po dłuższym przebiegu. No i wydech cały czas czyściutki Posiadam bagnet serwisowy i jak do tej pory nie ubyło nic oleju Zdecydowanie polecam naprawę u Kixi4.
-
Otwieranie szyb z drugiego kluczyka
M@rcus, dziękuję bardzo. Pomogło
-
Otwieranie szyb z drugiego kluczyka
Dotyczy A5, ale to bez znaczenia. Mam dwa oryginalne kluczyki. Jeden przytrzymując przycisk otwierania - otwiera szyby, zamykania - zamyka szyby. Drugi natomiast tylko potrafi zamykać. Nie chce otwierać. Bagażnik z kluczyka działa w obu. VCDS'a mam, tylko proszę jakieś wskazówki jak doprogramować drugiemu kluczykowi otwieranie szyb. Dzięki
-
Rozrząd A4 B8 2.0 TFSI 211ps
A dokładnie 3 łańcuchy do wymiany i wadliwe napinacze. Jaki masz przebieg ?
-
Wymiana fabrycznych głośników 165mm na lepsze
Do A5 zakładałem Focal ISS200 i tam są własnie 200 a nie 165. W A4 pewnie to samo. Montaż na dystansach z MDF
-
AUDI A5 8T S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach
Hehe, próbowałem sprzedać przez jakiś czas, ale ostatnio odpuściłem, zostawiam bo szkoda mi sprzedać dobrego auta po cenie złomu od handlarzy. Jak się trafi ktoś chętny to sprzedam. Bardziej z kaprysu, bo po 3 latach troszkę się znudziła i syn mi wyrósł, ale i tak jest super autem, więc nie ma ciśnienia.
-
AUDI A5 8T S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach
Założone sprężynki Eibach. Po przejechaniu dopiero ok 1tyś km siadło ok 2cm z przodu i 2.5cm z tył. Komfort na plus.
-
Buczenie przy 2k - 3k obrotów
Może jakaś nieszczelność w wydechu?
-
AUDI A5 8T S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach
Duragloss Squeaky Clean - miałem jeszcze zapas z zeszłego roku Pełna, to za dużo powiedziane. Lakier cały rok utrzymuje w świetnej kondycji, więc tak naprawdę przez korektę uważam tylko odświeżenie i pozbycie się delikatnych rysek po zimie.
-
AUDI A5 8T S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach
Jak co roku wpadła pełna korekta lakieru, nowa maszynka polerska Krauss P7 spisała się rewelacyjnie, pasty Menzerna oraz ceramika Duragloss'a Wyszło pięknie. Wgrałem również mapy 2017 do navi
-
Restrykcyjność tłumików S5 4.2, a 2.0TFSI
Teraz doczytałem, dobrze zrozumiałem że pozbyłeś się przedostatniego tłumika ?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Koszty masz podane kilka postów wcześniej. Wychodzi ok 5-6 tyś
-
Restrykcyjność tłumików S5 4.2, a 2.0TFSI
Najwidoczniej tłumiki od 4.2 wolnossące są inaczej zbudowane od 3.0 TFSI
-
Pojedyncze szarpnięcie przy przyspieszaniu 2.0 TFSI B8
A nie będzie to problem ze świecami ? już było pisane o tym. Sprawdź świece, czasem są zalane olejem jak auto lubi łykać.
-
A5 8T Sportback COMPETITION PLUS suzuka grey
Piękne auto z rewelacyjnym wyposażeniem.
-
Polecane opony letnie
Po sezonie jazdy na Uniroyal Rainsport 3 - 255/35/19 - opony oceniam bardzo dobrze, w deszczu są nie do pobicia, trakcja bardzo fajna, wygląd rewelacyjny, ale znikają w oczach. Przód napęd, bez szaleństw, poszło ok 3 mm, tył niecały 1mm, a zrobiłem może z 5 tyś km. Ale to chyba większość opon w tym rozmiarze tak ma.
-
Jakie spalanie ? ile można się spodziewać ?
U mnie (manual) spalanie miasto 12l, autostrada od 8-10, spokojna trasa mogę zejść do 6,5-7, ale to rzadkość. Przy programie ABT leję PB98, jak zalałem kilka razy na próbę PB95 spalanie wzrosło o ok 1L.
-
AUDI A5 8T S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach
Myślę powoli o sprzedaży. W planach najprawdopodobniej C7, ale zobaczymy http://allegro.pl/audi-a5-2-0-tfsi-abt-2x-s-line-s5-i6602181643.html
-
szarpanie przy obciążonym silniku w czasie przyspieszania na wysokich biegach
U mnie szarpanie ustało po wymianie świec.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI szarpie przy przyspieszaniu
Podobny temat tutaj. Jedna z opcji to pompa paliwa...u mnie też się pojawiło szarpanie, błędów brak. Czy ewentualnie popychacz pompy paliwa może powodować takie objawy? ponoć się zużywają, wymiana na nowy zmodyfikowany 06L109311 może pomóc? http://a4-klub.pl/index.php?/topic/348684-szarpanie-przy-obciazonym-silniku-w-czasie-przyspieszania-na-wysokich-biegach/
-
Restrykcyjność tłumików S5 4.2, a 2.0TFSI
Witam. Czy jest to prawda, że tłumiki od wolnossącego S5 4.2 są bardziej restrykcyjne niż od turbo? Ja do swojego 2.0TFSI po programie założyłem 2 tłumiki od S5. Zastosowałem oryginalne przejście Y-pipe z A5 więc wszystko zrobione ok. I teraz - wg mnie auto trochę zmuliło oraz gorzej reaguje na gaz. Wróciłem do starego oryginalnego wydechu i auto odżyło. Wg jednej opinii speca od tłumików podobno tak - i nawet jest propozycja przerobienia w środku tych tłumików.....co Wy na to?