Treść opublikowana przez DragonGTI
-
Proszę o interpretację logów
Przede wszystkim dogrzej silnik do 90 C....
-
Prosze o analize logow - turbo
Jeśli nie wpadało i nie wpada w awaryjny to jest wporządku, jak zacznie wpadać to wtedy już wiesz co może być
-
problem z centralnym zamkiem
Tak trzeba zdjąc tapicerke, moduł jest razem ze silnikiem tak jak mówisz, wyciągnąć go przejrzeć,przeczyścić...
-
Proszę o analizę logów 1.9 AVF 130KM
1. Furmanka po czipie? Zaślepiłeś przewód EGR to oznacza że działał nię będzie, czyli jak znasz role EGRa to wiesz że nie będzie już teraz mieszał czystego powietrza ze spalinami tylko silnik będzie dostawał tylko czyste powietrze... czy żwawszy to nie wiem czy tak bardzo odczujesz..
-
Proszę o analizę logów
Jakieś błędy ze sterownika silnika są?
-
Prosze o analize logow - turbo
Muszę księdzu powiedzieć że owe turbo przeładowuje zbytnio... stąd pytanie czy nie łapie czasem notlaufa? tzn tryb awaryjny?... Prawdopodobnie suszarka do spowiedzi tzn do oczyszczenia
-
prośba o analizę logów a3 1,9 tdi 2001
Zrób komplet jak kolega wyżej pisze bo źle Ci nie radzi... chcesz mieć dobrze ocenione to dobrze wykonaj logi WSZYSTKIE potrzebne... Dziwne wrażenie mam że to auto ma wirusa..
-
FIS pokazuje duze spalanie ! Co jest przyczyną ?
Dobrze mówisz bo mnoży się spalone litry paliwa razy 100 i dzieli się przez przejechane kilometry więc masz : 55lx100/810km = średnie spalanie 6,79 L/100km
-
problem z centralnym zamkiem
Skoro nikt się nie udziela to może ja coś wypoce... Do sprawdzenia moduł centralki w drzwiach pasażera, oraz kostka (pzrejście gumowe z budy do drzwi ) ja bym od tego zaczął... Wyczyścić, sprawdzić przewody, podejrzewam że był temat o centralnym na forum.
-
Problem z błędami.
Sprawdzaleś ten czujnik G71? odkręć zobacz czy nie zabrudzony, sprawdź kabelki jeśli dalej ten sam błąd będzie to wymień czujnik.
-
tempomat po zamontowaniu i kodowaniu nie działa
Sprawdz jeszcze wartosci od czujnika sprzęgła i hamulca czy są poprawne. Według tego tematu : [Audi A4 B6,B7] Tempomat - jak zdiagnozować usterkę
-
tempomat po zamontowaniu i kodowaniu nie działa
Jakieś błędy ze sterownika kolumny kierownicy?
-
problem z odpalaniem
Jedno i drugie... do sprawdzenia wiązka przy sterowniku silnika, bądź w gorszym przypadku wymiana czy naprawa sterownika..
-
Proszę o analizę błędów
Witam, jeśli chodzi o silnik to jest to błąd poduszki silnika, u mnie jest to samo.. dlaczego? Otóż byłem zmuszony kiedyś wymienić poduszkę silnika i wymieniłem ale dostałem zwykłą bez czujnika i wtyczka sobie wisi i też łapie mi ten sam błąd.. Nie przeszkadza to w jeździe, to jest jedynie informacja o zużyciu. Jeśli masz poduszkę z czujnikiem to masz informacje że już jest na wykończeniu .. Moduł komfortu.. Jeszcze raz czeka Cie czyszczenie i sprawdzenie styków, typowe błędy w wiązkach miedzy drzwiami.. Najlepiej czyścic wszystko po kolei, każdą wtyczke... niekiedy trafi sie niezauważalny przerwany kabelek który wisi na samej izolacji a wygląda jakby mu nic nie było..
-
prosze o pomoc w odczytaniu kodow
Na czerwono wyświetla, ale mimo tego program nie znajduję błędu w tym sterowniku ...
-
Przeładowania po zmianie turbiny
Może sztanga do regulacji?? Być może jest za dużo skręcona...
-
ABS+ESP po raz kolejny
Sprawdzałeś/oglądałeś sterownik ABS? Zobacz czy czasem gdzieś go nie zalała woda... Wszystkie kostki, kabelki i łączenia przeglądnij solidnie, gdzieś może być zaśniedziały styk albo nie łączy coś jak powinno, stąd też może być spadek napięcia. Mechanikowi pewnie chodziło o to że któryś kabel ma słaby styk i to może być właśnie to co wyżej napisałem. Pozdrawiam
-
Przepływomierz sprawny czy do wymiany ?
Kolego, a tak wogóle to odczułeś jakikolwiek spadek mocy??
-
VAG-COM - kilka błędów... ABS, ESP, Elektryka, AirBag - wybuchnie?
Podejrzewam że ten kabel nie obsłuży wyżej niż vag 409-1... Ja szczerze ryzykowałem kiedyś z poduszkami miałem ten sam komunikat ale dałem tak i nic się nie stało, oczywiście wyszedłem z auta w razie w... Póki co zajmij sie czujnikiem skrętu, trzeba rozebrać koło kierownicy i zobaczyć nawet na głupią taśmę czy nie jest połamana..
-
Przepływomierz sprawny czy do wymiany ?
Ja tutaj nie widzę nic złego... skąd stwierdzenie o przepływce? tzn Ty napisałeś że nie wiesz czy... a odczuwasz coś na aucie ?? Auto ma program/chip ?
-
VAG-COM - kilka błędów... ABS, ESP, Elektryka, AirBag - wybuchnie?
Witam, 2 @ - Całkiem możliwe że uległ uszkodzeniu "Sensor for Steering Angle (G85)" czyli czujnik skrętu kierownicy/położenia... Myśle że on wywołuje błąd również z ABSem... Jeśli sie z nim uporasz to prawdopodobnie ustanie problem z ABS.. 3 @ - u Ciebie na desce zamiast ESP jest EPC czyli (electronic power control) czyli kontrola trakcji.. EPC świeci sie cały czas czy normalnie gaśnie?? Masz normalny przycisk na desce rozdzielczej ESP?? 4 @ - Program wyraźnie ostrzega że sterownik może być nie kompatybilny z programem i ostrzega o możliwości odpalenia poduszek podczas skanowania... Albo trzeba podłączyć do nowszego VAGa albo nie ryzykować ...
-
kod błędu L2 3/3
Trochę mało informacji podałeś...
-
Przepływomierz sprawny czy do wymiany ?
Na podstawie tego screena nie można stwierdzić czy przepływka sprawna.. tutaj masz log na postoju a do przepływki trzeba sie przejechać.. Tutaj masz EGR i ciśnienie doładowania... Zrób logi wg tematu tutaj: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/
-
błąd 18056
Wg moich informacji to jest to błąd 18056 - Uszkodzona magistrala danych napędu - brakujące dane od systemu ABS przy ręcznej skrzyni biegów.. wrzuć skan tego sterownika tutaj w temacie.. najlepiej wszystkie błędy jakie są będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć..
-
VAG-COM - kilka błędów... ABS, ESP, Elektryka, AirBag - wybuchnie?
Patrzyłeś na klemy czy mocno siedzą?? i kable plus pod maską ? coś jest skopane bo dalej wyskakuje błąd.... Ale ok jedziemy dalej : Jeśli chodzi o ABS/ESP to spróbuj przeprowadzić kalibracje czujnika skrętu bo o niego sie rzuca sterownik.. zrób tak : adaptacja/kalibracja [select] [03 - ABS Brakes] [Fault Codes - 02] [Done, Go Back] Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0° tolerancja ±5.0 ° [Done, Go Back] [Login - 11] Wpisz 40168 [Do It!] [basic Settings - 04] Group 001 [Go!] [Done, Go Back] [Fault Codes - 02] błąd związany z czujnikiem G85 powinien się już nie pokazywać [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] --------------------------------------------------------------------------- Jeśli chodzi o AIRBAGi to wg mnie trzeba ODZNACZYĆ "include airbags" i wtedy dać skanowanie i kliknąć tak ale to też jest ryzyko, pieron wie co tam siedzi, jak chcesz to próbuj ale odsun sie z pola rażenia poduszek Jeśli chodzi o to : W któreś opcji zrobiłem jeszcze badanie i wyszło coś takiego(też nie można skasować) WTF?! Thursday, 12 December 2013, 17:06:03 VAG-COM Version: Release 409.1-S Control Module Part Number: 8E0 907 279 B Component and/or Version: int. Lastmodul RDW 1512 Software Coding: 00001 Work Shop Code: WSC 00000 1 Fault Found: 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number 35-00 - - Prawdopodobnie sterownik posiał gdzieś nr VIN więc trzeba mu "pokazać" w tej sytuacji zrób tak : wejdz w sterownik 09: Cent. Elect, wejdz w kanał 081 Adaptacja > wpisz kod 20771 i kliknij save potem wyjdz calkiem i wejdz jeszcze raz z tym że zczytaj błędy czy pokaże sie znów to samo.. JEŻELI ten kod nie zadziała, zrób to samo co wyżej ale spróbuj wpisać taki : 46992 Powodzenia