Treść opublikowana przez DragonGTI
-
Proszę o ocenę logów
Tak...tanie podróby są twarde-nie tłumią drgań. Dokładnie, przerabiałem ten problem u siebie.. założyłem poduszkę z firmy LAMFORDER też bez czujnika i mam spokój już ponad rok czasu...
-
Prośba o ocene logów
Czemu mowisz ze masz za wolne obroty? Wg mnie dynamiczne OK ale przemik jeszcze niech sie wypowie.
-
Jakie polecacie radio z MP3 do Audi?
Mogę Ci sprzedać Pioneera z nawigacją 2 DIN coś takie jak tutaj tylko taniej RADIO pioneer avic f900bt dvd sd gps navi (4103058749) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
proszę o analizę logów dynamicznych
Nie wywala Ci bledow? U Ciebie temp plynu to praktycznie 100 st C ! Kolego przy takiej temp silnik wpada w tryb awaryjny i zamula! Uklad chlodniczy do sprawdzenia. .tzn pierwszy termostat..wogole to zobacz czy masz plyn chlodniczy..
-
Prośba o analizę logów - padnięty czujnik temp?
W grupie 004 BS sterownik jeśli obsługuje to na przemian przyśpiesza i opóźnia kąt wtrysku stąd takie duże wartości Ci się wydają. Należy patrzeć na logi 004 zwykłe a nie BS, w zwykłych masz wszystko wporządku.
-
Prośba o analizę logów - padnięty czujnik temp?
Co tam złego widzisz?
-
Brak Pomysłów A Audi jak nie miała mocy tak nie ma dalej
Rozumiem, ale to że wywala sonda błąd nie oznacza że w niej jest problem.. Jeśli jest więcej tlenu w spalinach - tym wyższe napięcie wskazuje Sonda Lambada... Problem będzie tkwił pewnie w czujniku temperatury...Wymień go i skasuj błędy.
-
Prośba o ocenę logów
Bo log zaczyna się od 924 obrotów/min czyli biegu jałowego, a przecież poprawnie logowanie zaczyna się od 1500obr/min... Chyba nie powiesz że męczyłeś na 3 biegu od tak niskich obrotów? Licznik może pokazywać inaczej, być może i termostat już nie pierwszej młodości... Pompowtryski wydają sie być ok, przepływka też.. ALE poczekaj na opinie bardziej doświadczonych kolegów z forum bo naprawdę znają sie na rzeczy. EGRa wyczyść, nie zaszkodzi, zaleca sie okresowe czyszczenie..
-
Brak Pomysłów A Audi jak nie miała mocy tak nie ma dalej
Sprawdzałeś teraz czy nie wywala znowu sondy? Sonda przy różnej temperaturze może różnie się zachowywać, nie wiem jak sprawdzaliście ale możesz opisać.. Jeśli masz pewność co do niej to ok, wymień czujnik temp jak radzą koledzy, nie zaszkodzi Ci a może jedynie pomóc.
-
Nie odpala pompowtryski ? AJM 1.9 TDI
Kolega szybszy ;p Czyli wygląda że jest ok, sprawdzałem u siebie i tak samo to wygląda. Po odpaleniu auta ( jeśli by się udało) wartości w bloku 018 powinny się wyzerować...
-
Prośba o ocenę logów
Dynamiczne robiłeś na 1 biegu? Wyczyść EGR, pewnie zawalony, wg logów nie działa w ogóle.. Poza tym chyba musisz jeszcze raz logować bo temperatura płynu chłodniczego 85,5 st C to troche mało, musisz bardziej rozgrzać motor... Ponadto turbo coś przeładowuje, jakby się przycinało ... tryb awaryjny łapie niekiedy?
-
Ciągły problem z ESP
Wg mnie powinna spokojnie podejść, taśma to tylko połączenie między komponentami, co innego element wykonawczy np sterownik... Taśmy różnią się pewnie tylko wtyczkami bo np do kiery multi czy podgrzewanej trzeba inną... Ale proszę o mądrzejszych żeby to potwierdzili lub sprosotwali bo nie będe tutaj grał mecenasa..
-
Nie odpala pompowtryski ? AJM 1.9 TDI
logujesz 018 i kręcisz silnikiem.. o to mi chodziło...
-
Nie odpala pompowtryski ? AJM 1.9 TDI
Sprawdzałeś czy pompa wogóle tłoczy paliwo? Wrzuć loga z grupy 018
-
Prośba o analize logów 1,9 110 KM
Nie jestem pewien ale ktoś chyba dobrze radził z tą przepływką... Czujnik płynu pewnie też do wymiany..
-
Gdzie kupić mały, dotykowy przycisk?
Może wtedy fajnie by było zastosować do tego przekaźnik, stycznik ? , wyłącznik dotykowy będzie sterowaniem dla przekaźnika/stycznika.. Wtedy dobierzesz przekaźnik czy stycznik odpowiedniej mocy do sterowania tego urządzenia. Kolego ten pomysł już mi tkwi w głowie od dawna, nie mam narazie czasu na wykonanie... Tylko że ja chciałem podpiąc pod zwykłe wyłączniki schowane gdzieś w schowku.. ale opcja dotykowa mnie zainspirowała teraz ! ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Proponuje taki układ: Wyłącznik dotykowy: AP51 WŁĄCZNIK DOTYKOWY RĘCZNY WPUSTOWY 30W 12V (4114364095) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. oraz potrzebny do tego przekaźnik bistabilny na 12V o mocy max 200 W - więc myśle że wystarczy: ASE :: przekaźnik bistabilny warunkowy (ON-OFF): 4DRM albo podobny ale czasowy : ASE :: przekaźnik bistabilny czasowy (ON-OFF): 4TSM Wszystko to spiąć w odpowiedni układ i mamy gotowe sterowanie do np CB radia, kamerki i innych rzeczy oczywiście z podziałem na każdy osobno. Postaram się to u siebie wykonać w najbliższym czasie i wrzuce coś z efektów
-
problemy z turbiną-pomóżcie
Witaj, najpierw wyjaśnienie błędów: 05495 Prawy zawór solenoidu podstawy silnika (n145);obwód otwarty - to błąd poduszki silnika/ prawdopodobnie była zmieniana na taką bez czujnika stąd ten błąd bo komp jej nie widzi ( fabryczne miały wbudowany czujnik który informował kierowce o jej zużyciu, ktoś być może nie wpiął kostki albo włożył poduszkę bez czujnika) 05662 Pre-heating plug-cylinder 5(Q15):open circuit - prawdopodobnie świeca żarowa na 5 cylindrze(otwarty obwód) być może jest odłączona całkiem lub upalona. 13128 Obwód kontrolny dla 8 kontrolera dla turbosprężarki doladowujacej 1(J724):usterka elektryczna - trzeba przeprowadzić adaptacje turbiny a jeśli to nie zda egzaminu to może być to nawet sterownik turbiny... odsyłam tutaj: :: Zobacz temat - Control Circuit for Controller for Turbocharger 1 (J724) - Audi A4 3.0 TDI 2005r. nastawy podstawowe turbiny • .: AUDI KLUB POLSKA :. • A6C6 Błąd 013128 - Turbina ? : C6 (2004-2011) 00565 Doładowanie ciśnienia:Zakres regulacji nie osiągniety - to chyba sam wiesz o co chodzi.. błąd wynika od poprzedniego, skoro turbina nie ładuje to nie osiąga zadanego ciśnienia i stąd błąd. Pozdro
-
Multitronic. Błąd F189.
Zgadzam sie, ładnie sobie z tym poradziłeś a ponadto opisałeś szczegółowo co było czego przyczyną.
-
Analiza
Co to było za urządzenie? Po skasowaniu błędów wszystkie powracają?
-
AVB z 073BK Problem z zapaleniem, trzęsie na jałowych
Wygląda na to jakby leciał na 3 gary, sprawdź na początek kable/kostki do wtryskiwaczy bo nr 3 to wogóle umarło chyba... Przyczyn może być więcej, chociażby nawet słaba kompresja na cylindrze.. ciśnienie paliwa słabe, sam wtryskiwacz się mógł zaciąć.. Zobacz czy nie cieknie gdzieś paliwo koło wtryskiwaczy..
-
Proszę o analize logów 1.9 TDI
Nr 8 przykręcony do plastikowej rury http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-r4-v6-tdi-lokalizacja-czujnikow-elementow-wykonawczych-32757/
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Jak zwykle sprzeczność musi być ;p To co energetyka doprowadza sobie do głównej skrzynki (tj. skrzynki przyłączeniowej/ ZK -złącze kablowe -tam gdzie jest montowany licznik) to Cie nie powinno zbytnio obchodzić, tak samo ich nie interesuje linia od skrzynki ZK do rozdzielnicy w domu ponieważ to już jest w Twoim zakresie razem z wkopaniem kabla i samym kupnem kabla. Do nie tak bardzo dawna WLZ (wew. linia zasilająca) była prowadzona 5-cioma żyłami, takie były wymogi i przepisy. Jeśli ktoś puścił 5 żył to po prostu nie wpina się piątej żyły i tyle bo teraz aktualnie od ZK prowadzi się 4x żyły a uziemienie z rozdzielnicy w domu powinno być wyprowadzone osobno tak samo jak ze skrzynki ZK, tzw bednarką wkopaną w ziemie. Jedno i drugie musi mieć swoje uziemienie niezależne. Tutaj kolega Tymon ma słuszność. Trzeba również uwzględnić jeśli występuje "ogranicznik przepięć" i dobrać go do układu sieci. Przynajmniej tak to u mnie w okolicy wygląda.
-
Pomoc w wyborze myszki komputerowej
Polecam mysz z serii RAT (3,5,7,9..) , to typowa myszka do gier.. ALE to nie znaczy że nie można jej uzywać do innych rzeczy... Tania zbytnio nie jest ale POLECAM bo to jest naprawdę kombajn, oferuje bardzo wiele możliwosci regulacji wg własnych potrzeb, chodzi naprawdę świetnie. Sam mam RAT 7 MYSZ MYSZKA DO KOMPUTERA LAPTOPA DLA GRACZY RAT 7 (4110272090) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jestem bardzo zadowolony, ma w cholere przycisków ułatwiających przeglądanie stron internetowych, ponadto można tworzyć profile np jedno ustawienie jak gramy, drugie jak przeglądamy strony itd.. aby zmienic wystarczy wcisnąć jeden przycisk na myszce.. Do wyboru do koloru na stronie producenta : Mad Catz M.O.U.S. 9 Wireless Mouse
-
Proszę o analizę logów 1.9 AVF 130KM
Wyczysc suszare jeszcze raz..
-
Proszę o interpretację logów
Temperatura ma być najbliżej 90 st C, 88 jeszcze ujdzie... ale jak kolega wyżej pisał zrób komplet tak jak to ma tutaj na forum wyglądać. PzdR