Treść opublikowana przez gregor_gg
-
[B6 AWX] Napinacz paska wielorowkowego - skacze na wolnych obrotach
No to chyba nie ma wyjścia. Muszę wymienić to sprzęgiełko alternatora i zobaczymy co i jak. Dzięki za podpowiedzi.
-
[B6 AWX] Napinacz paska wielorowkowego - skacze na wolnych obrotach
W sumie ja mam ponad 200 tyś. Łożysko nie jest zatarte, ale nie wiem jak powinno chodzić nowe. Może i pomyślę nad wymianą.
-
[B6 AWX] Napinacz paska wielorowkowego - skacze na wolnych obrotach
Sprawdzałem to i jest wszystko ok, czyli po wyłączeniu silnika wiatrak w alternatorze obróci się jeszcze chwilę. Jutro wymienię pasek klinowy i przy okazji sprawdzę jeszcze raz wszystko. Może jest coś z rolką prowadzącą. Zobaczymy jutro. ---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ---------- Odprowadzając samochód do garażu zauważyłem, że napinacz zaczyna klekotać jak kręciłem kołami w miejscu. A jak dojechałem kierownicą do końca, to jeszcze bardziej zaczął skakać. I teraz nie wiem, czy to była by pompa wspomagania? Sprzęgło alternatora jeszcze raz sprawdziłem i jest ok. Tak jak pisałem jutro podczas wymiany paska posprawdzam to co się da. ---------- Post dopisany 22-03-2013 at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany 21-03-2013 at 20:38 ---------- Pasek wymieniony. Tak jak pisałem, posprawdzałem wszystko jeszcze raz i dalej to samo. I nie mam pomysłu jaka może być przyczyna. Wszystko wydaje się być ok. Macie jeszcze jakieś pomysly?
-
[B6 AWX] Napinacz paska wielorowkowego - skacze na wolnych obrotach
Witam! Mam też podobnie. Koledzy, dzisiaj zadowolony i pełny szczęścia, że udało mi się wymienić bez rozkręcania przodu napinacz paska alternatora (oczywiście nówka oryginał). Odpalam samochód, żeby sprawdzić czy wszystko ok i co si okazuje..., że jest to samo. Czyli napinacz skacze na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to jest ok. Sprawdziłem sprzęgło alternatora (chodzi lekko i nie jest zatarte), pompę wspomagania i kompresor klimy. Wszystko ładnie chodzi bez problemu. Także trochę mi ręce opadły. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
-
[B6 AVF] Odgłosy piszczenia pod maską-gdzie szukać przyczyn?
Witam! Koledzy, dzisiaj zadowolony i pełny szczęścia wymieniłem bez rozkręcania przodu napinacz paska alternatora (oczywiście nówka oryginał). Odpalam samochód, żeby sprawdzić czy wszystko ok i co si okazuje..., że jest to samo. Czyli napinacz skacze na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to jest ok. Sprawdziłem sprzęgło alternatora (chodzi lekko i nie jest zatarte), pompę wspomagania i kompresor klimy. Wszystko ładnie chodzi bez problemu. Także trochę mi ręce opadły. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
-
[ALL] Sprzęgło alternatora
A możecie podać link do przykładowej aukcji z takim kluczem? Bo znalazłem kilka i nie wiem który dokładnie. Z góry dzięki.
-
[ALL] Sprzęgło alternatora
A ja zapytam czy ktoś może próbował regenerować to sprzęgiełko (wymiana łożyska jednokierunkowego)? Jeśli tak, to powiedzcie co i jak.
-
Kierownica multifunkcyjna
Wbrew pozorom nie ma dużo roboty. Jak masz wszystko to 2 godzinki i po bólu.
-
guzik hamulca ręcznego a4 b6
Sorki :-)) Zamotałem się. Hehehe.
-
guzik hamulca ręcznego a4 b6
Podajcie numer tego guzika, bo ja też mam do wymiany. Dzięki
-
[ALL B6] co to za kostka..???
Mam gdzieś jeszcze ten zestaw w garażu, ale nie wiem czy będzie się do czegoś nadawał. Zresztą był pod jakiś stary telefon.
-
jak w a4 b6 zdemontowac raczke hamulca recznego musze dostac sie do przycisku
Ja jeszcze dla lepszego widoku tej blaszki położyłem sobie lusterko pod ręcznym i nie musiałem celować na oślep ;-)
-
[ALL B6] co to za kostka..???
Dokładnie, ja miałem taką przy zestawie głośnomówiącym firmy NOKIA.
-
Jak Podłączyć Orginalny wzmacniacz
Ja też podłączałem ori wzmacniacz pod nieori radio. Całkiem prosto, tylko, że musiałem wiązkę kabli ciągnąć do tyłu do wzmacniacza. Jakby co, to pytaj. Chyba, że masz instalację pod ori radio, to trzeba moduł do tylnych głośników dokupić i będzie wszystko cacy.
-
Audi A4 B5 - twarty hamulec i brak turbo
Miałem tak samo. U mnie spadł wężyk podciśnienia. Nie wiem jak Ci wytłumaczyć. U mnie był on przy samej chłodnicy po lewej stronie. Tam tak idzie kilka tych wężyków, również od sztangi w turbinie. Zsunął się z takiej małej gruszki. Popatrz dobrze, to może będzie u Ciebie to samo.
-
Demontaż tapicerki bagażnika. Pilne!
Ten plastik trzyma się na dwóch zatrzaskach. Jak otworzysz klapę to są one na dolnej części plastiku od środka. Musisz delikatnie podważyć wkrętakiem, wciskając go między plastik a zamek. Te zatrzaski zaskakują tylko na około 1mm, także wystarczy trochę odchylić. Tylko uważaj, bo plastik jest delikatny i łatwo go zdeformować. Ja jeden popsułem :-)) Jeśli jeszcze nie dasz rady, to jutro zrobię fotkę.
-
Schemat / głośniki / radio / zasilanie
Jak masz BOSE to na kratkach głośników będą loga BOSE.
-
Schemat / głośniki / radio / zasilanie
Jak masz BOSE to będzie pasowało, a jak masz zwykły system, to szukaj do nie BOSE.
-
Miejsce na sub w sedanie?
A w kostce ISO od głośników masz 4 kable czy 8 ?
-
Miejsce na sub w sedanie?
Tu masz jak podpiąć CAN-y z zegarów http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-z-zegarow-do-radia-14771/ Ale jak masz wzmacniacz z tyłu to powinieneś mieć wtyczkę mini ISO żeby ja wetknąć do radia i wtedy tył powinien grać
-
Słaby nadmuch klimy.
Możesz przełożyć swoją elektronikę ze środka i włożyć ją do obudowy od nowego klimatronika. Cała operacja trwa 20 minut a nie będziesz musiał nic VAGować. Ja przekładałem od z mojej B6 do klimatronika 2 DIN z B7 i wszystko działa jak ta lala.
-
Pełny fis a nie oryginalne radio
Jeśli stacja jest przystosowane do czytania informacji z szyny CAN, to będą wyświetlane informacje. Ja mam stację DYNAVIN i mam info na FIS-ie.
-
Miejsce na sub w sedanie?
Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że takie półeczki są, hehe. Ale raczej nie będę kupował. Jak słucham bardzo głośno, to półka trochę brzęczy, ale to tylko słyszę jak głowę wsadzę w bagażnik, ale siedząc na tylnym siedzeniu nic nie słychać, A bas czuć i słychać całkiem, całkiem. ---------- Post dopisany at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ---------- Kshyhu87 Gra całkiem przyzwoicie. Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem jeżdżących dyskotek, także wystarcza mi w zupełności.
-
Miejsce na sub w sedanie?
ZBIGOK Tzn od bagażnika masz otwór na suba, ale od góry nie wycinałem żadnego otworu, bo nie ma takiej potrzeby. Głośnik widać tylko w bagażniku, a od środka normalnie masz półkę ale bez żadnej dziury.
-
dziwne zachowanie
A czy przygasają kontrolki po tym cyknięciu? Może bendix blokuje. A może cewka padła (jak nie przygasają lampki).