Treść opublikowana przez MemberA4
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Miałem taką samą sytuację jak Twoja. Sanki były przerdzewiałe i dla tego je wymieniłem przy rozkrecaniu wahaczy aluminium w tulejach się całkowicie rozkruszylo. Te tuleje sa wymienne. Dobrze Ci radze poszukaj innych sanek w lepszym stanie bo reanimacja twoich wyjdzie o wiele drozej i niepotrzebnie się narobisz. Ja za sanki z wahaczami dalem 250 i sa w zarabistym stanie. Jedynie musialem "młotkować" zwrotnice do gołego metalu z grubej warstwy rdzy i je prysnac podkladem i nawet fajnie to wyglada bo sie wyróżniają[emoji16] O oleju do skrzyni jest temat w którym musisz sobie wybrać jaki chcedz miec Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Jak sprawdzić przegub wewnętrzny w A4 B7?
No ja mam dwa rodzaje miękki i twardy i tym twardym rozbijalem oba przeguby bez problemów ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Z wymiana uszczelnienia nie bedziesz mial problemów a koszt to kilka złotych. Jak będziesz rozkręcał zawieche to sprawdź czy wytrzymają to tuleje w wahaczach aluminiowych bo te kołnierze w nich lubią pękać. U mnie po całkowity rozkreceniu wszystko się rozpadło bo takie sa uroki czesci podwozia od anglikow. Nie bawiłem się w pojedyncze części tylko kupilem w zacnym stanie cale sanki z wahaczami od B7 i zwrotnice odrdzewilem i pomalowalem czerwonym podkladem oraz od razu montowałem nowe lozyska SKFu na tył Co do oleju to nie przesadzaj z tym oryginalem, to jest zwykly dyfer wlej lepszy olej 75w90 i będzie ok [emoji3] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
A moze w którejś śrubie zderzakowej pękła sprężynka i dla tego nie odbija. Chodzi o te sruby na skrzyni tylko musisz dojsc które sa od czego. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
wymiana tulei gumowo-metalowych sanek audi a4b6
W serwisie to opuszczają sanki na tyle aby użyć ściągacza hydraulicznego. Sam to możesz spróbować ściągaczem śrubowym ale wątpię żeby Ci się udało je wycisnąć po tylu latach. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiary przegubów wału i tylnych półosi.
Koledzy macie może jakieś informacje na temat wymiarów przegubów wału napędowego w B6 quattro i przegubów wewnętrznych w tylnych półosiach? Gdzieś wyczytałem że do wału podchodzą przeguby od jakiegoś Jeepa a do tylnych półosi od VW Transportera T4. Czy ktoś potwierdzi te informacje? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Qatrro szarpnięcie po odpuszczeniu gazu i dodadaniu
sprawdźcie poduszkę dyfra ta z lewej strony jak jest wyrobiona to dyfer potrafi "podskakiwać" podczas dodawania i odpuszczania gazu
-
Poduszka Skrzyni biegow TWARDOSC ?? KTOS WIE ??
Wejdź tutaj https://webcat.zf.com/?SPR=19 jak klikniesz na numer poduszki to później rozwiń informacje " i " przy modelu auta tam znajdziesz dużo informacji w jakich skrzyniach była montowana dana poduszka
-
Jak sprawdzić przegub wewnętrzny w A4 B7?
W czym chcesz rozmontować ten przegub? jak w AWX to ściągasz cały kielich z rolek, czyli ściągasz opaskę ta duzą, pózniej osłonę i zbijasz młotkiem gumowym ten kielich z rolek. Przy montażu tez musisz wbić młotkiem gumowym ten kielich na te trzy rolki
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
jak masz możliwośc u kogoś na rolkach lub podnośniku kolumnowym to sprawdzić to lepiej tak zrób bo zaczniesz szukać po omacku....
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
hmmmm czyli wibracje masz gdy jest różnica prędkosci obrotowej kół a moze Torsen? bo gdzieś mi kolega z forum napisał ze tez miał wibracje w quattro i po wymianie skrzyni ustało u niego a po rozebraniu okazało się że miał luzy na torsenie no ale to jest juz ta droższa opcja
-
[B7 1.9 TDI] Wpada w wibracje przy przyśpieszaniu
objawy podobne do uszkodzonych przegubów wewnetrznych półosi poszukaj na forum o tej tematyce
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Juz raz zadawałem tutaj pytanie, po co niektórzy rozpinają przewód w wysprzęgliku? Ja za każdym razem jak zdejmuje skrzynię odkręcam jedna śrubkę i wyciągam go z oczka w skrzyni i nie martwię się o jakiekolwiek odpowietrzanie później. Z wsadzaniem go z powrotem tez nie ma takiego problemu Były dwa rodzaje wysprzęglików więc wszystko możliwe ze byly inne w tych samych autach. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
zakładasz sprzęgło od AVF?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
tak samo z lewym pływakiem do pierwszego VIN co podałem był pływak o nr 8E0201317M po VIN drugim wychodził juz pływak o nr 8E0201317N
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
do nr VIN 8E-2-020 000 był czujnik poziomu z nr 8E0919673AF pózniej po nr VIN 8E-2-020 001 był czujnik 8E0919673AG jak Ci się uda to zobacz u siebie jaka masz teraz jeśli masz 8E0919050AE to na zbiorniku dawcy powinienes mieć numer z końcówką AG i wtedy wedle prawa natury powinno dobrze wskazywać poziom
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
napewno masz 8E3? nie ma przed 3 cyfry 2 lub 5?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Założyłem skrzynie, cały tylny zawias z dyfrem i przykrecilem wał. W podpore walu wsadzilem podkladki aby wysrodkowac otwory i skrecilem do mocowan walu, później całość podnioslem do podwozia i zespawalem. Tylko uważaj żeby nie przepalic podlogi bo cienka blacha tam jest. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Napisz tutaj w temacie pierwsze 7/8 cyfr z vinu obu samochód. Jak znajde wolna chwile to zerkne w etke a może ktoś inny wcześniej Ci sprawdzi. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
nie ma tłumika drgań przyłóż od razu osłone podpory wału zeby Ci się otwory montażowe później nie minęły do zamocowania tej osłony termicznej ja niestety nie miałem dystansu do skrzyni i własnie o te 0,5cm mam przesunietą podporę w stronę silnika ale to w niczym nie przeszkadza jakby co bo na wale napędowym nie ma żadnych naprężeń
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
Ostatnio przeglądałem ELSA i tam jest właśnie o tym wspomniane i serwisówka dopuszcza o 5mm wyjście strzałki w prawą stronę poza wycięcie w napinaczu Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
z pływakami w zbiorniku możesz mieć różnie ale raczej w ta gorszą strone bedzie no ale zawsze mozesz spróbować, a najlepiej jak porównasz swój nr VIN z pływakami w ETKA bo wychodziły dwa rodzaje. Ja przed zamontowaniem zbiornika najpierw sobie sprawdziłem czy bedzie dobrze wskazywać tylko ja miałem wszystko z 2003r i o dziwo numery zgadzały się z tymi w etka jedynie musiałem skorygować wskazywanie na desce bo przy pełnym zbiorniku za mało mi pokazywał. Jeśli chodzi o skrzynię to Ty masz prędkość odczytywana ze skrzyni a skrzynia GBC ma zaślepke tego czujnika i nikt raczej nie wie czy jak przełożysz swój czujnik ze skrzyni bedzie pokazywał prędkość, w srodku musi być taki pierścień plastikowy z magnesikami(mozesz spróbować równiez to przełożyć ze swojej skrzyni). Z pompa ABS raczej nie bedziesz miał problemów tu chodzi o kodowanie tylko
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
są w cenie poduszek od 2,5tdi a i nowe sa tez tańsze z tego co widziałem na allegro
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Koledzy próbował ktoś z Was zakładać poduszkę silnika od A6 C6? ten zaworek to napewno będzie działał ale najbardziej chodzi mi o to czy te poduszki są takiej samej wysokości oraz czy wytłumią charakterystykę drgań naszych PD? Może ktoś ma dostęp do takiej poduszki i mógłby ją pomierzyć? Według mnie była by to bardzo dobra alternatywa dla naszych poduszek. Pozdrawiam
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
raczej bez tego się nie uda ...