Treść opublikowana przez Rudi
-
[B5 AFN] Turbo-chip-fmic? co wybrac
nie wybebeszaj kata...bo bedzie brzęczał strasznie...po prostu wstaw prosta rurę Ja wybebeszyłem i nie wstawiałem rurki i wcale nie brzęczy. Tak jak pisałem wcześniej pojawiło się tylko lekkie gwizdanie i słyszalne tylko na zewnątrz. W srodku bez zmian (jeśli nie liczyć lepszego przyspieszania )
-
[B5 AFN] Turbo-chip-fmic? co wybrac
Też się zgodzę że będzie żwawsze. Ja po usunięciu kata zauważyłem troszkę większe dymienie i lekki gwizd.
-
[B5 AFN] Jak zdjąć misę olejową w AFN-nie
Jak robiłem sprzęgło i wyjmowałem skrzynię to widziałem jedną z przodu dwie na wysokości silnika i dwie mocowane na łapach do skrzyni. Chyba że coś mi się przewidziało
-
[B5 AFN] Końcówki wtrysków - montował ktoś takie ?
Dzięki
-
[B5 AFN] Poziom oleju wzrósł
Na prawdę nie chcę się wymądrzać, ale jak jak ostatnio wymieniali mi olej i wyciągneli go do zera przez bagnet i wlali 4 litry, to poziom oleju był pomiędzy max a połową stanu. Jak spuszczali przez korek, to miałem zawsze max i ok 100-150ml na dolewkę, więc jest chyba różnica jakim sposobem się spuszcza przepracowany olej?
-
[B5 AFN] Końcówki wtrysków - montował ktoś takie ?
A gdzie byłeś w serwisie (miasto)?
-
[B5 AFN] Końcówki wtrysków - montował ktoś takie ?
Ten sam powód ;(
-
[B5 AFN] Końcówki wtrysków - montował ktoś takie ?
Witam Zacząłem się zastanawiać nad zmianą końcówek i znalazłem coś takiego. Wiem że to nie Bosch ale jest 5 razy tańsze. Jeśli ktoś takie zakładał i na nich jeździ to proszę o opinie. DSLA 150P 520 od tego Allegrowicza http://www.allegro.pl/show_item.php?item=561249885
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
A ja mam dla wszystkich, których ori spryskiwacz nie wystarcza taką propozycję. W ułamaną końcówkę wkleic kawałek sztywnej plastikowej rurki. Na ramię wycieraczki przykleić spryskiwacz od Sprintera albo id Iveco Daily. Później połączyć to gumowym wężykiem i gotowe. Działa lepiej niż ori bo spryskuje szybę przed piórem i na całej powierzchni a nie tylko środek. Tak to wygląda: Jak ktoś będzie zinteresowany to piszcie to wrzucę inne fotki.
-
[B5 AFN] Biegi czasami haczą
I tak trzeba zrobić! Swoją drogą też miałem (mam) czerwony, a ten który kupiłem na dolewkę też jest przeźroczysty. Jak kupię i wymienię to dam znać czy coś się poprawiło.
-
[B5 AFN] Biegi czasami haczą
No właśnie dlatego się dziwię! Bo skoro wcześniej skrzynia pracowała ok, a po dolaniu się pogorszyło to albo to nie ten mobil (chociaż z pewnego źródła i na pewno 75W90 za ponad 50 zł/litr), albo powinien być zupełnie inny olej. Więc zanim go wymienię to na 100% się upewnię. A najprościej będzie zadzwonić do serwisu
-
[B5 AFN] Biegi czasami haczą
rikardo to co mówisz jest bardzo prawdopodobne. Przy doborze oleju opierałem się na postach forumowiczów i jeśli im wierzyć to oryginałem jest mobil 75W90. Ale rzeczywiście olej fabryczny może być innego producenta. Ps. Pamiętasz może ile kosztował cię ten olej do skrzyni?
-
[B5 AFN] Biegi czasami haczą
Masz rację nie wiem. Ale jeśli go ktoś wymienił, to wlał chyba rzadszy a nie oryginał. Bo jeśli po dolewce pół litra oryginału, biegi zaczęły gorzej wchodzić, to aż boję się pomyśleć jak pracowałaby skrzynia po całkowitej wymianie!
-
[B5 AFN] Biegi czasami haczą
Mi zaczeły "chaczyć" jak dolałem 0,5l oryginalnego oeju 75W 90, bo było za mało ;(
-
Co ile wymiana oleju w skrzyni biegów i tylnym moście A4 B5 quattro?
Może mój post nic nie wniesie, ale może da do myślenia. Jakieś dwa tygodnie temu wymieniałem sobie sprzęgło więc pomyślałem że warto sprawdzić olej w skrzyni i jego stan. No niestety było troszkę za mało . Przewertowałem forum i jak niektórzy radzą nie wymieniać tylko dolać ale oryginalnego. (Inni radzą wymienić). Mój jak sprawdziłem wyglądał ,jakby niedawno go wlali. A naręcone mam 330000 Km. Więc dolałem 0,5 L , tak jak wyczytałem oryginał: 75W 90 mobila. I co się okazało biegi do trójki wchodzą dość ciężko. Po rozgrzaniu silnika poprawa jest niewielka . Czwórka, piątka i wsteczny bez problemówale 1, 2 i 3 ...no powiem nienajlepiej. Czuć opór przy zmianie a wcześniej tego nie było. I jak teraz poprawiłem sobie sprzęgło to się znowu zaczeły kłopoty z biegami. I niby wszystko ok, stan i oryginalny i brzydko mówiąc- kupa! Dlatego ja powiem tak sprawdzić stan i zanieczyszczenie oleju, i jak jest ok to nie zmieniać.
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Może trze ci nie pióro, a metalowy uchwyt, w którym pióro jest zamocowane. Może za ostry kąt? Kolego (rav) może nie waro z tym do mechaniora bo praca nie jest skomplikowana. No chyba,że nie masz czasu?
-
[B5 AFN] Silnik bierze dużo oleju po regeneracji turbosprężarki i zmianie oleju na syntetyczny
Ja za regenerację mojej turbawki zapłaciłem 700 PLN z dwuletnią gwarancją. 1,5 roku jazdy i na razie ok. Mam 330 000 km i na 15 000 pomiędzy zmianami i nic nie dolewam. Fakt przedmuchy na korku wlewu oleju widać ale olej na bagnecie nie schodzi mi poniżej min.
-
[B5 AFN] Dymienie na czarno a zły kąt wtrysku
Dzięki willa. Takoch forumowiczów cenię. Konkretnie i na temat. Dzięki
-
[B6 AYM] Kłopot z uruchomieniem silnika
Lekko może przydymiać ale kolega Roland pisze, że jest "kupa dymu" a tu powodem może być paliwo (złe dawki) :gwizdanie: Ale dobrze jakby podpiął Vaga i zrobił logi.
-
[B6 AYM] Kłopot z uruchomieniem silnika
Jakiego koloru dym? Są bąbelki powietrza w przewodzie doprowadzającym paliwo do pompy? I
-
[B5 AFN] Jak mam naciągnać pasek wielorowkowy ?
Mam nadzieję,że to to. Jakby coś jeszcze się działo to pytaj- będziemy dalej myśleć. (rowek o głębokości 1mm nie zmusza jeszcze do wymiany pierścieni ślizgowych (to nie komutator ), bo te pierścienie są bardzo grube prawie do ośi alternatora, ale to tak na przyszłość i do wiadomości- i proszę się nie obrażać o tą dygresję :gwizdanie: Tymczasem wszystkiego dobrego i jak najmniej awarii.
-
[B5 AFN] Jak mam naciągnać pasek wielorowkowy ?
Banshee Jak masz kolo pasowe ze sprzęgłem to ja bym to obstawiał, bo miałem identycznie jak ty. Jak zacznie ci świecić kontrolka na niskich obrotach (bieg jałowy) to otwórz maskę i posłuchaj. Jak to jest to koło pasowe to na pewno usłyszysz. roman0012 A jak jest przy załączonej klimie? Też słychać czy nie?
-
[B5 AFN] Jak mam naciągnać pasek wielorowkowy ?
Jak masz słaby aku z rana to po pierwsze sprawdź ładowanie. Może masz za niskie i nie doładowuje akumulatora. A jak z kontrolką, nie zapala ci się czasami? Bo jak tak to może szczotki są już za krótkie. To metaliczne "rzezienie" -jak napisałeś, może pochodzić od łożysk w alternatorze. Jak zrzucisz pasek z koła i zakręcisz alternatorem to powinienyś usłyszeć czy to łożyska czy nie. Daj znać co z ładowaniem (ile ma V powinno mieć 14 V albo ciut wyżej) i jakie wnioski jeśli chodzi o łożyska.
-
[B5 AFN]kłopoty z odpalaniem
Pewnie, że warto a forumowicze na pewno pomogą w nauce i obsłudze
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Jak na sworzniu jest duży luz to może da się dotoczyć jakąś tulejkę z mosiądzu. Ale sprubuj może wymienić na inną bo ta jest pewnie odkształcona i pewnie drży tylko w jedną stronę. Może spróbuj ją odwrucić? I przetrzyj jeszcze pióro rozpuszczalnikiem.