Treść opublikowana przez Rudi
-
[B5 AFB] Niebieski dym po regeneracji pompy
Vag coś pokazuje?
-
[B5 AFN] Sprzęgło - wymiana plus koło dwumasowe
No to się cieszę. Daj znać jak wymiana. Pozdro.
-
[B5 AFN] Sprzęgło - wymiana plus koło dwumasowe
Jak się nie mylę to wszystkie afn-y mają dwumasy. Jak ci trzęsię po częstym użyciu sprzęgła to na pewno masz tarcze i docisk do wymiany. Koło musisz oblukać jak je wyjmiesz z auta. Niektórzy radzą wymieniać cały kpl sprzęgła czyli docisk+ tarcza+ łożysko+ koło dwumasowe. Ja mam trochę odmienne zdanie Sprzęgło do wemiany, dwumas tylko jeśli jest zużyty.
-
[B5 ADR] Pedał sprzęgła - po zwolnieniu nie wraca do położenia wyjściowego
Tak jak pisałem. Odpowietrzyć jeszcze raz i obserwować
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Wymiana filtra nie zaszkodzi. Tymbardziej, że go jeszcze nie wymieniałeś (dobrze zrozumiałem?). Koszt niewielki, a możliwe że to właśnie przyczyna???
-
[B5 AFN] Wymiana wisko - problem z odkręceniem śruby
Bardzo by pomogło, bo patrzyłem na etce, ale na rysunkach nie bardzo to widać.
-
[B5 ADR] Pedał sprzęgła - po zwolnieniu nie wraca do położenia wyjściowego
Ciężko powiedzieć, ale dla pewności sam bym odpowietrzył. Bardziej miękki może być. Po wymianie sprzęgła nanowe pedał też lżej pracuje. A masz nową pompkę czy starą po naprawie?
-
[B5 AFN] Sprzęgło - wymiana plus koło dwumasowe
Ja bym najpierw wyjął to sprzęgło (czyt. komplet sprzęgła +dwumas) i obejrzał. Bo może dwumas nie jest walnięty? Jak skakał przy ruszaniu to kpl sprzęgło na pewno ale co do koła to wstrzymałbym się z zakupem, abo zapytał czy w razie czego można odesłać (oddać).
-
[B5 AFN] Wymiana wisko - problem z odkręceniem śruby
Sóby na wisko ogólnie ciężko odręcić. Ja kiedyś próbowałm w omedze i się poddałem Najlepiej jak podjedziesz do jakiegoś dobrego warsztatu, to ci podpowiedzą. I jeszcze jedno, mógłbyś dać jakąś fotkę, bo nie bardzo wiem o którą śróbę ci chodzi.
-
[B5 ADR] Brak wysprzęglenia
Albo pompka albo wysprzęglik zaczyna przepuszczać. Jak pisałem wyżej do wyjęcia i sprawdzenia. Często zbiera się osad na gumce tłoczka i zaczyna przepuszczać. Czasami wyczyszczenie wystarczy
-
[B5 ADR] Brak wysprzęglenia
Może to pompka albo wysprzęglik. Lepiej to najpierw wyjąć i obejrzeć niż pchać się w wymianę sprzęgła. Tymbardziej, że jak nie było z nim wcześniej problemów, to musi byś albo jedno albo drugie. Sprzęgło sobie daruj na razie.
-
[B5 AFN] Właściwa temperatura motoru
Ja tam kupiłem w sklepie za 30 zł i hula do dzisiaj!
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Aaaa.., to nie. Ja mam wydłubanego i myślałem, że może jest coś wspólnego, ale jak ty go nie wyjmowałeś (chyba, że zrobił to ktoś przed tobą) to wspólnej cechy nie ma. To odnośnie dymienia. Co do telepania to faktycznie może być coś z przytkanym filtrem. Przy dużych obrotach nie dostaje takiej dawki jak powinien i dlatego kaszle, bo nie daje rady zaciągnąć tyle ile by chciał. Albo jest gdzieś nieszczelny układ paliwowy i zaciąga powietrze- hmmm, ale wtedy byś miał problem z rozruchem. A ty jak mniemam z tym kłopotu nie masz. A paliwko tankowałeś tam gdzie zawsze czy w innym miejscu?
-
[B5 AFN] Walnięte wtryski - włożyć oryginał czy da się podrasować na innych ?
Całe wtryski, czy może końcówki zaczęły lać?
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
campino, a masz kata czy go wydłubałeś?
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
W rocznym dieslu też będzie sadza . A tu, twierdzenie nazbierania się sadzy przez 13 lat, nie jest odpowiedzią na rozwiązanie tego problemu u kolegi campino czy choćby u mnie. Bo skoro dymi to nie z sadzonej sadzy na wydechu tylko z innego powodu!
-
[B5 AFN] Pękł przewód ciśnieniowy pompa - wtrysk - jaka mogła być przyczyna ?
Może ktoś ją przy dokręcaniu za bardzo przegiął i z czasem strzeliła, ale to tylko moje domysły. A może gdzieś podrdzewieła? Nie mam więcej pomysłów.
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Szczeże wątpię w to "nazbieranie" się sadzy w wydechu.....
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Ale, żeby sadzą żucał...?
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
Podłącze się i powiem co wiem o dymieniu. Turbawawka po regeneracji i wywalony kat. poprawa nie wielka. Sprawdzenie szczelności dolotu i ciśnienia na cylindrach -ok Wszystkie filtry powymieniane- nic nie dało Wymienione końcówki wtrysków- trochę lepiej bo nie widać już takich batorów za autem. Ale dzisiaj przygazówka na betonie, w warunkach jak kolega i też sadza została. Już mi ręce opadają Został już chyba tylko zawór na pokrywie od klawiatury do wymiany, bo już mi pomysłów brakuje Na logach ok a tu takie rzeczy... Może więc, campino mamy jednakową usterkę (cy cuś) do usunięcia?
-
[B5 AVG] Maksymalna prędkość 1.9 TDI 110KM 1999r.
Ale jak patrzę na prędkość radarów to klimatronik zaniża o parę kilosów.
-
[B5 AFN] Pomocy autko staneło
A pokazywał ci czy tak tylko na słowo. Bo jak faktycznie pompa to podzwoń najpierw po pompiarzach w twojej okolicy i się zorientuj w cwnach. Chyba że ktoś z forum robił już pompę w twojej okolicy. PS. To chyba pierwszy przypadek jaki znam, padła VP 37. VP 44 to rozumiem- zdarza się częściej ale w 1.9.
-
[B5 AFN] Kiedy wymieniać szklanki w silniku ?
Tak, tak jak do wymiany to wszystkie. Po prostu zdziwiła mnie ta liczba, ale ty masz benzynkę jak widzę. 6 cyl x 5 zaworów= 30 zgadza się. PS Chyba troszkę działy pomieszałeś.
-
[B5 AFN] Odciski na zenętrznej stronie paska - czy to normalne ?
Tak, tak wszystko było wymieniane. No nic w sobotę zrzucę przód i zobaczę jak tam naciąg. Rozumiem że punkty na napinaczu mają być w linii? Czy te kreski to maź naciąg?
-
[B5 AFN] Klocek nie bierze całą powierzchnią
Pikuś Po pierwsze, to się nie gorączkuj ( przecież prubuję ci jakoś pomóc) Po drugie, to żle mnie zrozumiałeś (żle napisałem). Pisząc, że sztywno siedzi miałem na myśl to, że siedzi sztywniej niż zewnętrzny (bo jest dalej od śrób i ma większe pole manewru)- ok moja wina za niezrozumiałe wyrażanie się... Po trzecie, ja ciebie źle zrozumiałem. Myślałem, że ściąga cię cały czas, ale przy hamowaniu a nie podczas jazdy. Teraz już wiem, że jest odwrotnie. Zgadzam się że to może być jakiś syf w przewodach. I jeszcze jedno- grzeje ci się to koło? Jeszcze sobie jedno przypomniałem. Miałem podobny efekt ścierania sę tarcz jak kończyły mi się klocki. Po wymianie wszystko się dotarło i jest ok. Nie wiem co ci doradzić więc życzę powodzenia.