Treść opublikowana przez Adikoss
-
1.6 AHL dławi się, dusi, szarpie, błąd Lambdy 537, brak mocy
Dzięki za odpowiedź dokładny błąd jaki mam to 537 regulacja lambda wartość dolna, dodatkowo zauważyłem że szarpanie występuje tylko do 2 tys obrotów powyżej ustaje jak piłuje auto to da się jeździć. Nie mam gazu. Zauważyłem dodatkowo że wydech jest cały okopcony a znajomy jadąc za mną stwierdził że przy ostrej jeździe auto mi kopci.
-
1.6 AHL dławi się, dusi, szarpie, błąd Lambdy 537, brak mocy
Witam, koledzy tak jak w temacie mam problem z silnikiem 1.6 AHL od jakiegoś czasu walcze z szarpaniem/duszeniem się silnika podczaj jazdy gdy dodaję gazu silnik zachowuje się jak by coś mu powietrze odcielo brakuje mu mocy i szarpie jedyny błąd jaki pokazuje to 537 Lambdy. Już raz wymianialem sondę lecz na zamiennik NTY który jest aktualnie w samochodzie i tu pytanie czy takie objawy może powodować Sonda Lambda? Czy szukać gdzieś dalej przyczyny.
-
Wolno spadające obroty pomocy
Mam identycznie udało Ci się ustalić przyczynę?
-
Licznik, Zacinając się wskazówka Prędkości
Ehh z tym imo i kodowaniem to raczej sam nie dam rady kabel mam ale zwykły + polski vag od czasu do czasu błędy sprawdzę ? prawdopodobnie pada silniczek więc od tego zacznę ?
-
Licznik, Zacinając się wskazówka Prędkości
Dzięki za odpowiedzi a dużo roboty z taką wymianą licznika?
-
Jak odpowietrzyc układ chłodzenia
Chyba nie ma potrzeby tego odpowietrzać, z tego co pamietam jak kiedys się pytałem o coś takiego po mechanikach to mówili że nie ma potrzeby bo układ sam sie odpowietrza...
-
Licznik, Zacinając się wskazówka Prędkości
Witam, czy ktoś z was miał kiedyś problem z zacinającą się wskazówką prędkości u mnie wystepuje od roku jakoś a samochód mam 7lat... zdarza się że wskazówka prędkości zacina się przykładowo po zgaszeniu samochodu spada na 10km/h i tak zostaje podczas jazdy ledwo sie podnosi i pokazuje 40km/h gdy jade 80km/h raz zadziała dobrze a raz tak że skacze, zatrzyma sie i w ciagu sekundy wskoczy na prawidową prędkość. A4 B5 1998r. 1 Lift licznik z zegarkiem Analogowym.
-
Problem z centralnym
Ma wlasnie podobny problem do wymiany raczej pompka zestaw naprawczy 120zl z allegro z tego co sprawdzalem niedawno
- Dziwna paca silnika AHL
-
Lpg a4 1.6 98r. Propozycje instalacji, ocena?
Witam Proszę o ocenę tych propozycji ktore dostalem od gazownika: brc sequent 24 (reduktor BRC, wtryskiwacze BRC) - 2700 zl-stag Q-BOX plus (reduktor AC150, wtryskiwacze BARACUDA) - 2600 zl-kme nevo (reduktor KME TUR, wtryskiwacze OMVL) - 2300 zl -stag go fast (reduktor AC150, wtryskiwacze ACW01) - 2200 zl. -Agis (reduktor ZAVOLI, wtryskiwacze VALTEK) - 1900zł zastanawiam sie nad montażem tych w przedziale 2200-2300 ktora bedzie lepsza? mozliwe ze cena bedzie juz troche inna bo takie dostalem na początku 2016r.
-
Problem z wolnymi obrotami silnika - Pomocy
Walczyłem dlugo z takimi wlasnie objawami jak u ciebie kombinowalem kable, sondy i przepływka a koniec końców okazalo sie ze dolot byl nieszczelny, nawet przepustnica wymienilem. Sonda nie da ci takich objawów nawet jak sa jakies bledy tez je mialem, sprawdz najpierw szczelnosc potem przepustnice i jeśli to nic nie pomoze to dopiero resztę.
-
1.6 AHL Dziwny Problem z Obrotami
Nie no nie zauważyłem żeby hamowanie zatrzymanie miało na to jakiś szczególny wpływ, błedów przepustnicy nie mam ale coraz bardziej jestem nastawiony na to że to w niej problem tylko dlaczego tak jak pisałem po spaleniu sie bezpiecznika od nawiewu obroty sie utrzymywały...
-
1.6 AHL Dziwny Problem z Obrotami
Szukam pomocy z opanowaniem obrotów w moim Audi a4 1.6 98r. od jakiegoś roku walczę z falującymi obrotami raz jest lepiej a raz gorzej. Wymieniłem już Kable, świece, przepływomierz, filtry, czyściłem przepustnicę i dalej lipa... Obroty po rozgrzaniu silnika potrafią skakać od 200/300 do 900 dzieje się tak najczęściej po zatrzymaniu na światłach dojechaniu do zakrętu i wciśnięciu sprzęgła ogólnie wydaje się też jak by samochód nierównomiernie przyśpieszał czasami strasznie potrafi być zmulony. Ostatnio miałem dziwną sytuację ponieważ padł mi nawiew - przepalony bezpiecznik i w tym momencie moża powiedziec że przestały falować obroty do momentu wymiany bezpiecznika na nowy. Nie wiem co mam o tym myśleć czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? dodam że z włączoną klimatyzacją i podczas cofania słychać trzaski w głośnikach.... nie mam pojęcia o co tu może chodzić.
-
Silnik do remontu czy może lepiej SWAP? AHL
Remontuj to co masz też ostatnio miałem taki dylemat, no i najlepiej będzie popytać w kilku warsztatach żeby sobie kosztów niepotrzebnych nie zrobić.
-
Zmiana silnika z 1.6ADP na 1.8
Panowie a jaki powinien być średni koszt robocizny przy takiej Operacji nie licząc części poprostu sama robota mechanika?
-
Audi A4 B5 1.6 95r Falujące Obroty ..!
50-100zł zalezy od warsztatu.
-
swap silnika 1.6 na 2.8 Audi A4 B5
Koszta będą pewnie takie że już lepiej sprzedać to 1.6 i poszukać A4 z 2.8 Ale poczekajmy niech się wypowie więcej osób może nie będzie tak źle ;P
-
Zmiana silnika z 1.6ADP na 1.8
A duża jest różnica czy jeśli mam teraz 1.6 AHL 98r to muszę szukać odpowiednika 1.8 na rok 98. Czy poprostu z przedziału 95-98 a 99-01 już nie będzie pasowało?
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Lipa straszna bo mam właśnie to samo i już jakiś czas tak śmigam autem z tym ale tylko przez to że jest mi potrzebne nie mam nawet czasu tego do mechanika oddac. U mnie na zimnym tego nie słychac najgorzej jest jak sie nagrzeje. Jeden znajomy mechanik słuchał mówił że albo szklanki albo wał właśnie przebieg też taki jak u ciebie niedawno 250tyś i takie cuda...
-
Audi A4 dusi sie przy dodawaniu gazu tak jakby miało za dużo powietrza
Pewnie kable i świece ale przydało by się żeby autor wątku wyjaśnił co i jak może się przydać w przyszłości.
-
1,5 litra oleju na 1000km, uszczelniacze zrobione...
Pierścienie pewnie zapieczone, ja u siebie przerabiałem to już dawno temu zresztą jest wątek nawet tylko wtedy najlepiej rozebrać i zrobić to do porządku Najpierw tak jak ty zrobiłem uszczelniacze i gówno to dało. Sprawdź jeszcze czy nie ma gdzieś wycieków i czy dużo oleju idzie przez odmę w dolot do przepustnicy bo z tym mam aktualnie problem strasznie dużo oleju mi tamtędy wywala...
-
Przepustnica mokra od oleju silnikowego
Nie da się chyba dokupić tej odmy do 1.6 sam szukam... Chyba jedynie na szrocie szukać pozostało o ile znajdzie się jakąś a4 w 1.6...
-
Adaptacja przepustnicy, w końcu sie robi ?
A programem Polski-Vag da się? Sam jestem przed wymianą przepustnicy a mam program Polski-Vag kasowałem nim błędy ABS i Poduszek ale czy da się nim zrobić adaptację przepustnicy?
-
Spalanie w 1.6
Moja Też tak Pali, dużo jeżdżę po mieście to średnio mi 8 litrów wychodzi. kilka razy w miesiącu robię trasę około 85-90km w jedną stronę zawsze tankowałem przed za 100zł a jeździłem do 3tyś obr. momentami podczas wyprzedzania chwilowo do 4-4,5tyś. I przeważnie mi z tych 100zł cos zostawało (zawsze przed jeździłem tak żeby w baku było niemal zero stąd wiem) po powrocie. Ostatnio robiłem tą samą trasę tylko że już nie 3tyś obrotów a od 3,5 do 4,5tyś. chciałem sprawdzić po prostu spalanie i zauważyłem że nie dość że szybciej i dynamiczniej to jeszcze jakby mnie spaliła
-
Wysokie obroty
Ten przewód to Odma, co do spalania to może być coś z Lambdą ale wtedy raczej coś by na VAG pokazało. Co do tego co powiedział ci mechanik nie te Audi tak nie maja