Treść opublikowana przez dani270
-
A4 B5 fotel wolno sie nagrzewa
czyli wszystko jasne na weekend postaram sie sprawdzic opor i dam znac
-
AFN chiptuning ABT
jest tak jak piszesz ale dlaczego nie jest to zrobione np tak: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSVVmZGZ0M0wR2tREiJ7bS7IF7gd5PMXJR3A6SHRfbDWpeZdfDUbg i dlaczego tu sa dwwie kosci zmieniane?
-
A4 B5 fotel wolno sie nagrzewa
Jesli jest pokretlo(potencjometr) od 0 do 6 to raczej musi sterowac moca
-
A4 B5 fotel wolno sie nagrzewa
Witam mam grzane pupcie w mojej A4 tylko mam maly problem z fotelem kierowcy bo w porownaniu do fotela pasazera wolniej sie nagrzewa i slabiej ale caly grzeje i przed oddaniem go do poprawy tapicersiej byly przewody sprawdzane i sa wszystkie cale. Ma ktos jakies pomysly? Przelacznik od regulacji podgrzewania mozna jakos sprawdzic i czy moze byc tego problemu przyczyna?
-
AFN chiptuning ABT
Witam rozebralem dzis kompa bo po logach koledzy pisali ze mam chipa i mam pytanie rozebralem kompa i jest wlutowana podstawka w ktora jest wpieta druga podstawka z jakas dodatkowa elektronika na plytce i ciekaw jestem dlaczego ta podstawka jest inna niz te u nas stosowane i za co odpowiada kosc obok podstawki z biala naklejka Boscha? Patrzac na zdjecia poglladowe w gogle ecu z podstawkami sa tam dwie obok siebie tylko co to zmienia?Firma ktora robila czipa to jakas niemiecka ABT Foty: http://images69.fotosik.pl/308/b983f2ba9d8d33af.jpg http://images66.fotosik.pl/307/9a562cc1c309a703.jpg http://images67.fotosik.pl/309/4365606396882387.jpg http://images67.fotosik.pl/309/6ee71958b68ba80f.jpg
-
Zle poskładane TURBO
turbo rozebrane i wszystko dobrze bylo zlozone wiec trzeba szukac dalej
-
Kierownica z A4 b6 ?
ja mam taka odkad auto przyjechalo z niemiec A4 98r
-
Test z dioda zamiast przeplywki
egr czyszczony i zaslepiony kolektor tez czysty a logi mam w innym temacie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/285031-afn-kopci-glosno-pracuje-muli-logi/
-
Zle poskładane TURBO
dobrze sie czyta post kolegi powyzej bo wiadomo gdzie szukac przyczyny a juz chyba wszystko obadalem
-
Zle poskładane TURBO
Witam czytajac o zamuleniu samochodu czesto napotykam posty w ktorych forumowicze opisuja ze po regeneracji turbiny auto do ok 2tys obr marnie sie zbiera i mimo regulacji sztangi nie mam poprawy tylko dopiero po odeslaniu turbawki na reklamacje i zamontowaniu kolejnej. Moje pytanie brzmi co mozna spartolic podczas skladania turbiny przez co tak puzno wstaje?
-
Dawka paliwa sama sie zmienia
przy wymianie termostatu plynu chlodniczego nie wymienialem bo i tak mial nie cale 1,5 roku ok wymiany co do podbicia cisnienia na pompie to jest to zrobione na oko bo brak manometra by zmierzyc wtrysku 216 nie mam od koggo podmienic wiec ta opcja odpada ale wtryski byly zmieniane na wieksze i zeby dwa razy trafil sie wadliwy sterujacy? rozne fora rozne wypowiedzi dlatego dawka jest 5,8 ale zwieksze ja na dniach w poscie powyzej logi sa na innej przeplywce na ktorej silnik gorzej pracowal a w innym temacie mam logi z dioda http://a4-klub.pl/index.php?/topic/289654-test-z-dioda-zamiast-przeplywki/ Motul to raczej dobry olej i w zupelnosci wystarczy do takiego starego silnika zazwyczaj po nocy jak go odpale to chodzi glosno ale mowa tu glownie podczas jazdy do 2tys obr i troche cichnie po przejechaniu ok 3km i po zostawieniu silnika na chwile na jalowym a czasami poprostu calkiem cicho pracuje tak jak zdrowy tdi ale to zdazalo sie glownie w upalne dni turbo pozno wstaje odkad mam ten samochod i zastanawia mnie to czy moglo byc zle zlozone po czyszczeniu ze tak puzno wstaje bo czesto sie zdaza ze nawet te zalozone po regeneracji puzo wstaja i trzeba je odsylac na reklamacje
-
Test z dioda zamiast przeplywki
powietrza mu brakuje dlatego dawka paliwa zostala zmniejszona na 5.8mg
-
Chalas i dudnienie w środku
wydaje mi sie ze jednym z problemow jest oparcie tylnej kanapy ktore ma luz w dolnym jej mocowaniu, a innym problemem tez podejrzewam ze sa wyrobione poduszki na przednich amorach. a z innej beczki czy musza byc luzy na gumach stabilizatora i na lacznikach stabilizatora zeby stukaly ale tylko na agresywnych nierownosciach itp. gumy ani tulejki na lacznikach nie sa spekane
-
Test z dioda zamiast przeplywki
kata brak a wtryski kupione z koncowkami 216
-
Test z dioda zamiast przeplywki
dzieki. z jakiegos powodu cisnienie od dolu nie domaga i nie moge sobie z tym poradzic
-
Test z dioda zamiast przeplywki
Witam Dzis zrobilem logi z dioda w miejscu przeplywki ale auto i tak marnie startuje. Gdzie szukac przyczyny ?Gruszka podkrecona 2,5mm ale to nic nie dalo moze map sensor ma juz dosc? BS 000 http://vaglog.rtnet.pl/log_187158.html MB 000 http://vaglog.rtnet.pl/log_187159.html Dynamiczne 010,011 http://vaglog.rtnet.pl/log_187161.html 008 http://vaglog.rtnet.pl/log_187160.html
-
Kąt wtrysku wykres sie nie zgadza
Witam kat wtrysku jest dobrze ustawiony a na tdi timing sie nie zgadza punkt przeciecia lini. czy temp. paliwa nie jest za wysoka? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/021ce640f6cba2d9.html
-
Chalas i dudnienie w środku
wszystko co jest mozliwe z tylu w zawieszeniu zostalo wymienione tulejki na belce amortyzatory i lozyska amortyzatorow a efektow jakby zero;/
-
Dawka paliwa sama sie zmienia
termostat zmieniony podbite cisnienie na pompie i auto do tego znacznie ucichlo i mniej zaczelo dymic a dawke ograniczylem do 5,8mg ale dalej dziwnie pracuje. ostatnio przeplywke podmienilem ale odczucia z jazdy gorsze i wiekszego dymka puszczal przy pelnym gazie wiec ja umylem slodkiem do odtluszczania tarcz ale efekt poprawy byl minimalny bo dalej dziwnie buczal i mulil przy deptaniu z niskich obr. BS 000 - http://vaglog.rtnet.pl/log_185727.html MB 000-http://vaglog.rtnet.pl/log_185728.html Dynamiczne 008 - http://vaglog.rtnet.pl/log_185729.html 010,011 - http://vaglog.rtnet.pl/log_185730.html Na innym forum koledzy pisali ze dolne kolo od rozrzadu na wale moze byc za slabo dokrecone i zmieniaja sie fazy rozrzadu przez co silnik raz glosniej raz ciszej pracuje. Ktos na forum z czyms takim sie spotkal? Jak glosno pracuje silnik to brzmi jakby kat wtrysku sie zmienial albo jakby byl za mocno podlewany. A co do wtryskow to na razie musza takie zostac.
-
Chalas i dudnienie w środku
kazda wskazowka jest dobra ale ja te elementy przepatrzylem wiele razy i dalej to nie to glownie dzwiek dochodzi tak jakby z bagaznika ale wszystko z niego wyciagnelem i na dodatek go wygluszylem matami akustycznymi i zero efektu nie bardzo wiem czego sie zlapac
-
Chalas i dudnienie w środku
tez mi dudni i jestem w czarnej dupi* z tym problemem;/
-
[AFN] Kąt wtrysku, rozrząd, klin na wale
wiem ze to chwila moment ale warto napisac bo moze ktos sie z takim problemem spotkal a inni chetnie by poczytali
-
[AFN] Kąt wtrysku, rozrząd, klin na wale
Witam mam podobny problem raz jest cicho a raz glosno dzwiek silnika sie zmienia co jakis czas najczesciej po odpaleniu odrazu jest glosno albo cicho glownie chodzi o prace podczas jazdy na wyzszych obrotach niz jalowe. Koledzy z innego forum wspominali ze glowne kolo na wale moze byc za slabo dokrecone i zmieniaja sie fazy rozrzadu dlatego tak pracuje. Raz po zmianie filtra paliwa jak odpalilem samochod odrazu bylo slychac ze ciszej pracuje i zastanawiam sie czy sitko w baku nie jest przytkane i nie miesza w pracy silnika
-
Przeplywomierz z Golfa V do A4
zrobilem dzis dziurke o ok srednicy 3mm roznica jest ale bez szalu moze dlatego ze ta przeplywka od nowosci byla jakas nie udana i chyba nic jej nie uratuje ale na dniach bede jeszcze testowal diode bo zamowilem na zapas 50sztuk
-
Przeplywomierz z Golfa V do A4
a robil ktos dziurke w przeplywce? jaka powinna byc srednica tej dziurki?