Sam dźwięk mnie nie denerwuje. w kabinie ni w ząb go nie słychać
Mnie tylko martwi że może zerwać sie pasek zębaty i będzie kolizja. Lub jeszcze jakieś inne awarie które będą mnie kosztować dużo więcej niż wymiana całego rozrządu. Tylko że rozrząd był wymieniany nie tak dawno temu (z tego co czytałem o wymiana z rolkami) i szkoda wydawać bez potrzeby kase. W pon wymiana oleju wraz z filtrami, może sie poprawi
Od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 B5 z silnikiem BP 1.6 któryś z ADR/APT/ARG (jutro sprawdzę dokładnie który)- sprowadzony z niemiec. W papierach jest wypisane że rozrząd był wymieniony przy 190tys a teraz mam 230 tys.
Olej Castrol 10W40, czy syntetyk czy nie, to nie wiem.
Z tego co wyczytałem to mam napinacz ze szklankami do wymiany?
Filemon75, a co sie dzieje przy gwałtownym hamowaniu na śliskiej nawierzchni? rzuca samochodem na boki? w moim bardzo starym samochodzie miałem skrzywioną płyte, przy mocniejszym hamowaniu tył zawsze wyprzedzał mnie z prawej strony
A to nie jest tak że olej spływa z rozrządu i dlatego go więcej? po odpaleniu, jak sie znów napełnią ale nie nagrzeje olej to chyba go mniej? (tylko pytam)
Witam. Co do WD 40, jak napisał.Igor, to środek smarujący, w dodatku do niego dość szybko przyczepia się brud. Mi się wydaje że predzej się nim zaszkodzi...
Witam.
O sobie? Szukam swojego miejsca na świecie...
Jestem świeżym posiadaczem Audi A4 B5 1.6 (chyba ADP) z 1998r. Dopiero poznaje ten samochodzik, póki co wrażenie bardzo pozytywne (195km/h po Niemczech
Pozdrawiam