Treść opublikowana przez mas0n
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Wystarczy przeczytać 3 strony z tego tematu. Termostat masz do wymiany Jeśli Ci temperatura skacze to wówczas raczej czujnik. Natomiast jak te wskazani są w miarę stabilne to może być termostat (10 minut szukania )
-
[ALL B5] Czy wszystkie b5 mają pedał gazu niżej
IHMO właśnie o to chodzi żeby nie było takich przypadków: http://www.youtube.com/watch?v=zuiZ-Z4UIPE
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Ale jak wspomniałem, rośnie to tylko na włączonym silniku, ale dużo szybciej niż kanał 49. Czyli chyba może być że nagrzewnica...? Po odpaleniu płyn jest głównie do niej kierowany na zimnym? A nie ma dodatkowego ogrzewania elektrycznego nagrzewnica? Kolega mi mówił że jak jest "Śnieżka" na panelu klimy to szybciej sie nagrzeje ale więcej wachy pójdzie. U mnie ten symbol nie włącza sie. znaczy czasem włącza, czasem nie. Sprawdze to po powrocie z pracy
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Miałem kluczyk na zapłonie ze zgaszonym silnikiem i nie grzał sie na kanale 51. Chyba musi być jeszcze na klimatroniku symbol śnieżka żeby tak było? u mnie rzadko kiedy sie włącza ten symbol. Do tej pory było zimno a temperatura b. powoli rosła. Dziś wymieniłem termo i jest zajefajnie silnik nagrzewa sie w ok 5 - 8 minut przy ok -5 st. C. Niestety nie oryginał tylko wahler ale najważniejsze że jest już ok. Niestety teraz nie mam dostępu do VAGa, ale przeczucie mnie nie myliło że to jednak termostat. Ponoć właśnie przez niedogrzany silnik może być większa wilgoć w silniku i przez to może pojawiać sie kawa z mlekiem na korku. Chyba sie to sprawdza bo właśnie miałem ten syf na korku Tylko mnie dalej zastanawia, czemu wentylator elektryczny włączył sie już przy temp. ok 75st. C na kanale 49?
-
[B5 ADP] Wielki problem z temperaturą. POMOCY!!!!
skoro chłodnica nie nagrzewa, a termostat pewny to chyba pozostaje drożność układu? Nie masz na chłodnicy 2 wentylatorów?
-
[B5 ADP] Wielki problem z temperaturą. POMOCY!!!!
A wisco, wentylator i wentylator elektryczny sprawdzone?
-
[B5 ADR] Proszę o pomoc. Dziwny płyn chłodniczy (zważony? kawa z mlekiem?)
W ogóle nie dochodzi do 90 We wtorek jade wymienić właśnie termostat + płyn. Zobaczymy z bliska czy będą oczka na płynie
-
[B5 ADR] Proszę o pomoc. Dziwny płyn chłodniczy (zważony? kawa z mlekiem?)
Czy jest jakiś sposób żeby rozpoznać czy to uszczelka czy tylko zimne dni nie rozbierając silnika? Przejechałem 70km i dalej jest kawka na korku a bagnet czysty :/
-
[B5 ADR] Proszę o pomoc. Dziwny płyn chłodniczy (zważony? kawa z mlekiem?)
W przypadku robienia krótkich odcinków pojawia sie ta kawa z mlekiem. Jak szybko? 2 tygodnie temu wymieniłem olej. Raz zrobiłem blisko 800km i korek i bagnet były czyste. Następnie drugi tydzień śmigam po 2 razy dziennie po 3km. Po tych 2 tygodniach już mam wspomnianą maź na korku. Oleju nie ubywa, płynu chłodniczego też nie ubywa i wygląda na czysty, bez oczek ale na paluchu jak by śliski. Tak szybko sie wytrąca wilgoć w silniku?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dziś zwątpiłem czy to wina termostatu. Nie trzyma temperatury a na postoju max 80st a jak sie szybciej jedzie przy niskich obrotach spada temp. Objawy jak walnięty termostat. Ale dziś włączył sie elektryczny wentylator, przy temperaturze płynu (kanał 49 na klimie) 70 st (na desce w przybliżeniu ta sama temp). Na kanale 51 równo 90. To normalne że ten wentylator tak szybko sie włącza?
-
[ALL B5] Przegrzanie silnika a benzyna w oleju
A nie robisz przypadkiem głównie krótkich dystansów? A czytałeś http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175934.msg2042909#msg2042909 ?
-
[B5 AFF] Problem Service in 1800km??? Pomocy!!!
To tylko informacja że powinieneś wkrótce pojechać na przegląd. Można z tym jeździć. Na pewno zaglądałeś do http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4640.0 ?
-
[ALL] Planowanie głowicy i dobór uszczelki
Po szlifie chyba głowica będzie deczko niższa? Ale o wartość liczoną w mikrometrach? I to nie powinno mieć jakiegoś ogromnego wpływu?
-
[ALL B5] Przejść już na olej 10w40 przy przebiegu 215 tyś?
Tak. Tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7434.0 Naczytałem sie o Castrolu, i będę te oleje mijać szerokim łukiem. W tym temacie jest także ciekawy link http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf . Dobra lektura. I co do zmiany na gęstszy, To ta liczba przy "W" oznacza gęstość zimnego oleju, a silnik większość czasu pracują na gorąco, więc skąd jest ten mit zmiany na gęstszy olej?
-
[ALL B5] Przejść już na olej 10w40 przy przebiegu 215 tyś?
Miałem półsyntetyka castrola 10W40, zalałem pełny syntetyk motul 5W40 i ucichł. Castrola w 1000km wciągnął ok 100ml, na motulu nie zauważyłem większych ubytków. Przebieg 220tys.
-
[B6 ALT] Złamany lejek
I żadne odłamki ci nie wpadły do środka?
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Z walniętym termostatem 9l w ogromnej większości trasa Zobaczymy co sie stanie jak go wymienię
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Motul motul 8100 X-CESS 5w-40. Silniczek z przebiegiem 230 tys ucichł i nie łyka oleju
-
[B6 AVJ] Głowica 1.8T peknieta w 2 miejscach! regeneracja czy używka??
Coś mi sie wydaje że jest odlewana. I zgadzam sie że lepiej nie spawać. Wysoka temperatura zmieni strukturę materiału? W jaki sposób regenerowana?
-
Spoty wrocławskie
Witka. Pojawi sie ktoś w tą niedziele z kabelkiem?
-
[B5 AEB] Przepustnica Uzywka Potrzebna Pomoc
czytałeś? http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_klekotanie_w_silniku_hydrauliczne_popychacze-t339.0.html http://www.a4-klub.pl/smf/na_zimnym_cykaja_zawory_co_to_moze_byc-t2078.0.html U mnie póki co pomogła wymiana oleju i filtrów. Juz nie diesel tylko świerszczyki
-
[B5 ADR] Stuki, grzechotanie :) 2x filmik
Po co wymieniać cały silnik ;P chyba wystarczy sam olej Mi pomogło. Ale nie wiem czy to takie nagranie, ale słychać jakiś metaliczny dzwięk. O niego Bart0o0sh chodzi?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Teraz jest Castrol 10W 40. Czyli chyba troche rzadszy. Dlatemu pytam...
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
czy do 1.6 benzyna olej motul styntetyk 5W-40 będzie zbyt gęsty?
-
[B5 ADR] Klekotanie silnika i migotanie wskaźnika oleju
A zrobiłeś coś tak bagatalnego jak sprawdzenie poziomu oleju?